Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

krótko mówiąc 2x1gb 667 od goodrama, należy unikać jak ognia, chyba że za darmo dają, najbardziej jestem wkurzony o ten uszkodzony moduł, pewnie teraz będe musiał wysłać komplet i zostanę bez sprzetu

 

 

Update: nowe wieści z palcu boju kostka która jest sprawna leci na 840mhz i jest stabilna w goldmem i memtescie, wiem że jestem pośmiewiskiem dla was,ale ciesze się że procek lata na 2946mhz bez ruszania napięcia, szkoda że płyta nie ma innych dzielników dla pamięci co by go więcej podkręcić, ja dałem za te ramki niecałe 700zł a ci którzy się tak cieszą, mają pamiątki warte po 1000-1200zł czyli sporo więcej, mnie na takie cuda nie stać a i tak mam najlepszego kompa w okolicy ;), poza tym dla mnie lepiej mieć 2gb gorszych ramek niż 1gb lepszych bo w gierkach i tak się liczy ilość a nie częstotliwość

 

update2: sprawna kość działa na tych 840mhz bez podnoszenia napięcia

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pójdą na 1000mhz przy cl4 5 4 14 ida na 840mhz przy napieciu 1.8v ,podnoszenie napiecia nic nie daje, kombinacje z timingami też, krótko tanie ale niezbyt ciekawe, z drugiej strony do grania lepsze od najlepszych 2x512, ale jak masz parcie na rekordy to sobie możesz je śmiało odpuścić i poszukać czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kostkach sa te goodramy ? http://allegro.pl/item151410353_pamiec_ram...pc533_foto.html

bo juz 2 razy widzialem podobne,ciekawe ;>

Kosci maja ksztalt jak obudowy TSOP ale podchodzi mi to troche pod BGA :unsure:.

 

Jak wiemy w serii Value czasem trafiaja sie D9Gxx, ktore sa w BGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosci maja ksztalt jak obudowy TSOP ale podchodzi mi to troche pod BGA :unsure:.

 

Jak wiemy w serii Value czasem trafiaja sie D9Gxx, ktore sa w BGA.

Jeżeli to TSOPy to radze trzymać się z daleka od tego, mialem tsopy 667 - oc tragiczne, całe 20mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze mnie taki ołwerkloker, że moge gr pro nie chcą pracować na 1 GHz :D Daje im 2,4V timy najluźniejsze jakie tylko można i kicha :D Nie bootuje :]

A przypominam że mam ..gmh

 

jakieś propozycje? Procek to e63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze mnie taki ołwerkloker, że moge gr pro nie chcą pracować na 1 GHz :D Daje im 2,4V timy najluźniejsze jakie tylko można i kicha :D Nie bootuje :]

A przypominam że mam ..gmh

 

jakieś propozycje? Procek to e63

tez takie mialem, robily 995 4-4-4-8, ale 1000 na zadnych timingach, poprostu sciana, a to tez byly gmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę :D

I co z nimi zrobiłeś? Sprawdzałeś na innych płytach? Bo skoro takie słabe są to trzeba ja sprzedać :/ Kurde... tyle miesięcy żyłem w przekonaniu że mam pamięci robiące przynajmniej 1,1GHz a gdy dostałem normalnego proca z normalnym FSB okazała się kicha :(

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial ze musi byc taka sama :)

 

tak czy siak rewelacji w tych goodramach nie ma

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety :/ Po świętach musze wystawić ją na aukcji i kupić coś lepszego albo zwykłego gr 533/677 i mieć kilkadziesiąt plnów w kieszeni :)

 

moje lataja spokojnie 1.1k na 2.35v ;)

wiecej nie mialem czasu sie bawic ;)

Może dlatego, że dual? Co jest mimo wszystko dla mnie bez sensownym powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety :/ Po świętach musze wystawić ją na aukcji i kupić coś lepszego albo zwykłego gr 533/677 i mieć kilkadziesiąt plnów w kieszeni :)

Może dlatego, że dual? Co jest mimo wszystko dla mnie bez sensownym powodem

kwestia plytek pcb, noi jak dobre masz napiecie z psu i mobo w dalszej kolejnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę :D

I co z nimi zrobiłeś? Sprawdzałeś na innych płytach? Bo skoro takie słabe są to trzeba ja sprzedać :/ Kurde... tyle miesięcy żyłem w przekonaniu że mam pamięci robiące przynajmniej 1,1GHz a gdy dostałem normalnego proca z normalnym FSB okazała się kicha :(

sprawdzlem na 3 plytach, chcialem jekoniecznie zmusisc do stabilnego (32m) 1000mhz (robily jakies 960), w koncu biedaczki padły od za duzego vdimm ;)

 

jakos teraz wracaja z gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzlem na 3 plytach, chcialem jekoniecznie zmusisc do stabilnego (32m) 1000mhz (robily jakies 960), w koncu biedaczki padły od za duzego vdimm ;)

 

jakos teraz wracaja z gwary.

Hmm moje robią 1000Mhz na napięciu 2.0 v na 2.1v dojechałem 1060Mhz 5-5-5-15 (nawet nie próbowałem wyostrzyć timingów jak będzie mi się nudziło to obadam) i według Everesta a nawet 3DMarka jest to wydajniejsze niż 800 4-4-4-8 a jak jest na prawdę ?

 

No i ponawiam pytanie które kiedyś tu zadałem ale zero odpowiedzi, czy do duala muszą być identyczne kości ? Na NF2 nie było tak źle działały Kingstony z Twinmosem a tutaj z moim Goodramem Kingston nie działa. Tak ma być i jest to normalne czy z moją mobo coś nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz dziala, raz nie dziala.

 

moje robily prawie 1000 na 4-4-4, a 5-5-5 nie dalo ani jednego mhz, tylko strasznie pogorszylo osiagi.

 

do 2.2v byl spory przyrost, 2,3 dalo niewiele, 2,4v 1mhz wiecej, wyzej nic nie dawalo, w koncu padly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że dzieki luzowaniu timingów będą wyzej się kręcic :) z D9 jest podobnie jak z Winbondami, ostre timingi i jazda na maxa, a luzowanie nic nie dawało a czasem i pogarszało sprawe.

to sobie wyobraz wkurzenie jak masz 999mhz pi1m stable i ni hugo wiecej. na 4-4-4 tyle robily, i sciana, wiecej V luzowanie timingow, nic a nic nie moglo ich zmusic do wyszych taktow, w koncu na 2.6v udalo sie.... i padly....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że dzieki luzowaniu timingów będą wyzej się kręcic :) z D9 jest podobnie jak z Winbondami, ostre timingi i jazda na maxa, a luzowanie nic nie dawało a czasem i pogarszało sprawe.

Dobrze prawisz ;)

 

D9GMH - 585MHz@2.5V 4-4-4-8@PI16M a 600MHz nie zrobia na obojetnie jakim V i timingach i nawet 1M stabilne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dobrze prawisz ;)

 

D9GMH - 585MHz@2.5V 4-4-4-8@PI16M a 600MHz nie zrobia na obojetnie jakim V i timingach i nawet 1M stabilne :?

yhym, też tego doświadczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...