Skocz do zawartości
nemo1802

Węży Jakich średnic Używacie W Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

zle nie jest, da sie

a i 100zl do przodu :) zawsze to troche kasy jest, poza tym w budzie wiecej miejsca... tylko trzeba sie pobawic... poza tym te pompy maja taka srubke do odpowietrzania, moze to jeszcze cos da... :) a jak nie to do celow odpowietrzenia mozna chyba obieg puscic przez zbiornik z woda? a moze nie... zobaczymy w weekend :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Założyłbyś reza i masz odpowietrzenie w minutę. A tak męczyć się trzeba.

Oczywiscie, dlatego prawdopodobnie kupie sobie reza, bo czesto zmieniam cos w ukłądzie, dodaje nowe bloki, wymieniam chłodnice itp. Tylko jak sobie patrzyłem na zapowietrzony układ z moją pompką i widziałem jak latają szybko te bąbelki, to nie wiem czy rez sie nada... Boje sie ze bedzie słyszalny "Wodospad" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłbyś reza i masz odpowietrzenie w minutę. A tak męczyć się trzeba.

 

 

Eeee rezik kosztuje - ja powoli zaczynam się przekonywać do układu z samym trójnikiem... niebawem w praktyce to wypróbuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy słabej pompie możesz sobie dać trójnik, spróbuj na AT-305 to na odpowietrzenie poczekasz sobie do .....śmierci.

 

Jestem ciekaw ja kbędzie z tym twoim Laingiem, podziel się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

u mnie na Grundfosie 25-30 od C.O, układ sie szybciej odpowietrzył niz na Atmanie 305, miałem atmana i pamietam ile musiałem czekac, do całkowitego odpowietrzenia trzebabyło 3 dni, na Grundfosie na dwógim biegu poszło w trzy godzinki, łącznie z trzęsieniem blokami i chłodnicą, poprostu zero powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee rezik kosztuje - ja powoli zaczynam się przekonywać do układu z samym trójnikiem... niebawem w praktyce to wypróbuje...

U mnie odpowietrznik jest zbudowany z trojnika, ~15 cm rurki i kurka od buttelki z wklejonym kroccem 12mm. (pompa to hydor l20 wiec mocna nie jest).

 

http://i36.photobucket.com/albums/e29/orio...POWIETRZNIK.jpg

 

Calosc sprawuje sie dobrze, niestety wstepne odpowietrzanie trwa ponad 2 godzin. 90% powietrza ucieka po 6-8h (trzeba regularnie uzupelniac) a ani sladu powietrza nie ma dopiero po 1-2 dobach.

 

Najwiekszym problemem jest "bicie piany" z petrygo na poczatku napelniania ukladu... niestety bez reza nie da sie temu zapobiec i glownie z powodu "piany" w ukladzie 100% odpowietrzanie trwa ponad dobę

 

Po 100% odpowietrzeniu w zaleznosci jak szczelnie zakrece kurek na trojniku musze dolewac ok 2-3 cm wysokosci wezyka co miesiac...

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

mysle ze odpowietrznik powinien byc przechylony w strone pompki a nie odwrotnie, nie miałes problemów z napełnianiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, właśnie prze tę pianę odpowietrzanie trójnikiem nie wchodzi w grę.

 

BTW Jak to jest że wlewając do układu więcej płynu do chłodnic w stosunku do demineralki (80płyn/20 demineralka) temperatura w idle spadła o 1 stopień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

co to za płyn? U mnie było odwrotnie z borygo czerwonym z tesco, podnosło mi nizle tempy. Miałem w proporci 50;50, a potem zmieniłem na ok 30:70 (wiecej borygo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

masz długi odpowietrznik wiec jak wlejesz tam do pełna płynu, to wyprze duze cisnienie i wleje sie do pompki zeby mogła pompowac, jakos jest.

Patrzac na WC pana Oriona THG, widac ze jak wlewa ciecz to ona spływa w prawo zamiast w lewo do pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze odpowietrznik powinien byc przechylony w strone pompki a nie odwrotnie, nie miałes problemów z napełnianiem?

Problemow nie mialem... tylko napelnianie trwalo b dlugo (opis masz wyzej). Woda nie splywala na prawo gdyz caly uklad byl polozony na boku i strona ktora widzisz (pompa + trojnik), byla rownolegle do stolu w najnizszym punkcie.

 

Na poczatku najlepiej jest wlaczac pompe pulsacyjnie tak, zeby zdazyla zassac łyk płynu z rurki i pypluc tyle samo powietrza. Dopiero jak uklad jest pelny w 3/4 mozna wlaczyc ja na stale i co jakis czas uzupelniac ciecz w maire wypychania piany z ukladu do odpowietrznika.

 

Calosc jest dosc bezobslugowa, usuwanie piany dzieje sie autoamtycznie i nie trzeba czuwac nad kompem, mozna nawet normalnie go wlaczac i tylko pilnowac, zeby cala rurka nie zapelnila sie piana (co trwa b dlugo) gdyz wtedy pompa zassie powietrze i ponownie zanieczysci uklad.

 

Uzupelnianie u mnie b ulatwil fakt, ze chlodnica jest w moim ukladzie NAJNIŻSZĄ częscią- nie bylo problemow z "kieszeniami" powietrza w chlodnicy...

