Skocz do zawartości
Gość Wintereq

Co Dalej Z Tym Krajem? Czy To Już Koniec?

Rekomendowane odpowiedzi

Wogóle w Polsce duża częśc ludzi to taka ciemnota, że się płakać chce.

Pośrednio znam kilku przedsiębiorców, którzy jak jeden mąż mówią że mogliby dać pracownikom większą wypłatę ale się pytają po co ??

Ludzie i tak się nie zwolnią bo pracy brak a większa kasa w kieszeni.

"Społeczeństwo obywatelskie" to bzdura wyssana z palca, nigdzie takie nie występuje. I powiem że pilnowanie własnego nosa a nie wpier*** go wszędzie gdzie się da, daje najlepsze skutki.

Co do poziomu nauki w USA to ja wolę żeby koleś co u mnie naprawia pralkę wiedział co robi a nie znał cały atlas na pamięć, dla mnie to on może nie wiedzieć gdzie mieszka aby znał się na robocie.

Poza tym jak w Polsce marnotrawi się pieniądze to głowa mała, jakby choć raz tak zapłacił ze swojej kieszeni za głupotę to by szybko zmądrzeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz prawdę co do liczb, ale napisz mi jaki jest poziom wykształcenia tych studentów? Widziałeś kiedyś studenta po informatyce? On się nadaje jedynie do szkoły (zresztą wg. mnie do szkoły idą odpadki studentów, którzy nie potrafili sobie poradzić na studiach), bo ma zerowe pojęcie.

Dlatego twierdzę, iż należałoby zebrać ludzi obeznanych, posiadających wiedzę i będących specjalistami - tymi z prawdziwego zdarzenia.

Owszem orientuję się, co umie student informatyki po poli, uniwerku czy uczelni ekonomicznej - sam studiuję informatykę i wiem dobrze jak jest.

Inaczej pisząć, bez własnego wkładu, własnego doszukiwania się wielu informacji na dany temat, szperania po bibliotekach, w literaturze przedmiotu, samozaparcia i własnej chęci taki student posiądzie wiedzę teoretyczną na dany temat, średnio szczegółową i tyle o ile będzie potrafił ją wykorzystać w praktyce (jeżeli ktoś ma laborki z prawdziwego zdarzenia, to gratuluję :)).

 

4 lata to za mało, musi wymrzeć stare pokolenie, niestety taka prawda, mój dziadek przystaje przy swoim, że komuna była lepsza i dziwi się jak to możliwe, że na Internecie i komputerach można zarabiać (każdy wie, że to przyszłość).

Coś w tym jest, i te 40 lat w komunizmie -> PRL'u zmanipulowały, zmiksowały umysły "obywateli". I niestety to teraz procentuje, chociażby w osobach publicznych i całym "rządzeniu" od najmniejszych stowarzyszeń i wiosek po największe miasta i partie polityczne.

 

Gwoli ścisłości, od UE początkujący przedsiębiorca - wedle programu "Pierwszy Biznes" - może pobrać na inwestycje obecnie ok. 12 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Gwoli ścisłości, od UE początkujący przedsiębiorca - wedle programu "Pierwszy Biznes" - może pobrać na inwestycje obecnie ok. 12 000 zł.

To jest kredyt, w dodatku potrzeba żyrantów, poza tym co to jest 12 tysięcy do założenia firmy, a już na pewno nie komputerowej...

Więcej biegania po urzędach niż zysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12k zł jest w sam raz do założenia firmy na papierze, albo przeniesienia takowej z osoby na osobę - no statystyki też od razu idą w górę jak dynamicznie rozwija się w Polsce drobna przedsiębiorczość 8)

I pieniądze nie pochodzą 'z UE' tylko z naszej składki do tego budżetu,bo papierologia jest dla wielu przeszkodą nie do przeskoczenia przy staraniach o dofinansowanie na cokolwiek (nie wspominając już o nieudolnych samorządach) - stąd wszystko wskazuje że więcej wpłacamy do budżetu UE niż z niego bierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie nie zgodze. Urzad pracy w moim miescie bardzo sprawnie radzi sobie z programem. Byly bezplatne szkolenia dla chetnych, uczyli generalnie wszystkiego co jest potrzebne przyszlemu przedsiebiorcy. Wiele moich znajomych z tego skorzystalo i kazdy jest zadowolony. Dostali dofinansowanie i sobie radza.

