Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pamięci DDR2 667 Goodram na płycie P5LD2 Deluxe - jakie najlepsze timingi będą dla tych pamięci ? Procek na tej płycie to PD 805. Czy fakt że ten procek chodzi na szynie 533 (a nie na 800) ma wpływ na pamięć ?

Teraz pamięci idą na częstotliwości 280,6 Mhz (czyli 560 - tak samo jak idzie obecnie procek na 560), z timingami 4-4-4-12. (w/g CPU-Z ustawiłem ręcznie bo płyta ustawiła dużo gorsze timingi) Czy mogę jeszcze te pamięci przyspieszyć ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz poprobowac na jakich ustawieniach twoj komp jest najbardziej wydajny......

Mozesz tez zmniejszyc szyne dajac mniejsze timingi......

Wiec radze Ci sie pobawic zrobic kilka testow i osobiscie sprawdzic co jest najlepsze dla twojego kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

280 z 4-4-4-12 to bardzo cienko

jak masz zamiar pracować na takich taktach to popracuj nad timingami, a jak nie to leć w góre z częstotliwością, bo procek też jeszcze duuuuużo zniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się stabilnie ustawić moje pamięci na timingach 3-3-3-9,na częstotliwości 221 MHz. Nie ma żadnych problemów (test - gra NFS MW -2 godzinki) , ale na wszelki wypadek pytam czy to są dobre ustawienia i czy bezpieczne ? Jak podnoszę zegar procka to zapis - odczyt pamięci pogarsza się znacznie.

Na procku taktowanym 2,95 GHz mam najlepsze wyniki pamięci (zapis-odczyt AIDA). Co zrobić żeby pamięci szły równie dobrze na procku taktowanym 3,4 GHz ??

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im 3:5 i wyższe napięcie, one łykają z powodzeniem do 2,3V

Na 2,3V nie będzie problemu z grzaniem się kości ? Nie mogę założyć radiatorów bo jakiś debil zamiast na laminacie nalepił plomby na kostkach :mur: . Na 3-3-3-6 poszły na standardowym napięciu bez niespodzianek. Jakie są ich maksymalne możliwości (sprawdzone) bez dodatkowego chłodzenia ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

daj im chociaz dzielnik 3:5 bo teraz to one nawet na standardowych megaherzach nie chodza

sproboj tak fsb:185 dzielnik 3:5 to ci da ok 616Mhz na ramie i timingi 3-3-3-6 V zostaw narazie standardowe jaknie beda chodzic to im podniesiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj im chociaz dzielnik 3:5 bo teraz to one nawet na standardowych megaherzach nie chodza

sproboj tak fsb:185 dzielnik 3:5 to ci da ok 616Mhz na ramie i timingi 3-3-3-6 V zostaw narazie standardowe jaknie beda chodzic to im podniesiesz

Więc tak, ustawiłem CPU - 185, DDR2 na 617Mhz - system nie odpala, nawet na niższym taktowaniu pamięci (około 540 MHz) też nie uruchamia się. Próbuję dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie podnieś, nic dziwnego ze sie nie odpaliły skoro zapakowałeś im ostre timingi na tych zegarach i def vdimm. Moje tez mają nalepki i nie moge im dać radiatorów, powiesiłem naprzeciw ich wiatraczek ale to tak profilaktycznie bo wczesniej używałem 2,3V bez żadnego nawiewu.

 

Daj im 3:5 timingi CL4 4-4-7 i 2,3V i zobacz na ile pójdą, następnie jak osiągniesz maks z CPU (podejrzewam ze proc Cię własnie ograniczy) to stopniowo zaciesniaj timingi.

 

Nikt Ci nie poda gotowej recepty jak masz ustawic memki, musisz sam wypraktykować co sie u Ciebie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie podnieś, nic dziwnego ze sie nie odpaliły skoro zapakowałeś im ostre timingi na tych zegarach i def vdimm. Moje tez mają nalepki i nie moge im dać radiatorów, powiesiłem naprzeciw ich wiatraczek ale to tak profilaktycznie bo wczesniej używałem 2,3V bez żadnego nawiewu.

 

Daj im 3:5 timingi CL4 4-4-7 i 2,3V i zobacz na ile pójdą, następnie jak osiągniesz maks z CPU (podejrzewam ze proc Cię własnie ograniczy) to stopniowo zaciesniaj timingi.

 

Nikt Ci nie poda gotowej recepty jak masz ustawic memki, musisz sam wypraktykować co sie u Ciebie sprawdzi.

Jasne że nikt mi nie powie jak mam ustawić swojego kompa, chodzi o przybliżone porównania. Dałem timingi 4-4-4-7 na 2,3V, (fsb 185) - odpalił ale na CINEBENCH-u RESET !

Sprawdzę czy pamieci nie sypią błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nikt mi nie powie jak mam ustawić swojego kompa, chodzi o przybliżone porównania. Dałem timingi 4-4-4-7 na 2,3V, (fsb 185) - odpalił ale na CINEBENCH-u RESET !

