Skocz do zawartości
AVRAL

Nowy I Stary Piec

Rekomendowane odpowiedzi

Ile mogę dostac za stare używane części od kompa ,a mianowicie Athlon 2500+ Barton ,512MB Kingston ,Epox EP-8K9AI ,Sapphire Radeon 9550 ??

 

I czy nowy komp wybrany przezemnie jest ok ?? Czy jest to najlepszy sprzęt jak za tą cene ?? Kompa nie mam zamiaru jakoś szczególnie podkręcac. Szukałem jednych z najnizszych cen w sklepach internetowych min. Apollo ,Sirius ,ESC ...

 

AMD 3800+ X2 (do tego chłodzonko ze starego kompa czyli Zalman CNPS7000B-AlCu) - ok 1200zł

 

Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 - ok. 800zł

 

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2 - ok. 900zł

 

GeForce 7900GT XFX - ok. 1200zł

 

Samsung 250GB 7200 8MB SP2504C SATA2 - ok 350zł

 

Tagan TG380-UO1 - ok 240zł (pociągnie ta zasiłka kompa ?? A może jest coś równie dobrego w cenie do 250zł ,ale cichszego ? Zależy mi przedewszystkim na ciszy)

 

Czy mój Seagate 60GB na ATA będzie spokojnie współgrał z tym samsungiem ? Właściwie to ten Seagate nie bedzie podłączony cały czas ,tylko żeby coś przekopiowac np. pliki zgrane od kogoś

 

I jeszcze pytanko czy jest możliwośc kupienia jakiegos pasywnego chlodzenia na grafe ? Jesli tak to co i czy warto ?

 

Z góry wielkie dzięki za odp. :D

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź procek San Diego 3700+, tańsze pamięci (jakiekolwiek CL2), grafikę 7900GTX i zasilacz HuntKey 350AP (spokojnie uciągnie).

 

Co do dysków nie stworzysz z nich macierzy, bo mają inne pojemności, ale będę działać bezkonfliktowo ;)

 

7900GTX odpada bo jest za drogi ,tyle kasy to ja nie bede miał ,nawet jakbym oszczędził na reszcie części ,a to się nie opyla ,poza tym wolę Athlona X2 bo dwa rdzenie to jednak dwa rdzenie ,przyszłościowe rozwiązanie ,tańszych sensownych pamięci CL2 2GB nie znajde

Przynajmniej ja tak rozumuje :wink:

 

 

A co z moimi starymi częściami ? Ile moge za nie dostac ? 600zł pewnie nie dostane ,coś koło 500 raczej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stare części dostaniesz spokojnie 5 stówek

Co do procka to weź atlonka na rdzeniu san diego (3700+) i spokojnie go wykręcisz na 2800 mhz, chyba że masz sporo kasy to proponuję dwujajowca ale szybszego niż ten 3800+. Mobo niczego sobie, skoro twierdzisz że nie potrzebujesz kompa do oc wydaje mi się że możesz kupić tańszą płyte tego samego producenta w granicach 600 zł i będzie wystarczająco na twoje potrzeby (za 800 zł raczej skłaniałbym się ku Dfi LP NF4 SLI-DR Expert dla hardcorowego OC). Nie ma sensu także inwestować w tak drogie pamiątki. Zaoszczędzoną kasę a można zainwestować w jakiś dobry zasilacz, przewiewną budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoBo: ASRock 939SLI32-eSATA2 [2079213[/snapback]

7900GTX odpada bo jest za drogi ,tyle kasy to ja nie bede miał ,nawet jakbym oszczędził na reszcie części ,a to się nie opyla ,poza tym wolę Athlona X2 bo dwa rdzenie to jednak dwa rdzenie ,przyszłościowe rozwiązanie ,tańszych sensownych pamięci CL2 2GB nie znajde

...

 

Jeśli kompa potrzebujesz generalnie do gier to nie ma znaczenia czy masz zwykłego 3800+ (chyba takich nie ma :lol2: ) czy dwurdzeniowego.

Pewnie zaraz ktoś jeszcze napisze, że płyta ASRocka jest nic nie warta - ale prawda jest taka, że w dwóch testach jakie w ogóle udało mi się znaleźć dostała 9/10. Możliwości O/C nie powalają na kolana (chociaż i tak są spore jak na taką tanią płytkę), ale jest to stabilna i NAJWYDAJNIEJSZA konstrukcja jaka do tej pory powstała.

 

...

czy jest możliwośc kupienia jakiegos pasywnego chlodzenia na grafe ? Jesli tak to co i czy warto ?