Wielu z Was narzeka ze nic nie robi sie.. nic sie nie dzieje. A dzieje sie naprawde duzo. Przejdzie sie nawet wirtualnie na strony urzedow pracy w waszym miastach. Prawdopodobnie sie zdziwicie;)

Paszczu - papierologia.. no przeciez nikt ci nie da pieniedzy za ladny usmiech. Trzeba miec pomysl i go udokumentowac.

 

PS. Dlaczego Polacy tak narzekaja?

 

Winter- to nie jest kredyt, ktory musisz zwrocic, poczytaj a potem pisz. Z takim nastawieniem to nic w zyciu nie osiagniesz.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie narzekam - zgrzeszyłbym. A dlaczego generalnie Polacy narzekają? Odpowiedzi polecam poszukać w 'Polactwie' Ziemkiewicza o ile jeszcze nie miałeś okazji zerknąć. Kapitalna lektura z jajem - naprawdę lekko i przyjemnie się czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu - papierologia.. no przeciez nikt ci nie da pieniedzy za ladny usmiech. Trzeba miec pomysl i go udokumentowac.

 

Winter- to nie jest kredyt, ktory musisz zwrocic, poczytaj a potem pisz. Z takim nastawieniem to nic w zyciu nie osiagniesz.

Według UE to jest dotacja bezzwrotna, oczywiście wstępnie trzeba przejść kilka etapów umożliwiających dostęp do tej dotacji, w tym zarejestrowanie się jako bezrobotny, szkolenia, oddanie komletnego biznesplanu.

NIestety w Polsce chcieli przeforsować ustawę mówiącą, iż jeżeli firma zbankrutuje, ogłosi upadłość owy przedsiębiorca będzie musiał zwrócić Państwu ową kwotę, którą otrzymał... niestety nie wiem co dalej się stało z tą ustawą, czy weszła w życie czy nie - na pewno nie poprawia to stanowiska przedsiębiorcy w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW Unia Europejska obniżyła składki krajów członkowskich, ponieważ jej tegoroczny budżet był nie do wydania! :-|

I teraz pytanie - w uzyskaniu dotacji przeszkodą jest nasza nieudolność czy papierologia? bo jak widać ejro UE ma pod dostatkiem...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie Panowie.. przeciez w polsce jest jedno wielkie cwaniactwo..

Chociazby soft z M$ - wiecie ze urzednicy mają problemy z zakupem open office - bo niby przypadkiem prawo tak zostało skonstruowane ze nie mozna softu darmowego uzywać?

niby porzypadkiem polska korzysta z softu M$ w szkolach i urzedach - i był wielki problem do niedawna by nawet prywatne firmy uzywaly GNU?

oczywiscie niby przypadkiem M$ chce otworzyc swoje centra akurat w polsce? ... łapka łapke myje.. tylko ze za to my placimy kupe kasy...

Nie mamy kasy wiec rzad robi machloje z tym monopolistą by byla praca w polsce - jednoczesnie tracac kupe kasy by sie przypodobac.. tak samo jest ze wszystkim... niby dwa kroki w przód ale zawsze po chichu jeden w tył...

zaczynam sie martwic .. bo chyba juz niedlugo bedzie krok w przód a dwa kroki w tył...

:/

 

co do wojska w usa... to jak dobrze pamietam - jest ono zawodowe... jesli tam duzo osób chce isc do woja - to albo dlatego ze nie ma pracy.. albo dlatego ze są **&*^*&* bo zaden normalny człowiek nie chce zyc z zabijania innych ludzi... ale widac - propaganda działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Winter- to nie jest kredyt, ktory musisz zwrocic, poczytaj a potem pisz. Z takim nastawieniem to nic w zyciu nie osiagniesz.

To jest kredyt, który udziela bank, wiem, bo sam niedawno wujek zakładał firmę i mówił, że tak bardzo liczył na tę początkową kasę, a tu pupcia - trzeba żyrantów. Sytuacja wygląda tak, że jeśli firma będzie istnieć 2 lata to już nie trzeba spłacać tego kredytu, jak nie przetrwa to już wiadomo.

 

A tak BTW Unia Europejska obniżyła składki krajów członkowskich, ponieważ jej tegoroczny budżet był nie do wydania! :-|

I teraz pytanie - w uzyskaniu dotacji przeszkodą jest nasza nieudolność czy papierologia? bo jak widać ejro UE ma pod dostatkiem...

