Skocz do zawartości
Poyep

Co Lepsze Radeon9500@9700 Czy Geforce 6600?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Odblokowane radeony chodzą na allegro za ok. 270zł ale za 30zł więcej moge mieć jakiegoś no name 6600 (nie le). Która lepsza? Obie mają niby po 8 potoków... Z góry dzięki za pomoc! :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

To też zależy w co grasz. Do nowszych gier 6600 będzie lepszych, ale w starszych to 9700 będzie wydajniejszy.

Mowisz tak bo masz radka :D Wydajniejszy no dobra może w niektórych starych tytułach 9700 będzie miał 70s a 6600 60co nie zmienia faktu że na 6600 i tak starsze gry spokojnie będą śmigać :lol: Więc ten argument jest raczej do niczego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz tak bo masz radka :D Wydajniejszy no dobra może w niektórych starych tytułach 9700 będzie miał 70s a 6600 60co nie zmienia faktu że na 6600 i tak starsze gry spokojnie będą śmigać :lol: Więc ten argument jest raczej do niczego :wink:

Przy AAx4 i AFx16 Radeon 9700 jest szybszy od GF 6600 o ~40% .... bez AA i AF GF jest szybszy od R300 o ~25%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Przy AAx4 i AFx16 Radeon 9700 jest szybszy od GF 6600 o ~40% .... bez AA i AF GF jest szybszy od R300 o ~25%.

I może mi jeszcze powiesz, że sobie w doom3 na full detalach z AAx4 i AFx16 pograsz :lol:?

Mówisz tak bo masz ATI?

 

Dla mnie zresztą to i to to padło jeżeli bym miał już coś kupować to od 6600GE@GT ( ok 430zł) w zwyż.

 

A tak na marginesie to ty chcesz na AGP? czy na PCIE?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten 9500@9700 był na szynie pamięci 256 bit to np. w doom 3 przy wysokiej rozdziałce, AA lub AF taki 9500@9700 zjada sobie GF 6600 która dławi sie przez szyne 128 bit, i nie gadajcie że po O/C GF 6600 zmiażdży R9500@9700 bo nie jest powiedziane że ten GF 6600 super mu sie podkręci, fakt gdyby znalazł jakiegoś rodzynka na allegro który ładnie sie podkręca to wtedy taki GF 6600 w niektórych grach będzie sporo wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty piszesz wogole .....jakie aa i anizo w wysokiej rozdzielczosci na radku -co ty chcesz miec 2 klatki ? 6600 bije tego radka przed oc i a po oc go niszczy a 128 bit malo w takiej karcie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ty chyba nie widziałeś w akcji R9500/9700/Pro :mur: zresztą widac że piszesz tyle co wyczytałeś na forum lub gdzieś tam ale masz mało doświadczeń z hardware <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może mi jeszcze powiesz, że sobie w doom3 na full detalach z AAx4 i AFx16 pograsz :lol:?

Mówisz tak bo masz ATI?

 

Dla mnie zresztą to i to to padło jeżeli bym miał już coś kupować to od 6600GE@GT ( ok 430zł) w zwyż.

 

A tak na marginesie to ty chcesz na AGP? czy na PCIE?

 

co ty piszesz wogole .....jakie aa i anizo w wysokiej rozdzielczosci na radku -co ty chcesz miec 2 klatki ? 6600 bije tego radka przed oc i a po oc go niszczy a 128 bit malo w takiej karcie przeszkadza

W 1024x768 4xAA i 16xAF na niepodkręconym 9700 w timedemo 1 mam ~36 fps przy ustawieniu High - ale cienie OFF i "rozlewanie świateł" czyli specular OFF . Dla zainteresowanych mogę zrobić screen w TIMEDEMO ( aby mieli porównanie jakości ) i oczywiście screen z wynikiem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1024x768 4xAA i 16xAF na niepodkręconym 9700 w timedemo 1 mam ~36 fps przy ustawieniu High - ale cienie OFF i "rozlewanie świateł" czyli specular OFF . Dla zainteresowanych mogę zrobić screen w TIMEDEMO ( aby mieli porównanie jakości ) i oczywiście screen z wynikiem.

