Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

o co chodzi z "fatbody"?? jestem zielony...

To taka seria D9 które niesamowicie sie kręciły przy ostrych timingach i dużym napieciu. Polecam na XS poszukać, 4-2-3-x przy 900MHz to pikuś dla tych pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka seria D9 które niesamowicie sie kręciły przy ostrych timingach i dużym napieciu. Polecam na XS poszukać, 4-2-3-x przy 900MHz to pikuś dla tych pamieci.

dzieki :)

juz loookam...

 

3h later...

 

fajnie by bylo miec szczescie na takie trafic.... ale nie w tym kraju....

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pamięci choć chodzą w dualu to jednak mają problemy z wyższymi częstotliwościami, poszły razem na 601 MHz, ale tylko na 3 GHz, jak podkręciłem procek - system się nie odpala. (pamięci wtedy już na ~620 MHz)

Co zauważyłem: lepsze wyniki Super PI z pamięciami na 233 MHz (3-3-3-6) niż na 300 MHz (4-4-4-7)

Muszę wymienić jednak tą Elpidę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety są one tylko w bardzo małej ilosci i dostępne jedynie z drugiej ręki jeśli ktoś zechce Ci sprzedać ;) a w Polsce to chyba wogóle ich nie ma.

pomazyc mozna.... :)

ale jak mi sie trafily w geilach value bh5'tki, to wszystko sie moze zdarzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienko i to bardzo, duzo MHz które niestety nie idą w parze z wydajnością i to mi sie własnie w DDR2 nie podoba :|

 

400MHz DDR2 o timingach 4-4-4-10 ma opoznienia w ciagu sekundy na poziomie DDR1 200MHz 2-2-2-5 oferujac dwukrotnie wyzsza przepustowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich testow na 1M mimo ze tam blad jest spory, ( puszczalem po kilka razy) najlepszy czas i tak byl na dzielnikach gdzie bylo duze mhz i gorsze opoznienia.

 

Dziwne troche bo myslalem ze bedize inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos moze stycznosc z pamiatkami GoodRAM'a PRO 800mhz?

ktos cos wie o nich?

też sie zastanawialem ale chyba to nówki ogólnie są i nikt nie ma, ale cena atrakcyjna dość - kolo 700zl za 2gb w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojutrze bede je mial wiec napisze jak smigaja :]

bedzie jasne czy warto brac,

wg mnie poleca bardzo wysoko....

wysoko znaczy over 500 ?? :)

 

no sa jeszcze adaty ddr2 800MHz w dość rozsądej cenie - koło 440zl za 2x512mb (za 2gb nie wiem)

 

wspac daj znac oczywiście !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysoko znaczy over 500 ?? :)

 

no sa jeszcze adaty ddr2 800MHz w dość rozsądej cenie - koło 440zl za 2x512mb (za 2gb nie wiem)

 

wspac daj znac oczywiście !

napewno dam znac :] juz jutro bede je mial (kurier raczej nie nawali)

 

Wierzmy w Goodrama... Kości są na 90% na selekcjonowanych D9 "B6" albo Elpida...

cos mi sie wydaje ze sobie kpisz ze mnie, ja wierze w goodrama

chociaz ciekawa rzecz zauwazyl wisnia666 ;)

 

p.s. popraw sobie opis pamieci ddr

w geilach value takze zdazaja sie winbondy bh5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://www.micron.com/support/designsuppor...s/fbga/decoder jest to strona microna na której mozna się dowiedzieć cos o swoich kostkach. Zamaist B na bank ma byc 8, a po cyfrze sa zawsze 3 litery jezli ma to byc micron. Jak pisał wspac wczoraj zauwazylem cos ciekawego: rozkodowałem oznazcenia jego kosci: Goodram 533(D9DCQ) i kosci genga Goodram 667(D9GCT). Okazalo sie ze na pamieciach wspaca sa kostki które micron sprzedaje jako ddr2 400mhz natomiast na pamieciach genga sa kostki 533mhz. Zdjecia obu: http://img245.imageshack.us/my.php?image=p...goodrama8vl.jpg

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem, do mnie jadą kości o takich oznaczeniach

Part NumberFBGA CodeMT47H32M16CC-37E:B D9DCD

Są to pamięci OEM by Micron, na kościach D9. Z tego co zauważyłem to sprzedawane przez microna jako ddr2 400, a na moich jest najlejka Micron DDR2 533MHz. 2x256MB za 100zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz

 

Przeciez na stronie microna pisze Data Rate: 266 MT/s wiec sa to 533 :) a ze micron sprzedaje swoje 533 jako 400 to chyba nic zlego. Gorzej jak pamieci o gorszej specyfikacji daje sie do lepszych modułów, poprostu przekret (nie mowie o pamieciach ocerskich które sa wyzej oznaczane, przez selekcje itakei tam tylko najzwyklejszych oem-ach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...