Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

zakończyłem modyfikacje i podkręcanie kompa, przynajmniej na razie. Pamięci stanęły na 5 5 5 15, 2.3V i 1200 mhz. Wcześniej pamięci się grzały obecnie zainstalowałem na nich wiatrak i jest stable. Wiatrakipodpięte pod regulator obrotów pozwalają mi całkowicie wyciszyć kompa a WC na procu i grafie pomaga odprowadzić ciepło na zewnątrz, w zailaczu po fanswapie siedzi bezselestny nexus 12 cm: tutaj te modyfikacje: http://files.filefront.com/qauczuqrar/;10013871;/f

 

Tutaj wyniki pamięci z everesta:

Dołączona grafika

 

Mam nadzieje że popracują dłużej niż koledze powyżej. A jak nie to gwarancja i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ch** jedna ma wrocic z reklamacji w poniedzialek a wczoraj druga kosc mi padla. Ja pierd***** co za badziewie teraz wrzucaja do kosci. Ten 1-szy komplet to moge z nim zrobic co chce i nic im sie nie dzieje a ten drgi komplet co kupilem ze 2 tygodnie temu to jedna od razu byla zjeb**** (poszla na gware) a druga po 2 tygodniach. Az plakac sie chce. Wczoraj wracam z roboty i probuje odpalic kompa wchodzi do windy, pokazuje sie pulpit i BSOD i restart i tak w kolko. Pytam sie zony czy cos z kompem robila, mowi nic, wszystko dzialalo normalnie, to ja do biosu i ustawiam wszystko w default dalej ch** to samo. WYjmuje 1 kosc (ta nowa) wszytko git. Robie clear cmos'a zwora i wkladam tylko to jedna nowa kosc, komputer sie uruchamia ale caly czas czarny ekran, nic sie nie dzieje. Wkladam pojedynczo pozostale moje 2 kosci i wszystko spoko.

Szlag mnie trafil A sadzilem ze padaly tylko 900-etki, no niestety nie tylko. A nawet ich nie katowalem only 2.15V na 1150Mhz (5-5-5-15) bo tak akurat mi dzielnik podawal do ustawien proca na 3.0Ghz. Taki totalny lajcik

 

Trzeba to szybko wszystko sprzedac i kupic jakis moze 2-komplet 2x2GB Excelkow

Takie sa D9GXX :D Liczysz na oc only D9 a jak nie ty chyba Elpida kreci sie w miare i jest trwala :) ja zrobilem blad biorac D9 OC jest ok ale jednak jest te lek ze padnie :P u mnie chadza prawie 2 miechy na 2.2-2.3(900-setki to sa :) ) i narazie jest ok :) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ch** jedna ma wrocic z reklamacji w poniedzialek a wczoraj druga kosc mi padla.

Coś się GR popsuł :( ja w piątek kupiłem dla sąsiadki 1gb goodramki value 800mhzów, wczoraj złożyłem kompa (jeszcze procka i mobo wymieniałęm), zainstalowałem system, sprawdziłem stabilność i dzisiaj miałem go zanieść do niej. Wciskam power, przeszło post i zanim zaczął wczytywać się system biało na czarnym napisane coś, że system się rozsypał, zainstaluj na nowo :blink: i zonk. Restart kompa i doszedł tylko do POSTu (czyli nie za daleko) ale nie wczytał urządzeń IDE - myślę taśma, albo dysk, tylko dlaczego nie działa klawiatura :blink: Może zasilacz, wczoraj podłączyłem mój stary, bo czekam na fortrona. Zabrałem się do zamiany na delte, ale pomyślałem, że wrzucę memki do siebie do kompa. Odpalam, pokazał się ekran z info o grafice i zaraz po nim wyświetlił się napis, że odzyskuje bios awarda z dysku :mur: lecą sobie kropeczki, skończyło wczytywać, restart i znowu to samo :lol: Myślałem, że mi mobo się uwaliło, ale na szczęście działa. Jadę kostkę wymienić w poniedziałek i chyba wezmę kingstona, albo kingmaxa.

 

ps. sam ma kostkę 2gb 800mhz, z oznaczeniem GE1008HD-JN, z tematu wnioskuję, że to infineony, kręci się przyzwoicie, ale chyba ją wymienię na coś inszego, bo jak ma paść tak sama z siebie to dziękuję, postoję

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedną padniętą kostkę goodrama - dokładniej pro 900MHz. Niestety zgubiłem paragon od niej, ale mam oryginalne pudełko. Czy mogę reklamować ją na goodram.com? Niby pamięci są na wieczystej gwarancji... Wie ktoś może coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się uda, gościu z Goodrama powiedział, że nie ma problemu, tylko muszę pokryć wysyłkę w obie strony, a oni NA PEWNO naprawią / wymienią pamięci ;) Będzie to trwało max 2 tygi. Chce ktoś 2x1GB Gooda PRO z gwarki albo 512MB ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie narzekał. I tak dobrze, że na maila odpowiedzieli. ;-) PS. Ja wam polecam nie patrzyć czy pamiątki mają 667 czy 800mhz. Moim zdaniem w 800 wcale nie ma lepszych kostek ani nic z tych rzeczy. Widziałem 800 na dziwnych kostkach i 667 na elpidach, więc nie ma reguły, a dopłacać nawet 5zł chyba nie warto. I jeszcze z tego co czytałem ludziom się bardzo cienkie gr800 CL6 trafiały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, komuś jescze good ramy idą na 1200? jeżeli tak to na jakcih napięciach i przy jakich timingach?

