Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dotyczące pamięci GoodRam 2GB (jedna kość) 800MHz - podkręcanie nieszczególnie mnie interesuje ;) Czy gryzą się one z np. 1GB GoodRam 800 (jednostronny) lub z innymi markami? Pytam dlatego, gdyż ostatnio dokupiłem 1GB od Kingstona i komp wytrzymywał najwyżej godzinę, zanim nie zaskoczył BSODem lub innym zwisem... z kolei 1GB GoodRam (dwustronny) w ogóle nie startował, nawet sam ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

ps - płyta to EVGA 650i Ultra i chyba mam uwalone dwa sloty pamięci :P Ale nie mogę sobie pozwolić na odsyłanie na gwarancji (sklep internetowy daleeeekoooo), więc chyba będę z tym żył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby aż tyle się zmieniło przez 4 miesiące?

Ja tu czytam że Goodramy 800mhz ledwo robią 900...:/ a właśnie miałem kupić kolejne 2x1 GB 667Mhz... a się podjarałem bo 4 miechy temu kupiłem właśnie takie w apollo... i idą na 2,1v 1034 MHz ^^ co jest chyba świetnym wynikiem (oczywiście full stable... na 1040 też sądzę są stabilne ale proc mnie trochę ogranicza, a nie chce mu na razie dawać więcej papu dopóki nie zmienię chłodzenia ;) na 1050 są już niestabilne na 2,1 a więcej v nie daje bo szkoda mi tych pamiątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie pokusilo zeby troche pokombinować...

Zwykle goodramy jakie posiadam cl5 800tki ...

Biegaja na 5 4 4 12 2.0v 800, zmieniłem dzis na 6 5 5 16 i dzialaja na 1000 2.0v / w fazie testow ...

 

 

+Gigabyte ep35ds3r, memory enchanced: extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie kumam w tym temacie.

 

Goodramy pro 900 chodzą stabilnie @1280 przy 2,3V, a moje idą stabilnie 5.5.5.14@1220 przy 2.0V

 

Czy 800 są aż o tyle gorsze czy ja o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa gorsze bo sa na gorszych kosciach. A co do kretliwosci GoodRAMow to wszystko zalezy od tego na jakie kosci sie trafi. Po prostu loteria. Moje dla przykladu sa na Elpidach i zrobia max ok. 930 przy 4-5-5-15, a sa i takie co po 1000 robia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić goodramy 800 w dobrej cenie, ale nie wiem czy powinienem się w nie ładować bo kości są jakieś dziwne.

Nie są kwadratowe tylko podłużne. Długość krótszego boku kostki taka jak w tych kwadratowych a dłuższy jest tak o 1/3 dłuższy. Oznaczenie kostki to ge1008hb-jn Wie ktoś kto takie kości produkuje i ewentualnie czego się można po nich spodziewać? Mogę też mieć kingi na elpidach za 10zł więcej i pewnie je wezmę, ale wolę być pewny... Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu..... to zes mnie troche zmartwil. A dlaczego zjade i to wlasnie na DFI? myslalem ze to najlepsze plytki do OC.

Na razie 2x1GB tych kostek spokojnie robia mi 1200Mhz przy 2.3V na 5-5-4-8, to jak komplet 4x1GB zrobilby 1200Mhz przy 5-5-5-15 nawet do 2.4 V nie byloby zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra przyjechal do mnie drugi komplet (po 1 GB) ale normalnie padaka. Na poczatku myslalem ze to jakas masakra, nie chcialy ruszyc tyle ile moj obecny zestaw. Pozniej ustawilem default wszystko na auto i dalej bledami sypal MemTest. Normalnie zal.

Pozniej zaczalem testowac pojedynczo kosci i okazalo ze 1-na z nich jest zje***** druga robila na spokojnie tyle co moj obecny konfig czyli 1200 Mhz przy 2.25V (z biosu) przy 5-5-4-8. Dzwonilem juz do sklepu i prosili zebym odeslal na gwarancje do nich w miare szybko z Wilkiem zalatwiaja takie sprawy. Kiepawo ;/

 

Aha mam jeszcze w zwiazku z tym pytanie, czy moge do tego czasu dzialac 3x1GB, czy taka konfiguracja jest nielubiana przez plyty. A i jesli moge to czy bedzie dzialal dual channel czy nie?

 

Czy generalnie odpuscic sobie i jechac na razie 2x1GB i czekac az zwroca tamta jedna sztuke i dopiero wsadzic 4x1gb?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha mam jeszcze w zwiazku z tym pytanie, czy moge do tego czasu dzialac 3x1GB, czy taka konfiguracja jest nielubiana przez plyty. A i jesli moge to czy bedzie dzialal dual channel czy nie?