Krętactwo, niekompetentność, biurokractwo - to nas zabija, a urzędasów leczy, bo im to na rękę. Po prostu obudziliśmy się w końcówkach komunizmu, bo inaczej tego nie potrafię nazwać, w kapitaliźmie nikt nie myśli o kościele, a myśli się o pieniądzu, o gospodarce. Co jak co, ale Polacy to naprawdę wykształcony naród (przynajmniej w miastach) w porównaniu z całą Europą, już o USA nie wspomnę. Co trzeba zrobić nie wiem, wydaje mi się, że właśnie te odpadki społeczeństwa są u sterów władzy i źle nas kierują. UE to tylko pomoc zewnętrzna, musimy i tak sobie radzić sami. Jak już mówiłem trzeba zacząć od skończenia z państwem socjalnym, koniec rozdawania wszystkim wcześniejszych emerytur i weryfikacja rent, wiecie ile na to pieniędzy pójdzie? Tutaj nikt między 20-30 za kilkadziesiąt lat nie będzie miał emeryturzy przez to, bo większość ludzi wyjedzie, a drugie tyle zostanie i to na bezrobociu - kto zapłaci składki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk - biorąc pod uwagę pierwsze lepsze wyniki związane z dotacjami i przykładowo, z drogami w Polsce - wyplute z googla:

 

http://gospodarka.gazeta.pl/firma/1,61785,3178698.html

http://gospodarka.gazeta.pl/firma/1,61785,2964560.html

 

to chyba i jedno i drugie, bo przecież nie złośliwość tych, od których dbanie o dobre wykorzystanie tych dotacji zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość netkafejas

masz stary racje, nie ciesze sie z tego, ale ciesze sie ze nie tylko ja mam takie zdanie. niestety w moim malym miasteczku jest coraz gorzej i jak koledzy po zrobieniu szkoly i zakonczeniu starzu ruszam w swiat, jest pelno opcji, byle dojsc do chleba/kasy. mam dosc wchodzenia do auchana ogladania rzez szybe psp ze swiadomoscia, ze nie stac mnie na to, no chyba ze mi starzy doloza - i tak szczescie. przeciez to kpina co tu sie wyrabia, w jakims cywilizowanym kraju poprocuje pol tygodnia i bede mial na konsolke. jak ktos nie tylko pije wode i piwsko to widzi co jest tu grane. kiedys sony, amd chcialo tu inwestowac, ale sie zmyli, bo by sie przepisy zmienily i by bylo tak jak z daewoo.

 

teraz najlepsze, studiuje 6semestr na kierunku pedagogika - informatyka i media w edukacji. kierunek ten zyskal akredytacje ministerstwa 3 lata temu, ale teraz ja stracil (??), czyli nie wiem jak to bedzie z magistrem :) no parodia totlna w tym kraju co kadencja to sie idioci za korytem zmieniaja i tez przepisy razem z nimi. prawo nie dziala wstecz/rrr blad i nie dadza studentowi dokonczyc nauki!

 

czy wiecie ze zasilek dla bezrobotnych w niemczech wynosi 1000 euro? czy wiecie ze po roku pracy wam on przysluguje? czy wiecie, ze w gb po roku jak straci sie prace to oprocz zasilku daja tez mieszkanie, jak ktos nie ma? w naszym ukochanym kraju juz nic nie ma i mozna pracy szukac bezskutecznie, albo dostac za marne grosze. tam jada ludzie naprawde wciemno i zostaja na legalu.

 

i dlaczego nie wprowadzono podatku liniowego? ktos dal kase i nie wprowadzono :) kraje w ktorych wprowadzono ten podatek dzwigaja sie z nedzy, a w polsce lipa.

Edytowane przez netkafejas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Elle> Artykul w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy sie w swiecie absurdu. Kraj, w którym co piaty mieszkaniec stracil zycie w czasie drugiej wojny swiatowej, którego 1/5 narodu zyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy wiecej studentów niz Francja, a inzynier zarabia tu mniej niz przecietny robotnik. Kraj, gdzie czlowiek wydaje dwa razy wiecej niz zarabia, gdzie przecietna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednoczesnie nie ma biedy a obcy kapital sie pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa sie trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znalezc miejsce na parkingu. Kraj, w którym rzadza byli socjalisci, w którym swieta koscielne sa dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnowac tu z jakiejkolwiek logiki, jesli nie chce stracic gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem mozna porozmawiac po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzednikiem panstwowym tylko za posrednictwem tlumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?

