Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

hm troszke drogie te 1200:( ale jesli testy pokaza ze warte swojej ceny to biore, bo jestem entuzjasta polskiej marki, trza chlopakow wspierac:)

 

Xtreme Addict hm nie wiesz czy wilk ma w planach wypuszczenie jakiegos swojego aktywnego chlodzenia?? cos w stylu airflow?? byloby milo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem Michałowi, że wrzucę wyniki już tydzień temu, ale zaj*(b taki, ze głowa mała. Ale XA dobrze mówił, pobiłem swoje osobiste rekordy na nowych pamięciach, bo nowe D9 są naprawdę DOBRE. Dzisiaj będzie artykuł na www (jest do pobrania w formie PDF obecnie jako e-Wydanie) i wrzucę kilka screenów z D9 (bo na www będą wrzucone póki co 2x2GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno 1200 jak i 1150, które mam są oparte i te same kości D9 HCD, ale widać selekcję na nich. Do 1200 trafiają dużo lepsze chipy niż do 1150.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pierwsze to orgazm bazowej płyty na nForsie. Na PRO 1066 i na Reaperach 1200 robiłem wyniki pod 620 (na Reaperach z bólem). Tutaj zaś PI jest możliwe dla tylu ilu widzicie. Prund to miernikowe 2.4V. Screen z 666MHz był jechany już z ClockGena, ale Winda wstawała na 659MHz.

Pamięci są bardzo fajne, muszę tylko popracować coś na AM2 z nimi, bo albo mi się procesor zaczyna pupczyć, albo pamięci dużo gorzej wypadają na Am2 od starych GKXów montowanych w PRO 1066. Nie mogę sobie tylko przypomnieć (a może ktoś pamięta i wie gdzie szukać) gdzie zrobiłem wynik 3GHz na Athlonie i 600MHz na pamięciach. Chyba wynik zgubiłem :(. Pamiętam, że do LowClocka się próbowałem tam gdzieś wstawić, ale jakoś kiepsko chyba mi poszło z czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dotrze do mnie 2x2 to sie okaze. :D

U mnie dzisiaj też będzie 2x2gb 1066. A, że mam P35 to będzie ciekawe porównanie możliwości ;]

 

2x2 nie są na micronach, więc tym bardziej mnie interesuje czy zrobią 900 cl4...

Po co ci CL4 na 2x2... Do tego przy 900Mhz -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO 1066 2x2 CL5 (pomarańczowe) są wyższym modelem od PRO BLUE LINE 1100 2x2 CL6 oparte o kości Microna. Te drugie kierowane są do użytkowników, którzy szukają pamięci o niskim napięciu zasilania i małej emisji ciepła, gdyż działają z napięciem zasilającym 1.8v czyli są "low voltage"

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO 1066 2x2 CL5 (pomarańczowe) są wyższym modelem od PRO BLUE LINE 1100 2x2 CL6 oparte o kości Microna. Te drugie kierowane są do użytkowników, którzy szukają niższej ceny i wymagają pamięci o niskim napięciu zasilania i małej emisji ciepła, gdyż działają z napięciem zasilającym 1.8v czyli są "low voltage"

a jak z OC tych 1100 ,dobiją choć do 1150 CL5 ?.Jakie maksymalne napięcie jest dopuszczalne ?.Jeszcze jednego nie rozumiem,skierowane dla uzytkowników szukajacych nizszej ceny to dlaczego są drozsze od 1066 ?. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj cena za 1100 cl6 była 179 zł... :)

 

1100 PRO 2x2 są w stanie zrobić 1150 - 1200 na cl6. Te pamięci nie są optymalizowane pod CL5 :)

 

A co do napięcia dopuszczalnego, w teorii 1.9v (zgodnie z nalepką na pamięciach), ale z testów wynika, że wytrzymują napięcia do 2.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO 1066 2x2 CL5 (pomarańczowe) są wyższym modelem od PRO BLUE LINE 1100 2x2 CL6 oparte o kości Microna. Te drugie kierowane są do użytkowników, którzy szukają pamięci o niskim napięciu zasilania i małej emisji ciepła, gdyż działają z napięciem zasilającym 1.8v czyli są "low voltage"

Pro 1066 tez by można było podpiąć pod low voltage... :>

 

1068Mhz, 5:6, PL7, 1.875v bios (niżej nie sprawdzane) - stable :gitarzysta2: :wub:

3298014[/snapback]

Na egieldzie dzis testowali Goodram Pro 1066 i szału nie było ;p

 

A tak zapytam, co sie bardziej oplaca brać: 1066 CL5 czy 1100 CL6 jesli jest 10 złotych różnicy? ;>

Czy ja wiem czy nie było... 2x2GB kręcą się zdecydowanie gorzej niż 2x1GB...

 

A wolisz mieć 1100 cl5 czy 1100 cl6 ? Bo te CL6 to na CL5 sobie nie podziałają, a 1066 zrobią 1100 cl5 bez problemu. No i mają lepszy radiator :D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]http://img268.imageshack.us/img268/3449/grpro1068mhzcl51875v.th.png[/img][/url]

 

 

 

 

A wolisz mieć 1100 cl5 czy 1100 cl6 ? Bo te CL6 to na CL5 sobie nie podziałają

tu decyduje cena bo różnic przy takim taktowaniu nie będzie żadnych miedzy CL6 a CL5 no chyba ze w benchmarkach.Jak dojdą CL6 dam znać jak z OC.Licze na te 1150Mhz CL6 przy dość niskim napięciu. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na te obiecane przez producenta 1400mhz w zestawach 2x1gb :D

Dołączona grafika

 

 

A tutaj wysokie FSB na X38 & 45nm & SPD w GOODRAM PRO (jeszcze w wersjach inżynieryjnych)

 

Dołączona grafika

 

Wszystko na normalnym AC...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...