Skocz do zawartości
PabloQu

Laptop Do Zastosowań Biurowych- Max 2 700 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym kupić laptopa do pracy biurowej, będe przede wszystkim korzystał z Office'a, przeglądarki... cena max 2700-2800PLN

Najważniejsze dla mnie to długi czas pracy na baterii,( więc chba raczej Celeron M, zamiast Centrino) wbudowane Wi-FI, nie zbyt delikatna obudowa..

Przegladając oferty i forum doszedłem do wniosku,że najciekawiej prezentują się:

 

HP nx 6110 - kupuję "łysą" wersję, dokładam 256 MB ramu + wi-Fi na miniPC i mam sprzęt za 2500

Aristo Smart 300S - cena gotowca ok -2800

 

Być może macie jakieś inne rozsądne propozycje? Jakieś uwagi, wady wyżej wymienionych modeli?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, bo w sumie mógłbym wyciułać ok 3200-3300 PLN zamiast tych 2700, zastanawiam się czy warto tyle płacić powiedzmy za HP 6110 z Centrino 1,73 GHz? I czy z racji tego, że będzie szybszy nie będzie krócej pracował na baterii? Z może widzieliście cos innego w tej cenie o dobrych parametrach? za 3200 musi juz fabrycznie mieć Wi-FI i 512 ramu... patrzyłem na Acery, ale mają słabą baterię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP nx 6110 - kupuję "łysą" wersję, dokładam 256 MB ramu + wi-Fi na miniPC i mam sprzęt za 2500

Nie dawno kupiłem za 2700 zł brutto HP nx6110 Celeron M 1,4GHz, 256MB, 40GB, WiFi, WinXP Home.

Golasa można już kupić za 2100 zł.

 

256MB SO-DIMM to wydatek około 90-100 zł.

 

nx6110 to bardzo solidna konstrukcja, w porównaniu z moim filigramowym T42 HP to zwarta skała - nic nie trzeszczy.

Zawsze byłem i jestem zadowolony z 6110, 6125, a szczególnie z 6125 na Turionie64.

 

Za 3200 zł możesz zapolować na nx8220 - identyczna konfiguracja jaką podałem do nx6110 przy czym w 8220 masz panoramę + czytnik kart, grafika Radeon x600 i pewnie czytnik linii papilarnych.

 

Acery mają tragiczną klawiaturę, w porównaniu z IBM to masakra.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

musże podjąc decyzję, mam do wyboru HP6110 EK202EA i IBM R51e UR16NPB, oba praktycznie w takiej samej konfiguracji, Celerony 1,5 , wbudowane WI-FI, w HP trzeba bedzie Ram dołozyć, więc cena wyjdzie praktycznie taka sama.... Co byście wybrali w tej sytuacji? Zaznaczam, że to ma być komp do pracy biurowej, przenoszony w plecaku, baardzo mobilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM nie ma touchpada (trackpoint po przyzwyczajeniu jest precyzyjny) za to ma rewelacyjną klawiaturę, lampka przydatne w szczególnie w nocy. Zwróć uwagę czy nie trzeszczy i nei ugina się obudowa szczególnie przed wyświetlaczem i wokół klawiatury oraz to czy nie ugina się klawiatura. Poza tym jest ok.

To już Lenovo - IBM Thinkpad to tylko marka

 

HP klawiatura przyzwoita, trochę niżej osadzona niż w IBM, klawisze odrobinę mniejsze. Obudowa bez zastrzeżeń. Obudowa jest wyższa niż w IBM. IBM jest bardziej zwarty, cieńszy po rozłożeniu.

 

Oba dobre - wybór trudny. Ja w takiej sytuacji wychodzę z załóżenia IBM to IBM - od czasów 486SX o takim marzyłem. Obecnie mam T42 i oprócz zastrzeżeń do obudowy jest idelany - poza jedną wadą - był koszmarnie drogi w porównaniu z konkurencją.

Obudowa R51e przypomina mojego poprzedniego sprzęta T23 - ten wyglądał na bardziej solidnego - obudowa była bez zastrzeżeń.

 

Pod względem elektroniki proc, ram, płyta, grafika (ciekawe czy nadal IBM ma oddzielny RAM dla grafiki, HP ma współdzielony w przypadku GMA900), dysku, napędu różnic nie zauważysz. HP nx6110 ma jaśniejszą matrycę w porównaniu do T42/43 (R51e ma na 99% identyczną). Pod względem jakości dźwięku i głośników HP wypada o wiele lepiej niż IBM - to bardzo wyraźnie słychać - układ dźwiękowy ten sam.

 

Pokrywa matrycy IBM'a jest wykonana z aluminium i jest dodatwkowo wzmacniana, w HP to tylko plastik. Kiedyś IBM spadł mi ze stołu z około 1 metra na róg od strony wyświetlacza - oprócz obtartej farby na rogu nic się nie stało. Sprzęt jak był sprawny tak jest - lapek był wtedy zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisal poprzednik.

HP lepsze glosniki, ladniejszy, bateria pewnie kolo 3 h- moj na pelnym centrino lecial 3:50 minut, wiec tu bedzie pewnie kolo 3 godzin, bardzo cieniutki- 30 mm.

IBM napewno bardziej wytrzymala obudowa, 512 RAMu w jednej kosci (jak cos to bez problemu mozna dolozyc kolejna, bez zmartwienia co zrobic z tym co nam zostanie), fantastyczna klawiatura- tu mam porownanie bo w od grudnia mialem HP nx6110, teraz jestem posiadaczm IBM UR16NPB, bateria 3 godziny 10 minut spokojnie ciagnie.

 

natomiast wady zarowno HP jak i IBMa to brak wyjscia TV, tylko dwa USB i to umieszczone jeden nad drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...