Skocz do zawartości
Poyep

Co Lepsze Radeon9500@9700 Czy Geforce 6600?

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 - radek ma 256 bit na szynie co juz na starcie daje tej karcie przewage,po 2 - nie ma znaczenia czy gra nowsza czy starsza bo i GF byl jest i bedzie wolniejszy,po 3 - co z tego,ze gf ma ps3.0 jak wlaczajac go w grach nie da sie grac nawet w 640x480 icon_razz.gif wiec nie piszcie mi tu takich bzdur,ze gf jest lepszy od radka 9700.Co do Obliviona to wystarczy wgrac config od radka 9700 i gra smiga w naprawde dobrej grafie.Po 4 - radek 9700 byl najlepsza karta na rynku niemal ponad pol roku jak nie wiecej,czego nigdy nie bylo na gf 6600,ktora od zawsze jest w przedziale middle range (a dzisiaj to prawie zchodzi na low-end).Radek ma 4 lata a dzisiaj na nim pograsz w kazda gre z przyzwoita grafika i nie bedzie to nigdy grafika z detalami na low,zeby tak bylo bedzie musialop minac jeszcze z 2 lata,6 lat a karta sie u3ma.Dzisiaj liderem co jest ? radek x1900xtx i nawet jak tu kolega powyzej napisal,ati wypuscilo stery,ktore o 35% wydajniej chodza w grach open gl wiec o czym my tu mowimy icon_razz.gif Pozdro i hapi ister

Jakieś pytania?? wreszcie znalazł sie normalny człowiek, a nie tylko ci co wyczytali że GF 6600 przed i po O/C gniecie radka B)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz hydro nie jest normalny wystarczy przeczytaj Jego teksty aby dojsc do wniosku ,ze je grzyby albo jakies inne psychotropy :D Tak wracajac do sprawy skoro zaplatal sie radek 9800 to moze to rozjasni sprawe http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=817 :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

hehe może i je ale czasem mądrze gada :lol:

 

I chciałbym zobaczyć jak ten 9700 śmiga na medium w BF2 z 256 ramu :lol:

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ... wiem że muszę ramu dokupić ale nie wszystko na raz, a już sprzedałem swojego 440MX wiec najpierw w grafe zainwestuje. Po drugie nie stać mnie raczej będzie w najbliższym na 6600GT... :( Będe miał ok 330zł i dlatego się tym interesuje :) Po trzecie raczej będę grał w RPGi np. Gothic 3 i tym podobne (nie koniecznie w super jakości - tam liczy się historia!) i HEROES V - to musi mi koniecznie chodzić!!!

 

ps. w Dooma, HL2, Riddica, FarCrya... nie będę grał raczej ... bo już wszystkie na 150% mam poprzechodzone na moim świętej pamięci Radęcinie 9800Pro@XT + Bartonie 2500@3200 i 768 ramu... niestety teraz SAM musze sobie kupować części i nie dostaje "od rodziców" jak kiedyć :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z gier interesuja Cie samochodowki to przewaznie radek lepiej sobie w nich radzi :) Na 6600 wystepuja jakies dziwne zwolnienia np. w Colinie. Wielu uzytkownikow 6600 o tym pisalo wiec prosze nie posadzac mnie o fanatyzm :) A najlepiej to popatrz sobie testy 9700PRO vs. 6600 (odejmiesz jakies 10% z wyniku 9800PRO i bedziesz mial wydajnosc 9700PRO :D ) i przeanalizuj wydajnosc kart w grach, ktore Cie interesuja :)

 

PS. Teksty hydro roxuja :D

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz hydro nie jest normalny wystarczy przeczytaj Jego teksty aby dojsc do wniosku ,ze je grzyby albo jakies inne psychotropy :D Tak wracajac do sprawy skoro zaplatal sie radek 9800 to moze to rozjasni sprawe http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=817 :wink: pozdro

