Skocz do zawartości
yasiekk

Przyspieszone Multimedia Na Compaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Może Wy mi pomożecie... mam taki problem - jakiś czas temu na aukcji allegro zakupiłem sobie taki tani sprzęcik ( http://allegro.pl/item84957544_mini_compaq..._6gb_cd_gw.html ) do pisania php, odtwarzania muzyki i filmów... w sam raz do czegoś takiego... ;) no i tu pojawiają się przeszkody - wszelkie multimedia, jakie otwieram na kompie odtwarzane są z lekkim przyspieszeniem (powiedzmy jakieś 1,4 raza szybciej) - czyli mówiąc prościej, każdą mp3 mam taką, jakby śpiewały smerfy:/

 

Próbowałem już reinstalki windowsa, zainstalowałem najnowsze (o ile można je nazwać nowymi ;) )sterowniki do wszystkiego i nic... z czym związany może być ten problem...? myślicie że np reflash biosa by pomógł..? nie wiem, czy to się wiąże, ale np nie mogę przestawić zegara z poziomu systemu, muszę to robić w biosie...

 

Pomocy...! :)

 

(nie wiem czy temat jest w dobrym dziale - jeżeli nie, przepraszam!)

Edytowane przez yasiekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic... ffdshow zainstalowane... i dalej przyspiesza... spróbuję skołować sobie jakąs dzwiękówkę, może to coś da... aha - do odtwarzania używam Winampa (ale sprawdzałem na innych programach - też to samo... nawet dźwięk podczas włączania windowsa jest przyspieszony... :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic... ffdshow zainstalowane... i dalej przyspiesza... spróbuję skołować sobie jakąs dzwiękówkę, może to coś da... aha - do odtwarzania używam Winampa (ale sprawdzałem na innych programach - też to samo... nawet dźwięk podczas włączania windowsa jest przyspieszony... :/ )

Kupilem notebooka Toshiba Satellite A110-334. Wystepuje u mnie takie samo zjawisko. Przy swiezo zainstalowanym systemie tak bylo, bez zadnych dodatkowych codekow... Zainstalowalem codeki i to samo :/ Podczas startu windowsa, sluchaniu mp3, ogladaniu filmow - wszedzie dzwiek jest przyspieszony... HELP!!!

Edytowane przez apac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania --> Dźwięki i urządzenia audio --> Przy Ustawieniach Głośników kliknij Zaawansowane --> Kliknij Wydajność --> w okienku będziesz miał 2 suwaki: Przyspieszanie sprzętowe i Jakość konwersji szybkości próbkowania. Przesuwaj je po kolei o 1 w lewo i daj OK, a potem sprawdź czy smerfy dalej śpiewają ;-)

 

W ten sposób udało mi sie kiedyś "zlikwidować" smerfy u kumpla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo można też pobawić się w DirectX

 

start>uruchom>dxdiag

 

dźwięk - > przesuwaj suwak w lewo, możesz też całkiem wyłączyć akceleracje dźwięku

Niestety nadal to samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...