Skocz do zawartości
bartoszkowy

Najwydajniejsze Ddr2 2x1gb Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam laptop Toshiba Satellite Pro M70-220

Chcialbym wymienic pamiec, ktora jest w nim fabrycznie zamontowana (czyli 512MB DDR2 @533MHz 4-4-4-12)

na 2x1GB DDR 2 @533MHz (plyta obsluguje do 533MHz). Oczywiscie chce, zeby chodzily one w dualu. Doradzcie jakie kosci kupic najlepiej. Chodzi mi o wydajnosc, ale tez o cene. Nie musza to byc zapewne Kingstona, bo pewnie wiele mniej znanych firm produkuje kosci tej samej wydajnosci i jakosci.

Pamiec 2GB RAM jest mi potrzebna do programow CADowych AutoCAD, ArchiCAD i do przetwarzania dzwieku (CubaseSX itp).

 

Dodam, ze nie musza to byc pamieci dostepne w Polsce, poniewaz mam mozliwosc aby ktos wyslal mi je z USA.

 

Znalazlem np. cos takiego: Mushkin

 

Co o tym sadzicie i jakie sa Wasze typy. Jesli mozecie to pomozcie mi w dokonaniu wyboru

 

Pozdrawiam

Bartosz

Edytowane przez bartoszkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku zakładam ze pamieci pracują na standardowych ustawieniach wiec kierowalbym sie w pierwszej kolejnosci ceną a następnie dobrymi timingami.

 

Nie wiem jak jest w laptopie z możliwoscia ustawienia timingów ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wziałbym takie coś

 

- http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarI...Id=387&PageId=0

 

- http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27288

 

Cena identyczna, jedynie pozostaje sie chyba kierować przy wyborze jakimś sentymentem do marki ;)

 

Nie znalezłem modułów 1GB z LC3 niestety, są ale jedynie 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można ustawiać timingów, ani taktowania :wink:

 

Dokladnie, dokladnie tak jest. BIOS laptopa jest smieszny: zegarek, kolejnosc bootowania i wlasciwie nic poza tym :) Takze co kupie to bede mial. Slyszal ktos moze o tych Mushkinach ? Z tego co wyczytalem na roznych forach i stronach jest to marka pamieci produkowana w USA. Bardzo popularne i wydajne kosci, u nas niedostepne.

Niech sie ktos wypowie na temat tych kostek, a jak nie te to co doradzicie ? Jakiej innej firmy ? Dodam, ze te Mushkinh kosztuja w Stanach 140$ + 30$ wysylka = co i tak wychodzi bardzo przyzwoita kwota 550zł za 2x1GB DDR2 533MHz 200 pin CL4 Non-EC

 

 

Zapraszam do dyskusji ;)

pozdrawiam

 

W takim razie wziałbym takie coś

 

- http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarI...Id=387&PageId=0

 

- http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27288

 

Cena identyczna, jedynie pozostaje sie chyba kierować przy wyborze jakimś sentymentem do marki ;)

 

Nie znalezłem modułów 1GB z LC3 niestety, są ale jedynie 512

Z tego co sie orientowalem to nie ma LC3 na 1GB do lapka. Pewien facet powiedzial mi ze to bylyby niestabilne kosci. Kingston nie produkuje tych wielkosci na LC3 takze moze nawet lepiej ze nikt inny nie probuje :D

Edytowane przez bartoszkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszal ktos moze o tych Mushkinach ? Z tego co wyczytalem na roznych forach i stronach jest to marka pamieci produkowana w USA. Bardzo popularne i wydajne kosci, u nas niedostepne.

Wialu na pewno slyszalo o Mushkinach. Tak jak mowisz wydajne kosci ALE owa wieksza wydajnosc jest gdy przestawi sie pamieci na niestandartowe, wyzsze taktowania. Bez mozliwosci ingerencji w ustawiania pamiaci w biosie nic nie zdzialasz.

 

Kieruj sie cena i standartowymi zapisanymi w SDP timingami.

 

Kingston nie produkuje tych wielkosci na LC3 takze moze nawet lepiej ze nikt inny nie probuje :D

Kingston to wcalenie nie taka dobra marka jak Ci sie wydaje :)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

Mam Acer'a Aspire 5024WMLi i w nim pamięci 2x256MB 333MHz (acer włożył 333MHz mimo, że moj model obsluguje 400MHz). Mam zamiar kupić 1GB 400MHz. Jaki pamięci byście polecili? Zastanawiałem się nad SO-DIMM 1024 MB PC-400 Kingston (KVR400X64SC3A/1G) lub SO-DIMM 1024 MB PC-400 GoodRam. Które z nich możecie polecić. Jeśli macie jakieś swoje propozycje to też ich chętnie wysłucham.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam,

 

chciałem się zapytać kolegów czy mieli może do czynienia z pamięciami SO-DIMM:

- Corsair SO-DIMM 2 x 1024 MB DDR2 667 MHz CL4 ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31539# )

 

Planuje zakupić owe pamiątki, i zastanawiałem się czy to trafny wybór

wybór bardzo trafny, aczkolwiek mało opłacalny

 

to jedne z nielicznych które działają z CL4 przy 667MHz, no chyba że to błąd w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór bardzo trafny, aczkolwiek mało opłacalny

 

to jedne z nielicznych które działają z CL4 przy 667MHz, no chyba że to błąd w opisie

Czyżby udalo mi się kupić taniej niż 600 zł, 2 GB RAMu przy szynie 667 MHz ?

 

Jeśli tak, z chęcią poznam miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...