Skocz do zawartości
marco

Oświadczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam takie coś:

 

... to przypomina mi się tekst jednej piosenki Kazika:

[...] czy ma sens, że się trudzisz, weź nie pier...l to mnie nudzi [...]

 

Chyba Romek wraźnie napisał kilka razy, że:

 

Jak ktos chce więcej szczegółów dotyczących bazy to wszystko zaostało wyjasnione we wcześniejszych postach Adminów/Moderów.

 

Szkoda, że akcja "Cała Polska czyta dzieciom" nie była przeprowadzona kilkanaście lat temu - dzisiaj byłoby mniej problemów.

No offence

Serwer backupowy-świetna sprawa...jakbyś tego nie nazwał, jest to przywłaszczenie bazy danych-chyba, że na jego postawienie jest zgoda właściciela. A wydaje mi się, że nie ma.

I jeżeli można, to poproszę o jedno-odpuść wycieczki osobiste takie jak ta uwaga o tej akcji-strasznie to to dziecinne.

 

I jeszcze jedno, tym razem do maSTHa212: przykro, że moderator pisze takie rzeczy. I jeżeli mój post jest spamem, to powinieneś go wykasować, a mi dać procenty, bo wydawało mi się, że tak się postępuje ze spamerami. A uwaga o 8 postach też niezbyt mądra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer backupowy-świetna sprawa...jakbyś tego nie nazwał, jest to przywłaszczenie bazy danych-chyba, że na jego postawienie jest zgoda właściciela. A wydaje mi się, że nie ma.

I jeżeli można, to poproszę o jedno-odpuść wycieczki osobiste takie jak ta uwaga o tej akcji-strasznie to to dziecinne.

 

I jeszcze jedno, tym razem do maSTHa212: przykro, że moderator pisze takie rzeczy. I jeżeli mój post jest spamem, to powinieneś go wykasować, a mi dać procenty, bo wydawało mi się, że tak się postępuje ze spamerami. A uwaga o 8 postach też niezbyt mądra...

Może ja się nie znam ale czy PL napisał choć jedn skrypt do obsługi forum? Czy ma prawa do programów napisanych przez marco? :mur:

 

EDIT: Czy może Pan potwierdzić ze 100% pewnością do kogo faktycznie należy baza? 8O

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer backupowy-świetna sprawa...

Tylko, jesli dobrze zrozumialem wczesniejsze posty, gdyby nie ten serwer to pozegnalibysmy sie z baza calkowicie bo serwer tweaka zostal wylaczony wiec chyba az taki Lisek poszkodowany nie jest bo mogl zostac z niczym...

 

 

Jesli sie myle to nie bic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaku jedyny spam to twoje posty tutaj i wypowiada sie user z dorobkiem 8 postow od roku 03, dobre.

Heh no, ale mimo to jest od Ciebie dluzej na forum. Sam jestes od 04 a piszesz posty dopiero od pol roku. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, jesli dobrze zrozumialem wczesniejsze posty, gdyby nie ten serwer to pozegnalibysmy sie z baza calkowicie bo serwer tweaka zostal wylaczony wiec chyba az taki Lisek poszkodowany nie jest bo mogl zostac z niczym...

Niektórzy mają problem ze zrozumieniem tego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer backupowy-świetna sprawa...jakbyś tego nie nazwał, jest to przywłaszczenie bazy danych-chyba, że na jego postawienie jest zgoda właściciela. A wydaje mi się, że nie ma.

I jeżeli można, to poproszę o jedno-odpuść wycieczki osobiste takie jak ta uwaga o tej akcji-strasznie to to dziecinne.

 

I jeszcze jedno, tym razem do maSTHa212: przykro, że moderator pisze takie rzeczy. I jeżeli mój post jest spamem, to powinieneś go wykasować, a mi dać procenty, bo wydawało mi się, że tak się postępuje ze spamerami. A uwaga o 8 postach też niezbyt mądra...

