Skocz do zawartości
FumFel_20

JIUBC 0251TPEW - Athlon xp 1700+ B0

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Chciałem zamoić procek w sklepie www.tweak.pl.Podawałem im serie o której jeden urzytkownik na tym forum się "podniecał"(że się dobrze kręci).Dzisiaj dostałęm odpowiedź że jest inna seria:JIUBC 0251TPEW.Czy ktoś wie coś o tej serii?Jak się kręci?

Bardzo mi zależy na Waszej opinii bo w moim miasteczku to narazie w żadnym sklepie niema takich procesorów, znaczy się na 0.13 mikrona.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos znalazlem , nie wiem czy to prawda ale moze pomoze

 

Well I think its got to do with the revision of the B stepping myself. The letter right next to the B is the revision of the B stepping. The JIUCB which is the third revision of the B stepping isnt doing that good. Just like the first 2400's had a AIUCB code.

When you get to higher revisions like JIUHB or AIUHB thats a higher revision. C to H is a 5 revision difference. So I say look at the revision of the stepping not the first letter. None of the ones starting with the A even has that low of a revision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno literowka bo wszystkie B0 maja B na koncu

 

koles pisze ze przedostatnia literka to rewizja procka

JIUCB to rewizja trzecia © jadra B0 a JIUHB to rewizja (H) czyli o 5 numerow nowsza

rewizja C nie kreci sie za dobre tak jak pierwsze 2400+ AIUCB

nowsze rewizje JIUHB/AIUHB sa znacznie lepsze i wiekszosc nowych prockow z serji AxxxB jest na nowszy rewizjach (G/H)

tak w skrocie najwazniejsze co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to seria tak jak w temoacie.Dla bezpieczeństwa dałem napięcie 1.75v.Mnożnik 12x a fsb na 166mhz co daje 2003 mhz.Niewiem czemu ale podczas integracji w biosie kom się zawiesza.Ale jak już winde załąduje to jest ok.Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 monznik.Kurna mam problem.Teraz mam ustawione tak jak w podpisie.Wszystko gra, system stabilny, ale jak z poziomu windowsa zrobie uruchom ponownie to już po restarcie się nie podnosi :( Musze wyłączyć i włączyć od nowa.Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Richie a pujdzie wyżej? :) Ja dopiero wieczorem sprawdze, teraz niemam czasu :(

noo stary zaraz postawie pasjansa i ci powiem czy pojdzie twoj proc wyzej, ok? daj mi chwile :D

To stawiaj wyzej :) No wiesz, taka sama seria to napewno tak samo chodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to co wszyscy mówią to nie prawda!!!! Najlepiej się kręca te z 51 tygodnia produkcji a to oznaczenia sa np. takie jak to:AXDA1700DUT3C I TU LITERKA U OZNACZA TO ZE ONE SA Z 51 tygodnia produkcji( a tak w ogóle to mam poukładane w sklepie i jezeli chce ze steppingiem BO to ide i se wybieram ktory mi pasi:)))) lub zabieram do chaty kilka procufff i je testuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo widzę ża mamy ten sam problem :( teraz wyczytałem że że to wina pamięci.Sprubuj ustawić jak masz cas2 to walnij na 2.5, a jak masz 2.5 to walnij na 3.Ja niedługo sprubuje ale teraz dalej szukam.Grzesiu oj nie popisałeś się :) U to napięcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo widzę ża mamy ten sam problem :( teraz wyczytałem że że to wina pamięci.Sprubuj ustawić jak masz cas2 to walnij na 2.5, a jak masz 2.5 to walnij na 3.Ja niedługo sprubuje ale teraz dalej szukam.Grzesiu oj nie popisałeś się :) U to napięcie :)

mam to samo z restartami ale to chyba nie pamieci na poprzednim procesorze tak normalnie restartowal a teraz restart i nie bootuje!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to co wszyscy mówią to nie prawda!!!! Najlepiej się kręca te z 51 tygodnia produkcji a to oznaczenia sa np. takie jak to:AXDA1700DUT3C I TU LITERKA U OZNACZA TO ZE ONE SA Z 51 tygodnia produkcji( a tak w ogóle to mam poukładane w sklepie i jezeli chce ze steppingiem BO to ide i se wybieram ktory mi pasi:)))) lub zabieram do chaty kilka procufff i je testuje)

Cos Ci sie popie.. mylilo. Literka U oznacza napiecie i jest to 1,6 V jak juz zauwazyl to kolega wczesniej..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też jak za mocno podkręcę to płyta po restarcie nie wstaje. Mam takiego samego procka i płytę jak Ty FumFel. I do tego Kingstony 333. I próbowałem na najróżniejszych ustawieniach pamięci...

Ale dzisiaj już dostałem 8RDA+ :) i w weekend się pobawię z tą płytką. Mam nadzieje, że będzie duuuużo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to co wszyscy mówią to nie prawda!!!! Najlepiej się kręca te z 51 tygodnia produkcji a to oznaczenia sa np. takie jak to:AXDA1700DUT3C I TU LITERKA U OZNACZA TO ZE ONE SA Z 51 tygodnia produkcji( a tak w ogóle to mam poukładane w sklepie i jezeli chce ze steppingiem BO to ide i se wybieram ktory mi pasi:)))) lub zabieram do chaty kilka procufff i je testuje)

Proponuje zapoznac sie doglebnie ze sposobem oznaczania procesorow przez AMD, bo widze ze twoja wiedza w tym temacie troche szwankuje :wink:

Tutaj znajdziesz dokladny opis oznaczania --> http://www.amdforums.com/showthread.php?s=...threadid=170363

 

Cos mi sie widzi, ze bedziesz musial od nowa poukladac te procesory w sklepie :wink:

 

Nie mowiac juz, ze w T-bredach rev. B jest stepping B0 (B-zero) a nie BO jak napisales :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...