Sprawdzę czy pamieci nie sypią błędami.

 

Tyle ze pamieci mają do CineBencha tyle co piernik do wiatraka wiec poszukaj jakiegoś lepszego testera ;) polecam 32M spi albo stress prime for RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

a mam pytanie czy 2,3v na ddr2 nie zaszkodza tym goodramom na codzień? jesli tak to jak sadzicie ile mozna dac na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie podnieś, nic dziwnego ze sie nie odpaliły skoro zapakowałeś im ostre timingi na tych zegarach i def vdimm. Moje tez mają nalepki i nie moge im dać radiatorów, powiesiłem naprzeciw ich wiatraczek ale to tak profilaktycznie bo wczesniej używałem 2,3V bez żadnego nawiewu.

 

Daj im 3:5 timingi CL4 4-4-7 i 2,3V i zobacz na ile pójdą, następnie jak osiągniesz maks z CPU (podejrzewam ze proc Cię własnie ograniczy) to stopniowo zaciesniaj timingi.

 

Nikt Ci nie poda gotowej recepty jak masz ustawic memki, musisz sam wypraktykować co sie u Ciebie sprawdzi.

Pytanie: gdzie się ustawia dzielnik dla fsb/mem ? Jak podjadę do 180 na fsb to mam 3:4 i pamięci chodzą na 233 MHz (więc dużo poniżej możliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie...

 

D9 są odpowiednikiem Winbondów - lubią niskie timingi i wysokie "V"... do 2,6v do testów swobodnie :D

 

Mylisz te kosci z good ramów z D9 "fat body" one sa zupelnie inne, przedewszystkich nie lubia 3-2-2 w odrożnieniu od fat body

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz te kosci z good ramów z D9 "fat body" one sa zupelnie inne, przedewszystkich nie lubia 3-2-2 w odrożnieniu od fat body

Doskonale wiem o co chodzi z FATBODY - najlepszy tydzień to MT47H64M8BT-37E (rev. A) montowany w Corsair 5400UL v1.2, robił 500 MHz 4-2-2... [tzn. niektóre sztuki :D] i wytrzymują V do 2,9v...

 

D9 to jedna rodzina, choć są gorsze od swych starszych braci to jednak odziedziczyły ich właściwości. Bądź co bądź te timingi są niskie jak na DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodramy na D9DCQ

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Wracając do timingów - ustawiłem dzielnik 3:5 (panowie troszku wyrozumiałości proszę :D ) i timingi 4-4-4-7, niby wszystko było OK ale na benchmarku 2005 zawieszka (2001 i 2003 bez problemu). Co jest przyczyną zawieszania ? Pamięci, czy procek ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict -

Są jeszcze pamięci Goodram 667 / 512MB (jednostronne) na kościach ELPIDA. Co to za kostki ?

 

Dołączona grafika

 

 

 

Ciekawe jest to że mam dwie pamięci Goodram-a (kupowałem osobno w proline w odstępie 2 tygodni i nie trafiłem już na tą samą serię), jedna na kościach D9DCQ a druga na kościach ELPIDA i obie chodzą w dualu bezproblemowo, memtest nie wykazuje żadnych błędów.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej, posiadam pamięci GOODRAM 512/667 na różnych kościach (jedna D9, druga ELPIDA). Pamięci działają w dualu (P.O.S.T wyświetla dual channel i CPU-Z to samo) obecnie chodzą na dzielniku 3:4, na 233 MHz (3-3-3-6)

Jak je wcześniej podkręciłem (tak jak mi wcześniej doradzano) na ~570 MHz (dzielnik 3:5) v-2,3V - poszły, teraz NIE chcą. Komp wogóle się nie uruchamia. Pytanie: czy jest to wina (niestety) różnych kości na których mam pamięci, czy może dostały ?

Na niższym dzielniku i niższych timingach (procek na 3,5GHz) działają bez problemów. Na wyższym dzielniku i częstotliwościach (w sumie takich na jakich powinny chodzić) już nie wstają (nawet na 2,3 V)

Inna sprawa to taki szczegół:

system identyfikuje te pamięci tak: PC2-3200

z kolei na opakowaniu jest tak: PC2-5300

Błąd odczytu, czy pamięci nie te ? Czy może to dlatego że one nie chodzą na "swoich" częstotliwościach ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadla wam jakas sztuka chodzaca na ~350 3-2-2-4???

czukam jakis memek ktore by na tyle poszly moze byc nawet martne 330mhz

moje robia tylko 3-3-3-4 370 2.3V moze po vmodzie pojda wyzej?

voltowal ktos juz takie goodramki na micronach d9?????

ps. u mnie w sigu link do spi16mb obrazuje jak moje ramki mniej wiecej chodza

koniec na 2.3v jest na ~370mhz

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...