Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie . Czy zwykłe goodram cl5 2x2 gb 800 pójdą na 900 ? Zamierzam kupić pakiecik 8 GB tzn 4x2 . Dramatycznie szukam sposobu na tanie 8 gb z OC . Strasznie potrzebuje takiej ilości ramu bo rendery z texturami po 4k na obiekcie już mi nie przechodzą . Idzie idze powoli zżera ram i kaput zwis :( . W photo przy dużych plakatach też już nie dam rady pracować , muszę resetować kompka tak po 40 minutach pracy . W przyszłości zamierzam wymienić procesor mój C2D 4300 - 1800@3200 na quada 9400 więc przy 8*450 miałbym 3600 czyli nawet . Czy to ma sens ? myśle nawet nad dokupieniem samych 4 gb 1066 a puźniej kolejnych 1066 . obecnie mam 3 giga OCZ 2x512 + 2x1024 . Co radzicie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 6h zabawy poszło 6 kitów, czyli 12 modułów... 12 GB D9 na jednej płycie... cóż zdarza się. Każdy moduł martwy całkowicie - oddam do labu i zobaczę co było przyczyną. Może tylko układy od regulacji napięć padły, a nie same kości, bo pamięci bardzo dobre były :( Średnio zestaw Dual Channel na 30 min starczał. Błąd zrobiłem że wybrałem tę płytę, ale cóż MOA. Teraz płyta już jest daleko, ale podejrzewam, że tam żadnej regulacji sekcji zasilania pamięci nie ma, pewnie rail 3.3v prosto z zasiłki idzie na pamięci :lol: (tyle, że na Asusie 3.3v można benchować godzinami i memki żyją...)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 6h zabawy poszło 6 kitów, czyli 12 modułów... 12 GB D9 na jednej płycie... cóż zdarza się. Każdy moduł martwy całkowicie - oddam do labu i zobaczę co było przyczyną. Może tylko układy od regulacji napięć padły, a nie same kości, bo pamięci bardzo dobre były :( Średnio zestaw Dual Channel na 30 min starczał. Błąd zrobiłem że wybrałem tę płytę, ale cóż MOA. Teraz płyta już jest daleko, ale podejrzewam, że tam żadnej regulacji sekcji zasilania pamięci nie ma, pewnie rail 3.3v prosto z zasiłki idzie na pamięci :lol: (tyle, że na Asusie 3.3v można benchować godzinami i memki żyją...)

Trza było obczaić skąd płyta ssie dla pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj cena za 1100 cl6 była 179 zł... :)

 

1100 PRO 2x2 są w stanie zrobić 1150 - 1200 na cl6. Te pamięci nie są optymalizowane pod CL5 :)

 

A co do napięcia dopuszczalnego, w teorii 1.9v (zgodnie z nalepką na pamięciach), ale z testów wynika, że wytrzymują napięcia do 2.4v.

takie małe sprostowanie,minimalne dopuszczalne napięcie to 2.1V :wink: wiem bo dzisiaj dostałem te memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie możesz dawać na nie wyższe napięcia :] i nikt się w razie czego nie przyczepi :]

 

Oryginalna specyfikacja wynosi 1100 6-6-6-18 1.8v i tyle będą robić. Jeśli możesz to podaj nr seryjne.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie możesz dawać na nie wyższe napięcia :] i nikt się w razie czego nie przyczepi :]

 

Oryginalna specyfikacja wynosi 1100 6-6-6-18 1.8v i tyle będą robić. Jeśli możesz to podaj nr seryjne.

póki co ustawiłem 1065mhz 6-6-6-18 i rzeczywiście wszystko działa ok,niestety dalej już chyba nie dam rady bo E5200 już wymięka a AB9 ma mało dzielników.Podoba mi się ze nie potrzebują dużego V do takich taktowań. :rolleyes:.Co ciekewa memset odczytuje command Rate = 1T Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić najlepiej aby wzrósł odczyt tych pamięci ? Teraz mam tak : dzielnik 5/6 (FSB 425) pamięć 510(1020 MHz) 5-5-5-15 i odczyt pamięci 7400 MB/s, zapis 8800 MB/s, kopiowanie 8200 MB/s a czas dostępu 73 ns , wcześniej na Foxconnie Mars miałem na ogół zbliżone wyniki wszystkich pozycji a teraz występują rozbieżności - przy tym samym dzielniku ale FSB 435 miałem ok 9200 MB/s na r/r/c a czas dostępu 56ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

performance level możesz dać niższy (to akurat mocno wpływa na osiągi pamięci) - w biosie oznaczony jako TRD. subtimingami też się możesz pobawić. możesz też dać wyższe fsb

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 6h zabawy poszło 6 kitów, czyli 12 modułów... 12 GB D9 na jednej płycie... cóż zdarza się.

 

A ja właśnie chciałem montować nowy zestaw MSI P45 Neo2-FR + GR Pro 1066 2x2GB + E6300

 

Xtreme Addict jaki konkretnie model płyty jest taki felerny?

A może to tylko ta sztuka?

Tylko czy ryzykować?

Może polecicie jakąś inną płytę w granicach 400zł do OC i stabilnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chciałem montować nowy zestaw MSI P45 Neo2-FR + GR Pro 1066 2x2GB + E6300

 

Xtreme Addict jaki konkretnie model płyty jest taki felerny?

A może to tylko ta sztuka?

Tylko czy ryzykować?

Może polecicie jakąś inną płytę w granicach 400zł do OC i stabilnej pracy.

Jakiś Asus P5Q ?

 

Lanc, ile v jest na Twoich kosciach? Tak jak na egieldzie 2.1 - 2.4v? Bo ja dzis dostalem swoje i mam 2.0 - 2.2v. Czyzby nowa gorsza partia?

2.1-2.4v ;)

 

I nie taka gorsza... Moje robia te swoje 1066 na 1.85v czy coś w tej okolicy (screeny w temacie)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1-2.4v ;)

 

I nie taka gorsza... Moje robia te swoje 1066 na 1.85v czy coś w tej okolicy (screeny w temacie)

Ja obecnie walcze z 555mhz na jak najnizszym v, atm leci 2.24v memtest.

Na 560mhz nawet 2.4v nie pomaga. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, moze 2.7v pomoze. :D Szkoda troche ze sie tak grzeja niemilosiernie, roznica pomiedzy 2.1v a 2.3v jest bardzo niewielka w temp imo.

 

555mhz 2.3v cos nie bangla u mnie, Lanc przy ilu plnach zrobiles 555?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...