Skocz do zawartości
panfranek

Zestaw/skrzynka W Cenie 2.500/3.000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zamierzam zakupić całkowicie nową skrzynkę (mam na ten cel ok. 2.500/3.000 zł) i w związku z tym proszę Was o rady, oto co potrzebuje + jakieś moje wskazówki:

 

1. Procesor (tu, nie mam większych wskazówek, słyszałem coś niecoś o min. 2mb cache, całkowicie się zdaje na Waszą opinie)

2. Płyta główna (priorytet: myślę, że sensownie byłoby zainwestować w płytę, nie planuje jej szybko zmieniać)

3. Karta graficzna (nie potrzebuje żadnych specjalnych nowości, karta z przyzwoitym stosunkiem ceny do jakości absolutnie mnie zadowoli. Dodatkowe wskazówki: trochę spędzam czasu przy grafice 2d, oraz grywam w counter-strike'a, ale jak już mówiłem, nie potrzebuje żadnego kombajnu graficznego)

4. HDD (tu chyba liczy się jedynie SATA i 8mb cache)

5. FDD

6. RAM (myślę o 1 gb)

7. Karta dźwiękowa (jestem gotów zapłacić więcej za lepszą kartę muzyczną, gdyż słucham dużo muzyki z kompa i zależy mi na dobrej jakości)

8. Obudowa

9. Zasilacz

10. DVD/Nagrywarka DVD

 

Z góry serdecznie dziękuje,

 

pozdrawiam,

 

p.

Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-AMD Athlon 3000+ Venice~480zl

-Epox 9NPA Ultra~330zl

-GF 7600GT~800zl

-Samsung 250Gb S-ATAII~350zl

-2x512mb Patriot KH~320zl

-Sound Blaster Audigy 4~190zl

-LG DVDRW~160zl

-Obudowa Jakis ladny MidiTower~100zl

-HuNTKEY 350W~200zl

-FDD~30zl

Wychodzi ~2900zl i masz fajny zestawik. Jak cos zle napisalem to mnie poprawcie! :P

 

EDIT:Bylem Pierwszy (Nie raz a drugi :D)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

-HANTKEY 350W~200zl

Huntkey jak już ;) Zestaw bardzo dobry i podpisuje sie pod nim. Ale dźwiękówki nie napisałeś, ja mam creative audigi 4, boska :)

 

EDIT: Pijanego zająca ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dźwiękówki nie napisałeś, ja mam creative audigi 4, boska :)

Audigy Jak cos :D

Huntkey ;]HeHe drobny blad

Jak to nie napisalem :

-Sound Blaster Audigy 4~190zl

 

BTW: Grzechu na barszczyk lec ;] Wesloych :P

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium D 805 2,66GHz/2MB/533 514 zł

Asus P5LD2 439 zł

DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Kingmax 610 zł

GeForce 7600GS MSI 256MB 128b NX7600GS 493 zł

Samsung 250GB 7200 8MB SATAII 332 zł

NEC 1,44MB Black/silver 39zł

DVDR BenQ DW1655 183 zł

Creative SB Audigy 4 189zł

Huntkey HK 350 AP 200zł

jakaś buda do 100 zł

 

bez budy wychodzi 2999 zł z obudowa wyjdzie gdzieś 3100 ale mysle że warto :D ceny apollo.pl

 

Wesołych Swiąt :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki.

 

-AMD Athlon 3000+ Venice~480zl

-Epox 9NPA Ultra~330zl

-GF 7600GT~800zl

-Samsung 250Gb S-ATAII~350zl

-2x512mb Patriot KH~320zl

-Sound Blaster Audigy 4~190zl

-LG DVDRW~160zl

-Obudowa Jakis ladny MidiTower~100zl

-HANTKEY 350W~200zl

-FDD~30zl

Wychodzi ~2900zl i masz fajny zestawik. Jak cos zle napisalem to mnie poprawcie! :P

 

EDIT:Bylem Pierwszy (Nie raz a drugi :D)

Widzę, że jednak wybrałeś dość drogą kartę graficzną (jak mi się wydaje). Wolałbym jednak lepszą płytę główną, kosztem karty graficznej. Jeżeli się myle, to mnie poprawcie. Bardziej mi odpowiada cena karty graficznej, którą wybrał maruh. Ale myślę, że 1GB ramu powinien mi wystarczyć. Poza tym, nie problem dokupić ram w przyszłości. Dlatego myślę, o dobrej płycie głównej/procku.

