Skocz do zawartości
malitek

problem z odblokowaniem atlona 1.4G

Rekomendowane odpowiedzi

robie wszystko tak jak na kaza na roznych stronach i nie moge zwiekszyc mnoznika, robilem roznymi olowkami,az wreszcie kupilem lakier prad przewodzacy,to samo,czyli nic . zgory dziekuje za pomoc.co moge robic nie tak?jest to atlon 1.4GHz Thunderbird.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika ze masz Tbird 1.4GHz. Ja na zwoim procku przeciagnolem zwylym olowkiem automatycznym po mostkach i wsio za pierwsym razem mi sie udalo. Nie wiem co ty robisz ze ci sie nie udaje. Napisz cos dokladniej w jaki sposob ty to robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnolem dokladny opis jak polaczyc mostki L1,L6 i ewentualnie L7. bawie sie dwoma pierwszymi z tych trzech wymienionych zakreslajac w sumie wszystkie osiem mostkow, co ma za zadanie odblokowanie i zwiekszenie mnoznika o 0,5 . czytalem ze nie zawsze za pierwszym razem to wychodzi ,wiec probowalem wiele razy , az do znudzenia . mialem dwie takie proby po ktorych komp nie chcial sie urochomic , to chyba cos znaczy. innego razu pozostawilem polaczone te nieszczesne mostki i komp mi sie restartowal po jakims czasie , myslalem ze to co innego, moze pamiec ,albo jakis program,ale ztarlem i wszystko wrocilo do normy. obecnie chodzi mi na szynie 143, dajac 1,5G. to zdecydowanie za malo . temeratra CPU nie przekracza 45C.czekam na jakies dodatkowe wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Palomino 0,18 1,4GHz nie XP to mnoznik powinien byc odblokowany, ja przynajmniej mam :D :D :D fabrycznie wystarczy ze dipswitcha przestawie, jakie to eleganckie, nie trzeba brudzic sie i proca :D :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnolem dokladny opis jak polaczyc mostki L1,L6 i ewentualnie L7. bawie sie dwoma pierwszymi  z tych trzech wymienionych zakreslajac w sumie wszystkie osiem mostkow, co ma za zadanie odblokowanie i zwiekszenie mnoznika o 0,5 . czytalem ze nie zawsze za pierwszym razem to wychodzi ,wiec probowalem wiele razy , az do znudzenia . mialem dwie takie proby po ktorych komp nie chcial sie urochomic , to chyba cos znaczy. innego razu pozostawilem polaczone te nieszczesne mostki i komp mi sie restartowal po jakims czasie , myslalem ze to co innego, moze pamiec ,albo jakis program,ale ztarlem i wszystko wrocilo do normy.  obecnie chodzi mi na szynie 143, dajac 1,5G. to zdecydowanie za malo . temeratra CPU nie przekracza 45C.czekam na jakies dodatkowe wskazowki.

Zamaluj tylko mostki L1. A tak wogole, to Athlon 1,4GHz powinien miec fabrycznie odblokowany mnoznik :wink: przynajmniej ten, ktorego mialem tak mial :lol:

 

Jaka masz plyte glowna :?: Mozesz zmieniac w biosie (zworkami/dip switchami) mnoznik, czy musisz sie mnoznikami na procku bawic :?: Bo do zmiany mnoznika, to tylko L1 zamaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja plyta to ECS k7s5a . nie ma tam zworek do przelaczania . ostatnio znalazlem na jakiejs anglojezycznej stronie mozliwosc przerobienia jej poprzez dolutowanie po drugiej stronie plyty pod procesorem czterech kabelkow konczacych sie wlasnie przelacznikami zworkow.jednak na razie nie bede sie za to bral ,bo jeszcze nie skapletowalem WC(mysle nad dobrym i tanim blokiem). tak poza tym to probowalem z komplem u niego odblokowac durona 1GHz i tez bez powodzenia, podjelismy co prawda tylko jedna probe. co do mostkow L1 na moim 1,4 thunderbirdzie to sa one zamalowane , ale na stronie z ktorej czerpalem informacje jest napisane ,zeby je zamalowac . nic to nie daje ,a ja jestem nie zadowolony. mnoznik jak byl zablokowany tak jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Palomino 0,18 1,4GHz nie XP to mnoznik powinien byc odblokowany, ja przynajmniej mam :D  :D  :D  fabrycznie wystarczy ze dipswitcha przestawie, jakie to eleganckie, nie trzeba brudzic sie i proca :D  :D  :lol:

a Ty na jakim chlodzeniu jedziesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz kupilem tego proca uzywanego ,to zastanawiam sie czy poprzedni wlascicil nie zmienial czegos w mostkach L2,L3 itp. czy ma to jakies znaczenie na mnoznik i jesli ma to jakie. mam tez prosbe do kogos kto ma thunderbirda : o opisanie jak u niego sa polaczone L2,L3 ,bo te moje mam wrazenie ze byly modyfikowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co da Ci odblokowanie mnoznika, jak ECS K7S5A nie ma dipow ani opcji zmiany mnoznika  BIOSie :lol: 

Musisz jakis wyzszy mnoznik na stale ustawic, wtedy sa szanse na podkrecenie.

W tym cały problem, ze samo odblokowanie mnoznikow nic nie da - trzeba je jeszcze zmienic :!: :wink:

 

ECS - real overclockers choice :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co da Ci odblokowanie mnoznika, jak ECS K7S5A nie ma dipow ani opcji zmiany mnoznika  BIOSie :lol: 

Musisz jakis wyzszy mnoznik na stale ustawic, wtedy sa szanse na podkrecenie.