...

Aerocool VM-102 [99 zł] - dobre rozwiązanie pod warunkiem, że masz dobrze wentylowaną obudowę.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękówke to mam Audigy 2 ,za jakiś czas przymierzam się do X-Fi Fatal1ty :) Tylko głośniki mnie wkurzają ,mam Logitecha x-640 i były cudne ,ale po pewnym czasie tuba basowa zaczeła pierdziec :-| ,nie da sie sluchac wogole juz basu ,czym to spowodowane ? Kumpel mówi że pewnie drucik jakis sie przepalił w środku ,ale ja sie nic na tym nie znam.

 

BTW. Nie lepiej brac X1900XTX niż 7900GTX ?? W DX zdecydowanie lepiej radzi sobie ten radek (nvidia natomiast w open gl) ,no a gier więcej w DX jest

 

I gdzie znalazłeś takiego taniego 7900GTX ?? :)

 

Przy okazji czy X1900XT i 1900XTX różnią się tylko zegarami ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękówke to mam Audigy 2 ,za jakiś czas przymierzam się do X-Fi Fatal1ty :) Tylko głośniki mnie wkurzają ,mam Logitecha x-640 i były cudne ,ale po pewnym czasie tuba basowa zaczeła pierdziec :-| ,nie da sie sluchac wogole juz basu ,czym to spowodowane ? Kumpel mówi że pewnie drucik jakis sie przepalił w środku ,ale ja sie nic na tym nie znam.

 

BTW. Nie lepiej brac X1900XTX niż 7900GTX ?? W DX zdecydowanie lepiej radzi sobie ten radek (nvidia natomiast w open gl) ,no a gier więcej w DX jest

 

I gdzie znalazłeś takiego taniego 7900GTX ?? :)

 

Przy okazji czy X1900XT i 1900XTX różnią się tylko zegarami ?? :?

Ceny, które podawałem są linkami do sklepów - wystarczy kliknąć :rolleyes:

7900GTX pomimo, że ma dwa razy mniej potoków niż X1900XTX jest szybszy. W teście CD Action GF był szybszy w X-2, Far Cry, Doom 3, Quake 4, FEAR i SC:CT i we wszystkich benchmarkach (czyli wygrał we wszystkim).

 

X1900XT i X1900XTX różnią generalnie zegary (prawdopodobnie jest coś jeszcze, ale w specyfikacji sprzętowej tylko to je różni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny, które podawałem są linkami do sklepów - wystarczy kliknąć :rolleyes:

7900GTX pomimo, że ma dwa razy mniej potoków niż X1900XTX jest szybszy. W teście CD Action GF był szybszy w X-2, Far Cry, Doom 3, Quake 4, FEAR i SC:CT i we wszystkich benchmarkach (czyli wygrał we wszystkim).

 

X1900XT i X1900XTX różnią generalnie zegary (prawdopodobnie jest coś jeszcze, ale w specyfikacji sprzętowej tylko to je różni).

 

Nie kapłem się że to linki ,nie zwróciłem uwagi <_< hehe ,ja znowu w necie czytałem testy tych graf i tam było tak jak napisałem ,no ale jak by nie było wole GeForce i cena też troche mniejsza

 

Ta płyta główna którą podałeś naprawdę jest taka dobra ?? Mi potrzebna płyta stabilna i cicha (tzn. bez jakiś wiatraczków ,moze by chłodzona pasywnie) ,jeszcze pytanie czy do SATA2 trzeba kupywa specjalne płyty główne ,czy działa ona normalnie z płytami SATA ??

 

Zostałem nieźle w tyle z tymi kompami ,bo dawno już nic nie zmieniałem i się specjalnie nie interesowałem tym :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPECYFiKACJA PRODUCENTA

TEST (po angielsku)

FAQ

Moja mini-recka

 

Płyta jest bardzo dobra. Pamiętaj tylko, że bez dyskietki ze sterami do saty nie zainstalujesz Windowsa (musisz mieć stację dyskietek).

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do korzystania ze SLI przydałoby się ponad 500W - Hiper HPU-4S525-EU (525W) - cena około 250zł.

 

A bez SLI to ile mi styknie ??

 

 

Jednak biore 1GB pamięci (trochę oszczędzic musze)

 

I teraz czy brac Kingstona HyperX 1GB CL2 (jedna kostka pamięci)

 

Czy może coś dual 2x512MB ??

 

Jeśli tak to które z tych ??

