Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

niech mi ktos opisze jak zdjac radiatory ;]

bo z tego co widze sa na klej... nozykiem? jakiegos tutka poprosze, bo nie moge ugryzc...

 

mam 2x512 z grala, pewnie Piter oddal bo jakies padaki ;) bo dzisiaj okazalo sie cudownie, ze sie pojawily w sklepie... :>

 

edit macie jakies zdjecia stickerow co sa na radiatorach??

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjzyj sie zaczepom dwuch czesci radiatorow, zapinaja sie tak nawzajem (ale np z lewej strony inaczej niz z prawej - odwrotnie) wiec wez nozem najlepiej, delikatnie, nie po ukladach odegnij z wlasciwej strony z boku powolutku zeby odeszlo z 2, 3 kosci, puzniej powoli rekoma

jak na fotkach 2strony temu widac jak to mniej wiecej robilem nozem, tyle ze ostrzem blizej pinow

calkiem nie zdjallem radiatorow przech ich mocowanie miedzy soba

 

@CrazyJohn powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze 1 pyt, nie lepiej od tylu, tam gdzie jest tylko PCB i nie ma kostek? tak kombinuje... :)

 

 

edit:

uprzejmie donosze, ze gral wlasnie podniosl ceny... udalo mi sie jeszcze po starej kupic heh...

czyzby wszyscy sie pytali o GR PRO i podniesli cene? :P albo producent nowa partie dal drozsza, bo zobaczyl jak stara schodzi... :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze 1 pyt, nie lepiej od tylu, tam gdzie jest tylko PCB i nie ma kostek? tak kombinuje... :)

edit:

uprzejmie donosze, ze gral wlasnie podniosl ceny... udalo mi sie jeszcze po starej kupic heh...

czyzby wszyscy sie pytali o GR PRO i podniesli cene? :P albo producent nowa partie dal drozsza, bo zobaczyl jak stara schodzi... :)

ja zamówiłe u grala 2x1GB i podobno ich nie będzie, więc po tygodniu czekana grzecznie podziękowałem i kupiłem na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze 1 pyt, nie lepiej od tylu, tam gdzie jest tylko PCB i nie ma kostek? tak kombinuje... :)

[/guote]

 

 

to nic ci nie da skoro musisz i tak zdjac druga czesc

a ta jest jeszcze trudniej bo wieksza powierzchnia tego plastra jest przylepione do pamieci

probowalem tak ;)

 

 

co do samego oc pamieci to w piatek, najpuzniej sobota, pokaze na co je stac, bede mila procka 920, na szynie juz 200, to przy dzielniku 1:2 mozna cos zdzialac ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x1GB na allegro 760 zł. OC bedzie jak pamięci do mnie dotrą i dostanę conroe z płytą - może jeszcze w tym tygodniu, albo na początku przyszłego.

a bedziesz zdejmował radiatory zeby zobaczy co to za kości ? :rolleyes: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bedziesz zdejmował radiatory zeby zobaczy co to za kości ? :rolleyes: :)

pewnie tak, chociaż nawet bez zdejmowania można rozpoznać czy to D9, z boku widać charakterystyczną dla D9 kropę. A poza tym zawsze można rozpoznać D9 po wynikach OC - jak dam 2.5V i nie zaczną się sypać, to zapewene D9.

 

a skad Conroe? jakies przecieki juz sa? hurtownie juz maja czy nie?:>

Nie, do testów dostanę, jeżeli w gigabyte nie zawalą sprawy. Na razie czekam.

 

Acha i jeszcze takie jedno małe zdanko wtrącenia jeżeli chodzi o firmę gral - na pamięci czekałem od 10-go lipca. W tym czasie podobno nawaliła osoba-pośrednik. Podobno byli zwodzeni niewiadomo ile. No dobra zdarza sie. Dzisiaj odbyłem rozmowę z jednym z ich handlowców i co się okazało - pamięci nie ma i nie będzie bo już wiecej nie gadaja z tym pośrednikiem - zostałem zapewniony, że mogą mi oddać kasę na konto lub odpowiednio drożej mogę wziąć geile lub patriota, bo goodramów nie ma i nie będzie. Więc grzecznie wycofałem zamówienie (w cenie 720 zł) wierząc naiwnie w pełną uczciwość tego co mi ów handlowiec powiedział. Wchodzę teraz na gral.pl, a tu abra kadabra - pamięci są u nich dostepne w cenie 860zł:lol2: Czyzby czary mary? A jużci - odpowiem dlaczego - dostałem potwierdzenie zamówienia, więc wg polskiego prawa muszą je zrealizować w tej cenie. Ponieważ w tzw. międzyczasie pamięci zdrozały (a może nie?), to by byli ponad stówkę do tyłu i dlatego nie chcieli zrealizować zamówienia, bo pewnie ktoś z pracowników by dostał po kieszeni. Nie wierzę w bajki, że najpierw handlowiec mi mówi że pamięci nie ma i nie będzie, a godzinę po wycofaniu zamówienia na towar, pamięci w cudowny sposób się pojawiają. Profesjonalizm pierwsza klasa :angry: Innego wytłumaczenia nie znajduję, chociaż przemyślałem sprawę dogłębnie.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, chociaż nawet bez zdejmowania można rozpoznać czy to D9, z boku widać charakterystyczną dla D9 kropę. A poza tym zawsze można rozpoznać D9 po wynikach OC - jak dam 2.5V i nie zaczną się sypać, to zapewene D9

