Skocz do zawartości
Horzy

Jaki Duży Dysk Obsłuzy Lifebook E 6634

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem.. kupiłem jakis czas temu lifebooka e series e-6634 (P3 800mhz, 256 ram, 6gb dysku) chodzi swietnie. Ale wyjeżdżam za granice na dłuższy czas i musze zapakować ze sobą "troche" filmów, muzyki, cos do czytania. Wiec decyzja - zmiana dysku na większy. Tylko jaki? Widziałem ze 20Gb chodzą na tym bo są sprzedawane własnie te wersje z 20gb dyskami.. a co dalej? 20gb raczej mnie nie satysfakcjonuje. Ma ktoś styczność z tym laptopem albo wie jak to jest w lapkach? Z góry dzięki za odpowiedź i udział w rozmowie.

 

pozdrawiam,

Horzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego to wnioskujesz? Masz takiego lapka albo styczność? Bo nie wiem na ile to pewna informacja :) zwłaszcza ze własnie znalazłem info na jednej ze stronek:

 

 

Fujitsu Lifebook E-6634

 

"My model has 512MB RAM, 30GB hard drive, 1GHz P-III, CD-RW/DVD combo drive, wireless IR mouse, and an external USB floppy."

 

Wiec.. ktoś wie czy obsłuży 40 Giga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,ze problemem sa granice 8,5GB(dla bardzo starych lapkow typu pentium 133mhz) a pozniej 30 coś GB( dla starszych lapkow typu celeron,pentium III)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 32GB i myślę że to będzie kres możliwości tego lapka. Oczywiście możesz (wg mnie) wrzucić np. 40GB, ale wykorzystać będziesz mógł tylko 32GB (kwestia adresowania pamięci).

Edytowane przez meehoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFAIK to jedna z bareir bylo 32GB nie 36.

Dysk na USB1.1 to byla by porazka,chyba ze w plan wchodzi jeszcze kupno USB/firewire na pcmcia.

 

ps.Wesolych ;)

ps2.AcerAspire pochwal sie troche TM8200,jak nie recka to przyjamniej fotki i jakies 3dmarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to firewire jest wolniejszy od USB 2.0 - 400 vs 480 mbit.

W praktyce ma się to inaczej. Swego czasu czytałem o dyskach przenośnych i właśnie fire wire lepiej wychodzi :wink:

chodzi mi o wydajność i obciążenie procesora podczas pracy.

 

P.S http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2783

Macie tu recenzję. Nic dodać nic ująć. A laptopy się chyba kupuje do mobilnej pracy a nie do wyciskania z nich potów. Jak chcecie uzyskiwać magiczne cyferki w 3dmarkach to radzę zainwestować w desktopa. Lapka nie kupiłem dla beznadziejnych wyników w grach i 3d markach tylko do zgrywania wideo High Definition.

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...