 

Jeszcze raz dzięki za rady.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wybralbym zestaw pokroju maruh-a. Lepiej zainwestowac w provesor dwurdzeniowy, coraz wiecej programow bedzie wspierac te procesory, a fakt ze mało grasz od razu powinien nakierowac Cie na zestaw pod PentumikiemD. W zestawie maruha zmienilbym: wypalare na pioneera 111, ram na 2x512mb Twinmosa. I karte zabral bym jakąs 128mb przy 128 bit. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wybralbym zestaw pokroju maruh-a. Lepiej zainwestowac w provesor dwurdzeniowy, coraz wiecej programow bedzie wspierac te procesory, a fakt ze mało grasz od razu powinien nakierowac Cie na zestaw pod PentumikiemD. (...) W zestawie maruha zmienilbym: wypalare na pioneera 111, ram na 2x512mb Twinmosa.

Dzięki za opinie, chyba rzeczywiście będę się skłaniał ku zestawowi maruh'a.

I karte zabral bym jakąs 128mb przy 128 bit.

Można prosić o jakieś konkrety? Jestem dość zielony w tej kwestii.

 

Z góry dzięki,

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, chyba rzeczywiście będę się skłaniał ku zestawowi maruh'a.

Można prosić o jakieś konkrety? Jestem dość zielony w tej kwestii.

 

Z góry dzięki,

 

pzdr.

Mysle ze spokojnie wystarczy Ci Gf 6600, w ostatecznosci 6600GT albo 6600GE od Galaxy. Pozdrawiam

 

P.S. w apollo masz taniego gf od gigabyta GeForce 6600 GigaByte 128MB 128b GV-NX66128DP 313.00zł 128mb/128bit

Edytowane przez andrzej_men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A czy możesz mi również doradzić coś więcej odnośnie ramu Twinmosa, bo choćby na apollo.pl widze bardzo różne konfiguracje.

 

Aha i czy mógłbyś napisać kilka słów, dlaczego wypalare byś zmienił z zestawu maruh'a? Osobiste preferencje, czy są inne powody?

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ram Twinmosa jest w miare oplacalny, stosunek ceny do jakości mozesz się jescze zastanowić na goodramami( szukaj konfiguracji 2x512mb, ostatecznie kup 2 kosci po 512 w osobnych zestawach i tak beda wspolpracowac w dualu, ale to wsysztko zalezy czy chcesz podkręcać pamięć, jeśli bedziesz extremalnie podkrecać to warto zainwestować w PDP. Jesli chodzi o wypalare to mialem jeszcze niedawno tego benq i byl strasznie glosny, miał cienką korekcje błędów, teraz pracuje na 3 pioneerkach i muszę przyznać ze ciszą i jakoscia wypalaia dorownuja plextorowi. A wiec nie ma sie co zastanawiać ;-)

Edytowane przez andrzej_men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goodram!! kilka osob juz pokazalo co ram potrafi :)

 

Procesor [775] Procesor Intel Pentium D 805 2,66GHz/2MB/533 514.00 dobra cena, dobra wydajnosc po podkreceniu a kreci sie b.dobrze, dwa rdzenie

Płyta główna [iNT][775] Płyta Asus P5LD2 439.00 posiada dobry uklad muzyczny wiec zew karte mozesz dokupic za jakis czas

Pamięć Pamięć DDR2 512MB PC4200 533MHz Goodram GR533DD64L4/512 2x134.00 nie wiem czy to te sie tak fajnie kreca ale zapytam

Karta grafiki [PCIE] Karta GeForce 7600GT Gigabyte 256MB BOX 792.00

Dysk twardy [sATA2] Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SP2504C 332.00 dobry, cichy

Nagrywarka CDRW Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-111D OEM 163.00 jak wykazuja testy jest lepszy niz enq...

Chłodzenie procesora Cooler na procesor ThermalTake Big Typhoon (462/754/939/478/775) 162.00 radzi sobie doskonale z tym procem!

Wartość sprzętu 2670.00

 

+ zasilacz (ten, stad) http://zenfist.pl/pID/227.htm

ponizej 3tys ay dolozyc do ramow jesli to nie to, o ktorych mysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu Waszych propozycji widzę to mniej/więcej tak:

 

1. Procesor: [775] Procesor Intel Pentium D 805 2,66GHz/2MB/533

2. Płyta główna: Płyta Asus P5LD2

3. Karta graficzna: GeForce 6600 GigaByte 128MB 128b GV-NX66128DP lub GeForce 7600GS MSI 256MB 128b NX7600GS

4. HDD: [sATA2] Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SP2504C

5. FDD: NEC 1,44MB Black/silver

6. RAM: Goodram lub Twinmos

7. Karta dźwiękowa Jeżeli rzeczywiście Asus P5LD2 ma na tyle dobrą zintegr. kartę to mógłbym się wstrzymać z kupnem -- prosiłbym o opinie.

