Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

mach czy ja wiem czy one takie drogie.... ddrII 800... cena bardzo przyzwoita nawet jesli jest to 880 a nie 770zl.... powiedzialbym ze nawet jesli nie jest to d9 to i tak jest to tanio

no wiesz, ja moje DDR800 2x1GB kupiłem normalnie w sklepie za 700 zł, więc różnica potęzna. Tanio to nie jest, bo markowe pamięci DDR800 można dostać taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goodram zawsze robil swietne pamieci, zdaza mu sie wypuscic cos slabego do oc (jak teraz te 667) ale 90% ich modolow zarowno ddr jak i ddr2 sa poprastu rewelacyjne, nie mowiac o cenie

przyklad to np ddr'y na infineonach, albo na micronach -5bg

a klase goodram pokazuje wlasnie teraz w swych pamieciach PRO

bo W TEJ CENIE NIE MA LEPSZYCH PAMIATEK !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy sa to d9? :)

 

i pokaz mi markowe DDR2 800 o podobnych timingach w podobnej cenie

Goodram to żadna marka, to że jest znana w PL to jeszcze nic - dla reszty Europy to są noname. DDR2 o podobnych timingach? Tzn. 5-5-5-X - to przecież bardzo słabe timingi. W takiej samej cenie można mieć corsairy, Geile, Patrioty DDR800. D9? Nie każdy bedzie chciał dopłacać prawie dwie stówki, żeby pamieci robiły 30 MHz więcej. Zycie nie kończy się na Super Pi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram to żadna marka, to że jest znana w PL to jeszcze nic - dla reszty Europy to są noname. DDR2 o podobnych timingach? Tzn. 5-5-5-X - to przecież bardzo słabe timingi. W takiej samej cenie można mieć corsairy, Geile, Patrioty DDR800. D9? Nie każdy bedzie chciał dopłacać prawie dwie stówki, żeby pamieci robiły 30 MHz więcej. Zycie nie kończy się na Super Pi.

i tu sie grubo mylisz kolego bo goodramy bardzo szybko rozszerzaja swoja marke w europie, mozna je kupic na zachodzie jak i wschodzie i ich popularnosc rosnie, na ebayu byly wczesniej (niemieccy sprzedawcy) anizeli w polsce

 

co do kosci d9 to nie mowimy tu o 30mhz, ale pracy przy 4.4.4.x na 1000mhz'ow

a to jest roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet nawet

a więcej Vddr ??

co to za mobo ??

Jak sie uda to dzis wieczorkiem/jutro zaserwuje im nieco wiecej pradu

 

a moze bysmy o modulach 1gb pogadali ? :)przyjemniejsze sa, i chyba NIKT ich na nikronkach nie mial :P

O czym rozmawiac skoro tych pamiatek, a tymbardziej screenow nikt niema?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 30-31'C w pokoju moge sobie pokrecic... palcem w nosie. Ponad 60'C mam w stresie na jakis 1.35-1.4v wiec dziekuje za OC procka :D

 

edit

 

To co wczesniej tylko @ SPI32M

http://img507.imageshack.us/img507/1710/d9446mhz4448ma1.jpg

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że można je kupić za granicą, wcale nie znaczy że kojarzą się z markowymi wyrobami. Marki typu Geil, Corsair, OCZ są kojarzone z jakością, a goodram za granicą to ciągle noname.

 

4-4-4-x goodramów pro jeszcze nie widziałem na tym forum przy DDR1000, a czekam od dosyć dawna, więc w chwili obecnej to tylko myślenie życzeniowe. Od D9GMH to raczej powinno wymagać się >DDR1100, a jak widać, do tej pory nikt się tutaj do tego poziomu nie zbliżył. Więc na razie goodramy pro prezentują się dobrze i nic więcej. Jak za cenę bliską 900 zł to żaddne rewelacja - ot moduły warte swojej ceny.

hehehe

tak dzialam na windowsie (narazie single bo druga i trzecia taka kosc na "warsztacie" ale lataja dokladnie tak samo:

Dołączona grafika

a dla spi 16m to ok 1010-1020 spokojnie pojada

kazdy z moich 3 modulow robi przynajmniej.... 1k dla spi16m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=1611686

 

Mało popularne na świecie :lol:

