Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.

 

XA pisał, że moduły 2x2 GB 1066 mają napięcie 2.1 - 2.4 V

 

Ja kupiłem na agito pamięci, w opisie miały takie same wolty a na opakowaniu jest napisane 2.1-2.2 /// Ktoś może mi to wytłumaczyć ?

 

 

Oznaczenie kości:

 

GP1066D264L5/4GDC

XWAS00002

 

Vcc 2.1 - 2.2 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram Pro 1066 2x2GB Cl5

 

Dołączona grafika

585MHz 32M 2,4V

 

Dołączona grafika

600MHz 1M 2,4V

 

 

Szkoda że na 1:1 nie chcą latać tak jak na screenach powyżej... Jakieś sugestie?

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięciami Goodram Pro 2x1GB 900MHz. Można by powiedzieć, że przestały być kompatybilne z płytą główną (DFI Bood-Iron P35). Pamięci były podkręcone do ok. 1100MHz 2.1V, komputer pracował praktycznie 24/7 (nie wyłączałem go) aż pewnego dnia po wyłączeniu zasilania i włączeniu (nie było przez chwilę prądu) komputer nie chciał zapostować - cały czas słychać powtarzające się krótkie dźwięki. Clear CMOS nie pomaga, po prostu teraz, żeby komputer wstał muszę wyciągać i wkładać pamięci z powrotem czasem i kilkadziesiąt razy, żeby w końcu zaskoczyło, wtedy mogę je podkręcać i są stabilne nawet przy 1200MHz. Problem pojawia się gdy wyłączę listwę zasilającą. Sprawdzałem na starszym biosie płyty ale to akurat nie pomogło. Pamięci nie chciały działać na Asusie P5Q-E, natomiast wstają za każdym razem na płycie Gigabyte GA-P35C DS3L i przechodzą test w Goldmemie. Teraz mam G.Skille 2x2GB 1066MHz i na DFI działają normalnie, dlatego chcę wykluczyć tu błędne działanie płyty głównej. Natomiast mam dylemat co zrobić z tymi Goodramami - jeśli wyślę na gwarancję to czy ją uznają? Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź mi HCD, które robią np. tyle http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=596700

na przyzwoitym napięciu B-)

 

EDIT:

nie lamerskiego w HCD,

lamerskiego w firmach, które pakują elpidy tam, gdzie kiedyś były microny i jadą na renomie

Edytowane przez pastel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź mi HCD, które robią np. tyle http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=596700

na przyzwoitym napięciu B-)

 

EDIT:

nie lamerskiego w HCD,

lamerskiego w firmach, które pakują elpidy tam, gdzie kiedyś były microny i jadą na renomie

wszystkie firmy maja te D9 tyle ze kosztują sporo. gdyby wilk takie wypuścił myślisz ze byłby dyzy rynek zbytu ? szczególnie w PL, gdzie każdy walczy o 5 zł... nie wydaje mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź mi HCD, które robią np. tyle http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=596700

na przyzwoitym napięciu B-)

 

EDIT:

nie lamerskiego w HCD,

lamerskiego w firmach, które pakują elpidy tam, gdzie kiedyś były microny i jadą na renomie

 

Totalny ignorant z ciebie, HCD to Micron D9 ze steppingu B6, czyli fizycznie to samo co GKX/GMH.

 

A valid, który podałeś jest nic nie warty.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict,

 

kurde, nie podważam twojej wiedzy, tylko piszę, że HDC to nie to samo, co GKX !!

głupie aXeRam'y na GMH robią więcej niż te goodramy na HCD, więc nie przekonasz mnie, że stare, dobre Microny są takie same jak HCD :banana: :banana:

 

edit:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=774389

ten valid jest mój, więc ciach!o wart nie jest

@ 2.45V

Edytowane przez pastel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict,

 

kurde, nie podważam twojej wiedzy, tylko piszę, że HDC to nie to samo, co GKX !!

głupie aXeRam'y na GMH robią więcej niż te goodramy na HCD, więc nie przekonasz mnie, że stare, dobre Microny są takie same jak HCD :banana: :banana:

 

edit:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=774389

ten valid jest mój, więc [ciach!]o wart nie jest

@ 2.45V

Commando i 2.45v, czyli w praktyce 2.6v, ale i tak całkiem uczciwy wynik, zobacz na ile możesz puścić SPI na tym napięciu.

 

 

Team Group 1200 na D9 GKX były bardzo fajnymi memkami, ale to było lata temu były dobre ze steppingu z 2006 roku, ale halo mamy rok 2009, nowe Team Groupy 1200 są na nowszych steppingach D9, które już tak się nie kręcą , nie wiem co cały czas sugerujesz. Axeramy to nie były dobre ramy na d9 i te ramy się nie kręciły specjalnie, były gorsze od Goodramów PRO 800/900.

 

Powiedz co próbujesz za sugerować?

 

To oczywiste od dawna, że stare D9 z 2006 roku i z przełomu 2006/2007 są lepsze od tych nowszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, kurde, ty masz mnie za debila :/

napięcie z miernika !!!

 

EDIT:

ok, doczytałem do końca twój post ;)

właśnie o to mi chodzi. nowe D9 to nie stare D9, więc po co przechwalać HCD?

Edytowane przez pastel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, kurde, ty masz mnie za debila :/

napięcie z miernika !!!

 

EDIT:

ok, doczytałem do końca twój post ;)

właśnie o to mi chodzi. nowe D9 to nie stare D9, więc po co przechwalać HCD?

Po to, ze i tak sa to jedne z lepszych pamieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...