Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały dylemat. Kupić 2x512 goodram 667 z nadzieją na trafienie micronow, czy w takiej samej cenie a-data vitesta 667?

pytasz w temacie o goodramach. Jak myślisz, jaką odpowiedź otrzymasz? Trafienie na D9 w goodramach DDR667 512MB jest tak samo prawdopodobne jak szóstka w totolotka. Vitesty bardzo ładnie się kręcą, zwykłe goodramy sporo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie mi coś podpowiedzieć odnośnie kręcenia?... Sprawa wygląda tak:

Na sprzęcie który mam w opisie lecę z htt na 295MHz stabilnie, dzielnik pamięci najniższy jaki w biosie mogę ustawić to CPU/8, czyli wychodzi tak:

mnożnik CPU x8 - czyli 295x8 = 2360.

pamięci CPU/8 i x2 efektywnie = 590MHz

 

Przy tych ustawieniach pamięci pracują z timingami 4-4-4-12 1T na domyślnym napięciu.

 

Jak tylko trochę podniosę htt wyżej, to komp nie wstaje/restartuje się/robi zwisy...

 

Od czego zacząć dalsze kręcenie? Podnosić napięcia? Kombinować z timingami? Zaznaczam, że raczej początkujący jestem, a wydaje mi się, że to wina pamięci...

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja bawilem sie tymi pamiatkami to na takich tim osiagaly max ok 650 i to i tak czesto przy restartach, a zasilka i plyta pozadna, wiec jest to mozliwe ze to koniec pamiatek, ale sproboj na poczatek podnosic napiecia pokolei kazdego z podzespolow, ew zmien timingi na wyzsze albo nawet auto, postaraj sie sprawdzic max oc kazdego podzespolu a pozniej krecic caly sprzet wysoko dla oczekiwanego efektu ;)

najpierw na dzielniku 1:2 sprawdz ile moga pamiatki max ta danych timingach i ile lubia volt, pozniej sprawdzisz mobo gdy na procka walniesz duzo volt albo zmniejszych mnoznik i sprawdzisz ile max htt osiaga, a na koncu procka jakie jego oc ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie mi coś podpowiedzieć odnośnie kręcenia?... Sprawa wygląda tak:

Na sprzęcie który mam w opisie lecę z htt na 295MHz stabilnie, dzielnik pamięci najniższy jaki w biosie mogę ustawić to CPU/8, czyli wychodzi tak:

mnożnik CPU x8 - czyli 295x8 = 2360.

pamięci CPU/8 i x2 efektywnie = 590MHz

 

Przy tych ustawieniach pamięci pracują z timingami 4-4-4-12 1T na domyślnym napięciu.

 

Jak tylko trochę podniosę htt wyżej, to komp nie wstaje/restartuje się/robi zwisy...

 

Od czego zacząć dalsze kręcenie? Podnosić napięcia? Kombinować z timingami? Zaznaczam, że raczej początkujący jestem, a wydaje mi się, że to wina pamięci...

Daj timingi 5-5-5-12-2T i wtedy wyeliminujesz pamięci jako potencjalne problem. MOżliwe, że kończy sie płyta lub CPU. Podnieś napięcie CPU do 1.5V i ustaw pamieci tak jak napisałem i jeżeli nadal bedą zwieszki, to płyta sie skończyła (mnożnik HT oczywiście na x3 ustawiony?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mala szansa, lepiej bedzie kupic te vitesty, albo inne pamiatki nawet jesli by to mialo byc na slepo, chyba ze pozwola ci ogladac moduly goodrama w sklepie to mozesz se przejzec, popros..

Będe mógł oglądac...kupie goodramy, ryzyk fizyk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 4 kości:

2 x 512 MB GoodRam 667 MHz Dual

i

2 x 512 MB GoodRam 667 MHz

 

Te pierwsze przy napięciu 2,2 V w dualu chodzą na 450 MHz 4-4-4-8 T2, a te drugie przy tym samym napięciu i timingach tylko 390 MHz

 

więc co do pamięci to loteria. No chyba że tak niski OC powuduje to że te drugie nie są parowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj timingi 5-5-5-12-2T i wtedy wyeliminujesz pamięci jako potencjalne problem. MOżliwe, że kończy sie płyta lub CPU. Podnieś napięcie CPU do 1.5V i ustaw pamieci tak jak napisałem i jeżeli nadal bedą zwieszki, to płyta sie skończyła (mnożnik HT oczywiście na x3 ustawiony?).

Jasne, że mnożnik HT x3;) Potestuję wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz goodramy w domu, ale jakies dziwne, kostki wyglądaja jak DDR1 (taki sam kształt prostokąt i takie duże) o_O, co to jest :| ?

jak o takich memkach pisalem to nikt mi nie wierzyl :P

 

masz takie 667? ja sie z TSOP'ami spotkalem tylko w 533.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak o takich memkach pisalem to nikt mi nie wierzyl :P

 

masz takie 667? ja sie z TSOP'ami spotkalem tylko w 533.

