Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zestawu pamięci Goodram 2x2gb 800mhz cl6. Dlaczego w memsecie nie moge nawet spróbowac ustawić CAS na 5(wogóle nie mogę zmienić tej wartości w memsetcie na inną)? Chciałem dać 5-5-5-15 800mhz, a niestety nie daję rady. Czy to wynika z wpisanego SPD, w którym CAS 6 to max. wartość? Mobo GA-P35-DS3, procek CD2160(obecnie 9*266=2,4GHz). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie zestawu pamięci Goodram 2x2gb 800mhz cl6. Dlaczego w memsecie nie moge nawet spróbowac ustawić CAS na 5(wogóle nie mogę zmienić tej wartości w memsetcie na inną)? Chciałem dać 5-5-5-15 800mhz, a niestety nie daję rady. Czy to wynika z wpisanego SPD, w którym CAS 6 to max. wartość? Mobo GA-P35-DS3, procek CD2160(obecnie 9*266=2,4GHz). Pozdrawiam

Z pozycji Windowsa nie zmienisz CL, zrób to w biosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, juz sie zapomnialo co nieco w tym temacie:) Mozliwe, ze te pamieci nie pojda mi na 5-5-5-15? Na takich ustawieniach memtest wywala error po paru minutach, jak jest 5-6-6-18 to kilkanascie minut chodzi, dluzej juz nie sprawdzalem. Napiecia nie podnosilem, na auto jest w biosie(wg spd 1.8v). Trafily mi sie padaki, czy selekcja jest na tyle powazna, ze cl6 na opakowaniu znaczy cl6 i nic wiecej?:) Oznaczenie na pudelku GR800D264L6/2G, jak cos moge spojrzec tez na same kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Produkcja i proces selekcji są wyjątkowo dopracowane. Spróbuj podbić napięcia. Daj zdjęcia modułów, to zobaczymy na czym są i oszacuję jakie masz szanse na OC +/-.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc było tak: +0.1v, ustawienie 5-6-6-6-18 i memtest parenaście minutek pochodził bez problemu. Zmiana na +0.1v 5-5-5-15, parę minut i errory. +0.2v, 5-5-5-15 i w momencie uruchomienia memtestu mój pierwszy BSOD w 7-ce :P nie wygląda to zachęcająco. Jest się co dalej bawić? 5-6-6-6-18 +0.1v coś zmienia w porównaniu do CAS6? Ostatnia rzecz, memset pokazuje mi ustawienia SPD, czemu jednak Other Settings w nim są automatycznie ustawione na inne wartości? np. tWTR wg spd:3, a memset pokazuje 12; tRTP spd:3, memset 5, i parę innych jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się może orientuje dlaczego moje goodramy pro1200 nie chcą pracować z dzielnika 800 ? jest to dla mnie zagadkowe i denerwujące ponieważ nie mogę z nich wycisnąć przez to dobrych wyników. Jeszcze nigdy tak nie miałem z pamięciami, trzeba coś przestawić w biosie czy jak.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się może orientuje dlaczego moje goodramy pro1200 nie chcą pracować z dzielnika 800 ? jest to dla mnie zagadkowe i denerwujące ponieważ nie mogę z nich wycisnąć przez to dobrych wyników. Jeszcze nigdy tak nie miałem z pamięciami, trzeba coś przestawić w biosie czy jak.?

Różne dzielniki działają lepiej i gorzej, to kwestia kontrolera/biosu a nie ramek.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktos wokncu moze mi powiedziec na jakich kostkach sa TERAZ robione goodram'y pro o taktowaniach 900mhz (2x1gb) bo szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleść... dokładnie chodzi o te 3400511[/snapback]

a czy ktos w koncu moze mi powiedziec na jakich kostkach sa TERAZ robione goodram'y pro o taktowaniach 900mhz (2x1gb) bo szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleść... dokładnie chodzi o te http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...oducts_id=22845

A moze tak laskawie poczekasz az ktos kto bedzie zorientowany napisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale niestety nie znalazłem tematu o GOODRAM DDR3, nie chcialem tez pisać w temacie założonym przez XA bo dotyczy on triple channel. Zakladanie nowego tematu dla jednego wyniku tez nie ma sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA na jakich kostkach goodram robi moduły ddr3 1333mhz 2gb kupiłem w agito kita 3x2048mb i jestem ciekaw co z tego wyniknie

 

przepraszam użytkowników ddr2 że się wcinam ;)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem pamięć GR800D264L6/2G (a raczej połówkę kompletu GR800D264L6/4GDC) na allegro.