U mnie 5 5 5 15, 2.3V + nawiew z Fandera 9cm bezpośrednio na pamięci (regulacja od panelu w idle wył. w stresie włącozny) - stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2x1GB (PRO 900) idą na 1200MHz 5-5-5-15 ~2.17V bez nawiewu stabilne. Mam też 2x512MB (też 900) i robią tyle na trochę poniżej 2.15V. Gdzieś w domu leży jeszcze jeden komplet 2x1GB Gooda PRO, ale nie chce mi się testować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema :wink: posiadam pamiatki ddr2 goodram 800mhz CL5 jednak chodza na 400 ale chcialbym je sprawdzic wycisnac cos wiecej zapodalem napiecia 2.1v i 430mhz i nie wstaje komp co jeszcze mam podwyzszyc pamieci a jak tak to do ilu mozna 2.3v ???? bo nie mam radiatorow na nich bo interesuje mnie stabilnosc 900mhz czy to mozliwe,ale watpie ,jak ustawilem dzielnik 1:1 i rowne 400 to zrobilo sie takie 5-6-6-19 a na 320 mhz bylo 5-5-5-18czy za odp dzieki :wink:

post-157238-1214847445_thumb.jpg

post-157238-1214847477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie ;-)

 

V2,3 goodram pro 900

 

 

i gdyby to nie było do 24/h to bym i 1300 wycisnął.

 

 

a 1200 robią przy 2.0V

post-112687-1219776641_thumb.jpg

post-112687-1219776650_thumb.jpg

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micron D9.

 

w sumie dawno sprawdzałem. Mam teraz chłodniejszą budę (bo na grafice pojawił się blok, i bonusowy wiatraczek)

 

Sprawdzę ponownie cl4 przy okazji

 

Cos mi sie wierzyc nie chce ze jest az taka roznica miedzy CL5 a CL4

 

Lepiej?

post-112687-1219787285_thumb.jpg

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opinie na temat pamięci DDR-2 Goodram 8GB/800 2*4GB Dual GR800D264L5/8GDC gdyż chcę je zakupić do płyty gigabyte na ch 790GX z max wykorzystaniem 4 banków pamięci. Pamięci są na kościach hynixa, czy lepiej kupić 2x4GB firmy OCZ.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pamięci Goodram 2x1GB 667Mhz i mam pytanie, nie są one za słabe do reszty sprzętu (jak w sygnaturze)? Taktowania mimo podniesienia napięcia nie mogłem zmienić-obojętnie do ilu podniosłem to po resecie system już nie wstawał, dlatego zmieniłem tylko timingi na najniższe przy jakich jest stabilny, czyli 4-3-3-3. Test pamięci w Everest pokazuje średnio 5GB/s zapis i odczyt, latency 61.6 ns. Jest sens zmieniać je na 2x1GB 800Mhz czy nic nie odczuje? 4GB chyba nie ma sensu kupować bo jak sprawdzałem max ile wykorzystuje to 1GB, poza tym mam viste 32-bit.... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opinie na temat pamięci DDR-2 Goodram 8GB/800 2*4GB Dual GR800D264L5/8GDC gdyż chcę je zakupić do płyty gigabyte na ch 790GX z max wykorzystaniem 4 banków pamięci. Pamięci są na kościach hynixa, czy lepiej kupić 2x4GB firmy OCZ.

Z mila checia podepne sie pod Twoje pytanie. Szukam podobnego zestawu, z tym, ze 4x4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eugeniusz

 

Mam te pamięci o które pytasz, one nie są chyba na Hynixach.

 

Teraz latają mi na 530MHz przy 2.2v i niezoptymalizowanych timingach. Nie grzebałem jeszcze przy nich, bo mam mało czasu, dałem maksymalnie wysokie timingi jakie mozna ustawić w biosie tak żeby polecieć z megahercami w góre.

Nie wiem jak działają OCZ'ty.

Pozdrawiam.

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję :P

Zakupiłem takie kostki:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Ktoś coś o nich wie? Po oznaczeniu do niczego konkretnego nie doszedłem, a sprawdzić ich teraz nie mam zbytnio jak. Mam nadzieję, że nie są one z serii tych padających goodramów... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...