Skocz do zawartości
marco

Oświadczenie

Rekomendowane odpowiedzi

marco: bardzo sie ciesze, że poinformowałes nas o zaistniałym fakcie. Jedyna rzecz, która mnie troche gryzie to to, iż dopiero teraz sie o tym dowiadujemy. Wiem, że to moze i nie nasza sprawa, ale jednak nas dotyczy. Gdyby problem serwera został przedstawiony wcześniej może nie doszło by do tego. Wiem, że łatwo jest mowić po fakcie ... :(

Dzieki wam chłopaki za czas, zdrowie i pieniądze jakie władowaliście w ten cały interes.

 

Z wyrazami szacunku miazga :)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, trzeba ratowac te forum bo aż szkoda... tyle osób fajnych, miła atmosfera :( Walic nazwe niech bedzie tylko zawartość :) Jak coś finansowo bedzie trzeba wesprzeć to robimy zrzute ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@marco

 

zeby zrobic "legalna" zbiorke to trzeba zarejestrowac forum jako obiekt dzialalnosci gospodarczej :? jesli jest juz przeprowadzona takowa rejestracja i jest "szef" forum to od zbiorki trzeba odliczyc 7,5% podatku :? (chyba taK) w urzedzie skarbowym na konto forum... jesli zrobi sie zbiorke "nielegalnie" to urzad skarbowy moze naniesc podatek w wys. 75% od uzyskanej kwoty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zbiórki można zawsze skontaktować się z osobami zażądzającymi "www osiolek. com" nie wiem może server nie jest w polsce ale przecież oni jakoś kasę zbierają, czy rozliczają to inna sprawa. E-maila można posłać, może odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może to nie nowość, ale ja tez to napiszę. Dla mnie nazwa nie gra roli. Ważne, żeby wszyscy się dogadali, a na forum zapanowała miła atmosfera. Potrzeba na to jednak czasu. Jakby tylko potrzebna była jakaś drobna pomoc finansowa to wielu innych userów ją wesprze. Ja na pewno. Chociaż jestem tutaj niezbyt długo to już się zżyłem z tym forum. Musi ono istnieć tak jak dawniej. Nazwa nie jest aż taka ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco a czy ja ci po prosty nie mogę na konto przelać dyszki jak kumplowi :wink: od razu jakaś zbiórka.... przecież pożyczyłeś mi ostatnio pod kioskiem 10 zlociszy, nie pamiętasz juz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakim tu podatku mowimy. Wiem wiem ze to naiwne ale taka zbiorka (moze najblizszy zjazd jaki tylko bedzie ) byla by jakims zabespieczeniem..

No ale wiesz ... trzeba płacic podatek od darowizny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco a czy ja ci po prosty nie mogę na konto przelać dyszki jak kumplowi :wink: od razu jakaś zbiórka.... przecież pożyczyłeś mi ostatnio pod kioskiem 10 zlociszy, nie pamiętasz juz :wink:

O kolega dobrze mówi na pewno posiadasz prywatne konto w banku podasz nam nr. a dobrzy ludzie wpłacą kasę i będziesz opłacał wsio tak jakby ze swojej gotówki, takie coś chyba nie jest sprzeczne z prawem.

 

Zrobiłeś tyle dla tweaka to w końcu coś Ci się należy z naszej strony ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nabyciu w drodze darowizny - z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia w formie aktu notarialnego, a w razie zawarcia umowy bez zachowania przewidzianej formy - z chwilą spełnienia przyrzeczonego świadczenia. Jeżeli ze względu na przedmiot darowizny przepisy wymagają szczególnej formy oświadczenia obu stron, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą złożenia takich oświadczeń,

od 9660 do 19320 - 1159zł 20gr i 16% od nadwyżki ponad 9660

Jeśli wierzyć temu zapisowi (i o ile się nie pomyliłem), to całkowity podatek od 15k zł. wynosiłby 2013,6 zł

 

Tylko, że taka darowizna musiała by być, od pojedyńczej osoby fizycznej, a tak każdy rzuci 10 złociszy to nie wiem jak to rozliczać.

 

Podatek liczyłem jako od osób 3 grupy, czyli: dalsi krewni i powinowaci oraz inne osoby.

 

Największa nieopodatkowana kwota jaką można oferować to 4.607 zł.

