Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

ale tylko w standardzie. Co z tego że są niby DDR533? To nie ma znaczenia - liczą się kości na jakich dane moduły są zrobione.

 

dokładnie, ja mialem goodramy na d9'tkach 533 i szly na 600mhz przy 3.3.3.4 spokojnie ;)

wiec lepiej niz niejedne 667 :]

ale trafic teraz na dobre kosci.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KingMax 1024 MB DDR2 533MHz - KLBD48F-A8KB4.

 

DOBRE TO JEST ? bo mam w zasiegu --- bo nie wiem czy brać to czy jaki kolwiek ddr 667

 

---------------------------------------------

a tak po za tym może ktoś zrobil by TABELKĘ z proównaniami DDR2 ( 533,667,800) BO czytałem te 6 stron ale mam mętlik co jest extra , co dobre a co takie sobie

 

a chciał bym to ujrzeć w TABLCE -- było by mi prościej przy zakupach w sklepie mieć przy sobie wydrukowaną tableke i lukac na nią zanim podejdę z daną kością do kasy ( akurat mam taką możliwość i to nie jedną--< to dla złośliwców>

 

nie żebym przebierał ale jeśli ma się możliwość-i to czemu nie skorzystać i se nie wybrac jeśli płaci sie tyle samo :)

 

zalezy mi na czasie :) więc pośpieszcie się z ta TABELKĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak po za tym może ktoś zrobil by TABELKĘ z proównaniami DDR2 ( 533,667,800) BO czytałem te 6 stron ale mam mętlik co jest extra , co dobre a co takie sobie

Ja przeczytałem te same 6 stron i nie mam żadnego mentliku w głowie. Micron D9 - brać. Pozostałe - różnie to może być.

 

A teraz jeszcze jedno pytanko - jakie napięcie raczej nie zrobi krzywdy micronom D9 (mówie tu o zwykłych, a nie FB)? Producent jasno tego nie określił. Widzę że ludzie zapodają do testów 2.4V (a nawet wiecej). 2.2V na codzień chyba nie powinno zabić memek, tym bardziej, że widzę, iż spora ilość modułów DDR800 ma napiecie zalecane 2.1-2.3V, wiec producenci raczej wiedzą co piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tylko w standardzie. Co z tego że są niby DDR533? To nie ma znaczenia - liczą się kości na jakich dane moduły są zrobione.

I tu się własnie mylisz, GoodRam 533 mimo ze na D9 to nie dorasta do pięt wersji 667. Nie wiem czy to nie czasami z powodu innego PCB.

 

dokładnie, ja mialem goodramy na d9'tkach 533 i szly na 600mhz przy 3.3.3.4 spokojnie ;)

wiec lepiej niz niejedne 667 :]

ale trafic teraz na dobre kosci.....

Jak masz GR na elpidzie to zgodze się z tą wypowiedzia, jeśli jednak mówisz o GR 667 na D9 to bredzisz. Moje na 3-3-3-4 idą do 720MHz a Lagierka do 750 wiec to znaczy tutaj twoje marne 600MHz ? nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się własnie mylisz, GoodRam 533 mimo ze na D9 to nie dorasta do pięt wersji 667. Nie wiem czy to nie czasami z powodu innego PCB.

Pokaż jakieś testy, które bez cienia wątpliwości pokażą, iż kostki D9 w goodramach 533 są gorsze od tych z 667. Nie ma takich testów, więc swojego twierdzenia nie udowodnisz. Na podstawie jednego czy dwóch modułów nie wyciągaj wniosków. Dodatkowo chciałbym przypomnieć, iż D9 to cała rodzina kostek - są lepsze (ze sławetnymi fatbody) i gorsze, ale wszystkie charakteruzują się dobrymi timingami i możliwościami OC oraz tym że lubią jak je się prądem popieści :D Inne PCB? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś testy, które bez cienia wątpliwości pokażą, iż kostki D9 w goodramach 533 są gorsze od tych z 667. Nie ma takich testów, więc swojego twierdzenia nie udowodnisz. Na podstawie jednego czy dwóch modułów nie wyciągaj wniosków. Dodatkowo chciałbym przypomnieć, iż D9 to cała rodzina kostek - są lepsze (ze sławetnymi fatbody) i gorsze, ale wszystkie charakteruzują się dobrymi timingami i możliwościami OC oraz tym że lubią jak je się prądem popieści :D Inne PCB? Nie.

