Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawić najlepiej aby wzrósł odczyt tych pamięci ? Teraz mam tak : dzielnik 5/6 (FSB 425) pamięć 510(1020 MHz) 5-5-5-15 i odczyt pamięci 7400 MB/s, zapis 8800 MB/s, kopiowanie 8200 MB/s a czas dostępu 73 ns , wcześniej na Foxconnie Mars miałem na ogół zbliżone wyniki wszystkich pozycji a teraz występują rozbieżności - przy tym samym dzielniku ale FSB 435 miałem ok 9200 MB/s na r/r/c a czas dostępu 56ns

Mars daje dosc ciasne timingi (wyciaga z pamieci to co najlepsze ;) ). Pobaw sie troche timingami i PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL6 spokojnie dobijają do 1150 na niskim napięciu.Teraz można zastanowić się także nad Kingston HyperX Black Limited Edition DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem jak właściwie ustawić pamięci GoodRam PRO 1066 na płycie Asus p5b. Procek E5200 w chwili obecnej ustawiony 10,5x266. Czekam na karakorum więc na razie nie podkręcam go bardziej. Mnożnik pamięci 1:2. Pamięci ustwione z automatu SPD, chodzą teraz na 1066 z takimi ustawieniami:

Dołączona grafika

 

Napięcie na pamięciach ustawione według biosu na 2,1V. Ustawiam pamięci ręcznie z następującymi wartościami:

CAS Latency - 5

RAS to CAS delay - 5

RAS Precharge - 5

RAS Activate to Precha - 15

Write Recovery Time- 6

TRFC - 42

TRRD - 10

Rank Write to Read Delay - 10

Read to Precharge Delay - 10

Write to Precharge Delay - 11

 

Komputer się nie uruchamia. Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem kostki 1066 Pro CL5 z oznaczeniem 2.0 - 2.2. Jakie napięcie można dać max na nie zeby je nie usmazyc i ile one powinny leciec? Jak ktos może podać ustawienia pod P5B Premium to będę wdzięczny na razie tak jak kolega wyżej mogę je odpalić tylko na spd auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem kostki 1066 Pro CL5 z oznaczeniem 2.0 - 2.2. Jakie napięcie można dać max na nie zeby je nie usmazyc i ile one powinny leciec? Jak ktos może podać ustawienia pod P5B Premium to będę wdzięczny na razie tak jak kolega wyżej mogę je odpalić tylko na spd auto.

Z tego co pamietam to u mnie 555mhz nie bylo do konca stabilne na 2.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Stałem się ostatnio posiadaczem pamięci Goodram Pro 2x2GB 1066 MHz CL5. Jako że w BIOSie były ustawione na 800MHz CL5 to postanowiłem sam ręcznie przestawić je na standardowe zegary. Mam jedynie problem z ustawieniem Bank Cycle Time. Na razie zostawiłem domyślne 31 ale myślę że to za wysoko. Jak należy ustawić ten parametr? Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji. Dodam że nie kręcę pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie problem z ustawieniem Bank Cycle Time. Na razie zostawiłem domyślne 31 ale myślę że to za wysoko. Jak należy ustawić ten parametr? Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji. Dodam że nie kręcę pamięci

Właśnie: czy może ktoś podać dokładne ustawienia wszystkich parametrów tych pamięci z jakimi mają one pracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPD samo ustawi odpowiednie parametry.

I tu się nie zgodzę bo na p5b premium ustawia te pamięci przy 1066 ustawia je 5-5-5-18, a nie jak być powinno 5-5-5-15. Dlatego chciałem zapytać o pozostałe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę bo na p5b premium ustawia te pamięci przy 1066 ustawia je 5-5-5-18, a nie jak być powinno 5-5-5-15. Dlatego chciałem zapytać o pozostałe parametry.

bo tak ma zapisane w spd, zobacz w cpuz czy memsetcie. w memsecie zobaczysz wiecej parametrow. zawsze sa one troszke poluznione.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę bo na p5b premium ustawia te pamięci przy 1066 ustawia je 5-5-5-18, a nie jak być powinno 5-5-5-15. Dlatego chciałem zapytać o pozostałe parametry.

Skoro ustawia tak to znaczy ze tak powinno byc, a nie tak jak sie Tobie wydaje ze powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ustawia tak to znaczy ze tak powinno byc, a nie tak jak sie Tobie wydaje ze powinno byc.

