Skocz do zawartości
marco

Oświadczenie

Rekomendowane odpowiedzi

@WDK

 

Czytanie ze zrozumieniem mam obcykane. Zrozmialem i znalazlem motyw ale nie znalazlem prawnego uzasadnienia. Dzieci tak zabawki sobie zabieraja (tak wiem, przenosza - czytalem) ale jak robia to dorosli to moga miec niezle przerabane. Fotel mam wygodny, monitor dziala, popcornu tylko brakuje i z duzym zaciekawieniem bede obserwowal co sie bedzie dzialo :) Duzo ludzi chce datki dawac - zbierajcie na fajki, bedzie na ochrone dla moderatorow :lol2: - taki zarcik :) Jak atmosfera skandalu bedzie po[gluteus maximus]dala to napisze do GIODO ze wykradziono moje dane osobowe i kilku tysiecy ludzi tez :)

 

pozdrawiam i zycze dobrej zabawy

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc zabawne to Wasze rozumowanie, baza zostala przeniesiona bez zgody wlasciciela na inny serwer = nie zostala skradziona.

 

Radio z mojego auta zostalo przeniesione bez zgody do auta kolegi, ktory mi je wczesniej zakladal = nie zostalo skradzione, kolega uznal ze nienalezycie sie nim zajmuje :) No to co teraz, przeciez nic nikomu nie powiem bo on je zakladal a ja zostawilem je w samochodzie a nie zabralem do domu. No tak czy nie?

 

niezly zart :lol2:

 

Jak Wam sie uda to ja otwieram firme montujaca i sprzedajaca radia - bede sprzedawal te co wczesniej zamontowalem a pozniej zabralem (przepraszam, przenioslem) - bo lezalo sobie nieuzywane w samochodzie jak kolesia nie bylo a ja bym wtedy akurat sluchal. Hmmm moze nawet lepiej - mieszkania bede sprzedawal i zmienial drzwi jak nie bedzie wlasciciela - grubsza kasa :)

 

Jestem bardzo ciekawy tego co sie dalej wydarzy ale mysle ze oficjalne przeprosiny w prasie i kara finansowa to minimum. Jesli Lisek poplynie dalej to moze nawet bedziecie spiewali czarny chleb i czarna kawa jak akurat kompan z celi nie bedzie mial ochoty zatkac Wam ust :)

Boshe kolejny człowiek z Komputer Świat :/

Czy wy nie potraficie się normalnie wypowiadać tylko straszyć.

Już 8 osób zalogowało się z fw3-ext.axelspringer.pl, czyli Komputer Świat i wprowadzają cały czas wielkie zamieszanie. Przestańcie straszyć lub chłopaki faktycznie zablokują ten adres i będzie po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że to zdanie na głównej stronie jest nie za bardzo

[b]PurePC.pl - Forum Dyskusyjne (Dawniej forum.purepc.pl)[/b]

jak by ktoś pytał, to trzymam kciuki za zapracowanych adminów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe kolejny człowiek z Komputer Świat :/

Czy wy nie potraficie się normalnie wypowiadać tylko straszyć.

Axel Springer to rowniez Fakt i Newsweek a nawet Pani Domu :D Jak Wam wygodniej moge byc wsciekla gospodynia domowa :) Tak czy inaczej nie strasze ale lubie jak cos sie dzieje. Jak zacznie przygasac to zaczne dorzucac do ognia :)

 

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axel Springer to rowniez Fakt i Newsweek a nawet Pani Domu :D Jak Wam wygodniej moge byc wsciekla gospodynia domowa :) Tak czy inaczej nie strasze ale lubie jak cos sie dzieje. Jak zacznie przygasac to zaczne dorzucac do ognia :)

 

T

 

kolega z czasopisma: Poradnik Budowniczego Kominków? :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak atmosfera skandalu bedzie po[gluteus maximus]dala to napisze do GIODO ze wykradziono moje dane osobowe i kilku tysiecy ludzi tez :)

 

pozdrawiam i zycze dobrej zabawy

Tomek

Pff, nie rozśmieszaj mnie. Baza użytkowników forum nie podlega ochronie ustawy "O ochronie danych osobowych", bo takowych nie zawiera.