Może i jest to dziecinne, ale świetnie oddaje sytuację w tym temacie. Pisze się tu po kilka razy jak wygląda obecna sytuacja, a i tak ktos wyskoczy z tekstem: "ukradliście bazę! złodzieje. Nie będę tego komentował, bo widzę, że nie ma to sensu. I nie piszcie, że ja nie mam racji, bo Wy znacie Piotra L. i wiecie lepiej.

Przy okazji mam prośbę do wszystkich obrońców Liska: zamiast sie tutaj produkować, spróbujcie go nakłonić do wypowiedzenia sie w tym temacie. Myslę, że lepiej będzie gdy On sam zabierze głos w tej sprawie.

Dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja na wet nie wiedziałem o tym całym zamieszaiu z tym serwisem... jak był off-line to myślałem że coś sie tylko na chile zjewaliło.

 

Dobrze że to zbackupowaliście, co do nazwy doszliśmy z kolegą że możan było ją zmenic np na forum.tweak.org, albo jakąs inno końcówke.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Top znaczy gdy mam inne zdanie to mam sie nie wypowiadac tak? Jeżeli chce pisac to mam popierać konkretna osobe? Pisze tylko swoje zdanie, z którym Ty nie musisz sie zgadzac i mozesz polemizowac:)

no dokładnie

AAA i nie pojawiłem sie niewiadomo skąd bo na tym forum jestem od 3 lat:) Byłem nawet kiedys na zlocie - pozdro dla wszystkich:) w szczegolnosci AMD i Niemca:) stare pijaki;) - to od Minimala;)

Ale żeby tylko po to rejestrować się na backup'ie forum?

Paweł Bijata

 

Początkujący uczestnik

Grupa: Użytkownik

Dołączył: Wczoraj, 14:04

To jak z tymi 3 latami?

 

Widocznie nikt nie chce Cię wysłuchiwać i czujesz przymus wypowiadania się gdziekolwiek się da.

Ale po co? Żeby się komuś podlizać, nie musi się zawracać głowy tysiącom innych forumowiczów.

Edytowane przez Wisia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam prośbę do wszystkich obrońców Liska: zamiast sie tutaj produkować, spróbujcie go nakłonić do wypowiedzenia sie w tym temacie. Myslę, że lepiej będzie gdy On sam zabierze głos w tej sprawie.

Dla mnie EOT.

Jeszcze nie EOT ;] - moze to on przemawia do nas, a te konta to tylko przykrywka ;]]]]

 

Teraz EOT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zakończyć już tą dyskusję??? Przecież ona do niczego nie prowadzi!

 

Wpadła jakaś "banda" niewiadomo skąd i próbuje forum odwrócić do góry nogami ;-) Dobre mi sobie! Będą bronić osoby, która nawet nie ma odwagi wypowiedzieć się na forum i ew. wyprowadzić nas z błędu... :mur:

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety wszystko się przeradza w karczemną awanturę :(

 

Nie ukrywam, że przydała by się tu wypowiedź Liska - powinien się on tutaj (moim zdaniem) określić:

1) Czy jest zainteresowany rozwojem serwisu tweak.pl oraz jego forum

Jeżeli nie - nich to powie i nie ma co bić piany

Jeżeli tak - wymaga to odpowiedzi na kolejne pytania

a) Czy serwis będzie działał na zasadzie "non profit" - przychody z reklam służyłyby tylko utrzymaniu serwera/domeny. W tym momencie powinien się rozwiązać problem kto jest właścicelem.

Tutaj też są 2 opcje - serwis i forum działać będzie samopas z papierowym właścicielem do faktur albo można zawiązać stowarzyszenie/fundację non-profit której celem ststutowym byłoby np. krzewienie kultury technicznej wśród użytkowników komputerów. Byłby to legalny sposób na zdobywanie środków na realizację celów statutowych a narzędziem do tego byłby serwis i forum. Zdobywanie środków to oczywiście składki, darowizny etc. Koncepcja jest luźna ale realna. Aby było ładnie i po zgodzie proponuję aby przy okazji nadać Liskowi tytuł Honorowego Prezesa Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Technicznej Tweak.Pl ;]

 

Wydaje mi się, że istnieje realna szansa powrotu do starej koncepcji i nazwy. Weźcie moją propozycję pod rozwagę. Wcześniej jeden użytkownik zaproponował bezpłatnie serwer.