W tym cały problem, ze samo odblokowanie mnoznikow nic nie da - trzeba je jeszcze zmienic :!: :wink:

 

ECS - real overclockers choice :wink: :wink: :wink:

jak naj bardziej wiem o tym . po to sa mostki L6- czy nie tak ? zmieniam wartosc mnoznika z 10,5 (wszystkie mostki odloczone) na 11(wszystkie polaczone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobowalem ustawic teraz mnoznik 10 (polaczony tylko jeden ,ten najbardziej po prawej) i komp sie nie chcial wlaczyc . ja chyba zwarjuje.

Serio pomysl nad zmiana plyty na... na cokolwiek innego niz ECS. :wink:

 

IMHO wiecej sie nameczysz i nerwow stracisz, niz cos sensownego ci sie uda na takiej plycie zrobic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Palomino 0,18 1,4GHz nie XP to mnoznik powinien byc odblokowany, ja przynajmniej mam :D  :D  :D  fabrycznie wystarczy ze dipswitcha przestawie, jakie to eleganckie, nie trzeba brudzic sie i proca :D  :D  :lol:

a Ty na jakim chlodzeniu jedziesz ?

Titan D5TB troche sie grzeja ale mi wystarcza jak se proca bede zmienial to i chlodzienie pewnie tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie wszystko tak jak na kaza na roznych stronach i nie moge zwiekszyc mnoznika, robilem roznymi olowkami,az wreszcie kupilem lakier prad przewodzacy,to samo,czyli nic . zgory dziekuje za pomoc.co moge robic nie tak?jest to atlon 1.4GHz Thunderbird.

polacz tylko L1 i napisz do mnie maila wysle ci schemat jak zrobic zworkowa zmiane mnoznika na tej plycie(sam tak mam , opis dostalem od Siquer-a)

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.4Tb (14x100) i tez nie moge dzaida odblokowac :(

uzywalem 5 roznych olowkow i nic , nie wiem co jest

mozna sie zalamac.

a i nie sugerujcie sie plyta w podpsie bo zmienilem na asuska (nie mam czasu na update teraz)

moze ktos z wawy ma czas i ochote sie sprawdzic z mnoznikiem ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Palomino 0,18 1,4GHz nie XP to mnoznik powinien byc odblokowany, ja przynajmniej mam :D  :D  :D  fabrycznie wystarczy ze dipswitcha przestawie, jakie to eleganckie, nie trzeba brudzic sie i proca :D  :D  :lol:

LUDZIE! TOTALNA ZENADA! Nie wazne ze pytanie jest troche dziwne: nie widzialem jeszcze niegdy TBirda o czestotliwosci 1.4GHz z zablokowanym mnoznikiem - musi to byc jakis Special Edition bo AMD WSZYSTKIE Thunderbirdy o czestotliwosci od 1.2GHz produkowalo z odblokowanym mnoznikiem.

"Palomino nie XP" - totalna bzdura! Po douczeniu sie zauwazysz ze Palomino jest robione TYLKO w wersji 0.18um a oznaczenie maja TYLKO XP....+ bo posiadaja "QuantiSpeed".

Dodam od razu ze 0.13um mozna smialo nazywac ThoroughBred bo tak sie nazywa. I nie jest to to samo co Palomino, chociaz tez posiada oznaczenie XP....+.

Potem niektorzy dziwia sie ze mlodzi forumowicze opowiadaja bzdury - oni je po prostu powtarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem jeszcze niegdy TBirda o czestotliwosci 1.4GHz z zablokowanym mnoznikiem - musi to byc jakis Special Edition bo AMD WSZYSTKIE Thunderbirdy o czestotliwosci od 1.2GHz produkowalo z odblokowanym mnoznikiem.

Ja na przykład mam właśnie Athlona 1,2GHz z standardowo zablokowanym mnożnikiem :!: Serii nie pamiętam, ale tak jest :!:

 

Oczywiśćie nie stanowi to jakiejś przeszkody, bo po zamalowaniu ołówkiem mostków L1 wszystko działa, ale fakt pozostaje faktem, że fabrycznie mnożnik mam zablokowany :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj athlon jest orginalnie odblokowany, przynajmniej teoretycznie bo mostki ma polaczone, na wszelki wypadek i tak je pomalowalem lakierem. tylko co z tego jak i tak nie moge zmienic mnoznika. :x :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj athlon jest orginalnie odblokowany, przynajmniej teoretycznie bo mostki ma polaczone, na wszelki wypadek i tak je pomalowalem lakierem. tylko co z tego jak i tak nie moge zmienic mnoznika. :x  :!:

probowales cos z tym modem do zmiany mnoznika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie i nie wiem czy bede sie bawil ,poniewaz nie mam pewnosci ze z moim prockie jest wszystko w pozadku. teraz kompletuje wc,mam juz pomke,ale nie wiem gdzie kupic plyte miedziana na blok. poza tym to mam teraz sesje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokładnie taki sam problem jak kolega - kupiłem Athlona 1500+ i ni cholery tez nie mogłem odblokować mnożnika - co jest? Pomocy!~!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokładnie taki sam problem jak kolega - kupiłem Athlona 1500+ i ni cholery tez nie mogłem odblokować mnożnika - co jest? Pomocy!~!

trza se bylo xp 1700+ T-breda kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest athlon palomino i jego olowkiem nie odblokujesz. dokladny opis odblokowani masz w FAQ.

qrcze, gdzie w FAQ? Nie moge znalezc :!:

Ciekawe jak szukałeś:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=7964http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=7952

malo dokladnie, albo wogole, bo ktos sie zlituje i poda bezposredniego linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...