Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

oplaca sie kupowac Goodramy Pro 1066 (2x1GB) za 570 PLN (za komplet)???

 

Troche jestem w goracej wodzie kąpany i za bardzo nie chce mi sie czekac na 900 -tki (ktore w sumie sa 2 razy tansze).

Kurde juz nie wiem co robic. Glownie komp sluzy mi tylko do grania niz do Extremalnego OC ale podkrecic bym tez cos chcial i nie chcialbym zeby mnie cos ograniczalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 2 kości goodram po 1gb 800mhz i jestem z nich zadowolony, narazie nie bawiłem się w oc, latają 5-5-5-15 2T na 790mhz.

Oto oznaczenia moich kości, mam nadzieje że ktoś mi coś powie na ich temat :>

 

ge5108hc-jn

(i niżej) e738h8ja9814

 

oraz

 

ge5108ha-jn

(niżej)ddr2 d8jd

 

Kupowane były osobno, ale oznaczenia bardzo podobne, posiadają to samo pcb oraz kropke w lewym dolnym rogu.

Przeszukałem szybko temat ale raczej nikt nie miał takich oznaczeń na kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się bawiłem moimi Goodramami 667MHz...2x 1 GB

 

Dołączona grafika

 

Na razie tyle na 2,1v z BIOSU...a to chyba nie ich koniec... Teraz będe próbował zejść na CL4... zobaczymy ile wycisną....

 

Oto one:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z tego co widzę są na kościach D9GSV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszą ze nawet do 640 CL5 dochodzą... sądzicie, że rzeczywiście tyle mogą latać?? bo zastanawiam się nad kupnem A-data EE 800+ lub właśnie tych GR

Na 5-5-5 moje GR900 brykają 535MHz Pi32M stable przy ~1.9V. I się bardzo ładnie skalują napięciem. Nie wiem jak z kostkami 1GB bo nigdy nie używałem.

 

Aha, i w znak.pl masz sporo taniej te pamięci.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GR 900 PRO na Micronach D9GMH...

 

aukcja allegro GR 900 PRO

 

piszą ze nawet do 640 CL5 dochodzą... sądzicie, że rzeczywiście tyle mogą latać?? bo zastanawiam się nad kupnem A-data EE 800+ lub właśnie tych GR

Co za herezje wypisane na tej aukcji....................... :blink:

Przecież najlepsze pamięci są robione na D9GKX. Zakres napięć to 2.3-2.45 - zwykle.

 

Na 640 może i pójdą tylko pytanie na jakim V :D . Na pewno nie na takim do codziennej pracy.

No i jeszcze do tego potrzebna jest porządna płyta, która pozwoli na takie MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ktos z uzytkowników pomoze w temacie napiec dla ramków

 

Płyta Msi neo2 FR , pamiec Goodram na D9GHM

 

V NB - 1.3 , Vmem 2.3 i pamieć wywala sie w orthosie przy ~960 na luznych jak ryśiek 5-5-5-15.

Moze któres z napięc jeszcze powinieniem podciągnąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za herezje wypisane na tej aukcji....................... :blink:

Przecież najlepsze pamięci są robione na D9GKX. Zakres napięć to 2.3-2.45 - zwykle.

 

Na 640 może i pójdą tylko pytanie na jakim V :D . Na pewno nie na takim do codziennej pracy.

No i jeszcze do tego potrzebna jest porządna płyta, która pozwoli na takie MHz.

Ja mam te pamięci i jak dla mnie za tą cenę to rewelacja. Przy 1000Mhz pracują na timingach 4-4-4-12 a przy 1200Mhz 5-5-5-15. To wszystko na napięci 2.40V. Ponad 1200Mhz nie pójdą bo już przy tej wartości trzeba pokombinować z pozostałymi timingami, by działały poprawnie. A męczenie ich większym V nie ma sensu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzika prośba. Ci, którzy ostatnio kupowali wersję PRO800 proszeni są o ściągnięcie radiatorów ze swoich pamięci...

 

Teraz wiem, że jesli kiedyś poszła plota o tym, ze te pamięci nie są na Micronie to mogła to być prawda.

Mam własnie przed sobą jakieś dziwne PRO800 prosto od Wilka i nie wiem co to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie. Niestety w zrodle w ktorym zaopatruje sie w sprzet nie maja kompletu Goodram Pro 1066 2x1GB i oferuje mi w tej samej cenie pojedynczo moduly po 1GB (1066) Goodrama Pro. Jesli chodzi o Dual channel to raczej nie bedzie problemu a co z OC? Te kosci sa chyba wszystkie na micronie D9GKX wiec chyba nie bedzie mialo to jakos wplywu na OC.

