Skocz do zawartości
Silverpoint

Acer Kontra "reszta świata"

Rekomendowane odpowiedzi

-Acer30-40% sprzedanych notebookow to reklamacje.

-Acer nie ma polowy rynku notebookow w polsce... "jedynie" 20-25%.

A skąd masz takie dane ? Pracujesz w Acerze , a może w serwisie czy ktoś ci naopowiadał że 30-40% to reklamacje. Przy takim udziale reklamcji (przecież to są też koszty) w sprzedaży to Acer powinien zbankrutować ...

Są kłamstwa ,wierutne kłamstwa i statystyka :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ... Haquim wtakim razie zdradz wszystkim jaka jest prawda...

30-40% wrocilo do pewnego sklepu.Widocznie mieli pecha :lol:

Tez sie dziwie ze acer jeszcze jest na naszym rynku...

Jak zarzucasz kalmstwo to przedstaw dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Dajcie spokój. Zachowujecie się jak nasi - przepraszam za wyrażenie - politycy; "pewne sklepy", "pewne sprawy" itp, itd.

 

Poza tym dane % niczego nie wskazują. Bo jak sprzedam 2 laptopy i jeden się zepsuje to co mam napisać? Że 50% jest do [gluteus maximus]??

 

Prawda jest taka: poza anonimowymi wypowiedziami na różnych forach nie spotkałem profesjonalnego porównania laptopów różnych marek z którego wynikałoby że Acer to badziewie (mam na myśli testy porównawcze robione np.: przez czasopisma)

 

Jasne ... Haquim wtakim razie zdradz wszystkim jaka jest prawda...

30-40% wrocilo do pewnego sklepu.Widocznie mieli pecha :lol:

Tez sie dziwie ze acer jeszcze jest na naszym rynku...

Jak zarzucasz kalmstwo to przedstaw dowody.

Baxxxio... dowodem są prawa ekonomii. Gdyby to była prawda Acer byłby dawno bankrutem a nie prężnie rozwijającą się firmą. No oczywiście możesz jeszcze zwęszyć spisek, że badziewne Acery trafiają tylko do naszego kraju ;)

Ale z tym to raczej uderzaj do Torunia do "pewnego" radia; oni lubią takie sensacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz chyba dobrze praw ekonomii,ani zachowan firm transnarodowych,wiec nie wiesz co im sie oplaca a co nie.Pozatym wielkie firmy nie padaja z dnia na dzie :lol: Jesli myslisz ze jak duza firma motoryzacyjna wzywa do naprawy serwisowej milion aut to jest na skraju bankroctwa i nie moze sobie na to pozwolic ? Zapewniam cie tez ze firma o ktorej wspomnialem a puki co nazwy nie moge zdradzic sprzedala spora ilosc acerow(i nie musisz mi wierzyc).

 

Pomysl tez nad istota sensownego "dlugodystansowego" testu notebooka.Same benchmarki nie zdradzaja jego niezawodnosci a tester nie moze sobie pozwolic na polroczna czy roczna zabawe,bo po tym czasie notebook tez juz pewnie bedzie zastapiony innym modem.

 

My sie zachowujemy ... podobnie jak ty... nie potrafisz przyjac do wiadomosci rzeczy ktora zostala udowodniona organoleptycznie... nie ma innej marki na tym forum ktorej klieci by takie probblemy mieli i w takiej skali...

 

No offence :oops:

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyzszosci jednych swiat nad drugimi wypowiadac sie nie bede bo zrobilem to na tym forum juz ladne kilka razy. jak ktos ma pecha to mu cegla w drewnianym kosciele na leb spadnie. o acerze wyrobilem sobie opinie patrzac na sprzet swoich znajomych. sam kupilem akurat asusa. mialem pecha :1 bad pixel... sprzedawca wymienil mi od reki...na ten pierwszy egzemplarz tez bylem wsciekly :) warto pamietac ze w ciagu 10 dni jak sie kupuje przez neta to mozna zrezygnowac z zakupu. zreszta laptopa to wole jechac kilkaset km odebrac ;) a pomijajac wszystko inne: dla mnie acery (procz hi-endowe TM 80costam) sa zwyczajnie brzydkie :) i juz chociazby z tego powodu odpadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel to marny argument, technologia LCD niestety wiaze sie z pewnymi minusami i to jest jeden z nich.

Wystarczy ogladac sprzet pezed zakupem i nie bedzie rozczarowan.

 

Co by nie mowic o Acerze to glownie jego zasługa jest unormalnienie cen laptopow.

Kto wie jakie mielibysmy teraz ceny gdyby Acer swego czasu nie zasypal rynku tanszymi laptopami w dziesiatkach najrozniejszych konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że ta dyskusja do niczego nie prowadzi :D

 

Osobiście mam Acera i jakoś jestem zadowolony. Prawda niestety jest taka że każdy ma to na co go stać. A to że się zepsuje to po części nie tylko wina sprzętu, lecz również nieumiejętnego posługiwania sie nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ... Haquim wtakim razie zdradz wszystkim jaka jest prawda...

30-40% wrocilo do pewnego sklepu.Widocznie mieli pecha :lol:

Tez sie dziwie ze acer jeszcze jest na naszym rynku...

Jak zarzucasz kalmstwo to przedstaw dowody.