 

bash.org :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest nie tyle sam rząd, co ludzie ktorzy go wybrali:> Niestety większosc naszych obywateli nie mysli, a ci co myslą widzą to i wyjeżdzają z kraju:> Wiem - strasznie to uprościłem, ale nie chce mi sie rozpisywac. Zwłaszcza, ze jeszcze przed wyborami parlamentarnymi opisałem dokladnie jak bedzie wyglądac sytuacja za rządow (czy raczej "rządów") PiSu. Najgorsze jest jednak to, ze poparcie dla tej partii nie spada - az przykro sie robi :?

gufno wiesz, nie słabnie poparcie bo ludzie w nich wierzą.Jak by ich nie blokowali sldowcy i żydzi z PO to by rządzili dobrze.Ale nie, rokita palantunio jeden wszystko skrytykuje zeby tylko dowalić dla PIS.....Wole zeby POlską rządziła nawet Samoodbrona niz buraki, złodzieje z PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi nazwisko choc jednego zyda w PO albo choc jedno naziwsko w PO z prawomocnym wyrokiem o kradzież, baaa tam nawet z jakimkolwiek wyrokiem prawomocnym nie znajdziesz, w przeciwienstwie w partii ktora bardziej lubisz od PO czyli Samoobrona

 

a wogole to skad sie to haslo wzielo ze w PO sa zlodzieje ? bo lumpenliberal jest zlodziejem czy o co to chodzi ?

 

kurde zapomnialem o czym to wlasciwie mialem napisac .... aaa slyszeliscie o NIW ? (Narodowym Instytucie Wychowania) ?? Bylo to zapisane w Pakcie Stabilizacyjnym, wiec podejrzewam ze w programie rzadowej koalicji takze to bedzie ....

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle ze za kilka kilkanascie lat zrobi sie z Polski druga Rosja

I nic juz nie pomoze. Darujmy sobie idee ze gdyby wszyscy 'mlodzi' zostali to moze cos by z tego bylo . Kazdy wie jaka Polak ma nature , goni za pieniadzem wpatruje sie w bogatszego i zamiast myslec jak by tu dorownac do niego to mysli jak by tu mu noge podwinac. Kiedys slyszalem jak analitycy prognozowali ze polska dorowna kraja zachodnim za 20 lat - A ja majac lat 17 bede tu siedzial i zmarnuje sobie praktycznie zycie zeby doczekac sie tego co juz teraz tutaj [anglia] moge miec.

PS. Patriota bylem ale juz niejestem. I darujcie sobie wypowiedzi my cie w tym kraju niechcemu bo juz dawno mnie tu niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego jest w Rosji ? tam z tego co wiem jest duze rozwartswienie majatkowe ... pokazywali dzisiaj w wiadomosciach na jedynce jakie tam maja sklepy w moskwie i jakie tam zakupy niektorzy robia ... ale tam sie ludnosc dzieli na tych co maja dostep do ropy i na tych co tego nie maja ...

 

ja mam 17 lat i tak sobie mysle ze po studiach mam 3 mozliwosci:

wlasny interes

wyjazd za granice

polityka (to jest moim najwiekszym marzeniem zeby zmienic cos w tym kraju, lecz chyba najmniej prawdopodobne ;])

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wie jaka Polak ma nature , goni za pieniadzem wpatruje sie w bogatszego i zamiast myslec jak by tu dorownac do niego to mysli jak by tu mu noge podwinac.

Dramatyzujesz. Ty może taki jesteś, ale nieoznacza to, że każdy Polak też jest taki. Oprócz białego i czarnego są jeszcze różne odcienie szarości.

 

a co takiego jest w Rosji ?

Podatek liniowy 13% i VAT 17%. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi nazwisko choc jednego zyda w PO albo choc jedno naziwsko w PO z prawomocnym wyrokiem o kradzież, baaa tam nawet z jakimkolwiek wyrokiem prawomocnym nie znajdziesz, w przeciwienstwie w partii ktora bardziej lubisz od PO czyli Samoobrona

 

a wogole to skad sie to haslo wzielo ze w PO sa zlodzieje ? bo lumpenliberal jest zlodziejem czy o co to chodzi ?

