Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze elpidy

hmmm, z tym to bym sie wstrzymal..... oficjalnie nie przyznaje sie do wspolpracy z ta firma.....

 

wracaac do testowanych kosci to ich fotki:

Dołączona grafika

 

i porownianie z gooramem 667 na kosciach D9 co idzie 1000 na 4.4.4.4 ;)

Dołączona grafika

 

zaraz zapodam pierwsze wyniczki ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, z tym to bym sie wstrzymal..... oficjalnie nie przyznaje sie do wspolpracy z ta firma.....

Jak to, twierdzi że nie używa tych kostek? Moduły na tych chipach są produkowane.

 

zaraz zapodam pierwsze wyniczki ;)

zapodawaj, bo do pracy trzeba iść i trzeba iść wcześnie spać B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie moge powiedziec ze kiepsko, caly czas testuje na timingach 4.4.4.4.2 czyli takich jak moje D9 laza, noi problemy z dotarciem do 700, narazie chce jeszcze sprawdzic ile lubia max volt ;)

 

pamiatki leciutko cieple, mozna by powiedziec ze nie grzeja sie wogole... dzis pewnie nie zdaze, ale jutro postaram sie je pomeczyc na 3.3.3.4.2 bo moze potrafia ladnie pracowac na niskich timingach...

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu sprawdzac dajesz 2.3V i jedziesz :)

to nie D9, nie lubia za wysokich volt, jak widze to chyba za bardzo nawet 2.2 nie toleruja...

ale na 4.4.4.4 jest porazka, staram sie osiagnac 320mhz stabilne choc....niewiem, cza by sie dlugo bawic tim zeby cos ustawic, ale slabo to idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, troche, teraz dopiero udalo mi sie osiagnac na takich tim 315 :/ przy 2.1v, ale z tym napieciem to do konca nie wiadomo bo jakos memki slabo reaguja ne jego regulacje...

mam nadzieje ze goodram sie poprawi i wypusci cos sensowniejszego na swoich 667...

choc by nawet przebrane d9'tki :P

ide w kime bo jutro rano praca, jutro jeszcze je pomecze na 3.3.3.4 oraz 5.5.5.10...

 

 

a tak przy okazji, to ktos moze slyszal zeby w GR Pro trafily sie inne kostki niz D9??

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, troche, teraz dopiero udalo mi sie osiagnac na takich tim 315 :/ przy 2.1v, ale z tym napieciem to do konca nie wiadomo bo jakos memki slabo reaguja ne jego regulacje...

mam nadzieje ze goodram sie poprawi i wypusci cos sensowniejszego na swoich 667...

choc by nawet przebrane d9'tki :P

ide w kime bo jutro rano praca, jutro jeszcze je pomecze na 3.3.3.4 oraz 5.5.5.10...

a tak przy okazji, to ktos moze slyszal zeby w GR Pro trafily sie inne kostki niz D9??

cos wymysliles? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos wymysliles? :)

jedyną sesnowną rzeczą którą da się wymyśleć to 5-5-5-x. Na 4-4-4-x chodzą słabo.

 

BTW, dostałem twinmosy twistery DDR800 2x1GB, ale przed przetestowaniem ich niczego nie ujawnię, bo jak widać na przykładzdie Ricciego jest to niemile widziane. Powiem tylko tyle, że są to kostki relabeled, czyli maja napisy twinmosa i mają charakterystyczną micronową kropę. Nie jestem pewien na czym są, wiec wiecej info po testach. Kiedy? Jak płyta z procesorem dojdzie. Kiedy dojdzie? W tym tygodniu. Oby :unsure: Info dla Ricciego - w zółtych radiatorach. W czarnych są chyba wolniejsze serie.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82

a moglbys przynajmniej wyjawic ich cene i gdzie je kupiles?