Zapoznaj się najpierw z zagadnieniem zanim zaczniesz wypisywać głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 2 osoby piszac malo dyplomatycznie zwedzily dane osobowe sporej ilosci osob piszac ze ratuja forum (przypomina mi sie opcja z kradzieza ksiazki ze niby to bardziej szlachetne) mi jest przykro ze sprawa sie tak potoczyla bo swiadczy to o barku jakiejkolwiek komunikacji w obie str nie wspominajac o tym ze P.L. dzwonil do chlopakow w pon i nie raczyli podniesc sluchawki

 

czytajac post marco widac wiele zalu ze sie staral i nic nie mial za to (sam nie wiem jaka byla umowa ale jestem pewien ze chodzi tu o kase) a tu server przepadl podjal kroki jakie wydawaly mu sie najbardziej adekwatne do sytuacji niestety zrobil to nielegalnie i dlatego po 2 dniach udostepnil P.L. backupy piszac ze nie wykradl tylko przeniosl (swoja droga dlaczego tak pozo inforuje o tym)

post P.L. jest wyrazny nic nie wiedzial czytaj nie kontaktowal sie z nim nikt , co nie zmienia faktu ze zaniedbal sprawe (komu sie to nie zdarzylo niech reke podniesie)

 

moja propozycja dogadajcie sie bo jesli nie to powstana 2 fora z tym ze purepc nie bedzie moglo dysponowac forum tweaka i tweak ktory juz ma nowy serwer i to kwestia kilku dni zeby na nowo odzyl

 

piszac na odcodne pax pax pax sztuka kompromisu warta jest nauczneia sie

 

pozdrawiam obie zwasnione strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak atmosfera skandalu bedzie po[gluteus maximus]dala to napisze do GIODO ze wykradziono moje dane osobowe i kilku tysiecy ludzi tez :)

Moze wystarczy zmienic regulamin gdzie kazdy z chwila zalogowania/zalozenia konta zaakceptuje nowe warunki i przeniesienie swoich danych? :)

 

moja propozycja dogadajcie sie bo jesli nie to powstana 2 fora z tym ze purepc nie bedzie moglo dysponowac forum tweaka i tweak ktory juz ma nowy serwer i to kwestia kilku dni zeby na nowo odzyl

Kim ty jestes? Dogadac rzeczywiscie sie powinni w kwesti przeniesienia domeny, bazy calego forum i nic poza tym. Uwierz mi ze 90% uzytkoniwkow stanie po stronie marco i nowego forum, bo to juz nie pierwsze takie zawirowania "na gorze". Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 2 osoby piszac malo dyplomatycznie zwedzily dane osobowe sporej ilosci osob piszac ze ratuja forum (przypomina mi sie opcja z kradzieza ksiazki ze niby to bardziej szlachetne) mi jest przykro ze sprawa sie tak potoczyla bo swiadczy to o barku jakiejkolwiek komunikacji w obie str nie wspominajac o tym ze P.L. dzwonil do chlopakow w pon i nie raczyli podniesc sluchawki

 

czytajac post marco widac wiele zalu ze sie staral i nic nie mial za to (sam nie wiem jaka byla umowa ale jestem pewien ze chodzi tu o kase) a tu server przepadl podjal kroki jakie wydawaly mu sie najbardziej adekwatne do sytuacji niestety zrobil to nielegalnie i dlatego po 2 dniach udostepnil P.L. backupy piszac ze nie wykradl tylko przeniosl (swoja droga dlaczego tak pozo inforuje o tym)

post P.L. jest wyrazny nic nie wiedzial czytaj nie kontaktowal sie z nim nikt , co nie zmienia faktu ze zaniedbal sprawe (komu sie to nie zdarzylo niech reke podniesie)

 

moja propozycja dogadajcie sie bo jesli nie to powstana 2 fora z tym ze purepc nie bedzie moglo dysponowac forum tweaka i tweak ktory juz ma nowy serwer i to kwestia kilku dni zeby na nowo odzyl

 

piszac na odcodne pax pax pax sztuka kompromisu warta jest nauczneia sie

 

pozdrawiam obie zwasnione strony

zapominasz chyba o kilku drobnych faktach:

 

jak juz ktos sie obudzil z reka w nocniku to nagle zaczyna siac panike i starac sie naprawiac co wczesniej skrupulatnie prze dobre KILKA LAT olewal... nie da sie odbudowac nadszarpnietego w ten sposob zaufania w ciagu dwoch dni...

 

a co do pieniedzy... nie wszyscy sa pazerni... (teraz wybaczcie, ale to co napisze nie ma w domysle obrazenia nikogo), ale nigdzie jak nie u Was widac jak zle myslicie... pieniadze to nie wszystko... daja duzo, ale nie wszystkich ludzi da sie kupic...