Odezwal sie normalny czlowiek,ktory normalnie gada.Moze przytocze niektore twoje kwestie w roznych dzialach?Jak widzisz,sa tacy,ktorzy poprostu umieja czytac zreozumieniem a to,ze ty posiadaczu [pieknej karty nie potrafisz to juz nie moja wina.Ktos tam napisal,ze niech zagra w bf2.Aqrat w tej grze to wlaczylem jeszcze posiadajac radka 9700 rozdzialke 1280x1024 wiec sam widzisz "normalny" czlowieku :? <_< (jestemnoobem) to nie do Ciebie tylko do pana inteligentnego od 7800 gt.Santi - tez cos masz ?? :/ Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij przegladac linki ktore sa podrzucane ,bo widac ze zasnales w jakis sen zimowy trwajacy...ekhm 2 lata? :lol2: Mam to w [gluteus maximus] jaka karte mam w kompie ,ale niektore Twoje tendencyjne wypowiedzi sa tak zalosne ,ze trzeba cos napisac :? To ze mam teraz akurat to co mam o niczym nie swiadczy ,ale zawsze milo poczytac jak ktos fantazjuje ,zawsze wtedy zabawniej :) Powiadasz ,ze grales na 9700 w BF2 w 1280x1024 hmm mam tu cos nie jest to coprawda 9700 ,ale 9800 po o/c ,moze byc???

 

Dołączona grafika

i przypadkiem zaplatal sie tam 6600 po o/c ,ale nie to jest istotne ,bo istotne jest to ze przecietne 40fps jest absolutnie niegrywalne wiec...

 

Posluchaj hydro bez urazy ,ze sie czepiam ,ale widze ze doznales jakiegos szoku po zmianie karty na ta co masz w podpisie i ten szok trwa do dzisiaj :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Wiesz co hydro oceniaj dalej ludzi za pomocą internetu po kilku postach prosze bardzo. Mi sie już niechce tracić czasu na głupie gadki co lepsze co wydajniejsze bo jak widzisz są wazniejsze rzeczy od dających [gluteus maximus] pamięci ram kart które nie mogą chodzić na high i ludzi oddających życie za znak na swojej karcie graficznej.

 

PS. Miłego oceniania po postach może komuś powiesz kiedyś jego IQ.

 

PS2 Hydro nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie oceniam nie posądzam po postach nie jestem taki. Chodziło mi, że na 256 ramu i tak sie BF2 będzie scinał.

PS3 Ali szkoda czasu na to lepiej spędzić święta z rodziną niż toczyć batalie o karty.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie brednie ze 9700 dzieki szynie 256 bit jest wydajniejszy to az skreca , w karcie pokroju 7600GT 128 bit szyna nie przeszadza i wygrywa z 256 bit 6800GS , ale nie przeciez cos co ma po oc srednio 350mhz rozwala 6600 ktore ma 500mhz i tak w takt wydajniejsza architekture , tak kupujcie sobie 9700 i dalej wierzcie ze jest wydajnijesze od 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil: :evil: :evil:

Spokój ma być !


Panowie, nie umiecie normalnie dyskutować ? Widze, że ostre psykówki tu sie odbywają. Nie przesadzacie? Widze, że nikt nie jest święty - więc jeśli nie potraficie się dogadać - każdy jak leci dostanie %.

Ostrzegam - zachowujcie się jak dorośli a nie jak bachory, które sie przekrzykują "moje zabawki lepsze".

:evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe swoja droga to z ta slepa krytyka 128 bit to bardzo popularny przesad, 2 tygodnie temu ludzie na gieldzie usilowali mnie przekonac ze 6800gs jest lepszy od 7600gt bo ma wieksza szyne :D

 

Btw to demo z dooma 3 tez jest smieszne jesli pokazuje 36 klatek z wlaczonymi upiekszaczami na 9700. Gralem w to na 9700@340/300 na bartonie 3200+ i rozdzielczosc 1024 jest niegrywalna jak sie robi jakakolwiek wieksza akcja to zaczyna sie mocno przycinac.

Szkoda tylko , ze tak malo serwisow publikuje minimalna liczbe klate w danej grze bo jest istotna wartosc a nie jakies srednie nabijane w waskim korytarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja D3 przeszedlem dokladnie w takich ustawieniach jeszcze na radku 9500@pro 64 megowym i po odpowiedniej modyfikacji w ini jakos w zadnym miejscu nie uznalem przycinek. Proc to athlon 1700+@2200mhz czyli 2800+ i 768 ram z epoxem 8rda3i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do tej gry trzeba duzo ramu IMO. Ja sam testowalem na 512 i czesto mi przycinalo na tym co mam. Przy otwieraniu drzwi spadalo mi do 0 i tak przez kilka sekund. Po dolozeniu dodatkowych 256 smigalo mi calkiem niezle na HIGH 800x600 lub Medium 1024x768 bez AA... Moim zdaniem 9700 jest tutaj troszke w tyle nawet z szyna 256 bit. Po podkreceniu ten GF 6600 moze go wyprzedzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do tej gry trzeba duzo ramu IMO. Ja sam testowalem na 512 i czesto mi przycinalo na tym co mam. Przy otwieraniu drzwi spadalo mi do 0 i tak przez kilka sekund. Po dolozeniu dodatkowych 256 smigalo mi calkiem niezle na HIGH 800x600 lub Medium 1024x768 bez AA... Moim zdaniem 9700 jest tutaj troszke w tyle nawet z szyna 256 bit. Po podkreceniu ten GF 6600 moze go wyprzedzic.