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano

ponieważ dzisiaj sobie byłem w liroju merlinie (jak zwał tak zwał) kupiłem sobie wężyki piekne cellfasty 10/1.5 3m i 8/1.5 kupiłem niby 3metry ale koleś sie pomylił i dał 4m :lol2:

ponieważ mam króćce NK12 to cięzko bedzie zastosować mi 8/1.5, wiec zastanawiam sie czy ktoś już stosował takie rozwiązanie

Dołączona grafika

 

narazie testuje to i wnioskuje że nie cieknie no i jest tanie bo żeby wymienić wszyskie króćce musial bym rozlutowac piekną nagrzewnice i wybulić kupe kasy

cały czs testuje narazie pomysł wydaje sie OK, a co wy o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wnioskuje że 8mm naciągnięty na nk12 i do tego jeszcze nałozony wiekszy wąż(?)

 

Ja mam wszystko na SK8 ale abadona mam te niby 12 które mają prawie 14...

Wystarczy że dokręcisz np cybantami i wszystko dobrze bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wnioskuje że 8mm naciągnięty na nk12 i do tego jeszcze nałozony wiekszy wąż(?)

 

Ja mam wszystko na SK8 ale abadona mam te niby 12 które mają prawie 14...

Wystarczy że dokręcisz np cybantami i wszystko dobrze bedzie.

to jest króciec NK12 na to wąż 10/1.5 i w tym węzu 8/1.5

nie chce nakladać tych węzy 8/1.5 na króćce nk12 bo to strasznie dużo roboty, a dość często układ jest modyfikowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba że tak.

No jak masz często modyfikowany to inna sprawa.

 

Jak Ci nie będzie to ciekło to zostaw, ja jednak bym tak nie zrobił.

Wole mieć wszystko dokładnie skręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce nakladać tych węzy 8/1.5 na króćce nk12 bo to strasznie dużo roboty, a dość często układ jest modyfikowany

A nie lepiej naciągnąć to 8/1,5 na ten ORT:kruciec??

czytaj uważnie Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Nie mniej ni więcej jest to wykonalne - 2 dni temu nakładałem 10/13 na króciec 14mm :P nie powiem - nie było łatwe mimo tego iż mam ogromne doświadczenie ale się udało - ok. 5 min - zrobiłem tak że pomoczyłem wąż we wrzątku, rozciągnąłem nożyczkami i zanużyłem w zimnej wodzi i tak parę razy.. się rozciągnął wąż i potem bardzo łatwo wszedł na 14mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wole zapalniczke i kleszczyki, chociaż suszarka też może być bo szybciej i bezpieczniej się nagrzewa;)

Zimna woda też jest bardzo przydatna bo jeszcze szybciej to idzie :)

 

Kamilcom Ja bym to jednak ponaciągał na twoim miejscu. 8 na 12 to jest chwilka, gorzej już 8mm naciągnąć na tego abadona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie pisz że Ci to nie cieknie...

 

Mi z abadona kapało przy lekko dokręconym cybancie i musiałem na chama dokręcać...

To do mnie?

Jesli tak ... no to odpowiedz brzmi: NO WAY!

Z tego nigdy nie pocieknie, juz nie raz zmieniałem ułożenie węży nie zdejmując ich, czyli ciagałem we wszystkie strony itp i wszystko sie trzyma. Tego węża nie zdejmiesz dopuki go nie rozetniesz nozyczkami.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z abadona też musze węża rozcinać żeby zlazł ale i tak cieknął :blink:

Nie wiem w jaki sposób z tego mogło kapać gdyż wąż to 8, ale kapało :? (całe szczęście że na dół obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Dla chcącego nic trudnego ..... naciągnąłem 10/1.5 na 15

 

Dołączona grafika

 

To jest Borygo Eko z barwnikiem żółtym UV z RN?? kurcze... ładne... zwoją drogą to naciągająć 10/13 na 14 myślałem że już ostry jestem - ale widać mnie przebiłeś ;)

 

z użyciem suszarki niezły pomysł - kleszczykami też się bawiłem :) tylko rdzą zaszły i wąż mi ubrudziły :/ więc korzystałem z nożyczek ;)

 

 

EDIT:

 

jedną z ciekawych rzeczy które używałem był długopis do rozpychania węża ;p czasami pod ręką jest pełno fajnych rzeczy :)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma zastosowanie rożnych grubości węzy do przpływu?

Grubosci = srednic? Mniejsze ograniczaja nieznacznie przeplyw ale marginalnie wplywaja na wydajnosc. W najgorszym przypadku przy przejsciu z 12/16 na 9/12 poogrsza ci sie temperatiry o 1 stC. (w Najgorszym).

 

Dopiero przy srednicy 6/10 roznica bedzie zauwazalna wiec nie radzilbym schodzic ponizej 8/10.

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ja jeszcze mam jedno pytanko - węże 8/11 (8/1.5) dają się zakładać na SM8/10?? Jak sama nazwa szybkozłączek wskazuje że są one przeznaczone do węża 8/10.... a da radę zakładać na wąż 8/11??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...