robot teraz uwierzysz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok! dzięki za pomoc. Myśle że kupie 6600 choć argument nVidia to nVidia średnio do mnie trafił ;) Do tej pory jechałem na radeonie 9800Pro@XT ale się biedaczkowi artefakty zaczeły pojawiać a sklep mi zamkneli choć gware bym miał jeszcze do wakacji :( Zobaczymy jak się 6600 spisze... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku mialem karty 9500@pro , 9700 , 6600 wiec daruj sobie ze nie widzialem czego w akcji

 

po 2 - jezeli 1024/768 jest dla ciebie wysoka rozdzilczoscia to ja wymiekam

po 3 - poczytaj testy jak ati dostaje w dupe w doomie od nvidii , 6600 po oc ma wiecej klatek od 9800pro a ty tu porownujesz do 9500/9700

 

po 4 zobacz testy 128 bit 7600gt -rozklada 256 bitowe 6800gt, 6800gs i cala rodzine x850 od ati . faktycznie 128 bit straszne ograniczenie

 

po 5 - tylko i wylacznie 6600 w nowych grach i po oc miazdy tego radka , a starszych w najgorszym wypadku sa na rowni

 

na koniec jak juz polecach obecnie karte z PS2.0 to nie bede tego komentowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

czlowieku mialem karty 9500@pro , 9700 , 6600 wiec daruj sobie ze nie widzialem czego w akcji

 

po 2 - jezeli 1024/768 jest dla ciebie wysoka rozdzilczoscia to ja wymiekam

po 3 - poczytaj testy jak ati dostaje w dupe w doomie od nvidii , 6600 po oc ma wiecej klatek od 9800pro a ty tu porownujesz do 9500/9700

 

po 4 zobacz testy 128 bit 7600gt -rozklada 256 bitowe 6800gt, 6800gs i cala rodzine x850 od ati . faktycznie 128 bit straszne ograniczenie

 

po 5 - tylko i wylacznie 6600 w nowych grach i po oc miazdy tego radka , a starszych w najgorszym wypadku sa na rowni

 

na koniec jak juz polecach obecnie karte z PS2.0 to nie bede tego komentowal

Word up

 

Ale skoro miałeś 9800 to może lepiej się już na coś lepszego szykować przenosić :wink:

 

BTW http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=450-6 Jest kilka przypadków gdy 9800 wygrywa ale wtedy i tak obydwie karty mają po ok 14 i 20 FPS a kto gra przy tylu fps? Za to jest też kilka przypadków gdy np 1024x768 z AAx4 gdy GF ma 30 fps czyli daje się grać na luzie a Radek ma 25 a przy tylu ja bym grać nie chciał :wink:

9700 i 9800 to dobre karty były ale teraz już troche za stara technologia :/ Na przyszłość lepiej już brać PS3

 

Co do maczania palców to chyba dobrze, że nvidia pomaga optymalizować gry pod ich karty czyli kolejny plus dla nv ;)

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym cos mial ale w doom 3 moczyla palc Nvidia wiec ...

Nie czaje ,jak to moczyla ,masz jakies dowody na to? :unsure: To ze gra pisana w OpenGL to nie znaczy ze nV maczala paluchy w produkcji to raczej wina Ati ze olalo te bibliteki i karty nV loja doopska karta konkurencji :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże co wy wszyscy tak z tym GF 6600?? Może i karta niezła ale wszyscy muwią tak: ,,a bo po O/C to miażdży radka,, takie teksty to teza bez pokrycia, fakt wyrwać takiego rodzynka leadteka co sie wykręci na GT to okazja ale nie każda karta sie tak wykręci. Co do dooma 3 to ma on silnik optymalizowany pod nvidie więc niema sie co dziwić że ATI nieco gorzej sobie radzi z ta grą

 

p.s a tak wogóle to z tymi 6600 to różne jaja sie dzieją tj. freezy, arty z nikąd i takie tam, trzeba być czasem sporym szczęśliwcem żeby trafić na bezproblemowy model

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Co do dooma 3 to ma on silnik optymalizowany pod nvidie więc niema sie co dziwić że ATI nieco gorzej sobie radzi z ta grą

...