1. Mój komputerek czasem się wiesza , więc czy na tej podstawie mam twierdzić że wszystkie FS są awaryjne

2. Z tego co ostatnio czytałem wśród markowych komputerów Acer był 2 w Polsce , po HP . Przy czym trzeba zauważyć że Acer w Polsce sprzedaje tylko laptopy , a HP także stacje robocze i serwery.

link do czołówki). Przy takiej skali jedyne co można powiedzieć to że sprzęty HP są bardzo solidne , bo przy dużej ilości sprzedanych modeli , nie ma tak dużo skarg jak na co poniektórych ...

3. Załóżmy że w pewnym miasteczku sprzedano 2000 IBM-ów :) , i 100 modeli California Access . Zepsuło się 10 IBM-ów i 1 CA. Ich użytkownicy pożalili się na forum . Z tego wynikałoby że IBM jest 10x bardziej awaryjny niż CA :lol: Liczby przecież nie kłamią ;)

4. Nie mieli pecha tylko przyjrzałbym się co za ludzie w tym sklepiku pracują , może tacy co oferując sprzęt za okazyjną cenę nie wspominają że sprzęt jest po naprawie :angry: .

"a to Polska właśnie a nie elegancja Francja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz chyba dobrze praw ekonomii,ani zachowan firm transnarodowych,wiec nie wiesz co im sie oplaca a co nie.

Tak się składa że skończyłem studia ekonomiczne więc coś tam wiem, ale naprawdę nie trzeba być Einstein'em żeby wiedzieć, że jeżeli 40% naszych produktów jest wadliwa a marża waha się na poziomie 10% to interes jest do bani.

 

Pozatym wielkie firmy nie padaja z dnia na dzie :lol: Jesli myslisz ze jak duza firma motoryzacyjna wzywa do naprawy serwisowej milion aut to jest na skraju bankroctwa i nie moze sobie na to pozwolic?

A ktoś tu mówił o padaniu z dnia na dzień? Acer istnieje już parę latek i gdyby jego notebookie rzeczywiście były takie syfiaste to dawno by się zlikwidował a nie ROZWIJAŁ!

 

Zapewniam cie tez ze firma o ktorej wspomnialem a puki co nazwy nie moge zdradzic sprzedala spora ilosc acerow(i nie musisz mi wierzyc).

Oczywiście, że nie muszę i nie wierzę :)

 

Pomysl tez nad istota sensownego "dlugodystansowego" testu notebooka.Same benchmarki nie zdradzaja jego niezawodnosci a tester nie moze sobie pozwolic na polroczna czy roczna zabawe,bo po tym czasie notebook tez juz pewnie bedzie zastapiony innym modem.

Nie trzeba testować kompa pół roku, żeby widzieć czy materiały użyte na obudowe są słabej jakości czy nie, czy elementy sa odpowiednio spasowane i czy komputer skrzypi czy nie. A o benchmarkach tu nie rozmawiamy bo wydajność nie jest tematem tego wątku.

 

My sie zachowujemy ... podobnie jak ty... nie potrafisz przyjac do wiadomosci rzeczy ktora zostala udowodniona organoleptycznie... nie ma innej marki na tym forum ktorej klieci by takie probblemy mieli i w takiej skali...

To nie są żadne dowody tylko subiektywne spostrzeżenia, nie zawsze zgodne z prawdą. Ponownie przypominam dyskusję jaką wywołał jeden z użytkowników robiąc test ASUS'a A6Ja i pisząc, że matryca jest w nim do bani.

Temat ciągnie się do dzisiaj; tu masz linka

A prawda jest taka, że kupiłem dokładnie taki sam model i co się okazało... że efekt tam opisany wynika z palety kolorów uzywanej przez XP'ka i nie ma nic wspólnego z matrycą, która jest OK. Wystarczy zmienić ustawienia w "windzie" i wszystko jest ok. Ale ile osób zasugerowało się tym "miarodajnym" testem i wybrało innego kompa to tylko Stwórca raczy wiedzieć.

Reasumując: chodzi mi tylko o to, że na forach różni są ludzie i niekiedy piszą bzdury; czasem z niewiedzy a czasem ze złej woli. A to że Acer jest syfiasty to taka sama prawda jak to, że tel. komórkowe wywołują raka - niby wszyscy się z tym zgadzają ale jakoś nikt tego nie potrafi udowodnić.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5) Uważam, że Asus, Acer, Hp i F-S to porównywalne marki. Prawdziwy syf to maxdaty, techmex'y i inne badziewie.

 

widzialem FS i Acera w podobnej cenie i jakos wyswietlacza w Acerze byla znacznie nizsza, wiec nie wrzucalbym ich do jednego worka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ze komorki powoduja raka albo zaklocenia w pracy urzadzen na pokladach samolotow zostalo juz obalone, bo przewoznicy zaczeli wprowadzac uslugi dzwonienia z samolotow przez telefony przenosne. No ale to nie o tym temat, w kazdym razie tak jak baxxxio powiedzial - topic kwalifikuje sie do zamkniecia, przerodzil sie jak zwykle w takich wypadkach do klotni. Ja mam swoja opinie, baxxxio ma swoja a silverpoint ma swoja i niech tak zostanie. W sumie nie wiem czemu od razu tego nie zamknalem, mialem moze nadzieje ze sie potoczy inaczej a wyszlo as always.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...