Witaj.Ja korzystalem z tej stronki :) Wykorzystalem config 4 od gory w prawym rzedzie (ten ze 128 mb na karcie),z ta roznica,ze multisamples dalem na 1,image "lobdias" na -2,use optimized shadows na 1,image anizotropy na 2,a dodatkowo (czego tam juz nie opisali) cachemink ustawilem na 19200 a cachemegs na 384.Cachemegs ustaw na polowe posiadanego ramu a cachemink na 1/4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych grach szyna 256 bit w tym Radku tak dużo nie daje, bo i tak się nie pogra w dużych rozdzielczościach i tu Geforce 6600 okazuje się lepszy, ale nie jest to jakaś kolosalne przewaga. Natomiast w starszych grach o mniejszych wymaganiach w których można ustawić większe detale i rozdzielczość Radek może mieć przewagę. Co do Dooma i niegrywalnośći w 1024x768 to trcohę przesada, bo można tak spokojnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie tak -radek z taktowaniem po oc na poziomie 350mhz (srednie oc) bedzie wydajniejszy od gf 6600 z takotwanie 500 (rowniez srednie )

szkoda ze mialem obie karty i sam wiem najlpiej co bylo szybsze

ale tu w topivu wypowiadaja sie osoby majace styk tylko z radkiem i oczywiscie wiedza lepiej bo wyczytaly cos w komputer swiat o 256 bitach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie ufam pismom tylko bazuje na wlasnych doswiadczeniach,kart nv mmialem mw tyle co ati i wiem wystarczajaco jaka komu polecac

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie brednie ze 9700 dzieki szynie 256 bit jest wydajniejszy to az skreca , w karcie pokroju 7600GT 128 bit szyna nie przeszadza i wygrywa z 256 bit 6800GS , ale nie przeciez cos co ma po oc srednio 350mhz rozwala 6600 ktore ma 500mhz i tak w takt wydajniejsza architekture , tak kupujcie sobie 9700 i dalej wierzcie ze jest wydajnijesze od 6600

Przepustowość 128 bit na 1,4 GHz to tyle co 700 na 256bit.I co Cię tak skręca?6600 ma niżej taktowane pamięci więc jak dajesz przykład to adekwatny do rozmowy.A tutaj 256 bitów radka daje dużo ale 6600 jest w większości zastosowań szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj te twoje "duzo " to 5-10% -faktycznie duzo

a gdybys wiedzial to 700mhz na 256 bit i 1.4ghz na 128 bit nie sa tak samo wydajne -ale ty pewnie i tak wiesz lepiej:)

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj te twoje "duzo " to 5-10% -faktycznie duzo

a gdybys wiedzial to 700mhz na 256 bit i 1.4ghz na 128 bit nie sa tak samo wydajne -ale ty pewnie i tak wiesz lepiej:)

A czym to sie rozni ?? :blink: Jesli w jednek z tych kart zastosowano np ddr3 a w drugiej ddr2 (zalezy o jakich kartach mowimy bo napewno nie o tytulowych) to wtedy wydajnosc plynie na korzysc oczywisvcie ddr3,ale jesli w obu kartach zastosowano gddr3 to pokaz mi ta roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców (wyszło demko herosów V :D ) postanowiłem kupić tanią karte 9600Mobile - po OC ~ 3500pkt w 2003 - i dokupić 512RAMU (130zł karta w siriusie z 24ms gwarancją i ramik po 140zł i jeszcze na kilka browarów starczyło ;) ) bo to mi chyba da wekszego kopa niż lepsza karta ale 256MB... :) Teraz tylko na Herosów czekam bo mam w preorderze zamówionych w CDProjekcie :D

Edytowane przez Poyep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w domu obie karty przy czym 6600 na pcx. Generalnie sa porownywalne, ale po wlaczeniu AA gf dostaje sporej zadyszki i fps leca na twarz.

Aha i co to za absurd ze w doom3 na radku nie da sie grac w 1024 z aa?? mam sredniej klasy sprzet (2.8ghz p4) i i gralem spokojnie. Kumpel z 9700 ale szyna 128bit tez odpala 1024 tylko bez aa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze taka dyskusja mnie ominela.