 

Panowie z KŚE - zamiast pełnić rolę adwokatów zaproponujcie lepiej coś konstruktywnego. Albo wpłyńcie na zainteresowanego, aby cokolwiek zaproponował.

 

Jeżeli lisek chciałby z tytułu posiadania serwisu Tweak.pl mieć jakieś korzyści finansowe to na pewno też jest to możliwe. Niech się tylko wypowie czego on oczekuje i co zamierza. Mielibyśmy wszyscy wtedy punkt odniesienia.

 

Liczę na kostruktywne wnioski i dyskusję wiodącą do rozwiązania problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem sie.. przynajmniej jest reakcja "drugiej strony" ;)

Wyglada to na nieładne zagrywki obecnych adminow spowodowanych brakiem reakcji Piotrka :?

Chyba Paweł Bijata napisał iz nowy srwer juz był przygotowany itd, jesli dobrze pamietam była wersja taka iz poporzedni serwer tweak'a mogł zostac bez ostrzezenia wyłaczony inna zas ze został.. a forum odtworzone z wersji zapasowej działa pod adresem purepc.pl .. dziwne.. :)

Faktycznie, lisek nic nie musiał ... Moze podziekowac .. chociazby kazdemu z osobna za wkład pracy i tyle ;) Zachował sie nie fair.. i olał sprawe. Ale obecna administracja dajac gwarancje 4 meisiecznego darmowego backupu do jego własnosci raczej celowo usuneła go z adminowania obecnego forum spod adresu purepl.pl :) No .. jest to serwer (chyba?) wyłącznie marco, jak rowniez domena i licencja forum ale ta własnie baza ktora jest teraz " w uzyciu" ma byc oddana Piotrkowi? ;) Taki szczegoł ;) A byłoby bardzo zle gdyby zarzuty pod adresm liska okazały sie choc czesciowo nieprawdziwe. Lisek olałał sprawe(?), ale zadna ze stron nie zachowuje sie do konca fair a prawo jest ponad zasadami moralnymi ;)

 

Co do ogłoszenia iz jest to serwer backupowy, sadze ze taki był zamiar marco i Paranoika. Ale widząc nadchodzaca "katastrofe" nie przygotowała od razu odpowiedniego oświadczenia ktore co jak co przynajmniej mnie przekonało do wykonania czynnisci przenisienia bazy... Z dwojga złego lepiej to ;) Dla mnei marco był na rowni z Liskiem, tylko ze domena czy jaksi papier .. tak gmatwa sprawe :? A szkoda bo w przypadku jakiegos zaangazowania Piotka przeciez moglo byc jak wczesniej.. ;)

Wszsytko to czytam z zainteresowaniem, bo ciekawi mnei sprawa.. choc troche chwilami smieszy.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Proponuje zakończyć dyskusje z osobami z KŚE i oczyszczenie tego tematu ze zbędnych postów. Temat przez dzień osiągnął osiem stron, z czego kilka ostatnich to tłumaczenie na siłe osób z KŚE co nie znają sprawy i robią zamęt. Jeżeli trzeba będzie to sądze że jesteśmy w stanie stworzyć swoje własne forum i nie będzie żadnych wojen z PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale uzytkownicy ktorzy dolaczyli wczraj/dzisaj maja najwiecej problemow

 

Jesli dobrze zrozumialem chodzi wam o przywlaszczenie danych z tweak.pl ?

przeciez zaden uzytkownik nie czuje sie przywlaszczony ja nawet wyrazam zgode na przywlasczenie moich postow...

 

 

 

Ps:Jesli cos zle zrozumialem nie bijcie....

 

 

 

EDIT:

porawilem ten blad Buu.....