Co ty piszesz. Cytat ze strony GoodRama: "Moduły te pracują z częstotliwością 1066MHz, przy timingach 5-5-5-15 i nominalnym napięciu 2.1-2.4V.". Więc nic mi się wydaje, po prostu takie są fakty. Kupiłem pamięci które mają działać z takimi timingami, to czemu mam się zgadzać na ich wolniejszą pracę? Chodzi mi tylko o podanie dokładnych parametrów z jakimi te pamięci powinny działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawcie się alphami

Masz na mysli konkretna wartosc czy ogolnie? :>

 

Chyba max moich przy 2.2v wieksze woltowanie srednio pozwala uzyskac wyzsze taktowanie. :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pamięciami Goodram PRO 2*2GB 1100 CL6. Miały działać na BIOSTARZe TPower I45. Na jednej kości komputer w ogóle nie wstaje, nic. Wyjąłem jedną i na drugiej z kolei bootuje. Nic nie pomaga - ustawienie ~2V+, zmiana kostek w bankach, ustawienie na sztywno taktowania (1000MHz CL5 jest w porządku, ale na 1066 już nie bootuje - oczywiście działająca sztuka). Dovoltowałem NB do ~1,45V+ i również nic. Dokładnie tak samo miałem z 900 na D9 GMH, poszły na RMA - cóż za ironia losu... Moim zdaniem, trafiłem na jakiś bardzo trefny komplet...Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli konkretna wartosc czy ogolnie? :>

 

Chyba max moich przy 2.2v wieksze woltowanie srednio pozwala uzyskac wyzsze taktowanie. :(

na RF spróbuj kombinacji 5-5-5-15-3-55-6-3 9-5-6-5-7-5-7 16-6-2-7-7, DRAM REF VOLTAGE: +10 x3, DRAM CLK SKEW advance + 150 ps x2 (ewentualnie) i najlepiej wgraj bios 0902.

 

Witam, mam problem z pamięciami Goodram PRO 2*2GB 1100 CL6. Miały działać na BIOSTARZe TPower I45. Na jednej kości komputer w ogóle nie wstaje, nic. Wyjąłem jedną i na drugiej z kolei bootuje. Nic nie pomaga - ustawienie ~2V+, zmiana kostek w bankach, ustawienie na sztywno taktowania (1000MHz CL5 jest w porządku, ale na 1066 już nie bootuje - oczywiście działająca sztuka). Dovoltowałem NB do ~1,45V+ i również nic. Dokładnie tak samo miałem z 900 na D9 GMH, poszły na RMA - cóż za ironia losu... Moim zdaniem, trafiłem na jakiś bardzo trefny komplet...Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro.

Byłbyś pierwszym, który ubił te pamięci. Jakiś wyjątkowy pech chyba, Microny Cię bardzo nie lubią. Może to też być kwestia czegoś innego, podaj napięcia na swoich konkretnych egzemplarzach i spróbuj zabootować pamięci na jakimś uczciwym ASUSie

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

902 moim zdaniem jest dobry. 803 też działa, podobno wyciąga wyższe FSB, ale moja była P5E wyciągała na 902 600fsb stable na powietrzu, więc 803 nie pomógłby w niczym ;], 701 też bardzo dobry. Ramy zawsze testuje na 902 i wszystko tryka jak ta lala zawsze.

 

Ogólnie ASUS = najnowszy bios najlepszy i tak jest w znacznej większości biosów (oraz bet) do uczciwych Asusików :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA, pamięci poszły na RMA i dostałem nowe - teraz wszystko działa, no prawie. Poza tym, że nie chcą bootować na 1000MHz + przy 5:6. Na pewno winne są źle ustawione timingi - TPower I45 ustawia dokładnie takie, jakie daje starym krukom 2*1, różni się tylko TRFC ustawione na 52, a nie 42. Bawiłem się z PL (10-13) i nic. Oczywiscie cztery podstawowe timingi są ustawione na 6-6-6-18 z vdimm +0,05V. Mowa oczywiście o 1100MHz CL6 'blue'. Z góry dzięki za pomoc, pozdro.

Edytowane przez omkosmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wg. MemSeta 4.0:

 

5

5

5

5

15

 

6 (zablokowane)

52

7

14

11

3

8

5

6 (zablokowane)

3120T

2T

 

 

Pamięci pracują przy 800MHz 5-5-5-15 - wszystkie ustawienia mam w tej chwili defaultowe. BIOS:

 

5-5-5-15

 

tWR 6

tRFC 52

tWTR 3

tRRD 3

tRTP 3

Write to Precharge Delay 14

Read to Precharge Delay 5

PrechargeAll to Act Delay 6

PrechargeAll -> Refresh Delay 6

R-to-W Delay 8

R-to-R Delay (Same Rank) 4

W-to-W (Same Rank) 4

W-to-R Delay (Same Rank) 11

Refresh Counter AUTO

 

PS. Wybaczcie mi proszę te metody, ale nie mam chwilowo dostepu do aparatu, a i korzystam z internetu bezprzewodowego - wrzucenie screena jest niemozliwe. Dziekuje za pomoc, pozdro.

Edytowane przez omkosmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...