Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

mi z moich 3 goodramów na d9gsv po 2 dniahc zabawy zostały 2 sprawne- goodramy są jak motyle- szybko giną :P

A ile można na nie dać by nie skończyły jak twoje? JA mam takie jak ty i na razie nie dałem więcej jak 2,1V. :oops:

 

Z tym się nie zgodzę :) Padają ogólnie tak jak D9, które są chyba najbardziej awaryjnymi pamięciami w historii...

A może po prostu D9 są najlepiej znoszącymi duże V kostkami w historii? A resztę dorobili ludzie dając 2,8 &up (?) na pamięciach w sytuacji gdy standard jest 1,8-2V. To tak jakby wszyscy zaczeli dawać na C2D po 2,5V (i to przy box-owym chłodzeniu) - pewnie okazałoby się, że to najbardziej padliwy proc w historii. Inni producenci nawet odcinają możliwość podniesienia >2,1 (pewnie w trosce o reputacje). Dlatego ja z tym nie przesadzam i jakoś mi 6 GR na micronach dobrze służyło (najpierw 2 teraz 4).

Ze sprętem trzeba delikatnie, dowiedzieć się co mu doskwiera, czego mu trzeba, tu pogłaskać, tam bardziej stanowczo ale delikatnie przekonywać. Większość natomiast preferuje metodę, że jak upadnie to tłuc aż wstanie lub nie padnie...martwy.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co wiem padają nawet przy 2,3V

Taaa

Dlatego inni ograniczają do 2,1 :)

EDIT: Do tego dochodzi jeszcze efect tego, że to jeden z najpopularniejszych produktów wśród miłośników o/c (z powodów własności będącej zarówno przekleństwem jak i cudownym objawieniem D9), więc statystyki będą ciut zakłamane. ;)

Tak na marginesie to w sumie miałem 8 pamięci na D9 w tym 6 GR i do tej pory jeszcze mi nic nie padło. Nawet jak puściłem GR667CL5 na 1040 :damage_wall:

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Witam, jutro mam zamiar isc do apollo.pl i poprosic o to czy bym mogl sobie wybrac goodramy. Chce zakupic wersje 2x512mb 667 i chcialem sie zapytac jakies jest prawdopodobienstwo ze beda D9? bo nie jestem w temacie jak stoja GD teraz z kosciami... jakie najlepiej D9 brac? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa

Dlatego inni ograniczają do 2,1 :)

EDIT: Do tego dochodzi jeszcze efect tego, że to jeden z najpopularniejszych produktów wśród miłośników o/c (z powodów własności będącej zarówno przekleństwem jak i cudownym objawieniem D9), więc statystyki będą ciut zakłamane. ;)

Tak na marginesie to w sumie miałem 8 pamięci na D9 w tym 6 GR i do tej pory jeszcze mi nic nie padło. Nawet jak puściłem GR667CL5 na 1040 :damage_wall:

Ludziom padały Cruciale 10AE nawet na domyślnych ustawieniach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj przyszły mi pamięci GoodRam 2x1 GB 667 z Apollo i mam takie są na kościach z dużą literą M.

 

Pod nimi jest oznaczenie D9GSV. Kupiłem je za 119 zł za sztukę. Dobre to, czy szajs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj przyszły mi pamięci GoodRam 2x1 GB 667 z Apollo i mam takie są na kościach z dużą literą M.

 

Pod nimi jest oznaczenie D9GSV. Kupiłem je za 119 zł za sztukę. Dobre to, czy szajs?

