Skocz do zawartości
XibalbaPL

Co Lepsze Pod Pci Geforce 6800gs Vs 7600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Trochę o tych kartach poczytałem. Na różńych forach i w testach. I mam pytanie co lepsze. W testach prawie zawsze szybszy jest Geforce 7600GT kilka lub kilkanaście klatek. Jest zrobiny w nowej technologi, ale czytałem też o opiniach, że choć jest większa liczba klatek od GS-a to w grach potrafi czasami przycinać, a GS idzie bezproblemowo jakby brakowało mu szyny 256Bitowej. Obydwie karty z tego co czytałem nieźle się podkręcają. W geforce 6800GS po OC w 3DMarku2005 - 7056 pkt, a w 7600GT po OC - 7250 pkt.

 

Jestem ciekaw opini posiadaczy tych kart jak sprawują im się w grach tych najowszych jak F.E.A.R lub najnowszy morrowind OBLIVISION.

 

Z góry wielkie dzięki!!!

A ja czytam dalej FORUM!!! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gt...

Stary 7k na 6800GS w 05 to chyba po V modach i pokaznym OC o_O

7600gt ma na stacie ~6k a dobijasz do 6,5k przy 600/1500

Ja tam przyciec nie uswiadczam za bardzo w 1280x1024 z AA i AF (nie w oblivionie ofc ;]) ale pewnie ci co ta karte widzieli z daleka moga takie bzdurne terorie wysnuwac... nowe stery do mobo i grafy i all spox

A OC zalezy od sztuki jaka ci sie trafi.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chłopaki z forum szybko odpisali i wielkie dzięki za to. Testów i recenzji już dużo oblukałem i tendencja jest jedna szybszy Geforce 7600GT. Strona z benchmarka jest spoko, ale jak ktoś nie wie o co chodzi to tylko literki, na szczęście ja wiem co one oznaczają. :razz:

 

Mogliby się wypowiedzieć jeszcze posiadacze Geforca 6800GS jak w grach się im sprawuje.

 

A najlepiej Ci co mają dostęp do obydwu kart, sklep, hurtownia lub są dziani i testowali je!!!

 

THX

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gt...

Stary 7k na 6800GS w 05 to chyba po V modach i pokaznym OC o_O

7600gt ma na stacie ~6k a dobijasz do 6,5k przy 600/1500

Ja tam przyciec nie uswiadczam za bardzo w 1280x1024 z AA i AF (nie w oblivionie ofc ;]) ale pewnie ci co ta karte widzieli z daleka moga takie bzdurne terorie wysnuwac... nowe stery do mobo i grafy i all spox

A OC zalezy od sztuki jaka ci sie trafi.

ja robie 6.5k na taktach 530/1350 czyli bez vmodów i do tego na słabym procku , poza tym , aby grać w najnowsze gierki bez stresu trzeba mieć x1800xt 512mb , x1900xt lub 7900gtx

 

7600gt ani 6800gs nie zapewni tego , ponieważ gry są coraz gorzej optymalizowane

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI 6800GS i jestem zadowolony. Jednak 7600GT jest w "normalnych" rozdzielczościach trochę lepsze. Jednak w wyższych daje o sobie znać 128 bitowa szyna pamięci. Gdybym teraz brał karte mając te dwie do wyboru to brałbym 7600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 6800GS, można wyrwać naprawdę tanio (Allegro - widziałem za 550zł!). Swego czasu bez problemów robiłem na niej 6600pkt (3DMark05) i to bez V-modów i artów na ekranie - ORB

 

To była już kosmos okazja - Allegro Jak widać warto szukać! :razz:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie 6.5k na taktach 530/1350 czyli bez vmodów i do tego na słabym procku , poza tym , aby grać w najnowsze gierki bez stresu trzeba mieć x1800xt 512mb , x1900xt lub 7900gtx

 

7600gt ani 6800gs nie zapewni tego , ponieważ gry są coraz gorzej optymalizowane

No spoko, ale teraz srednio Gieski kreca sie na 500/1200 i nic na to nie poradzisz ;|

A ze 7600gt i 6800gs to nie high end i w 1280x1024 w Obliviona i FEARA nie pograsz to zadna tajemnica, ale reszta chodzi znosnie.

 

@BOXTER

Co powiesz o FW 84.26 bo widze ze uzywasz, lepsze sa od dajmy na to 84.25 czy nie ma roznic? Ofc pod katem wydajnosc w Oblivionie/Marki ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...