Skocz do zawartości
Michał1

Linux vs Windows - czego używają użytkownicy forum?

Lunux czy Windows ?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Lunux czy Windows ?

    • Linux
      4
    • Windows
      49
    • Oba :)
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna dłuuuga opinia. Wszystko cacy ale: PUNK WIDZENIA ZALEZY OD PUNKTU SIEDZENIA!!! i to się potwierdza. Jak ktoś napisze że dla niego Windows jest lepszy to odrazu jest lamerem, leniem i najgorszym wogóle. Tylko nikt nie pomyśli że nie każdy ma czas bawić się pół dnia z instalacja jednego driver'a.

Fakt faktem że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem Linuksa ale właśnie ciekawość spowodowała to że zacząłem się bawić tym systemem.

Jeszcze o wydajnośi i łatwości obsługi, żeby sobie poklikać myszą w Linuksie to trzeba zainstalować jakieś X-y(KDE GNOME itp. ) a niestety tutaj już nie wystarczy stara padlinka z 8mega ram'u.

Wystarczy sobie przeczytać wymagania KDE i wtedy można siędomyślić dlaczego na procku 1GHz powłoka się tak muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja napisze, jaki ten linux jest świetny. Żeby nie było- to najprawdopodobniej odosobniony przyypadek. Dostałem na zaliczenie założenie konta + pare tam rzeczy. Dziecinnie proste? Niby wszystko pięknie ładnie- ustawiam co trzeba- jeb......20 razy robiłem i nie wychodziło. Dobra- moze inaczej- konsola, wpisuję co trzeba......patrzę potem w ustawienia- nie ma!!! Kur......No to patrzę co do.......otwieram z kilku miejsc- szukam tego mojego nowego usera- i tu się w<span style="color:red;">[ciach!]</span>....ostro- raz był, raz nie...oTWIERAM KILKA OKIENEK TEGO SAMEGO- W JEDNYM JEST, W 2 NIE MA...No i dostałem 3 zamiast 5....<span style="color:red;">[ciach!]</span>A!!!! Zajebisty jest ten Red Hat 8.0 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Windowsa XP (tylko do netu i rzadko Office), a Linuksa (9.0 Mandrake) do calej reszty :)

 

Pozdro

A ja myslalem, ze powinno byc odwrotnie - oczywiscie zamieniajac office na odpowiednik linuxowski - nie znam sie wiec nie chce gafy popelnic z nazwa :D

Nigdy nie korzystalem z linuxa, tylko go widzialem. Tylko slysze, ze nie ma na niego oprogramowania nawet w 10% tak dobrego jak na windowsy. Wiadomo, ze bez tego ten system w domowym zastosowaniu nie ma szans nawet gdyby do niego doplacali gdy go dostajesz :D

 

Slayer ma sporo racji w tym wzgledzie. Jednak nie mozna mowic, ze linux jest do bani. Od kumpli wiem, ze do serwerow jak i do brykania po necie (nie tylko po stronkach), ale zabawa w "hakierka" jest o wiele przyjemniejsza. Podejrzewam, ze czesc z uzytkownikow linuxa go tylko posiada, a nie korzysta z jego mozliwosci.

Monopol jest czasem dobry czasem zly. Moim zdaniem monopol Billa wychodzi nam na dobre, z niczym nie ma problemow. Wszystko chodzi, producenci oprogramowania sa juz przyzwyczajeni i robia swoje na ta platforme. Czego chciec wiecej ?

Tak to mielibysmy takie ogromne problemy z kompatybilnoscia programow, ze jeszcze tesknilibysmy za Billem :D - traktujcie to z przymruzeniem oczka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie nie jest zbytnio do tego topicu.

 

Zna ktoś może serwis gdzie instalacja i obsługa Mandrake'a 9.0 jest łopatologicznie wyjaśniona?

 

Jak instaluję Mandrake'a 9.0, wszystkie pytania instalatora zatwierdzam i nic nie zmieniam. Po restarcie wyskakuje błąd unmounted device.

Pojawia się konsola i nic więcej. Raz udało mi się zainstalować, działał

KDE3.0 i reszta dodatków. Na tym samym kompie. Możliwe że płytka jest zrąbana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie nie jest zbytnio do tego topicu.

 

Zna ktoś może serwis gdzie instalacja i obsługa Mandrake'a 9.0 jest łopatologicznie wyjaśniona?

 

Jak instaluję Mandrake'a 9.0, wszystkie pytania instalatora zatwierdzam i nic nie zmieniam. Po restarcie wyskakuje błąd unmounted device.

Pojawia się konsola i nic więcej. Raz udało mi się zainstalować, działał

KDE3.0 i reszta dodatków. Na tym samym kompie. Możliwe że płytka jest zrąbana?

to na pewnoe wina konfiguracji, nie zrobiles tego poprawnie. Może tu http://www.linuxindex.pl/index.html coś znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...