 

kurde zapomnialem o czym to wlasciwie mialem napisac .... aaa slyszeliscie o NIW ? (Narodowym Instytucie Wychowania) ?? Bylo to zapisane w Pakcie Stabilizacyjnym, wiec podejrzewam ze w programie rzadowej koalicji takze to bedzie ....

Tusk i Rokita proszę pana.....A z prawomocnym wyrokiem??hmm nie podam niestety bo nie udowodnione jest przez sąd :) tak jak u niektórych polityków SLD.....

POzatym lepper moze i ma wyroki ale nie za kradzieżę tylko w obrobnie człowieka, polskiego rolnika a nie z ajkaieś głupoty.Telewizja Ci z mózgu siano zrobiła, wierzysz w to co CI powiedzą w Faktach....POczytaj troche na ten temat lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POzatym lepper moze i ma wyroki ale nie za kradzieżę tylko w obrobnie człowieka, polskiego rolnika a nie z ajkaieś głupoty.Telewizja Ci z mózgu siano zrobiła, wierzysz w to co CI powiedzą w Faktach....POczytaj troche na ten temat lepiej

pobicie, zastraszanie, niszczenie mienia, o obelgach i chamstwie non stop nie wspomne

heh ludzie lykaja kazda bzdure bez mrugniecia okiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW Unia Europejska obniżyła składki krajów członkowskich, ponieważ jej tegoroczny budżet był nie do wydania! :-|

Dobrze, ze ktos poruszył tą kwestię. Pamiętacie to sławetne "yes yes yes" Marcinkiewicza? Cieszył sie z tego, ze "wywalczył" dodatkowe pare miliardow euro dla Polski. Tyle tylko, ze nie wydamy nawet połowy tych pięniedzy. Te 59 mld jakie mamy do wykorzystania jest wirtualne. Aby UE mogla dofinansowac jakies przedsiewzięcie (np. autostrade) Polska musi z własnego budzetu pokryc pewien procent (pamieta ktos jaki min.?). A my nie mamy nawet tego procentu, wiec te pieniądze sie zmarnuja, podobnie jak zmarnuja sie dotacje dla rolnikow, bo (_(_) nie chce im sie do urzedu ruszyc albo nie potrafia policzyc jakie mają pole (w zeszlym roku chyba >70% rolnikow uprawnionych do otrzymania dotacji olało sprawe).

 

gufno wiesz, nie słabnie poparcie bo ludzie w nich wierzą. (... - same bzdury)

No właśnie mowie, ze wiekszość ludzi nie myśli :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość on23warszawa

Rydzyk musi odejsc. Zastanawialiscie sie kiedys co staloby sie gdyby ta ikona polskiego pseudo katolicyzmu w koncu zeszla z piedestalu? Kto zaczalby kierowac milionami moherowych babc i dziadkow?

Czyli ogromnego elektoratu ktory niczym slepe offfce szly za ojcem dyrektorem.

W ogole ostatnio przerazila mnie pewna sytuacja. Czekalem obok kiosku w kolejce, zeby kupic sobie bilet. Przede mna zakupu dokonywala pewna starsza kobieta. Jak podsumowala cala sytuacje placac za gazete ? uwaga cytuje : " prosze, ile ksiadz sobei tylko zyczy" . OMFG .

Padlem.

Wymrzec musze tez te dinozaury polityczne. Napewno przyjda nowi zlodzieje klamcy i oszusci ale miejmy nadzieje majacy wizje polski ktora zacznie ewoluowac. Przyznam szczerze. Niech nadal kradna. To jest nieodzowny element polityki ale niech cos przynajmniej zaczna robic. Podejmowac dobre decyzje. Niech nie daja sie ruchac innym panstwom.

Tak wiec czeka nas jeszcze kilkanascie lat a moze kilkadziesiat lat balaganu i burdelu. Szkoda naszych dzieciakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Aby UE mogla dofinansowac jakies przedsiewzięcie (np. autostrade) Polska musi z własnego budzetu pokryc pewien procent (pamieta ktos jaki min.?). A my nie mamy nawet tego procentu, wiec te pieniądze sie zmarnuja (...)

Polska pokrywa 25%, natomiast UE - 75%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...