8. Obudowa: standard

9. Zasilacz: Huntkey HK 350 AP lub Topower SPW-480W EZA

10. DVD/Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-111D OEM

 

Ciesze się, że co do niektórych części jestem już praktycznie przekonany. Ale zastanawiam się co możecie jeszcze powiedzieć nt. karty graficznej i muzycznej, ramu i zasilacza. Za wszystkie propozycje, poprawki, opinie z góry serdecznie dziękuję!

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz wyczulone ucho to integra ci nie wystarczy. Ja mialem 2 rozne plyty z integrami i mozna dostac bolu uszu. Podsumowujac jesli slyszyswz kup audigy tylko pamietaj zeby go nie laczyc z plastikowymi glosnikami za 400 :mur: ja proponuje audigy 4 oem lub jak ci sie uda znalezc gdzies audigy 2 zs

Zasilator biuerz jakas 400 firmowa min modecom [tylko nie seria feel] tagan chieftec. Intle potrzebuje sporo pradu a jesli chcesz krecic to wymieniaj chlodzenie bo to grzala jakich malo.

Co do ramu bierz goodrama podobno sa calkiem neizle a przytym nie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszytko zależy jakie masz te kary zintegrowane....a myśle że integra na P5LD2 w zupelnosci styknie, a zasilke weź Huntkey HK 350 A, widzialem testy, podkrecili na nim PentkaD na ponad 6ghz <wow> . Pozdro

Edytowane przez andrzej_men

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to bierz GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz ok 350 zł za ta cene to są naprawde spoko pamięci i z tego co słyszałem to fajnie sie kręcą.

 

Karat graf jeżeli nie zalezy tobie na grach ale lubisz sobie niekiedy w coś zagrac to bierz tego 6600 ale ja i tak bym brał 7600GS niewiele droszy a jest nowszy technologicznie i szybszy,jeżeli bierzesz taki fajny zestawik to wypada też brac tego 7600 :)

 

Karta muzyczna mam ta płyte i z karty muz jestem zadowolony mi wystarczaała,najlepiej to sam sie przekonaj jak kupisz jak gra jeżeli sie nie spodoba to kupisz jakiegos Sound Blaster Audigy 4 :D

 

Zasilacz spokojnie wystarczy i jeszcze mu zostanie zapas mocy.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s@ncho

wez sie dowiedz jaka tam jest karta a potem komentuj - karta oczywisci HD duzo lepsza niz audigy 2

 

@andrzej_men

tak udalo nam sie wyciagnac ponad 6ghz (dokladnie 6750mhz) ale do dwurdzenia nie jest najlepszym wyborem

 

topower bedzie 5 razy lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu Waszych propozycji widzę to mniej/więcej tak:

 

1. Procesor: [775] Procesor Intel Pentium D 805 2,66GHz/2MB/533

2. Płyta główna: Płyta Asus P5LD2

3. Karta graficzna: GeForce 6600 GigaByte 128MB 128b GV-NX66128DP lub GeForce 7600GS MSI 256MB 128b NX7600GS

4. HDD: [sATA2] Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SP2504C

5. FDD: NEC 1,44MB Black/silver

6. RAM: Goodram lub Twinmos

7. Karta dźwiękowa Jeżeli rzeczywiście Asus P5LD2 ma na tyle dobrą zintegr. kartę to mógłbym się wstrzymać z kupnem -- prosiłbym o opinie.

8. Obudowa: standard

9. Zasilacz: Huntkey HK 350 AP lub Topower SPW-480W EZA

10. DVD/Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-111D OEM

 

Ciesze się, że co do niektórych części jestem już praktycznie przekonany. Ale zastanawiam się co możecie jeszcze powiedzieć nt. karty graficznej i muzycznej, ramu i zasilacza. Za wszystkie propozycje, poprawki, opinie z góry serdecznie dziękuję!

 

pozdrawiam!

karta graficzna to 7600GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty dźwiękowej, to rzeczywiście na razie zostane przy tej zintegrowanej (racje finansowe też niestety istnieją...) a z czasem może rzeczywiście coś dokupie. Poza tym, naprawdę ta karta zintegr. jest lepsza od audigy?:)

 

Aha i ostatnia sprawa, o której w zasadzie nie wspomniałem, ale o której wspomniał demek. Brać od razu coolera np. tego?

 

Chłodzenie procesora Cooler na procesor ThermalTake Big Typhoon (462/754/939/478/775) 162.00 radzi sobie doskonale z tym procem!

Z góry dzięki,

 

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi jeszcze doradzić jaki wybrać zasilacz, oprócz w/w modelu topower i huntkey, ponieważ nie posiadają ich na stanie, tam, gdzie zamierzam kupować komputer.

 

Potrzebny byłby mi jakiś z oferty np. http://komputronik.pl lub http://artland.com.pl/htdocs/

 

dzięki!!!!

 

ps. czy może dokupić zasilacz osobno i podpiąć go samodzielnie?

 

pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...