Skocz do zawartości
VeRoX

Intel Pentium 4 Mobile 2.8ghz Sl725

Rekomendowane odpowiedzi

Więc kupiłem sobie na allegro Intel Pentium 4 Mobile 2.8Ghz (SL725) włozylem go do swojego ASRock P4i45GV R5.0 Bios 3.4 (02/15/06). Odpalił sie na 1.6 (12x133) na tym mniejszym mnożniku. Wszystko jest ok do momentu w którym wszystko idzie dalej do miejsca gdzie ma sie wgrac windows wtedy wyskakuje mi taki bład.

Dołączona grafika

 

 

Nie da sie tez zainstalowac windy bo ten sam bład a jak chcialem zainstalowac 2000 to blue screen. To samo miałem u kolegi na jakims epoxie nie pamietam jaki to model. Czego to wina ?? Czy ten procesor jest jakis zrąbany czy poprostu nie działa z tymi nisko budrzetowymi

płytami. Jeżeli tak to czy działał by na Abicie IC7 ??

Edytowane przez VeRoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

verox zobacz jaki zestaw komputerowy ma adam16v. On ma na procku 1.7GHz 1.2V ( ten procesor ma takie napięcie przy normalnej pracy 1.3V) mnożnik 12x100. musisz pogmerać w biosie i zejść z ustawieniem na 12x100. Bo z tego co czytałem w pdf usera tej płyty ( może niemam racji) jest problem z ustawieniami napięć, jedynie mnożniki. Czy bios tej płyty rozpoznał procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym no dobra zostawy tego ASROCK'a

Kupiłem teraz Asus'a p4p800-x wgrałem najnowszy bios przu uruchamianiu wyskakuje mi intel cpu ucode loading error. Jak wchodze do windowsa to reset a jak chce zainstalowac od nowa to dalej blue screen ;/. Podnoszenie napięcia nic nie daje ;/

 

a Mój obecny konfig to

My CPU:

 

--- Intel Pentium 4 Willamatte 1,6@2,12Ghz ----

--- ASRock P4I45GV R5.0 ---

--- 2X256 MB ELIXIR [2-2-2-5] @ 176 Mhz PC2800 ---

--- Geforce FX5500 128 MB 128 Bit Core 270@290 Memory 405@443 ---

--- Sound Blaster Live! Value ---

--- Windows eXperience Media Center Sp2 ---

--- WD Caviar 80GB ---

--- DVD 16*48 LG ---

--- HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B LG ---

 

No i teraz mam tego ASUS P4P800-X

Oraz ten nieszczesny Intel Pentium 4 Mobile 2,8Ghz SL725

Edytowane przez VeRoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten procek jest jakiś sypnięty? Sprawdzałeś go u kogoś na innej płycie głównej?

Ja w najbliższym czasie zmieniam płytę na abita IC7 i mam nadzieję że nie będe miał takich jazd jak ty. Aha, ja mam zrobionego moda na fsb przy starcie 133mhz.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...