 

Oczywiście ekspertem nie jestem, są to tylko wyliczenia, na podstawie tego co znalazłem w googlach.

 

@marco - ile +/- potrzeba na nowy serwer ?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kolega dobrze mówi na pewno posiadasz prywatne konto w banku podasz nam nr. a dobrzy ludzie wpłacą kasę i będziesz opłacał wsio tak jakby ze swojej gotówki, takie coś chyba nie jest sprzeczne z prawem.

Swoje konto musialby przeslac na maila do chetnych nie moglby chyba na forum go przedstawic z dopiskiem "wplacajcie na poczet forum"

 

ale to tylko moje spekulacje nie ksztalce sie w kierunku prawnym <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mógłbym sie zrzucić jakby była taka potrzeba :) Z forum tweaka nauczyłem się bardzo dużo dlatego trzeba ten cały biznes utrzymać przy życiu :D

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś wymysli sposób finasowania to robimy zrzute na serwa- w końcu na radio co ma ryja robią , na stopcznie było to my możemy na tweaka :wink:

 

Kurcze tylk owyjaśnijcie sprawy z bazą bo tot eraz najwazniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś wymysli sposób finasowania to robimy zrzute na serwa- w końcu na radio co ma ryja robią , na stopcznie było to my możemy na tweaka :wink:

Spokojnie wszycy pisza ze sie zruca a wiadomo co pozniej z tego wychodzi. Jestem Ciekawy jak to widzi Marco, jak zrzutka mialaby wygladac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a platny serwis? Aktywacja konta za symbolicznego sms'a? :twisted:

 

Mówisz o serwisie, a tego jak narazie praktycznie nie ma (a zanim będzie, cholera wie ile minie), więc kto by chciał za to płacić. A płatne forum nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaczynacie po mału mnie irytować, czy ktoś powiedział, że poszukujemy kasy od Was, nie mamy możliwości otrzymania pieniędzy z darowizn i jak na razie tego nie przewidujemy.

 

 

--------------------------------------

Proszę was napiszcie na innych portalach jak stoi sprawa z Tweakiem i jakie jest oświadczenie administracji (można je skopiować i zamieścić na innym portalu, tylko trzeba podać autora).

 

Dzięki wam ludzie zrozumieją i przestaną puszczać plotki.

Chrońcie imię Tweaka nad którym wszyscy pracowali tyle czasu.

A podniesiemy się i zaczniemy dalej istnieć.

Cała nadzieja w Was, Pomóżcie innym zrozumieć w czym rzecz.

 

Pozdrawiam

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu finansów. Mamy nadzieje i wyliczenia że powinno wystarczyć na funkcjonowanie forum bez sięgania po dodatkowe źródła finansowania. Może pojawią się jakieś reklamy inne niż google (które zasilają nasz budżet AdWords dzięki czemu niedługo zobaczycie troche naszych reklam w sieci) ale nie nachalne i myśle że na 99% z możliwością ich wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz, rejestracja za sms'a byla juz przerabiana wielokrotnie. Lwia czesc srodkow zabierze dla siebie operator. Co do darowizny, to nalezaloby sie spytac prawnika, my mozemy sobie tylko gdybac, bo z tego co wiem wiekszosc z nas nie ksztalci sie w tym kierunku.

 

Wracajac do tematu, gratuluje ekipie smialej decyzji. Trzymam za was kciuki. Obilo mi sie o uszy, ze Lisek nie troszczyl sie o forum. Latwo mozna utworzyc wniosek: "Ma to, na co sobie zasluzyl". Inna kwestia jest, co sie stalo z pieniedzmi z reklam. Skoro Lisek nie zapewnil przyszlosci forum, a jak wiemy, reklamy, a wiec i srodki finansowe byly, to co sie z nimi stalo? Czyzby sie rozmyly. W sumie nie mam nic do tego, bo to byla jego decyzja, mogl dojsc do wniosku, ze przynajmniej na koniec kariery serwisu zarobi (jesli tego wczesniej nie zrobil :wink: ). Tak wiec... jest jak jest.