 

Kingston HyperX DDR 2x 512MB PC-400 CL2

 

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2

 

PDP Patriot LLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2

 

Corsair TwinX DDR 2x 512MB 400MHz C2 black

 

Corsair TwinX Pro DDR 2x 512MB 400MHz CL2 (te są troche droższe i większe ,opłaca się do nich troche dołożyc ? )

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny, które podawałem są linkami do sklepów - wystarczy kliknąć :rolleyes:

7900GTX pomimo, że ma dwa razy mniej potoków niż X1900XTX jest szybszy. W teście CD Action GF był szybszy w X-2, Far Cry, Doom 3, Quake 4, FEAR i SC:CT i we wszystkich benchmarkach (czyli wygrał we wszystkim).

 

X1900XT i X1900XTX różnią generalnie zegary (prawdopodobnie jest coś jeszcze, ale w specyfikacji sprzętowej tylko to je różni).

 

 

 

W testach na pclab ten RADEON 1900XTX wcale nie przegrywa we wszystkim geforcem 7900GTX. W niektórych testach wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam w zestawie co zamieściłeś na początku tylko zmieni Płyte na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D pamięci 2x1GB G.Skill na płycie zaoszczędzisz zmieniając na ta DFi jak będziesz chciał sli latwo to zrobic tylko sobie przeczytaj tu na forum co i jak(sli nie opłaca sie mały przyrost mocy) te co podałem pamięci tez w tej cenie co PDP Patriot wycharczysz na alegro bez problemu juz co z plyty zaoszczedzisz to wes se Tagan480 i to by był lepszy za ta sama cene zestaw co sam tu umiesciłesa jak nie masz zamiaru dużo kręcić to plyte Asrock 939dual-sata2 a jak jestes uparty to z sli  ram God ram 2*1GB Huntkey 350W karte GF7900Gt i styka pozdro oczywiście zostawiasz ten procesor AMD 3800+ X2 w tym i w tamtym zestawie A jak już bys bral procka San Diego 3700+, to grafe wtedy najlepiej 1900XT i o dobre pare stówek tańszy od 7900gtx i tego 1900XT możesz podkręcić i masz wydajność 1900xtx i po prostu jest lepszy od 7900gtx i co za tym idzie tańszy to chyba najważniejsze  ( testy sa na PClab wiec sam decyduj pod jakie gry i wogle )pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaczyna się kłótnia o producenta - przecież jeśli AVRAL nie zamierza podkręcać to wystarczą mu nawet Apacery czy GoodRAMy.

 

Jeśli musisz oszczędzać, to weź pamięci CL3 (Apollo - 2080412[/snapback]

...

Powstrzymam się od komentarza - na przyszłość pisz po polsku, bo ciężko zroumieć.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVRAL: wygląda na to, że twój burżet wynosi ok. 5000 zł.

Za tą kwotę proponuję:

AMD Athlon64 X2 3800+ - 1195 zł

AC Freezer64 Pro - 60 zł

DFI LanParty nF4 Ultra-D - 480 zł

G.Skill HZ 2x1GB - 900 zł

Gigabyte x1900XT - 1799 zł

Samsung 250GB SATAII&NCQ - 332 zł

NeoTEC Maximus 380W - 229 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVRAL: wygląda na to, że twój burżet wynosi ok. 5000 zł.

Za tą kwotę proponuję:

AMD Athlon64 X2 3800+ - 1195 zł

AC Freezer64 Pro - 60 zł

DFI LanParty nF4 Ultra-D - 480 zł

G.Skill HZ 2x1GB - 900 zł

Gigabyte x1900XT - 1799 zł

Samsung 250GB SATAII&NCQ - 332 zł

NeoTEC Maximus 380W - 229 zł

Tylko, że ja zaproponowałem zestaw za 4600 zł i był zbyt drogi :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoBo: ASRock 939SLI32-eSATA2 [297 zł]

CPU: .Athlon 64 3700+ BOX [856 zł]

RAM: .NoName 2x1GB CL3 [520 zł]

GFX: .Asus GF 7900GT 256MB 256Bit [1218 zł]

HDD: .Samsung SP 250GB [328 zł]

PSU: .Chieftec 410W 12cm cooler [149 zł]

 

Ceny brałem najniższe jakie tylko udało mi się znaleźć, więc prawdopodobnie zapłacisz około 3500 zł (3368 zł ze Skąpca). Droższego sprzętu poprostu nie opłacas ię brać, bo za 2-3 miesiące ceny spadną o połowę (taka prawda).