Oczywiscie, ze mozna na radku pograc w D3. Sam gralem na R9500Pro z AAx2 bez klopotu. Ale nie opowiadajta bzdur zaslepieni ta szyna 256bit w R9700 / Pro.

Przy wyborze karty gdy zmienialem R9500Pro na GF6200/6600 przeczytalem tyle testow, ze moja glowa juz pekala. I gdy na poczatku porownywalem 6600 z 9700 o tyle szybciutko zrozumialem, ze trzeba ja porownywac z 9800 Pro / XT.

A i tak wybor padl na NV w tym wypadku.

Jest po prostu szybszy jezeli umiemy sie z nim obchodzic.

W najnowszych grach i tak musimy wylaczac AA i AF wiec juz odpada kwestia rzekomej przewagi R9700 w tych trybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze taka dyskusja mnie ominela.

Oczywiscie, ze mozna na radku pograc w D3. Sam gralem na R9500Pro z AAx2 bez klopotu. Ale nie opowiadajta bzdur zaslepieni ta szyna 256bit w R9700 / Pro.

Przy wyborze karty gdy zmienialem R9500Pro na GF6200/6600 przeczytalem tyle testow, ze moja glowa juz pekala. I gdy na poczatku porownywalem 6600 z 9700 o tyle szybciutko zrozumialem, ze trzeba ja porownywac z 9800 Pro / XT.

A i tak wybor padl na NV w tym wypadku.

Jest po prostu szybszy jezeli umiemy sie z nim obchodzic.

W najnowszych grach i tak musimy wylaczac AA i AF wiec juz odpada kwestia rzekomej przewagi R9700 w tych trybach.

Jeśli to wyłączysz to "najnowsza gra" wygląda jak " najstarsza gra" :] więc i tak kich i tak . A jakie gry masz na myśli? Battlefield 2 medium i Doom3 high w 1024x768 4xAA 16xAF chodzą płynnie - cienie OFF bo radeon słabo sobie z nimi radzi.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom3 high w 1024x768 4xAA 16xAF chodzą płynnie - cienie OFF bo radeon słabo sobie z nimi radzi.

Czy ja musze cos dodawac ?

Pewnie w Q4 jeszcze gorzej.

Ale OK, nie ma co rozwijac watku. Jezeli ktos kupi dzisiaj R9500@R9700@Pro majac do wyboru 6600 to ja mu wspolczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wyłączysz to "najnowsza gra" wygląda jak " najstarsza gra" :] więc i tak kich i tak . A jakie gry masz na myśli? Battlefield 2 medium i Doom3 high w 1024x768 4xAA 16xAF chodzą płynnie - cienie OFF bo radeon słabo sobie z nimi radzi.

Ultra Shadow na cos sie przydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak reasumując : ja wolę zdecydowanie cienie OFF ( radeon ) niż AA OFF ( GF 6600 ) - czyli kwestia wyboru

 

Czy ja musze cos dodawac ?

Pewnie w Q4 jeszcze gorzej.

Ale OK, nie ma co rozwijac watku. Jezeli ktos kupi dzisiaj R9500@R9700@Pro majac do wyboru 6600 to ja mu wspolczuje.

A ja odwrotnie - współczuję userowi GF6600 któremu pamięć ~500Mhz x 128bit w nowych grach się zatka ( Radeon 9700 ma 2x szybszą pamięć ), dopiero GF 6600GT coś potrafi (128bit x 1GHz).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak reasumując : ja wolę zdecydowanie cienie OFF ( radeon ) niż AA OFF ( GF 6600 ) - czyli kwestia wyboru

 

 

 

A ja odwrotnie - współczuję userowi GF6600 któremu pamięć ~500Mhz x 128bit w nowych grach się zatka ( Radeon 9700 ma 2x szybszą pamięć ), dopiero GF 6600GT coś potrafi (128bit x 1GHz).

Nie pojmujesz pewnych kwestii.

256bitowa szyna i tak nie pomoze radkowi przy rozdzielczosciach 1280x1024 lub wyzszych poniewaz jego rdzen nie przerobi takiej ilosci danych jakie pamieci sa w stanie przechowac.

Do rozdz. 1024x768 128bit wystarcza w GF6600 w zupelnosci aby nie dac sie zdlawic.

Na korzysc GF przemawia jeszcze jego nowosc. Kazda sztuka ma jeszcze gwarancje minimum rok (oczywiscie uzywka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...