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako uzytkownik tego forum jeśli mam jaiekolwiek zdanie BARDZO PROSZE WSZYSTKICH ZWIAZANYCH Z ZARZĄDZANIEM TYM FORUM REALNE PRZEDSTAWIENIE NAM PRZYSZŁOŚCI TEGO FORUM

a takze o zarzegnanie jakichkolwiek sporów na rzecz ratownaia dobrego imienia tego forum

 

A ludzi z KŚ prosze o to ze jesli majś pisać głupio to niech nie pisza wcale

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie płaczmy nad rozlanym mlekiem. Trzeba iść do przodu.... mam czekac n-ta ilosc dni co sie stanie? czy Lisek wkoncu sie odezwie, co sie stanie z forum. Na boga nie popadajmy (naprawde) w paranoje co się stało się nie odstanie, panta rei wszystko plynie.

 

Trzeba sie tez troche wyluzowac.

 

Btw: o co chodzi z tymi 2-ma dniami ? Obroncy liska mowia, ze Marco napisał po 2 że forum działa z innego adresu i czemu tak sie dzieje. Ja natomiast mam inne wspomnienia, forum nie działalo od poniedziałku rano (5-6) a zaczeło chodzic o 18-19 wieczorem tego samego dnia. W tym samym okresie pojawiło sie info Marco co sie stąło..... Wiec nie wiem skad sie wziely te 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas się zdekonspirować. Zajmuję sie podatkami, można powiedzieć "naukowo".

Nie jestem wprawdzie, ani doradcą podatkowym, ani właścicielm biura rachunkowego, mimo to mam nadzieję, że będę mógł swoją wiedzą na ten temat pomóc, jeśli nie osobiscie to mam kogo o to zapytać.

 

W kwestiach ogólnych uporządkuję tylko.

Możemy bez żadnego ryzka i żadnych kosztów przekazać darowizny w ramach tzw. kwoty wolnej od opodatkowania do 4.902 zł (dla niewtajemniczonych nadmieniam, że nie ma ona poza nazwą nic wspólnego z jej siostrą w podatku dochodowym od osób fizycznych) marco czy Paranoikowi i nic nikomu do tego.

Kwota dotyczy relacji obdarowany - darczyńca i obowiązuje 5 lat od dokonania pierwszej darowizny.

Czy któryś z administratorów wykorzystałby te pieniądze na utrzymanie forum czy też na najlepszego w kraju adwokata, po to żeby wygrać proces sądowy, to już odrębna sprawa, ale oba warianty są możliwe.

 

Co do przyszłości forum widzę kilka możliwych scenariuszy.

 

Najbardziej pożądany:

I. Admini dogadują się z właścicielem domeny i forum wraca na swoje dawne miejsce (możliwa zrzuta w ww. wariancie na wykup bazy od właściciela)

II. Admini nie dogadują się z włascicielem domeny i zostają zmuszeni do zwrotu bazy.

Wtedy zostaje nam forumowiczom, domagać się usunięcia naszych postów z tamtego forum i niestety tworzyć nowe forum od nowa.

III. Admini nie dogadują się z włascicielem domeny, ale nie muszą zwracać bazy, bo właściciel boi się Urzędu Skarbowego (a boi się na pewno, no prawie na pewno) i sprawy woli nie ruszać, zamiast tego używa grupy wsparcia z KŚE w celu siania fermentu.

Sprawa zostaje w niemiłym zawieszeniu i właściwie nie wiadomo co dalej?? Może o to chodzi, na to wskazuje brak klarownych wypowiedzi właściciela i sztab aktywnych "adwokatów" jego sprawy z wiadomej już redakcji.

 

Co do formy prawnej takiego forum to najbardziej wskazana byłaby firma (może być jednoosobowa, ale ównie dobrze spółka czy wspominana przez kogoś fundacja)

Niestety z tym się wiążą kwestie prowadzenia księgowości, opłacania ZUSu, płacenia ew. podatków i cały szereg innej papierkowej roboty nie związanej bezpośrednio ze sprawami, którymi zajmuje się to forum.