Za resztę proponowałbym ci kupić coś "spoza obudowy" - generalnie przydałaby się mysz laserowa (np. Cooltek Hurricane za ~120 zł) i ultra-płaska klawiatura (któryś z Logitechów lub Labteców - cena do 100 zł) - przy graniu komfort najważniejszy :)

Póxniej możesz pomyśleć o jakiejś dużej obudowie i WC - ale to sam zdecydój, bo koszta są sporawe :)

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci NoName już więcej nie kupie ,raz miałem i była padaczynka jednym słowem :-P . W grę wchodzi GeIL ,Patriot ,Corsair. Kingstony mam obecnie i nic nadzwyczajnego ,no chyba że seria HyperX

 

Narazie napewno będe brał:

 

HDD: Samsung 250Gb SATA2 NCQ

 

PSU: Tagan U15 Easycon Series 430W (ma odpinane kabelki i jest bardzo cichy ,zasilka bez tych rzeczy nie wchodzi w gre)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci NoName już więcej nie kupie ,raz miałem i była padaczynka jednym słowem :-P . W grę wchodzi GeIL ,Patriot ,Corsair. Kingstony mam obecnie i nic nadzwyczajnego ,no chyba że seria HyperX

 

Narazie napewno będe brał:

 

HDD: Samsung 250Gb SATA2 NCQ

 

PSU: Tagan U15 Easycon Series 430W (ma odpinane kabelki i jest bardzo cichy ,zasilka bez tych rzeczy nie wchodzi w gre)

Przy 1GB kościach tylko GoodRAM robi CL3 - Jeśli zależy ci na markowej pamięci to weź Korsarze CL 2.5 (LiNK - 296 zł za 1GB).

 

Co do zasilaczy Tagan zawsze przodował, ale po co ci jakieś bajery - mój stary komputer chodzi już prawie 5 lat na Codegenie i nic się nigdy nie stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1GB kościach tylko GoodRAM robi CL3 - Jeśli zależy ci na markowej pamięci to weź Korsarze CL 2.5 (LiNK - 296 zł za 1GB).

 

Co do zasilaczy Tagan zawsze przodował, ale po co ci jakieś bajery - mój stary komputer chodzi już prawie 5 lat na Codegenie i nic się nigdy nie stało ;)

 

Jaką różnicę robią pamięci CL2 od CL3 lub CL2.5 ?? Warto inwestowac w niższy CL ?? Co on daje ?? Mniej więcej domyślam się ,ale wole miec to wytłumaczone w profesjonalnie ,ale zarazem prosto :)

 

Bo myślałem nad GeIL Dual 2x512DDR ULD 400 CL2 - ok. 450zł

Edytowane przez AVRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką różnicę robią pamięci CL2 od CL3 lub CL2.5 ?? Warto inwestowac w niższy CL ?? Co on daje ?? Mniej więcej domyślam się ,ale wole miec to wytłumaczone w profesjonalnie ,ale zarazem prosto :)

 

Bo myślałem nad GeIL Dual 2x512DDR ULD 400 CL2 - ok. 450zł

CAS Latency odpowiada za ilość cykli oczekiwania między wysterowaniem linii kolumny danych z danej komórki adresowej a dostarczeniem na szynę danych.

Co do pamiątek nie chce się powtarzać, ale dużo lepiej wziąć CL3, ale 2GB niż CL2 i 1GB ;)

W większości wypadków markowa pamięć CL3 z radiatorami bezproblemowo idzie na CL2 ;)

Najlepiej kup Corsaire CL2.5 2x1GB za +/- 600 złotych (Power/Econo :lol:).

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najprościej mówiąc opóźnienie pamięci.

 

Lepiej kupić markowe CL3 z radiatorami (przy 3V chyba każde idą na CL2) niż NoName CL2, które często i tak nie działają przy tak niskich timingach.

Najlepiej weź te Korszarzyki co ci poleciłem.

Co do Geilów - nie warto tyle płacić za bardzo mały przypływ mocy ;)

 

Czemu mają mały przepływ mocy te Geile ??

 

 

Chciałbym takie pamiątki które nie byłyby wąskim gardłem mojego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mają mały przepływ mocy te Geile ??

Chciałbym takie pamiątki które nie byłyby wąskim gardłem mojego kompa

Nie chodziło mi o "przepływ" (cokolwiek by to miało znaczyć :D), tylko o prz-Y-pływ mocy z niskich timingów (w szczególności CL). Lepiej więcej wolniejszej niż mniej szybszej.

 

Wąskim gradłem to byłyby właśnie te Geile - poprostu 1GB to za mało przy takich częściach jak masz zamiar kupić.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...