Tutaj Za 2GB zapłaciłem 700 zł. Widzę, że moduły 1GB już wykupione i tylko 2x512 i 2x256 zostały. Przyczyna jest jasna - tanich DDR800 w modułach 1GB jak na lekarstwo. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Za 2GB zapłaciłem 700 zł. Widzę, że moduły 1GB już wykupione i tylko 2x512 i 2x256 zostały. Przyczyna jest jasna - tanich DDR800 w modułach 1GB jak na lekarstwo.

chyba vitesty maja - moze te sie kreca dobrze

 

ja bede mial goodramy 667 - 562zł

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba vitesty maja - moze te sie kreca dobrze

 

ja bede mial goodramy 667 - 562zł

Vitesty spokonie robią DDR800 4-4-4-x, po podbicu napięcia jeszcze trochę da się z nich wykrzesać (~DDR850 CL4). Goodramy przy częstotliwości DDR800 potrzebują 5-5-5-x, a moze w ogóle tyle nie osiągną. Zobaczymy co tam wspac z noowymi sztukami wykombinuje. Vitesty są na elpidach - na takich samych kostkach jak zdecydowanie droższe patrioty LLK 667 CL4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitesty spokonie robią DDR800 4-4-4-x, po podbicu napięcia jeszcze trochę da się z nich wykrzesać (~DDR850 CL4). Goodramy przy częstotliwości DDR800 potrzebują 5-5-5-x, a moze w ogóle tyle nie osiągną. Zobaczymy co tam wspac z noowymi sztukami wykombinuje. Vitesty są na elpidach - na takich samych kostkach jak zdecydowanie droższe patrioty LLK 667 CL4.

i w sumie nie sa drogie bardzo ... w znaku pytałem na co za adaty maja 667 - powiedzieli ze co sie trafi (albo normalne albo vitesty :) )

 

z goodramami tez sie ryzykuje, ale maja duuzego plusa -sa baaardzo tanie (667)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitesty spokonie robią DDR800 4-4-4-x, po podbicu napięcia jeszcze trochę da się z nich wykrzesać (~DDR850 CL4). Goodramy przy częstotliwości DDR800 potrzebują 5-5-5-x, a moze w ogóle tyle nie osiągną. Zobaczymy co tam wspac z noowymi sztukami wykombinuje. Vitesty są na elpidach - na takich samych kostkach jak zdecydowanie droższe patrioty LLK 667 CL4.

 

i w sumie nie sa drogie bardzo ... w znaku pytałem na co za adaty maja 667 - powiedzieli ze co sie trafi (albo normalne albo vitesty :) )

 

z goodramami tez sie ryzykuje, ale maja duuzego plusa -sa baaardzo tanie (667)

obecnie moze byc ciezko trafic cos fajnego w goodramach 667 niestety, niewiem jak 533 (no trafily mi sie tam kiedys D9tki, slabe, ale D9tki;))

 

jak pytalem w sklepie jednym to mowlili ze 667 sa tylko wlasnie z logo goodrama i zadnych innych juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie moze byc ciezko trafic cos fajnego w goodramach 667 niestety, niewiem jak 533 (no trafily mi sie tam kiedys D9tki, slabe, ale D9tki;))

 

jak pytalem w sklepie jednym to mowlili ze 667 sa tylko wlasnie z logo goodrama i zadnych innych juz...

no aj jutro prawdopodobnie bede wiedział jakie mam. oczywiscie zaanonsuje je, ciekawe na co pozowli mi moja mobo z tymi GR przy celku 326 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Witam. Czy jak bede kupował 2*1GB 667Mhz goodram to musze jakoś specjalnie szukać ? Chodzić to będzie najprawdopodobniej pod conroe. I czy pod conroe to iść na niskie timingi czy wysokie taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o chyba w znaku obnizyli cene o 100zl na gr pro.... bo chyba bylo cos pod 999zl... teraz 88x zl...

 

zamowilem.

 

jakbyscie byli wrozkami.. to jaka procentowa szansa jest na to, ze jest to d9?:)

blizej 0% czy blizej 100%? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o chyba w znaku obnizyli cene o 100zl na gr pro.... bo chyba bylo cos pod 999zl... teraz 88x zl...

 

zamowilem.

 

jakbyscie byli wrozkami.. to jaka procentowa szansa jest na to, ze jest to d9?:)

blizej 0% czy blizej 100%? :)

dziwił bym się, gdyby tak drogie pamięci nie były na D9. Straszna drożyzna. Zapewne będą na D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz te kostki - oczywiscie na goodramach :) ale nie spodziewalem sie czegos innego, wiedzailem ze szansa MINIMALNA ...

 

wieczorem/jutro powinienem wiedzic co i jak (na ile mi dzielniki i cfeleron pozwola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...