 

Droga administracjo - sugeruje zainteresowac sie umieszczeniem reklam na forum. Musicie zaczac zarabiac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ktoś może oskarżać marco czy też inne osoby o kradzież bazy, jeszcze specjalnie się rejestrując :mad:

Teraz najważniejsze żeby forum nie upadło, no i my użytkownicy powinniśmy o to zadbać i wesprzeć "forum" chociaż tymi 10zł.

Edit: Widze że nie jest przewidywana pomoc ...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie została skradziona. Jest tak samo naszą własnością jak i Piotra Lisowskiego czego mu nie odbieram, pomimo, że nie przyłożył on nigdy ręki do powstawania forum.

 

Pragnę również przypomnieć, że *wszystkie* wiadomości na forum w świetle prawa autorskiego są własnością ich autorów. My tylko dajemy do nich dostęp, dokładnie tak samo jak google które indeksuje zawartość stron i absolutnie nigdzie nie twierdzi, że jest ich autorem.

 

PS. Nie rozumiem pojęcia właściciel serwisu. Od 2002 całość od strony technicznej była tworzona przezemnie. To, że część reklam przechodzi przez firme budowlaną w celu unikania płacenia podatków nie czyli z tej firmy właściciela serwisu czy wypowiedzi ludzi. Tak samo jak ja nie jestem związany z nimi jakąkolwiek umową i nie przekazywałem im dzieła (tj zmian w oprogramowaniu) które są mojego autorstawa, ani nie powstały one w momencie gdy pozostawałem w stosunku pracy do w.w. firmy gdyż nigdy żadnej umowy na oczy nie widziałem

 

PS 2.

Jak można ukraść coś co się samemu tworzyło? (pytanie retoryczne)

Przytocze tutaj cytata Liska z poprzedniego topicu:

 

remix: Czytam czytam. Mam nadzieje, ze nie zostane zbanowany.

 

Całą sytuacją jestem zaskoczony. Nic o tym nie wiedziałem. Przykro mi, że tak się stało. Kontaktu z Markiem (marco) i Kubą (ParanoiK) do chwili obecnej nawiązać nie mogę.

 

Przykre jest, że Tweak przechodzi tak trudne chwile. Serwis należy do firmy Tweak.pl i zapewne sprawa nie zostanie w ten sposób pozostawiona.

 

Jeżeli chłopakom się coś nie podoba, to można założyć nowy serwis. Tylko wtedy nie kraść bazy, być może licencji - nie wiem czy jest to licencja zakupiona przez Tweak.pl, czy własna PurePC.

 

Tak czy inaczej chciałbym sprawę z Markiem i Kubą wyjaśnić - niezależnie jak to się skończy. Jednak czy będzie to możliwe - nie wiem.

 

Jeżeli sprawa nie zostanie zmieniona, Tweak.pl się pojawi ponownie - to jest pewne. W tej chwili Tweak ma już zapewniony nowy serwer.

 

Przykro mi tylko, że sytuacja zaszła tak daleko, a nie została rozwiązana między osobami odpowiedzialnymi za serwis.

 

Pozdrawiam,

Piotr Lisowski

Nie znamy wszystkich szczegolow, bo narazie sprawa musi wyjasnic sie miedzy bylym i odecnymi adminami. Z tego co napisal Lisek wnioskuje, ze tweak.pl byl zarejestrowany jako firma Liska a Wy byliscie jego pracownikami. Rozumiem, ze razem tworzyliscie ten serwis, ale jesli byl on wlasnoscia Liska na papierze, to wszystko co zostalo stworzone jest nadal jego wlasnoscia - baza. Skoro on byl naczelnym, tzn. , ze dorobek jego firmy jest jego wlasnoscia - nikogo innego - tak wnioskuje, nie wiem, czy trafnie.

Rozumiem obecna sytuacje, purepc.pl jest tylko tymczasowym backupem tweak'a, aby umozliwic dostep do forum podczas 'niedyspozycji'. Jesli Lisek uruchomi ponownie forum pod adresem tweak.pl to ten backup zostanie zlikwidowany.