W opisie widnieje "1x2Gb DDR2 PC2-6400 DIMM (GR800D264L6/4GDC) używana, sprawna"

No nie do końca.

Wkleję tu treść maila, którego wysłałem do sprzedającego:

 

Witam. Od momentu zainstalowania pamięci w komputerze zaczęły dziać się dziwne rzeczy typu: samoczynne zamykanie programów + ew. błąd, restarty systemu, niebieskie ekrany "MEMORY_MANAGEMENT" lub "An attempt was made to write to read only memory". Nie miałem czasu wcześniej się temu przyjrzeć, jak też więcej używałem laptopa, niż komputera. Zacząłem również podejrzewać procesor, ponieważ wymieniłem go mniej więcej w tym samym czasie, a sprzedający nie wyglądał na "pewne źródło". Wczoraj jednak znalazłem czas na puszczenie testu pamięci pojedynczo. Moja kość 1GB potrafi pracować 2 godziny bezbłędnie, natomiast kupiona kość potrafi się wysypać (chociaż odpowiedniejsze wyrażenie, to po prostu "wysypuje się") po kilku minutach, niezależnie od ustawień, czy to 800 CL6/CL5, czy 667 CL6/CL5/CL4. W opisie aukcji była mowa, że pamięć "jest sprawna". Przedmiot wydaje się być niezgodny z opisem!

Testowałem memtestem 2.1 i 4.1. Przy napięciu od 1.8V do 2.3V. Nic nie pomaga :/

Mam jakieś możliwości odzyskania kasy za towar? Na gwarę raczej nie poleci, bo na stronie goodram jest info, że wymagany jest dowód zakupu, którego nie posiadam, tym bardziej, że jest to kość z zestawu DC.

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=526706

 

http://paa.pl/pamiec_2gb_goodram-806778447.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, to wątek o DDR3, ale chciałbym spytać u źródła (Xtreme Addict) - czy Goodramy 2x2GB 1600MHz CL9, przy rozsądnym napięciu(1.65V) są w stanie chodzić na CL7? Ewentualnie na ile przy CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qimonda

Cały czas te same kości? Bo wasz marketing zachwala test chipa w którym zwykłe 1333 zrobiły sobie 1866 bez patrzenia. Szkoda, że nie podali szczegółów, ale wątpie, żeby robili więcej jak 9-11-11-30-2T :-D i 1,8v :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qimondy też potrafiły polatać całkiem wysoko jak na value.

 

Ostatnio do Value poszły Elpidy BDSE, przyzwoite całkiem jak na value, niskonapięciowe, niektóre moduły robią nawet 2000 CL9, później opublikuję jakieś wyniki. Część też jest na Nanya - wyniki jak na Qimondzie, czyli typowe value, ale te Nanya ceciach!a wyjątkowa wytrwałość.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś może o tej firmie (melia_) i sprzedawanych przez nich GR PRO 1066?

http://www.allegro.pl/item894046331_goodra...b_s_okazja.html

Niby się chwalą, że na GKX, ale z treść aukcji mocno pokręcona :-/

Napisałem do nich o real foty i jakieś prtsccr z testów no i sobie czekam ...

 

... tydzień później ...

 

No i się nie doszczekałem - czyli pewnie ściema.

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to moze być koledzy? ram GR667D264L5/2GDC

 

i tak, kiedyś na p5q smigaly mi fajnie ale na gigabyte p35-ds3l nie, potem lezaly sobie na polce bo mi nie potrzebne byly

i sprzedawalem mobo p5q i razem z ramammi chcialem puscic i o dziwo juz nie chodzily, to mowie pewnie komus spadly

na podloge albo jakos same z siebie poszly no i nic, potem mialem foxconna p35a-s i tez nie dzialaly na niej do dzisiaj

az do czasu az w moje rece wpadl striker extreme i o dziwo wstala plyta na nich bez problemow od razu ! no to dawaj

memtesta i testuje, test zakonczyl sie bez zadnych errorow po ponad godzinie testowania :o sam juz nie wiem, co ja

mam z nimi zrobić bo nie ukrywam fajnie mi sluzyly bez problemowo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase to juz bym wolal doplacic do GD PRO 1200.

Wolenie, woleniem, ale na rynku cuś nie widać GD PRO 1200 :cry: a szkoda ...

Zostaje chyba tylko polowanie na "drugą rękę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...