 

 

 

hmm jakiej kropce? napisz cos wiecej, z ktorej strony? bo chcialbym sprawdzic, a nie widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakiej kropce? napisz cos wiecej, z ktorej strony? bo chcialbym sprawdzic, a nie widze :)

Dołączona grafika

chociaż nie dam głowy że na wszystkich występuje. Na twnmosach z ichnimi napisami to był jedyny sposób aby D9 rozpoznać przed włożeniem do kompa, bo napis na kostkach w stylu twinmos cośtam cośtam niczego nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, chociaż nawet bez zdejmowania można rozpoznać czy to D9, z boku widać charakterystyczną dla D9 kropę. A poza tym zawsze można rozpoznać D9 po wynikach OC - jak dam 2.5V i nie zaczną się sypać, to zapewene D9.

Nie, do testów dostanę, jeżeli w gigabyte nie zawalą sprawy. Na razie czekam.

 

Acha i jeszcze takie jedno małe zdanko wtrącenia jeżeli chodzi o firmę gral - na pamięci czekałem od 10-go lipca. W tym czasie podobno nawaliła osoba-pośrednik. Podobno byli zwodzeni niewiadomo ile. No dobra zdarza sie. Dzisiaj odbyłem rozmowę z jednym z ich handlowców i co się okazało - pamięci nie ma i nie będzie bo już wiecej nie gadaja z tym pośrednikiem - zostałem zapewniony, że mogą mi oddać kasę na konto lub odpowiednio drożej mogę wziąć geile lub patriota, bo goodramów nie ma i nie będzie. Więc grzecznie wycofałem zamówienie (w cenie 720 zł) wierząc naiwnie w pełną uczciwość tego co mi ów handlowiec powiedział. Wchodzę teraz na gral.pl, a tu abra kadabra - pamięci są u nich dostepne w cenie 860zł:lol2: Czyzby czary mary? A jużci - odpowiem dlaczego - dostałem potwierdzenie zamówienia, więc wg polskiego prawa muszą je zrealizować w tej cenie. Ponieważ w tzw. międzyczasie pamięci zdrozały (a może nie?), to by byli ponad stówkę do tyłu i dlatego nie chcieli zrealizować zamówienia, bo pewnie ktoś z pracowników by dostał po kieszeni. Nie wierzę w bajki, że najpierw handlowiec mi mówi że pamięci nie ma i nie będzie, a godzinę po wycofaniu zamówienia na towar, pamięci w cudowny sposób się pojawiają. Profesjonalizm pierwsza klasa :angry: Innego wytłumaczenia nie znajduję, chociaż przemyślałem sprawę dogłębnie.

wceseniej ich nie bylo z prostej przyczyny - piter je testowal i zwodzili ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek, nom, tez tak mysle, moje pewnie wrocily jako padaki i dlatego sa na sklepie... zobaczymy w testach Piter nie ma MB zeby je dobrze puscic

 

 

@mach82, a jak to sie ma do tego:

"pewnie tak, chociaż nawet bez zdejmowania można rozpoznać czy to D9, z boku widać charakterystyczną dla D9 kropę"

 

przeciez zdjales radiatory?

 

edit: juz wiem, kropke widac patrzac z boku nie zdejmujac radiatora, swiecac latarka :P

 

edit2: chyba to nie jest miarodajny test: http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...75764/115757646 tutaj tez jest kropka a to D9 nie jest...

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: juz wiem, kropke widac patrzac z boku nie zdejmujac radiatora, swiecac latarka :P

 

edit2: chyba to nie jest miarodajny test: ] tutaj tez jest kropka a to D9 nie jest...

Ale porównaj sobie wielkość kropy w jednym i drugim przypadku. Różnicę widać na pierwszy rzut oka.

 

wceseniej ich nie bylo z prostej przyczyny - piter je testowal i zwodzili ludzi.

piter pisał że ich nie mają i nie wie kiedy będą, sprzedawcy w gralu też. Jakos mało w to wierzę. Ktoś tutaj kłamie. :angry: Wycofałem zamówienie i nagle cudem się pojawiły. Z taimi bajkami to nie do mnie.