 

teraz to juz jest chyba za pozno na wyciaganie reki, dzwonienie i inne zabiegi... o jakies 2 lata za pozno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z KŚE.

No to zapytajcie Liska czy zarejestrował bazę w GIODO zanim zgłosicie uchybienie.

Odpowie, że nie, bo jak już napisałem wcześniej, baza użytkowników nie stanowi w rozumieniu ustawy bazy danych osobowych.

Ile razy będę to jeszcze pisał?

 

Zajmujcie się komputerami, a nie rzeczami, o których nie macie pojęcia. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja dogadajcie sie bo jesli nie to powstana 2 fora z tym ze purepc nie bedzie moglo dysponowac forum tweaka i tweak ktory juz ma nowy serwer i to kwestia kilku dni zeby na nowo odzyl

Pytanie tylko , czy uzytkownicy , ktory wkladali swoje serce w tweaka (czytaj: bardzo duza czesc bazy traktujaca o o/c) beda chcieli na tym "nowym tweaku od Liska" siedziec...

 

Moze sie okazac , ze sie po prostu wypna na niego , pousuwaja swoje posty i przeniosa cala swoja wiedze na to forum... (z reszta to bardzo dobry pomysl jest i "legalny" :lol: :lol: )

 

I wtedy tweak.pl sie stanie takim pclabem , czyli poziom merytoryczny = 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) imie i nazwisko wystarczy, jak ktos jeszcze szalony podal adres i date urodzenia to juz jest komplet - (na tym koncze przepychanki w tym temacie)

 

2) Backup nie ma w nazwei (dawniej forum.purepc.pl) mozna miec na innym serwerze pod ta sama domena, nie widze problemu. Nie bedac wlascicielem domeny tweak.pl nie mozecie sie nia poslugiwac bez zgody wlasciciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja powoli przeradza się w przepychankę. Obecnie wszystko jest jasne i proponuję wstrzymać komentarze do czasu jakichś newsów na temat forum. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) imie i nazwisko wystarczy, jak ktos jeszcze szalony podal adres i date urodzenia to juz jest komplet - (na tym koncze przepychanki w tym temacie)

A gdzie podałes to imie i nazwisko? Adresu tez nigdzie nie widze :lol: I mash racje, koncz przepychanki, wracaj na kse bo dostaniesz KzP od Chucka jeszcze..... :lol: :lol: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) imie i nazwisko wystarczy, jak ktos jeszcze szalony podal adres i date urodzenia to juz jest komplet - (na tym koncze przepychanki w tym temacie)

 

2) Backup nie ma w nazwei (dawniej forum.purepc.pl) mozna miec na innym serwerze pod ta sama domena, nie widze problemu. Nie bedac wlascicielem domeny tweak.pl nie mozecie sie nia poslugiwac bez zgody wlasciciela.

Tak jak pisal Sikor , nie masz o czyms pojecia to sie nie udzielaj w temacie . Pokaz mi gdzie podczas rejestracji na tweaku podajesz Imie i Nazwisko ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie jest najlepsze- pisć o czym sie nie ma pojęcia...

Panowie dajcie sobie siana bo tylko ośmeiszacie eksperckość waszego pisma jeśli nawet gimnazjalisci obnażają waszą niewiedze...

 

Proponuje doinformować się i rozeznać w sytuacji, zapoznajać sie z argumentami OBU stron.

Na dzień dzisiejszy wyglada to tak ,ze koledzy pana Piotra L. nie bardzo orientujać sie w sytuacji wchodza często po raz pierwszy na forum i wypisują niestworzone farmazony...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem oświadczenie na WGK

 

http://www.wgk.com.pl/forum/viewtopic.php?t=31506

 

 

Wydaje mi sie że niktóre osoby próbują niezły zamęt tutaj zrobić... jeśli nie macie nic mądrego do powiedzenia to po co wogóle sie odzywacie.. nie rozumiem tego. Też jestem zdania że 99% użytkowników tweak pójdzie za Marco i resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/1426/j/pl/ - tu jest czarno na bialym jakie dane sa chronione, jesli Wasz "spec" wie lepiej to radzcie sie go dalej.