Najwazniejsze jest zalatwienie wszystkiego w punktu prawnego, jak napisalem nie znamy wszystkich szczegolow i dlatego mozemy tylko spekulowac tak jak ja teraz. ;]

Najwazniejsze jest, aby baza przetrwala i dorobek tylu lat nie zostal zaprzepaszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie to forum stanie na nogi bo jak pisałem wilelokrotnie, że serwis jako taki nic nie znaczy a liczy się tylko forum tworzone przez użytkowników to był to głos wołającego w puszczy. Życzę powodzenia. PS: to co Lisowski zarobił na reklamach to jego sprawa.Jest właścicielem domeny i ma prawo robić z kasą co mu się podoba. Ja ze swej strony wyrażam tylko nadzieję, że nowi "właściciele" tego serwisu nie pójdą kiedyś podobną drogą do tej, która doprowadziła ten serwis do upadku. Pozdrawiam !

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytocze tutaj cytata Liska z poprzedniego topicu:

Nie znamy wszystkich szczegolow, bo narazie sprawa musi wyjasnic sie miedzy bylym i odecnymi adminami. Z tego co napisal Lisek wnioskuje, ze tweak.pl byl zarejestrowany jako firma Liska a Wy byliscie jego pracownikami. Rozumiem, ze razem tworzyliscie ten serwis, ale jesli byl on wlasnoscia Liska na papierze, to wszystko co zostalo stworzone jest nadal jego wlasnoscia - baza. Skoro on byl naczelnym, tzn. , ze dorobek jego firmy jest jego wlasnoscia - nikogo innego - tak wnioskuje, nie wiem, czy trafnie.

Rozumiem obecna sytuacje, purepc.pl jest tylko tymczasowym backupem tweak'a, aby umozliwic dostep do forum podczas 'niedyspozycji'. Jesli Lisek uruchomi ponownie forum pod adresem tweak.pl to ten backup zostanie zlikwidowany.

Najwazniejsze jest zalatwienie wszystkiego w punktu prawnego, jak napisalem nie znamy wszystkich szczegolow i dlatego mozemy tylko spekulowac tak jak ja teraz. ;]

Najwazniejsze jest, aby baza przetrwala i dorobek tylu lat nie zostal zaprzepaszczony.

Lisek nie ma firmy. Firme ma jego rodziciel, przedsiębiorstwo usługowo-budowlane, na które pakował sobie faktury z arbomedii których osoby które współtworzyły z nim serwis nigdy nie widziały na oczy. Nigdzie ani na stronie ani forum nie były też podane dane firmy do której rzekomo serwis należy.

 

Nie byłem nigdy pracownikiem tej firmy. Jedyną osobą która ztcw otrzymała kiedykolwiek stałe wynagrodzenie był bryndek z tego co zresztą wiem umowy również żadnej nie posiadał. Generalnie dla mnie bardzo śmieszne jest mieszanie przedsiębiorstwa budowlanego do tego tematu.

 

I jeszcze raz na koniec podkreśle:

nigdy nie zezwalałem jakiejkolwiek firmie na korzystanie w celach zarobkowych z moich programów które napędzały całą strone, ani nie tworzyłem takowych pozostając w stosunku pracy do jakiejkolwiek firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summa summarum- czytając wszystkie te posty- stwierdzić można że obecnie Tweakowcy podzielili się nadwa obozy:

Lisek ( to jest ten Pan redaktor? :mellow: ) vs. reszta Tweaka w tym Marco, Para i reszta.

Jak widzi to zwykły nie będący w temacie user:

Sprawa już poniekąd wyjaśniona. Wreszcie zostało wystosowane odpowiednie pismo świadczące o winie bądź też niewinności niektórych osób- nie wnikając bliżej które to, został określony zarys jak prezentowały się losy serwisu.

A były one na tyle zawiłe by teraz borykać się z tymi problemami:

Jak już kiedyś zapytałem: Czy Lisek nie daje wogóle znaku porozumienia? Z jego postu wynika, że NIC NIE WIEDZIAŁ. Czyżby kłamstwo?

 

Osobiście chcę podziękować za wyjaśnienie Marco. Rozwiało większość wątpliwości i niedomówień.

Chcę również podziękować za zreanimowanie forum.

Z wyrazami szacunu

DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to w takim razie Lisek chyba nie ma co ciagac Was po sadach, bo sam tez nie byl do konca uczciwy w stosunku do urzededu skarbowego. ;]

No wiec jest duza nadzieja na to, ze baza zostaje w dobrych rekach, u ludzi, ktorzy sa jego prawowitymi wlascicielami.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...