Hurra, aż jedna osoba spoza Polski ma je na XS. Normalnie popularność że ja pitolę. No i jak widać w porównani do innych modułów wcale tak dobrze nie wypadają. Ledwo robią DDR1000 SPI 1M przy 2.3V (i to tylko jedna para). Nic nadzwyczajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurra, aż jedna osoba spoza Polski ma je na XS. Normalnie popularność że ja pitolę. No i jak widać w porównani do innych modułów wcale tak dobrze nie wypadają. Ledwo robią DDR1000 SPI 1M przy 2.3V (i to tylko jedna para). Nic nadzwyczajnego.

wez najlepiej wyjedz gdzies nie w%^$* ludzi

ps. zmien se nazwisko na ocz

bo #*%*& farmazony na rodzima firme, a robia naprawde dobre memki, gr pro spokojnie robia >900 na 4.4.4.x, kazde, wiec po co psioczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche bawiłem sie ramkami (a raczej dzis ;) ) i wynikł nieciekawy problem. Powyzej taktowania 480-485 memki maja mur i mowią kategorycznie NIE. Jako iz jestem cfaniak, zauwazylem ze to nie jest spowodowane pamieciami, tylko czyms innym :/. Niewazne czy dostały 2.2V czy 2.52v, niema roznicy w MHz.

 

Pomysły/sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche bawiłem sie ramkami (a raczej dzis ;) ) i wynikł nieciekawy problem. Powyzej taktowania 480-485 memki maja mur i mowią kategorycznie NIE. Jako iz jestem cfaniak, zauwazylem ze to nie jest spowodowane pamieciami, tylko czyms innym :/. Niewazne czy dostały 2.2V czy 2.52v, niema roznicy w MHz.

 

Pomysły/sugestie?

hmm, d9 mocno sie grzeja i dobry owiew daje extra mhz'e

sproboj zmieniac sloty, sprawdz kazdy slot, u mnie roznica duza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez najlepiej wyjedz gdzies nie w%^$* ludzi

ps. zmien se nazwisko na ocz

bo #*%*& farmazony na rodzima firme, a robia naprawde dobre memki, gr pro spokojnie robia >900 na 4.4.4.x, kazde, wiec po co psioczysz?

Za taką cenę, to bym sie mocno zdziwił gdyby nie robiły DDR900 przy cl4. Problem w tym, że sporo tansze moduły tyle potrafią - i to nie koniecznie na D9. To są dobre pamieci, ale tylko wtedy gdy nie ma sie dostępu do lepszych za tę samą cenę. Wychwalanie pod niebiosa Goodrama pro nie ma obecnie sensu - cena (wysoka) adekwatna do możliwości i nic ponadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę, to bym sie mocno zdziwił gdyby nie robiły DDR900 przy cl4. Problem w tym, że sporo tansze moduły tyle potrafią - i to nie koniecznie na D9. To są dobre pamieci, ale tylko wtedy gdy nie ma sie dostępu do lepszych za tę samą cenę. Wychwalanie pod niebiosa Goodrama pro nie ma obecnie sensu - cena (wysoka) adekwatna do możliwości i nic ponadto.

to zapodaj przyklady, najlepiej linki, gdzie w cenie powiedzmy 400-450zl kupisz 2x512mb lepsze niz gr pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Group DDR667 CL3 - tańsze od GR Pro i działają na zdecydowanie wyższych zegarach. W PL jeszcze niedostępne (jest jedna sztuka na allegro w chorej cenie 500 zł), ale miujejmy nadzieję że się to wkrótce zmieni. Z dostępnych w Polsce GEIL Ultra CL3 DDR533 jest dobrą propozycją. Z jeszcze tanszych Patriot LLK 533 CL4, w którcy również mogą być D9. Jeszcze są Twinmosy twistery DDR800 za 350 zł, które powinny kręcic sie tak samo jak GR Pro, a są o 100 zł tańsze (jak we wtorek przydzie mi bad axe - pewne na 100%, to wtedy zarzucę teścik tych twisterów). Nie zapominajmy też o taniutkich vitestach, które co prawda zrobią DDR900 CL4, ale są zdecydowanie tańsze od GR Pro (300zł za 2x512MB). Jak widać wybór jest spory - nawet jak nie ma dostępu do modułów w Polsce, to można sobie sprowadzić.

w konkurencji 1 GB niestety nie jest juz tak rozowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapodaj przyklady, najlepiej linki, gdzie w cenie powiedzmy 400-450zl kupisz 2x512mb lepsze niz gr pro...