 

Widze ze kolega "cavarr" wie na ile ja sie znam na komputerach :) Brawo, chyba tarota postawiles :D Powodzenia w dalszym wrozeniu, prognozowaniu i pisaniu ogolem o ludziach, o ktorych nie masz pojecia. Drugi Wasz super kolega pisze swoje zdanie i czyta Wasze ale nasze uwaza za farmazony - gratuluje rowniez. Grunt to rozmawiac z kims doroslym. Wiecej z dziecmi nie mam zamiaru sie przekomarzac. Powodzenia zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafi czy ty w ogole umiesz czytac ze zrozumieniem?? Forum działa z serwera backupowego, ponieważ serwer podstawowy może być wyłączony w kazdej chwili. Czemu nazwa inna ? Bo latwiej zarejestrować nowa nazwe na potrzeby "chwilowego" zmienienia adresu strony niz zmienianie w DNS adres pierwotnego serwera na buckupowy. Zreszta ladnie to opisal marco, moglismy czekac */- miesiac na przelaczenie DNS-ow na nowy adres, ale przez ten czas nie byloby dostepu do forum.

 

Czytajcie ze zrozumieniem a nie walicie teks za tekstem.... zreszta pisalem o tym juz na 2 stronie topiku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) imie i nazwisko wystarczy, jak ktos jeszcze szalony podal adres i date urodzenia to juz jest komplet - (na tym koncze przepychanki w tym temacie)

.....

Tak, skończ i nie ośmieszaj się.

Jakoś nie przypominam sobie, aby ktokolwiek żądał ode mnie podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, a to jest jeden z warunków prowadzenia takowej bazy, którą zresztą wcześniej trzeba w ogóle zarejestrować.

 

O komputerach też wiesz tyle, co o prawie?

Jeżeli w KŚE jest WAS więcej takich, to się nie dziwię opinii, jaka panuje na temat tego pisma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/1426/j/pl/ - tu jest czarno na bialym jakie dane sa chronione, jesli Wasz "spec" wie lepiej to radzcie sie go dalej.

No właśnie jest tam napisane:

Adres poczty elektronicznej bez żadnych dodatkowych informacji umożliwiających ustalenie tożsamości osoby, co do zasady nie stanowi danej osobowej w rozumieniu powołanej wyżej definicji.

Szczególne przypadki można tu sobie podarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skończ i nie ośmieszaj się.

Jakoś nie przypominam sobie, aby ktokolwiek żądał ode mnie podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, a to jest jeden z warunków prowadzenia takowej bazy, którą zresztą wcześniej trzeba w ogóle zarejestrować.

 

O komputerach też wiesz tyle, co o prawie?

Jeżeli w KŚE jest WAS więcej takich, to się nie dziwię opinii, jaka panuje na temat tego pisma.

Popieram! Brawo Sikor!!

 

Jeżeli przychodzą tu się wypowiadać ludzie z innych for i znają tylko zdanie jednej ze stron(czyt. Liska to niech w ogóle tu nie zaglądają, bo tylko podkręcają atmosferę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh podoba mi sie jak walczysz z KŚ zamiast z autorem postu to tak jakby spotkac glupia chinke i twierdzic ze 1 262 556 chinczykow (no dobra podzielmy na pol zostawiajac same kobiety) jest glupia. Traktujesz sprawy bardzo emocjonalnie co zrozumialbym jesli mialbys 15 lat, a zakladam ze masz juz swoje lata i potrafisz opanowac emocje. Skonczcie z tym jadem bo to w niczym nie pomaga ;)

zycze milego dnia i juz nic nie napisze bo podsyce twoja nienawisc do jednego magazynu

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafi Ladnie cie WDK wypunktował :] cytujesz treści, które w twoim mniemaniu mają poprzeć twoją tezę nawet ich nie czytając, a wiec sam skazujesz sie na osmieszenie

 

no offence .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor, nie jestem prawnikiem i o tym nie pisze w gazecie. Czepiasz sie czego mozesz ale jakos nieudolnie. Wlasnie napisales ze nie zgadzales sie na przetwarzanie danych osobowych a forum to wlasnie robi. Gromadzi i przetwarza oraz udostepnia zarejestrowanym uzytkonikom. Ja sie nie czuje osmieszony ale rozbawiony - to co innego.

 

Na koniec tylko dodam ze GIODO to najmniejszy problem z obecnych. Polecam tez cytat ze strony:

"Informacji publikowanych w formie nieuporządkowanej, a więc np. nazwisk, które wymienia się w artykułach, nie można uznać za formę przetwarzania danych osobowych w zbiorze. Tym samym nie podlegają one przepisom ustawy o ochronie danych"

 

Natomiast dane w bazie danych, uporzadkowane sa wlasnie tym, co jest chronione. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Wszystko jest na stronie. :mur: sily mi brak juz, dowidzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...