Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Galeria : Grafika / 3d

Rekomendowane odpowiedzi

help w maxie to wspaniala sprawa ;] wciska sie F1 - wpisujemy szukane slowo i zwykle uzyskamy obszerne info co jak i z czym ;] szkoda tylko ze po ang ale to maly problem ;] da sie skumac o co biega :D zwlaszcza ze sa dane obrazki ktore mowia co i jak ;]

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam, moj pierwszy model (poza wstawieniem tepot w scene :D ) to wlasnie samochod, nawet nie wyszedl tak zle ;) jak sie rzucasz od razu na gleboka wode to jest ciezko ale uczysz sie w expresowym tempie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

no looz ale ja chce porobic jakies male rysunki typu samochud w 3d :D itd

Zacznij od przerobienia slownika ortograficznego.

Male rysunki - Tobie sie chyba naprawde zdaje, ze w 3D Max sie rysuje? :huh: :unsure:

Co miales z geometrii na matematyce, ze tak zapytam bezczelnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Witam

byly opony, teraz felgi

za jakis czas chyba musze jakas bryke zapodac ( malo mam czasu na zabawe :((((( )

 

 

jak wy to robicie? ja wogole w 3ds max 7 nie moge znalesc inego oprucz kratek i jakis bryl ktorych wogole sie nie da ksztalt zmienic :mur: mogłby mi ktos pomuc byłbym bardzo ale to bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy to robicie? ja wogole w 3ds max 7 nie moge znalesc inego oprucz kratek i jakis bryl ktorych wogole sie nie da ksztalt zmienic :mur: mogłby mi ktos pomuc byłbym bardzo ale to bardzo wdzieczny

1. nie cytujemy obrazków

2. www.google.pl

3. www.max3d.pl

4. klikasz prawym na bryle i konwertujesz do editable poly/mesh i już możesz zmieniac kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało mam czasu ale jak już odrobina jego znajdzie się to próbuje coś stworzyć w 3d. No i tu pojawił się problem. Dla zabawy zrobiłem sobie takie coś LINK no i super, napis jest przezroczysty natomiast reszta nie. A w robieniu materiału użyłem raytrance we wszystkich przypadkach tj. kule, napis i piramida. Może wie ktoś lepiej jak uzyskać efekt szkła, bądź zna linka z tutorialem (może być w wersji angileskiej). Z góry THX wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie cytujemy obrazów ale zapomniałem, gdzie tu pisze to co mowiles?

Zaraz mnie coś trafi. Jeśli nie znasz angielskiego (a tak sądzę), to chyba nie sądzisz, że nauczysz się MAXa "na pałę" klikajać gdzie popadnie i licząc na łud szczęścia. Po raz kolejny i mam nadzieję OSTATNI podaję link to strony:

 

www.max3d.pl

 

dział TUTORIALE

 

ps. no offence, ale oryginalny klient gadu jest tandetny, internet explorer jest doskonałym narzędziem, aby pogrzebać w internecie z twojego komputera i odwrotnie, a używanie programu TP do neostrady to grzech. Taki mały OT.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

help->tutorials, user reference, max script

ksiazki ( sa tez po polsku) Helion ma sporo

internet-tutoriale, mapy, materialy, modele itd...

i duuuuuuuuzo czasu wolnego :P

21 11 1991 - skoczyles juz na szeroka wode-prymitywy masz po prawej stronie ( create->geometry )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

wiem ze nie cytujemy obrazów ale zapomniałem, gdzie tu pisze to co mowiles?

Mam rade: daj sobie spokoj. Po tym screenie i tym co na nim jest udowodniles wszem i wobec, ze:

1. Nie masz pojecia co wciskasz

2. Nie znasz jezyka angielskiego

3. Nigdy Ci sie nie uda stworzyc nic bardziej skomplikowanego niz krzeslo (a i w to smiem watpic)

Chcesz robic felgi? Spoko. Zamiast siatek meshowych korzystaj z NURBSow. Wszystko w temacie.

Aha: z Twych poprzednich postow wynika dobitnie, ze jezyka polskiego takze nie znasz.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

wiesz tylko ze w 2 klasie gimnazjum nieucza angielskiego tak by moc się posługiwac programami 3ds max :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz tylko ze w 2 klasie gimnazjum nieucza angielskiego tak by moc się posługiwac programami 3ds max :mur:

No to masz problem, trzeba było chodzić na dodatkowy angielski. ALe IMHO tez daruj sobie MAXa, bo tam często trzeba pomyśleć, jak coś zrobić. A skoro ty w jednym z bardziej skomplikowanych programów do grafy klikasz gdzie popadnie, bo masz nadzieję że jest tam guzik "wstaw samochód", to może być ci cięzko go pojąć.

 

PS. a nawet na prywatnym angielskim pewnie nie nauczą cię, co oznaczają funkcje w programach graficznych

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Wkurzyłem sie bo mi nikt nie chciał pomóc wiec wziaołem się za"obsługe" tego porgramu i juz wiem jak sie tworzy bryły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie znaleść takie projekty narysowane w 3 wymiarach np samochodu na którym w 3ds się robi model 3d ?

Sam niezabardzo umiem rysować :D i ze skanerem problem :(

 

Miałem kiedyś i mi z formatem partycji posżło, blee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...