 

Teoretycznie może chyba takie forum utrzymywać sobie osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Niestety wtedy ponoszonych kosztów nie ma jak uwzględnić, nie może ich odliczyć od ew. przychodów, mogą być kłopoty z niektórymi potencjalnymi reklamodawcami, jeżeli Ci potrzebują faktury badź rachunku.

W takiej sytuacji ratunkiem mogą być darowizny, te z założenia jednak muszą posiadać cechę dobrowolności.

 

Tyle ode mnie w tej niewesołej sytuacji.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przyszłości forum widzę kilka możliwych scenariuszy.

Ja widze jeszcze jeden, dosc czarny. Marco i Paranoikowi konczy sie cierpliwosc, kasuja baze i jest po krzyku bo tak naprawde nic ich nie zobowiazuje do trzymania backupu dla Liska na ich serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam mowie! W najnowszym KSE na okladke dadzą "TWEAK SKRADZONY" i opis jak to dwóch złych adminow okradło biednego Liska z jego ciężkiej, 6 letniej pracy ;D Bym się nie zdziwił. Oczywiscie wątek o naruszeniu prawa ochrony danych osobowych included musi byc, bo opcji innej nie ma, gdy ktoś uparcie brnie w nieprawdę.

 

A tak w ogole, to ja mam pytanie. Domena, domeną. Niech sobie bedzie ten tweak.pl liska, ale...

 

jesli serwer tweak'a padł, to poprostu mowi on CYA bazie, bo sam doprowadził do tego, ze ją poprostu STRACIŁ w momencie uszkodzenia sprzętu.

czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA i nie pojawiłem sie niewiadomo skąd bo na tym forum jestem od 3 lat:) Byłem nawet kiedys na zlocie - pozdro dla wszystkich:) w szczegolnosci AMD i Niemca:) stare pijaki;) - to od Minimala;)

pozdrawiam i dziekuje za pozdrowienia jak i za troche zakrecony transport do olsztynka przez grudziadz [;

w reszcie kwestii dzisiaj sie nie bede wypowiadal. dopisze jutro jak jeszcze raz przeczytam te informacje i w spokoju je przeanalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wydaje mi sie ze część gościnnie piszących userów nie zdaje sobie sprawy ze gdyby nie Marco to nie mieli by gdzie napisac tych swoich durnowatych postów. Taktowanie tu o kradzieży czegokolwiek nie ma przecierz najmniejszego sensu, gdyby nie bacup to Lisek zostałby z niczym (jeśli sie myle to moge dostać z płetwy od Sikora ;) )

 

Jeśli Pan Piotr czuje sie w jakikolwiek sposób urażony/oszukany to może wypowiedziałby sie, a milczenie jest (jak dla mnie) jednoznaczne z tym ze ma wszystko głeboko w ...

 

Pełen podziw dla Marco, Paranoika, Romka i innych którym sie chce chcieć zeby to wszystko działało jak należy mam nadzieje ze wszystko wróci do normy i ze Lisek da jakieś oznaki życia

 

Życze powodzenia :]

 

PS jak coś jestem z wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ten czas od kiedy jestem na forum (od kiedy go czytam) to sie z nim w jakowy sposób związałem, Ralphi13 mi pisze na gg że od początku jak był na Tweak nie spodziewał sie czegoś takiego, i ja też nie, dla niego jak i dla mnie tak szczerze mówiąc to Tweak był kamieniem milowym naszego "polskiego" internetu, bo lepiej sie tego nie da określić. Purepc naprawde dziwnie brzmi, Tweak był taki... taki odrazu kojarzący sie z OC, a pure mi sie z Purą co najwyżej kojarzy (urzyszkodnikiem Tweak.pl pozdro :* xD). Zmieńcie chociarz nazwe, ale oby miała Tweak, ten symbol w sobie... Pozdro for all.

 

 

(Ps. i co ja teraz zrobie z napisem Tweak.pl na swoim plecaku? xD Tak dumnie go nosiłem... a teraz purepc napisać to tak troche lipa xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...