Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Dam se moze troszke na wstrzymanie bedzie reszta sprzetu to jest sprobuje troche pogonic, jak beda dobrze chodzic to w sumie co mnie to obchodzi na jakich kosciach sa :D Choc czlowiek jest z natury ciekawy :P Ale raczej GR 800 pro 1GB to z tego co czytalem sa na D9, czy zdazaja sie tez inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem nie wytrzymalem - z ciekawosci postanowilem sciagnac radiator z moich 1GB GR PRO 800Mhz, sciaglem blaszki te srebrne, podgrzalem troche suszarka i ladnie powoli odkleilem przedni radiator z kosci - calkiem ladnie zszedl, o dziwo zauwazylem ze jednak pomimo moich wczesniejszych obawow radiator przylegal dosc dobrze do kostek, ale do rzeczy odczytalem oznaczenia z kosci:

 

6KD22

D9GHM

 

i z boku jeszcze QXSJ napisane w pionie

 

Z tego co czytalem to ta seria D9'tek chyba calkiem niezla?

Mam tylko pytanie, bo po nowym roku czy wogole jak cena ramu spadnie do jakichs normalnych granic (czyt. 250-350zl 1GB) planuje dokupic druga kosc 1GB i moje pytanie czy pozniej moze byc jakis problem z wspolpraca tych pamieci? Rozumiem ze najlepiej byloby znalesc pozniej te same D9GHM? producent tez musi byc ten sam czy licza sie tylko chipy?

Radiator oczywiscie przykleilem z powrotem na tej samej tasmie - wygladala ok - a ogolnie to te radiatory lepiej miec zalozone czy nie ?

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie, bo po nowym roku czy wogole jak cena ramu spadnie do jakichs normalnych granic (czyt. 250-350zl 1GB) planuje dokupic druga kosc 1GB i moje pytanie czy pozniej moze byc jakis problem z wspolpraca tych pamieci? Rozumiem ze najlepiej byloby znalesc pozniej te same D9GHM? producent tez musi byc ten sam czy licza sie tylko chipy?

Czy moglby ktos na to pytanie odpowiedziec, bo sam jestem ciekawy odpowiedzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy moglby ktos na to pytanie odpowiedziec, bo sam jestem ciekawy odpowiedzi :wink:

ja właśnie kupiłem 2x512 GR 667 na D9GMH :-P

 

już po podwyżkach, za 320zł/kpl :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pamięc goodram ddr2 1gb pc800 od ok miesiąca i teraz zaczeła mi sprawiac problemy :sad:

co jakiś czas wywala mnie z gry w czasie pracy w windowsie nie raz wywali bluescreena. Właczyłem memtest86 i to mam po 20min -> Dołączona grafika

 

wiecie co może byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przeskoczyłem z PD na C2D i na razie jadę na pamieciach z poprzedniej płyty GoodRam 667MHz 2 x 512MB (nie parowane) Pracują bez błędów (i bez podnoszenia napięcia) na 720 MHz (przypominam że jedna to D9 a druga to Elpida). Na 740 już zaczynają sypać błędami (w/g Memtest). Czy podnosząc napięcie (i do ilu ?) pojadę wyżej ?? Jakie jest bezpieczne dla 667/512 ?? Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przeskoczyłem z PD na C2D i na razie jadę na pamieciach z poprzedniej płyty GoodRam 667MHz 2 x 512MB (nie parowane) Pracują bez błędów (i bez podnoszenia napięcia) na 720 MHz (przypominam że jedna to D9 a druga to Elpida). Na 740 już zaczynają sypać błędami (w/g Memtest). Czy podnosząc napięcie (i do ilu ?) pojadę wyżej ?? Jakie jest bezpieczne dla 667/512 ?? Thx.

wyrzuć tą elpide...

jakie to są D9 ?? Moge ci sprzedać GoodRAM 512MB D9DCQ 400MHz 4-4-4-12 na 2,2V

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam goodramy 667 wygladaja na elpidy ale nie wiem czy to te memki,poradzcie cos zeby poszly wiecej,ktorymi timingami sie bawic itp,chodzi mi o wieksze fsb po prostu :)

 

...

a jak wyglądają - mają napis elpida czy inny ?

sprawdź jak sie skalują z napięciem - jak podbicie napięcia daje im duuużo to to D9, a jak mało i powyżej ~2,3V odmawiają współpracy to elpida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super ( dawno takiego ziarna nie widziałem :) ).

Nic na nim nie widać.

 

BTW Jeżeli Masz dziórkę w lewym dolym rogu to elpidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem co Nicko13. Poprostu w BIOSie nie da się zmienić im timmingów, nie ma opcji. Pracuję teraz na 5-5-5-14, to masakra.... Komp z podpisu. Zrobić zdjęcia swoich ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nA RAZIE WIRTUALNIE POJAWIłY SIę W KOMPUSZROCIE KOSTKI DDR2 800 NON PRO

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30742

 

 

ciwekawe na jakich kostkach to mają- mobli by obedrzeć tylko pro z radiatorów i dalej trzaskać na d9gmh..no ale znając zycie to pewnie elpidy będą czy inne wynalazki :? Cenka nawet fajna 500 za komplet w kt to mozę gdzie indziej z 470-480 by było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem zestaw GoodRam 2x512MB DDR667... kręcą się średnio chodzą jako DDR800 przy CL5 na standardowym napięciu.... przy 2,2v i CL5 dociągają do DDR900... Z oznaczenia wynika że są to D8.. Możecie mi powiedzieć ile z nich max sie da wycisnąc? Chyba je wymienie na D9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak obecnie zidentyfikowac D9 na GR 667?

 

Dziurka w rogu to Elpidia a D9?

 

też dziurka w rogu :lol:

 

jak są nieremarkowane to rozpoznasz bez problemu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...