Nastepny :? Masz jakies dowody na to czy tylko sam sobie to wymysliles :-| Dwa posty wyzej znajduje sie wyjasnienie :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali ehh szkoda slow

 

http://www.nzone.com/docs/IO/10026/220x220_DOOM3_Sticker.jpg

 

masz widzisz znaczek nvidii ?

 

 

czy uazasz ze gdyby ona nie popiescila to ot tak sobie moglaby dac sobie znaczek ?

 

Ati tez nei jest swieta bo z tego co pamietam to maczala palce w H-l 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1024x768 4xAA i 16xAF na niepodkręconym 9700 w timedemo 1 mam ~36 fps przy ustawieniu High - ale cienie OFF i "rozlewanie świateł" czyli specular OFF . Dla zainteresowanych mogę zrobić screen w TIMEDEMO ( aby mieli porównanie jakości ) i oczywiście screen z wynikiem.

ja [ciach!]le a ten ciul znowu swoje, kolejny temat i ten pokazuje jak to mu doom3 nie za dupia w ktorym wyloczyl to co buduje klimat GRY CIENIE I SPECULARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiesz ze jak ja wylocze wszysto to mam 130fps? ja [ciach!]le....

[ciach!]a nie moge prosze o procenty na uspokojenie

I ludzie skonczcie [ciach!]lic ze 128bit dlawi taka karte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nikt normalny w 1600x1200 w nia grac nie bedzie i tyle!.

AA i AF na obu kartach da sie wloczyc i tyle.

9800OC vs 6600OC mozna gdybac raz ta raz ta wygra ...a tutaj zaraz dojdziecie ze 9100 kurcze jest lepszy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja [ciach!]le a ten ciul znowu swoje, kolejny temat i ten pokazuje jak to mu doom3 nie za dupia w ktorym wyloczyl to co buduje klimat GRY CIENIE I SPECULARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiesz ze jak ja wylocze wszysto to mam 130fps? ja [ciach!]le....

[ciach!]a nie moge prosze o procenty na uspokojenie

I ludzie skonczcie [ciach!]lic ze 128bit dlawi taka karte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nikt normalny w 1600x1200 w nia grac nie bedzie i tyle!.

AA i AF na obu kartach da sie wloczyc i tyle.

9800OC vs 6600OC mozna gdybac raz ta raz ta wygra ...a tutaj zaraz dojdziecie ze 9100 kurcze jest lepszy......

Co za klasa ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietia(lania) hyh no to mnie rozbawiles :D Dla Ciebie znaczek nV oznacza optymalizacje? Nie mam wiecej pytan :lol2: pozdro

 

a Ty naprawde uwazasz ze za znaczek firma nic nie wziela w jakim swiecie zyjesz ?

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietia(lania) hyh no to mnie rozbawiles :D Dla Ciebie znaczek nV oznacza optymalizacje? Nie mam wiecej pytan :lol2: pozdro

No pewnie tak sobie go tam wsadzili, bo zostało puste miejsce i nadodatek ładnie wyglądał :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo i nastepny :D Dajcie dowody na to ,ze jest jakas optymalizacja :mur: Carmack mial to w doopie tworzac gre w OpenGL ,ze bedzie to lepiej chodzilo na nV :? Idac Waszym ograniczonym tokiem myslenia (ech te wszechobecne optymalizacje :lol2: ) to wszystkie gry pisane w OpenGL sa "optymalizowane" pod nV :lol: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...