Micron D9GSV. Z tego co kojarzę to szit jakiś [; ,ale próbuj szczęścia. Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micron D9GSV. Z tego co kojarzę to szit jakiś [; ,ale próbuj szczęścia.

jak sie nie znasz to nie pisz- d9gmh to może nie są ale jak na tanie memki to te microny są całkiem fajne

do testów to i 570 mi leciały na 500-530 cl4 zupełnie stabilne były na 2.25v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie znasz to nie pisz- d9gmh to może nie są ale jak na tanie memki to te microny są całkiem fajne

do testów to i 570 mi leciały na 500-530 cl4 zupełnie stabilne były na 2.25v

Parę stron wcześniej było pisane, ze GSV to szit. Widocznie osoba, która to pisała też się nie zna ;)

 

Ja w łapach ich nie miałem - opieram się tylko na słowach z tego forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie, więc zadam tutaj: do jak wysokiej wartości można podnosić napięcia na pamięciach, tak aby zachować duże prawdopodobieństwo tego, że się ich nie ubije? Z tego co wyczytałem tu i owdzie wynika, że bezpieczną graniczną wartością jest napięcie 2,2v. Czy zgadzacie się z tą opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos(lub ma juz) goodramki pro 1066??

zamierzam je kupic - oddali mi siano za padnięte gr 900 pro chce dołozyc i qpic 1066 - jak sie kręcą??? mysle ze 550 powinny zrobic na 4-4-4-4 :D czekam na jakies info ;]

 

no z tego co wiem padają nawet przy 2,3V

wnosisz po tym ze mi padły? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można przerobić SPD by było EPP :)

A Po co komu EPP... :unsure:

 

wie ktos(lub ma juz) goodramki pro 1066??

zamierzam je kupic - oddali mi siano za padnięte gr 900 pro chce dołozyc i qpic 1066 - jak sie kręcą??? mysle ze 550 powinny zrobic na 4-4-4-4 :D czekam na jakies info ;]

wnosisz po tym ze mi padły? :damage_wall:

Mysle ze nie oplaca sie dokaldac do Goodramow 1066... powinny byc bardzo podobne do 900 PRO...

 

PS z tym padaniem kostek to jest zupelna loteria... moje kostki juz z pol roku smigaja na 2,2-2,3v i jakos zyja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Po co komu EPP... :unsure:

Mysle ze nie oplaca sie dokaldac do Goodramow 1066... powinny byc bardzo podobne do 900 PRO...

 

PS z tym padaniem kostek to jest zupelna loteria... moje kostki juz z pol roku smigaja na 2,2-2,3v i jakos zyja...

tia tylko nagle sie pustka zrobila i nigdzie nie ma gr 900 pro :/ dlatego też swoich nie dostalem bo dystrybutor ich nawet nie miał.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się - PC8500 Goodram PRO robiony jest na GKX i kręci się znacznie lepiej (różnica powyżej 30 MHz)... Goodram PC7200 to zwykły GMH...

Jak sie mniej wiecej @ te 8500 od GR na powiedzmy 2.45V ?

 

Jesli mozna wiedziec ( wiesz ) ile MHz CL4, ile CL5 ?

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety kostki dostałem tylko 2x512 MB... Ale w przyszłym tyg Wilk powinien przysłać mi komplety 2x1 GB...

 

PC8500 (Asus P5B Deluxe)

 

2.45v - 4-4-4-12 - 570 MHz 100% stable, ~ 575 MHz SPI32M (SPI1M - 595 MHz udało mi się zrobić :D)

 

2.45 - 5-5-5-15 - 650 MHz SPI32M zaliczone (jako jedyne memki na tej mobo poszły powyżej 625 MHz).

 

2.45v - 3-3-3-8 ~ 430 MHz (jeszcze dokładnie nie sprawdziłem, ale do CL3 one się nie nadają)

 

PC7200 P5B Deluxe

 

2.45v - 4-4-4-12 - 540 MHz 100% stable, ~ 550 MHz SPI32M

 

2.45v - 5-5-5-15 - coś koło 630 (choć muszę jeszcze dokładnie obadać)

 

CL3 nie sprawdzałem jeszcze, ale coś też słabo.

 

Śmieszna rzecz, że w tych PC7200 rozrzut jest ogromny i w ten sposób jedna kostka jest o 15 - 20 MHz gorsza od drugiej :lol: Ogólnie zbyt dobrze nie reagują na wyższe napięcia - tzn. coś tam 600 CL4-4-4-12 zrobiły na P35 Neo-F, ale wynik mizerny w porównaniu do 650 4-4-4-12 jakie zrobiły PC8500 :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...