Skocz do zawartości
Adler91

Problem Z Siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem rozdzielić net na dwa kompy ale bez huba i switcha, kupiłem karte sieciową Pentagram Hornet nówke ze sklepu, ale po instalacji i włączeniu kompa wyskakuje komunikat że zakres we/wy jest niewłaściwy i karta graficzna nie działa. Wyświetla tylko 16 kolorów i najmniejszą rozdzielczość. Po wyjęciu sieciówki problem znika. Zminiałem ten zakres ale nie pomagało, testowałem na drugim kompie sieciówke i to samo jest. Oby dwa kompy z podpisu, sieciówki brakuje na tym najstarszym, na drugim mam zintegrowaną. Kabel kupiłem skrosowany.

Czy spotkał się już ktoś z czymś takim??

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wyłączyłem te różne "wodotryski" ale dalej nic, a z slotami to już dawno próbowałem i też nic, błąd który się tam wyświetla pokazuje że karta grafiki ma błąd we/wy (I/O) zmienialem te wartości i nic się nie działo, dalej ten sam bląd

PS. czy servisowal ktoś juz w Pentagramie?? jak to jest z przesyłką?? a i niemam podbitej gwarancji i paragonu, czy wogóle opłaca się to servisować jak w komputroniku ta karta jest za jedyne 14zł OEM a 22zł box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel pro 1000 gt :)

 

jak ktos ma kase i fantazje

 

a jak nie to na chipsetach RTL8139

(tanie, xp ma wlasne stery do tego, i potrawia faktycznie przesylac te 100mbit/s)

 

a apropos konfliktow z irq to poprzekladaj tez troche kkarty w inne pci

(w miare mozliwosci pci ktore wspoldzieli irq z grafa zostaw wolne)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko skąd mam wiedzieć który PCI współdzieli z AGP?? to głównie chodzi o tą płyte główną MSI 6340 bo na niej potrzebuje sieciówke, jeszcze teraz się pobawie w przekładanie a jak nic to nie da to kupie nową

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na stronie AMD o tym IRQ http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Techni...%5E3055,00.html

i tam pisze że w pierwszym slocie montuje się modem w drugim karte muzyczną a w trzecim sieciówke, na pierwszym slocie wykrywa karte, na drugim nic się nie dzieje i na trzecim to samo

 

w właściwościach kart sieciowej jest tak

Przerywanie 11

Zakres pamięci E1000630 - E100063F

Zakres we/wy 4E00-4EFF

a w właściwościach grafiki

Stan urządzenia

Urządzenie nie może znaleźć żadnych wolnych Zakres we/wy (I/O) zasobów do użycia (Code12)

 

Jeżeli chcesz używać urządzenia, musisz wyłączyć inne urządzenie korzystające z zasobów wymaganych przez urządzenie. Aby to zrobić, użyj Kreatora rozwiązywania problemów sprzętowych.

 

Dodam że na starym kompie jest Win98 po zmianie systemu to samo. jeszcze moge spróbować z linuksem z płyty, po wyjęciu karty wszystko wraca do normy. Ten pentagram jest na czipie Realtek RTL8139/810x i taki sam mam na drugim kompie tylko że wbudowany i wszystko działa piknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że post pod postem ale wyczytałem tam że ten IRQ 10, 11, 12 jest najczęściej zarezerwowany dla karty graficznej a właśnie z 11 IRQ korzysta sieciówka. Czy da się jakoś tą wartość zmienić, bo z poziomu Menadżera urządzeni wyświetla się komunikat że jest to niemożliwe.

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój problem jest doskonałym przykładem, że Plug & Play to absurd :mur:

 

Wracając do tematu... Możesz spróbować przydzielić ręcznie inne przerwanie (IRQ). Poszukaj w Biosie odpowiedniej opcji...

 

Co do kupna innej sieciówki to polecam zakup jakieś używanej intela lub 3COMa na allegro. Taka karta będzie 10 X lepsza od nowej, prostej karty na chipsecie Realteka...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie znalazłem tylko taką opcje

IRQ2 [Enabled/Disabled]

IRQ3 [Enabled/Disabled]

...

IRQ15 [Enabled/Disabled]

 

Jeszcze na tej sieciówce jest wtyczka tylko nie wiem doczego służy, wygląda tak jak by mozna podpiać wentylator.

Czy taka karta była by dobra?? http://www.allegro.pl/item97559808_karta_s...r990_tx_95.html

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą karte http://allegro.pl/item97122331_karta_sieci...m_tanio_fv.html mam nadzieje że będzie dobra

a mam pytanko, bo w czerwcu się przeprowadzam i chce założyć sieć na 3 komputery, internet będzie z satelity. Co potrzebuje żeby rozdzielić net na trzy kompy?? Myślałem nad jakim routerem tylko jaki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to karta już zamontowana i działa bez problemu, ale mam problem, połączyłem dwa kompy kablem skrosowanym o długości około 3m i karty się nie widzą, pisze że kabel został odłączony

co może być nie tak??

a zapomniałem dodać że diody na kartach się nie świecą

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to karta już zamontowana i działa bez problemu, ale mam problem, połączyłem dwa kompy kablem skrosowanym o długości około 3m i karty się nie widzą, pisze że kabel został odłączony

co może być nie tak??

a zapomniałem dodać że diody na kartach się nie świecą

Zły kabel albo jedna z kart uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...