 

noi maly popis co potrafia kosci:

ale bedzie lepiej, pokaze co potrafia na 4.4.4.7 jeszcze w ten weekend ;)

jakie napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wceseniej ich nie bylo z prostej przyczyny - piter je testowal i zwodzili ludzi.

Sorry ze sie wpieprze w temat ale chcialem tlko powiedziec ze uwazam dzialalnosc pitera za bardzo nieczysta - sprzedawanie selectow pod szyldem firmy i branie kaski do kieszeni jest nie fair w stosunku do klientaa ktory ma mniejsze szanse porzadnie podkrecalna sztu8ke dostac - dlatego tez w gralu nic nie kupie pomimo tego ze mam rzut beretem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wpieprze w temat ale chcialem tlko powiedziec ze uwazam dzialalnosc pitera za bardzo nieczysta - sprzedawanie selectow pod szyldem firmy i branie kaski do kieszeni jest nie fair w stosunku do klientaa ktory ma mniejsze szanse porzadnie podkrecalna sztu8ke dostac - dlatego tez w gralu nic nie kupie pomimo tego ze mam rzut beretem :)

Z prockami robia tak samo cwaniaki :mur: ostatnio chodze zawsze do camino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio chodze zawsze do camino :)

a tam maja na miejscu rzeczy, czy trzeba zamawiac? i w ktorym miejscu Dmowskiego to jest? I czemu nie ESC? ten sklep coraz bardziej mi sie podoba, kompetenti, rzetelni i raczej nie przebieraja w towarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy GR PRO - ta radiatory fabryczne cos daja? Sa cieple, czy maja tylko za zadania izolowac cieplo i ładnie wygladac?

 

Druga sprawa :D. Jakie zauważyliście różnice w MHz przy zmianie napiecia o 0.1v (mowa o D9)? Moze ktoś zrobiłby mały tescik: Ustawiamy Cl4-4-4 1.8V i sprawdzamy max mhz w spi1m. Przy pierwszej wywrotce podnosimy vdimm, zapisujac poprzedni, "stabilny" wynik. I tak do 2.3v;). Bardzo mnie ciekawi jak te pamieci sie skalują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy GR PRO - ta radiatory fabryczne cos daja? Sa cieple, czy maja tylko za zadania izolowac cieplo i ładnie wygladac?

 

Druga sprawa :D. Jakie zauważyliście różnice w MHz przy zmianie napiecia o 0.1v (mowa o D9)? Moze ktoś zrobiłby mały tescik: Ustawiamy Cl4-4-4 1.8V i sprawdzamy max mhz w spi1m. Przy pierwszej wywrotce podnosimy vdimm, zapisujac poprzedni, "stabilny" wynik. I tak do 2.3v;). Bardzo mnie ciekawi jak te pamieci sie skalują.

i ciekawe czy maja magiczna granice tak jak winbond na 3.2-3.3

 

co do pitera to skoro juz ma na sprzedarz 2x512 GR pro cl4 445 mhz to raczej jest to selekta nie przecietna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter ta kostke ma na sprzedaz juz od paru dobrych dni, z tym, ze cena byla poczatkowo o 100zl wieksza niz sklepowa, teraz sklepowa podrozala nie wiem jak z jego cena... wg mnie 400 a 500zl to roznica, a na WR to i tak si enie zalapie, podkrecac mozna ale w rozsadnych granicach...

chyba sa 2 rodzaje ludzi podkrecaczy :)

ci co pakuja kase w drogie komponenty robia mody i kreca na LN2 i bawia sie na max

i ci co chca zaoszczedzic kase kupuja gdzie taniej i podkrecaja tak zeby miec stabilnie do 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter ta kostke ma na sprzedaz juz od paru dobrych dni, z tym, ze cena byla poczatkowo o 100zl wieksza niz sklepowa, teraz sklepowa podrozala nie wiem jak z jego cena... wg mnie 400 a 500zl to roznica, a na WR to i tak si enie zalapie, podkrecac mozna ale w rozsadnych granicach...

chyba sa 2 rodzaje ludzi podkrecaczy :)

ci co pakuja kase w drogie komponenty robia mody i kreca na LN2 i bawia sie na max

i ci co chca zaoszczedzic kase kupuja gdzie taniej i podkrecaja tak zeby miec stabilnie do 24/7

jak dla mnie ktos kto zajmuje sie tym tylko zeby mu chodzilo stabilnie to nie jest overclocker, to normalny uzytkowbik kompa, ktry troche bardziej zna sie na rzeczy - i tyle.

 

//edit

 

@Masell:

 

:P

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...