Dokldanie tak jak pisal Mach82 geile 533 cl3 to ciekawa propozycja, memy na kosciach elpida kreca sie tak jak widac u mnie

 

390 3-3-4

488 4-4-5

 

a mozna je tez tanio dostac jak sie poszuka

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokldanie tak jak pisal Mach82 geile 533 cl3 to ciekawa propozycja, memy na kosciach elpida kreca sie tak jak widac u mnie

 

390 3-3-4

488 4-4-5

 

a mozna je tez tanio dostac jak sie poszuka

gdybym chcial 2x512mb to pewnie bym sie na Twoje skusil :P

 

a ja mam ogolny problem - mial byc tescik tych 1gb od goodrama a jest zonk bo nie moge plyty zabootowac ;/ zpsotowal w temacie o plytach pod conroe, moze ktos pomoze, bo w PN bede mial 6300 a fajnie by bylo gdybym wiedzial czemu mi nie bootuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata Vitesta DDR667 1GB 300 zł

Twinmos Twister DDR800 1GB 350 zł

Goodram Pro DDR800 1GB 450 zł

Tia - jasne - dostepnosc tych pamieci jest prawie zerowa - nie moge pojsc do dowolnego sklepu i poprosic zeby mi sprowadzili - goodramy tego problemu nie maja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Group DDR667 CL3 - tańsze od GR Pro i działają na zdecydowanie wyższych zegarach. W PL jeszcze niedostępne (jest jedna sztuka na allegro w chorej cenie 500 zł), ale mjejmy nadzieję że się to wkrótce zmieni. Z dostępnych w Polsce GEIL Ultra CL3 DDR533 jest dobrą propozycją. Z jeszcze tanszych Patriot LLK 533 CL4, w którcy również mogą być D9. Jeszcze są Twinmosy twistery DDR800 za 350 zł, które powinny kręcic sie tak samo jak GR Pro, a są o 100 zł tańsze (jak we wtorek przydzie mi bad axe - pewne na 100%, to wtedy zarzucę teścik tych twisterów). Nie zapominajmy też o taniutkich vitestach, które co prawda zrobią DDR900 CL4, ale są zdecydowanie tańsze od GR Pro (300zł za 2x512MB). Jak widać wybór jest spory - nawet jak nie ma dostępu do modułów w Polsce, to można sobie sprowadzić.

Twoja wypowiedz to w 50% przypuszczenia, mialem nadzieje ze podasz pamieci ktore sie kreca nie "prawie" jak goodram, ale conajmniej tak w lepszej cenie

*bo kazdy wie ze "prawie' robi wielką róznice...

 

Dokldanie tak jak pisal Mach82 geile 533 cl3 to ciekawa propozycja, memy na kosciach elpida kreca sie tak jak widac u mnie

 

390 3-3-4

488 4-4-5

 

a mozna je tez tanio dostac jak sie poszuka

ale to nadal duzo slabsze pamieci, co z tego ze tansze....

 

 

Tia - jasne - dostepnosc tych pamieci jest prawie zerowa - nie moge pojsc do dowolnego sklepu i poprosic zeby mi sprowadzili - goodramy tego problemu nie maja....

dokladnie, jak cos juz jest, to nie w tym kraju....

a kosci d9ghm ktore trafiaja sie teraz prawie we wszystkich goodramach sa rewelacyjne i zadko wystepuja w innych markowych modulach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, jak cos juz jest, to nie w tym kraju....

a kosci d9ghm ktore trafiaja sie teraz prawie we wszystkich goodramach sa rewelacyjne i zadko wystepuja w innych markowych modulach....

 

Wiesz mi chodzi raczej o to ze ja sprzet kupuje w jednym scisle okreslonym miejscu - mam z ESC dobre stosunki lubie ten sklep - i niebardzo moge sobie pozwolic na luksus zamawiania gdziekolwiek kazdej czesci inaczej od innego dostawcy... nie mowiac juz o obsludze serwisowej tego... BTW w ESC dodali cala game Goodramow jakby kto pytał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...