Skocz do zawartości
nrl

Settlers II: Next Generation

Rekomendowane odpowiedzi

sgj chyba nie zakumales, 25fps a 25fps to duza roznica, bo 25fps moze byc na radziu 9600 w takej grze ale jak jest na na X800GTO (500/550) to juz jest cos nie teges, o to generalnie chodzilo :-) , no ale tam koledze na tym X800GTO wygladzanie troche zarżnęło grafe.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p4 3 ghz 512 ram i radku 9800 non pro bez OC pelna plynnosc narazie

 

Teraz tylko czekac az ktos znajdzie sposob zeby grac dluzej niz 90 minut :/

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam sie gierka bardzo podoba, gram z ustawieniemi na max i rozdzielka 1680x1050 (bo mam panorame) i jestem zadowolony

 

Mam tylko pytanie czy ktos znalazl sposob na wylaczenie zegara bo 90min to malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj chyba nie zakumales, 25fps a 25fps to duza roznica, bo 25fps moze byc na radziu 9600 w takej grze ale jak jest na na X800GTO (500/550) to juz jest cos nie teges, o to generalnie chodzilo :-) , no ale tam koledze na tym X800GTO wygladzanie troche zarżnęło grafe.

Wiesz, moze byc tez limit fps ustawiony na 25 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie szukaja do tego solucji bo szkoda czasu, za niedlugo ful bedzie. Poza tym watpie zeby ktos to rozstrzaskal

 

aha, nie wiem czy pamietacie ale ci ktorzy nie moga odpalic tej wersji settlers2 moga sie pokusic na orginalna wersje (pierwowzor) tej gry! Chodzi bez problemow pod windowsemXP z dzwiekiem i wyglada calkiem fajnie! Moj kolega przycina w ta gre dosc czesto

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o to ze w ta gre przycinalem ostro na moim 486DX100 a zeby pokusic sie o full musze obadac jak sie ma demko do pierwowzoru...jednak przez tego dll niechce mi dzialac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o to ze w ta gre przycinalem ostro na moim 486DX100 a zeby pokusic sie o full musze obadac jak sie ma demko do pierwowzoru...jednak przez tego dll niechce mi dzialac :mur:

odpalales instalator DirectX ktory jest w katalogu support po rozpakowaniu dema? Bo u mnie tez sie sypal na jakims dll. wrzucilem tego DX, cos pozamienial i smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie dlaczego przy probie wlaczenia demka wyskakuje mi blad ze niemam pliku MSVCR71.DLL i ze ponowne zainstalowanie moze naprawic ten problem(jednak tego nie robi) :(

Poszukaj tego pliku na googlach i wrzuc do C:\Windows\System32 (albo System, nie pamietam - najlepiej do obu :) ), bez problemu mozna go sciagnac z wielu stron.

 

Przy okazji zlap MSVCP71.dll, bo pewnie jak wgrasz jeden to sie bedzie rzucac o brak drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi niestety gra sie zabardzo odpalic niechce po tej solucji :(

Nie chce mi się szukać tej solucji, więc nie wiem czy tam nie będzie to samo, ale musisz zmienić nazwę folderu [folder z grą]\data\language\gb na [folder z grą]\data\language\de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moze byc tez limit fps ustawiony na 25 ;)

Przed chwilą się zagłębiłem w ustawienia i okzauje się, że u mnie jakość AA bądź jego całkowity brak nie wpływa właściwie na zmianę FPS-ów. Wachają się one od 25 do 32 w zależności od powiększenia widoku. Oczywiście wszystkie suwaki od detali na max.

 

Dopiero przy zabawie z opcjami Shadow Detail i Shadow Quality można wyciągnąć więcej klatek.

Co ciekawe dla detali cieni są 4 stopnie ustawień, ale dopiero wyłączenie całkowicie cieni daje zauważalny przyrost fps, czyli około 65-70 fps (AAx6), przy pozostałych ustawieniach cieni zmiana fps-ów jest znikoma.

 

UPDATE:

 

Coś z tym AA to jakaś dziwna sprawa, bo właściwie to jakość grafiki w AAx6 jak i bez AA jest taka sama :/ Jedynie fps-y się bardzo delikatnie zmieniają

 

A tu dla ciekawych porównanie minimalnych ustawień z maksymalnymi.

Screeny w 1024x768 bez AA. Każda fotka waży ponad 800kB

 

http://i2.photobucket.com/albums/y50/Tomek...768_noAA_LQ.jpg

 

http://i2.photobucket.com/albums/y50/Tomek...768_noAA_HQ.jpg

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zbudowac guard tower (jakos tak), duzo czasu mi zajęlo dojscie do tego, bo myslalem ze skauci to potrafią, okazlo sie, ze nie potrafią. Do czego sluza skauci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKauci? CHyb atak sie zwali ci.. ktorzy własnie poszerzali granice. Robili to tylko wtedy kiedy twoja granica nie przylegała do przeciwnika.. Ale nie miało to zbytnio senu w przypadku poszerzania w głab mapy.. bo odpowiednio wybudowana wiezyczka przeciwnika przygarniaa ten teren burzac budynki na jej obszarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widac ze niegraliscie w dawne S2 :D

Skauci po prostu odkrywaja mape aby wiedziec w jakim gdzie budowac budynki wojskowe. Mamy ich 5 rodzajow (2 male baraki/koszary , wieze oraz katapulte(ona nie poszerza granic) i zamek) czym wiekszy budynek tym wiecej zalogi moze go obsadzic i wiecej terenu zagarnia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja zasysam, wlasnie skonczylem grac w S2 na mapie Ring ;) oczywiscie wygralem.

 

kurka nareszcie bedzie giera porzadna bedzie w co poszarpac. ale niestety trzeba poczekac do jesieni. chociaz z drugiej strony bedzie dobra gierka na dlugie zimowe wieczory ;)

 

te ludzikami(przynajmniej z 4tej czesci) ktorzy poszerzali granice.

nazywaja sie Pionierzy.

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla tych ktorym sie demko podoba ale denerwuje limit czasowy

Niemieccy fani wymyslili sposob jak sie pozbyc limitu... hehe na oficjalnym forum jest link

do pliczku ktory trezba podmienic w katalogu z gra

 

ale kilka warunkow musi byc spelnionych

 

1. gra musi byc zainstalowana w kat c:\Die Siedler 2 - Die nächste Generation - Demoversion

2. nie ma znaczenia czy bedzie jezyk niemiecki czy zmieniony na angielski

3. pliczek zamieniamy w kat C:\Die Siedler 2 - Die nächste Generation - Demoversion\bin

 

Sprawdzilem i dziala, licznik z czasem jest odlicza od 90 min do 0 , a potem jest czas na minusie..

graklem ponad 4 godzinki i wszystko ok

 

 

poniewaz nie za bardzo wiem czy moderatorzy sie nie doczepia jak zamieszcze link do pliczku

podam link do forum oficjalnego

http://forums-de.ubi.com/eve/forums/a/tpc/...24/m/6131030064

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...