 

Czy generalnie odpuscic sobie i jechac na razie 2x1GB i czekac az zwroca tamta jedna sztuke i dopiero wsadzic 4x1gb?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

jak najbardziej możesz,pprzynajmniej jak tak działam na AB9 i nie ma problemu,dual channel nie bedzie działal ale to marketing wiec sie nie przejmuj roznica moze max 5% w wydajnosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki naxt

 

BTW, nawet ladnie to chodzi, wiem ze krotko ale nie chcialo mi sie wiecej z tego powodu ze przed tym testem, przelecial (prawie godzine) Memtest i bledow nie bylo, oto wyniki,

 

post-108832-1207262935_thumb.jpg

 

mam nadzieje ze jak 4-ta kosc wroci z reklamacji to bedzie tak samo chodzic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, nawet ladnie to chodzi, wiem ze krotko ale nie chcialo mi sie wiecej z tego powodu ze przed tym testem, przelecial (prawie godzine) Memtest i bledow nie bylo, oto wyniki,

Moje niby 2x512, ale na 2.3V i 600MHz robią 5-5-4-3. Spróbuj z Twoimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety 512MB chyba sie lepiej podkrecaja ale tak jak wspominalem mialem tam 3 GB a to juz inaczej chodzi niz 2x1GB. Generalnie 2x1GB chodził u mnie na 625Mhz przy 2.25V (ust. w biosie) przy 5-5-4-8 wiec sadze ze nie jest to zly wynik, mimo ze nie znam sie za dobrze na podkrecaniu. Przypuszczam ze XA, Masell, DDR2.pl czy inny czarodziej wyciagneli by z nich duzo wiecej, bo wiedza co gdzie ustawic jak cos nie chodzi. U mnie podkrecanie polega na tym ze ustawilem cos tam z pomoca Masell'a ale pozniej to juz tylko manewry tymi 4 podstawowymi timingami i Vmem bo inne to nie wiem na co wplywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. informacji od XA, to DFI nie lubi 4x1gb u mnie na razie 3GB (bo jedna kosc poleciala na gware) chodza w miare dobrze przy 2.33V 1200Mhz ale tak jak wspominalem ja nie nie znam sie dobrze na podkrecaniu i mozliwe ze jeszcze wiecej da rady wycisnac. Mi generalnie 1200 styka i jak 4x1GB bedzie tyle robic przy 2.33V to dla mnie jest git. Nawiew zrobilem na kosci bo micron to chyba najbardziej grzejace sie kosci i faktycznie az parza jak sie je dotknie zaraz po lub w trakcie testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to kupuj 4 GB na pewno sie przyda (cena zacheca) jesli chodzi o filmy i gry to zalezy, jesli chodzi o Viste to mi nawet przez chwile pasowala i bym jej nie zmienial ale byly 2 rzeczy ktorych niestety nie moge zaakceptowac:

1. Gralem kiedys zawodowo w COD:UO, teraz juz tylko dla przyjemnosci w COD4 i generalnie w Visicie nie mozna skonfigurowac dodatkowych przyciskow w na myszce w grze w setpoint'cie, ktore akurat wykorzystywalem wszystkie w COD'zie

2. Do Creative X-FI pod VISTE sa tylko i wylacznie stery + jakies [ciach!]ly nikomu nie potrzebne, natomiast brak mixer'a, w ktorym wszystko mozna bylo dokladnie ustawic, dopasowac, itd.

 

Dalej jakis razacych uchybien nie zauwazylem co by dyskwalifikowaly ten system, bo na tym sprzecie co mam to smigal az milo, ale niestety tych 2 pktow nie moge zdzierzyc wiec wrocilem do XP'eka z SP3

 

jesli chodzi o CAD'a to nie wiem bo nie uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 2x1gb gr pro 900 i chcaiłbym je podkręcić na 1200 ale nie wiem czy mogę ustawić napięcie na stałe 2.4 i czy będę mógł na nie założyć takie radiatory : http://www.thermalright.com/new_a_page/pro...cooler_hr07.htm ponieważ obecnie z racji WC i bezgłośnego kompa troche się grzeją na tych co są defaultowo?

 

 

manieq1 - jakie masz napięcie dla tych timingów i mhz (2x1 GoodRam Pro 900 @ 1000 4-4-4-12) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będę mógł na nie założyć takie radiatory : http://www.thermalright.com/new_a_page/pro...cooler_hr07.htm ponieważ obecnie z racji WC i bezgłośnego kompa troche się grzeją na tych co są defaultowo?

IMO strata pieniedzy na takie cuda. Lepiej dac jakis wiatrak 120 @5v, bedzie cicho i wydajnie.

Nie mam nic podkrecone na codzien, bo mi nie potrzeba. A przy takich ustawieniach jak w sigu to na 2.4v jest raczej stabilnie (3d marki, gry, spi), chociaz nie sprawdzalem dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ch** jedna ma wrocic z reklamacji w poniedzialek a wczoraj druga kosc mi padla. Ja pierd***** co za badziewie teraz wrzucaja do kosci. Ten 1-szy komplet to moge z nim zrobic co chce i nic im sie nie dzieje a ten drgi komplet co kupilem ze 2 tygodnie temu to jedna od razu byla zjeb**** (poszla na gware) a druga po 2 tygodniach. Az plakac sie chce. Wczoraj wracam z roboty i probuje odpalic kompa wchodzi do windy, pokazuje sie pulpit i BSOD i restart i tak w kolko. Pytam sie zony czy cos z kompem robila, mowi nic, wszystko dzialalo normalnie, to ja do biosu i ustawiam wszystko w default dalej ch** to samo. WYjmuje 1 kosc (ta nowa) wszytko git. Robie clear cmos'a zwora i wkladam tylko to jedna nowa kosc, komputer sie uruchamia ale caly czas czarny ekran, nic sie nie dzieje. Wkladam pojedynczo pozostale moje 2 kosci i wszystko spoko.

Szlag mnie trafil A sadzilem ze padaly tylko 900-etki, no niestety nie tylko. A nawet ich nie katowalem only 2.15V na 1150Mhz (5-5-5-15) bo tak akurat mi dzielnik podawal do ustawien proca na 3.0Ghz. Taki totalny lajcik

 

Trzeba to szybko wszystko sprzedac i kupic jakis moze 2-komplet 2x2GB Excelkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...