Pls o pilna odpowiedz. Jutro do 10:00 mam dac znac w sklepie to mi je sciagnal na wieczor i bede mial pamieci juz na weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAŁA poprawna do mojego posta wyzej :)

 

1058 @ 2.3V i CL4

 

napiecie 2.3V

to narazie CL4 , zobaczymy co bedzie na CL5...

Nie przedobrzyj. Dziś właśnie spaliła mi się jedna kostka przy 2.4V . Po prostu komp zaczął się coraz częściej restartować, potem nie chciał załadować się system twierdząc, że brakuje mu jakiegoś pliku, aż w końcu przy ponownym restarcie był już tylko przerywany długi pisk.... Mam nadzieję że nie będzie kłopotu z uwzględnieniem gwarancji.... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzika prośba. Ci, którzy ostatnio kupowali wersję PRO800 proszeni są o ściągnięcie radiatorów ze swoich pamięci...

 

Teraz wiem, że jesli kiedyś poszła plota o tym, ze te pamięci nie są na Micronie to mogła to być prawda.

Mam własnie przed sobą jakieś dziwne PRO800 prosto od Wilka i nie wiem co to jest...

To jest elpida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na codzień, ale dziś włożyłem z powrotem tą kostkę i działa! Po zrestartowaniu kompa znów pisk. Po wyłączeniu i włączeniu znów działa... Dziwne, bo wczoraj w żadnym slocie i żadnej konfiguracji z drugą kostką nie chciała chodzić.... Sam już nie wiem, co to może być...

Pod światło zauważyłem, że nie wszystkie kostki ładnie dolegają do radiatora... Może przez to się grzeje <_<

Na razie zmieniłem na 5-5-5-15 2.1V .

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOODRAM PRO 800 2x1GB - CL4-4-4-12, 2.4V = 600MHz.

To dużo? :rolleyes:

Czy te goodramy 800 wszystkie się tak kręcą? Nie potrzebuje aby chodziły tak wysoko, tylko 1066 chcę z nich wyciągnąć cl5 jak dobrze pójdzie to cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

533MHz zrobią Ci każde. I te stare, i te nowe (żeby nie było - obcowałem z każdą serią )

No wlaśnie moje 1066 nie chcą stabilnie robić 533 (czyli nie robią tego co kupiłem). Sprawdzę wsyztsko jeszcze dokłądnie i odeśle im memorki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2x1GB Goodrama 800MHz CL5. Na kościach są takie oznaczenia:

SEC 746 ZCF7

K4T1G084Q

.[kropka] GT1359QA

 

w rogu PCB jest napis Samsung.

 

Co to mogą być za kości? bo nigdzie nie mogę żadnego info znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2x1GB Goodrama 800MHz CL5. Na kościach są takie oznaczenia:

SEC 746 ZCF7

K4T1G084Q

.[kropka] GT1359QA

 

w rogu PCB jest napis Samsung.

 

Co to mogą być za kości? bo nigdzie nie mogę żadnego info znaleźć.

To kości Samsung, u mnie takie siedziały w kingstonach 667 2 x 1gb, Kręciły sie na 900 mhz 555 2,2 v i były jednostronne co mnie zdziwiło, bo 1 raz widziałem 1 g jednostronne.

 

Oznaczenia miałem:

 

SEC 740 2CE6

K4T1G084QD

EAG072X2

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info;). Ja też mam właśnie jednostronne. Jutro sprawdze jak będą się kręciły.

 

EDIT: Memki ogolnie straszna kiepa. Niby na pudelku pisze, ze sa 800MHz CL6, a ja zamawiałem 800MHz CL5 w sklepie. W SPD o dziwo mają, że przy 1.8V powinny mimo wszystko 800MHz CL5 zrobić. Niestety nie byłem w stanie w ogóle tyle stabilnie uzyskać. Przy napięciu 1.95V maksimum jakie udało mi się uzyskać to 790MHz CL5 (co ciekawe easy tune od gigabyte'a pokazywał, że pamięci pracują z częstotliwością 900Mhz ;O). Pamięci testowałem i w dualu i w singu i efekt ten sam.

 

Poźniej testowałem pamięći na CL4 przy 667MHz (w SPD napisane, że tyle również robić powinny przy napięciu 1.8V). Sytuacja podobna, komp nie wstaje przy CL4 nawet na fsb 200MHz i dzielniku 667 :/.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...