667...Mam zamiar jak najszybciej się ich pozbyć :P Jakoś zle sie czuje z tym, że mam DDR2 na tsopach [; . Narazie chodzą sobie na 334MHz, wiecej nie daje bo i tak proc słaby, dopiero jutro pomęcze.

 

BTW, dziwne ze ten szrot działa z DFI :lol2:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

667...Mam zamiar jak najszybciej się ich pozbyć :P Jakoś zle sie czuje z tym, że mam DDR2 na tsopach [; . Narazie chodzą sobie na 334MHz, wiecej nie daje bo i tak proc słaby, dopiero jutro pomęcze.

 

BTW, dziwne ze ten szrot działa z DFI :lol2:

"zwykle" goodramy 677 na kosciach goodrama nie chca chodzic w dualu na M2N-E nawet po obsadzeniu wlasciwych dla duala bankow, mobo dalej pokazuje single tak samo jak soft. a po wsadzeniu w tej samej konfiguracji jakis kingstonow 667 dual sie zalacza. to jest dopiero zagadka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zwykle" goodramy 677 na kosciach goodrama nie chca chodzic w dualu na M2N-E nawet po obsadzeniu wlasciwych dla duala bankow, mobo dalej pokazuje single tak samo jak soft. a po wsadzeniu w tej samej konfiguracji jakis kingstonow 667 dual sie zalacza. to jest dopiero zagadka...

Asus to ogólnie ma zagadkowe płyty :P Na DFI wszystko działa bez problemu w Dualu, nawet na 1T :lol: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zwykle" goodramy 677 na kosciach goodrama nie chca chodzic w dualu na M2N-E nawet po obsadzeniu wlasciwych dla duala bankow, mobo dalej pokazuje single tak samo jak soft. a po wsadzeniu w tej samej konfiguracji jakis kingstonow 667 dual sie zalacza. to jest dopiero zagadka...

ja miałem "zwykłe" do testów i dual pokazywał ale marne MHz robiły, te z "dualem" pracują dużo lepiej - oczywiście na M2N-E

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 postow temu bylo pisane ;)

co do oplacalnosci to jak chce sie miec pewne D9 to raczej nie ma innego wyboru w tej cenie...

 

Ale PRO 512 mb i 1024 mb czy tylko 1024 :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zwykle" goodramy 677 na kosciach goodrama nie chca chodzic w dualu na M2N-E nawet po obsadzeniu wlasciwych dla duala bankow, mobo dalej pokazuje single tak samo jak soft. a po wsadzeniu w tej samej konfiguracji jakis kingstonow 667 dual sie zalacza. to jest dopiero zagadka...

Zwykłe goodramy 667 chodzą w dualu na asusie m2n-e wczoraj kompa koledze składałem i śmigają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy nadal goodramy pro wersja 800 mhz jest na słynnych micronach d9 ?, bo jutro zamawiam dla kumpla 2x 1024 goodram pro 800 mhz i mam nadzieję ze pod tymi blaszkami siedza d9 ? Czy mzoe coś się zmieniło "w tej materii" to odpuszczamy i szukamy coś innego ?

p.s.

jak jest z jakoscia wykonania tych goodram pro - radiatorki itp ?, bo teraz bawiłem sie patriotami i jak dla mnie wykonanie sredni bo te ich radiatorki w niektorych miejscach nie stykaly sie z tasma co nie dawalo 100 porcent odprowadzania ciepła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze podobno nie zaczeli produkcji pro na innych kosciach

no właśnie :( znając życie niebawem a może już coś innego na te ramki wciskają jakieś elpidy czy coś :(. Swoją drogą ciekawe posunięcie że na tych goodramach daja takie fajne kosteczki jak d9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, zamierzam kupic ddr 2 667 od goodrama i mam pytanie ktore lepiej z CL4 czy z CL5? i jak się podkrecają teraz te pamieci?

Jak trafisz takie na TSOPach to tragedia. Bierz a-daty vitesta, nie wiele drozsze a o wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie :( znając życie niebawem a może już coś innego na te ramki wciskają jakieś elpidy czy coś :(. Swoją drogą ciekawe posunięcie że na tych goodramach daja takie fajne kosteczki jak d9 ?

Na dorych elpidach można wyciągnąć tyle samo co na goodramowych D9, więc nawet jak GR pro będze produkowany na elpidach, to nie będzie źle (a cena pójdzie w dół). A te D9 na GR Pro wcale nie są takie fajne - do D9 na markowych modułach sporo tracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dorych elpidach można wyciągnąć tyle samo co na goodramowych D9, więc nawet jak GR pro będze produkowany na elpidach, to nie będzie źle (a cena pójdzie w dół). A te D9 na GR Pro wcale nie są takie fajne - do D9 na markowych modułach sporo tracą.

Czy ja wiem czy tracą ? skoro mają na pokładzie d9 ? Chyba ze to kwestia pcb pamięci ? lub na tych goodramach sa jakieś odpadowe d9 ?. Co w takim razie polecicie markowego na d9 ? w dobrej cenie ?

p.s.

widzialem gdzies testy gr na d9 i koles ponad 1070 mhz c 4 4 4 12 wydusił ;)

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...