Nie ucz ojca dzieci robić, troszke wiem o tych GoodRamach i wiem ze 533 ma inne PCB niż 667. Przyładem modelowym z D9 na pokladzie GR 533 jest kolega wspac który za nic w świecie nie zbliżył sie do wyników GR 667, zresztą spytaj jego czemu się pozbył tych 533 i kupił GR Pro 800.

 

GR533

Dołączona grafika

 

 

GR 667

Dołączona grafika

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz ojca dzieci robić, troszke wiem o tych GoodRamach i wiem ze 533 ma inne PCB niż 667.

Troszkę? To nie brzmi dobrze. Nie potwierdzisz jednak, ze inne PCB znaczy gorsze (bo może być np. lepsze). Wpływu PCB na podkręcalność tych goodramów też nie jesteś w stanie udowodnić.

Przyładem modelowym z D9 na pokladzie GR 533 jest kolega wspac który za nic w świecie nie zbliżył sie do wyników GR 667, zresztą spytaj jego czemu się pozbył tych 533 i kupił GR Pro 800.

jeden przykład? To zdecydowanie za mało żeby na jego podstawie można było cokolwiek konstruktyknego i w większości przypadków prawdziwego stwierdzić. NIestety potrzeba kilka/kilkanaście takich modułów żeby coś sensownego zawyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru Cie uswiadamiać, z własnego doświadczenia i wymiany informacji z innymi użytkownikami GR 667 na D9 wiem ze nie ma słabych D9. Więc skoro 533 tak kuleją winne musi być inne PCB.

 

Z mojej strony koniec dyskusji.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś testy, które bez cienia wątpliwości pokażą, iż kostki D9 w goodramach 533 są gorsze od tych z 667. Nie ma takich testów, więc swojego twierdzenia nie udowodnisz. Na podstawie jednego czy dwóch modułów nie wyciągaj wniosków. Dodatkowo chciałbym przypomnieć, iż D9 to cała rodzina kostek - są lepsze (ze sławetnymi fatbody) i gorsze, ale wszystkie charakteruzują się dobrymi timingami i możliwościami OC oraz tym że lubią jak je się prądem popieści :D Inne PCB? Nie.

od razu widać, że na ramkach zęby zjadłeś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam te Goodramy - wyglądają ślicznie :) Ale nie moge zdjać skurczybykowi radiatora... zapinki odpinam, próbuje od siebie oddzielić ale nie drgnie :( Takze nie wiem czy D9. Po oznaczeniach na radiatorze nie da się stwierdzic?]

 

edit; zdjęte Kości D9 :) :D

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit; zdjęte Kości D9 :) :D

D9 i co dalej? D9GMH? D9GKX? Daj kolejne literki po D9. Ja sie sprawują? Jak masz możliwosć, to sprawdź czy latają chociaż 4-4-4-12 DDR800 przy 2V? Potestuj i zapodaj wyniki.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D9GMH

Nie mam możliwości. Reszte sprzętu kupie na początku sierpnia.

Szkoda że nie będzie teściku :cry: Dla pocieszenia (siebie i innych) dodam, że D9GMH to jedne z najlepszych kostek. Przy odrobinie szczęście CL4 DDR1000 przy niezbyt wysokim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie będzie teściku :cry: Dla pocieszenia (siebie i innych) dodam, że D9GMH to jedne z najlepszych kostek. Przy odrobinie szczęście CL4 DDR1000 przy niezbyt wysokim napięciu.

To super :) Teścik będzie. Tylko później ;)

 

Jak tylko kupie proca i mobo dam znać. Nie długo wyjeżdzam na 2 tyg i wróce na początku sierpnia. Akurat będzie po obniżce cen więc wtedy coś kupie.

 

PS:Chyba że ktoś teraz ma na sprzedać używke p5ld2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super :) Teścik będzie. Tylko później ;)

 

 

 

PS:Chyba że ktoś teraz ma na sprzedać używke p5ld2

P5LD2 to kiepski wybór, braknie Ci albo FSB dla procka albo dzielników dla pamięci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz ojca dzieci robić, troszke wiem o tych GoodRamach i wiem ze 533 ma inne PCB niż 667. Przyładem modelowym z D9 na pokladzie GR 533 jest kolega wspac który za nic w świecie nie zbliżył sie do wyników GR 667, zresztą spytaj jego czemu się pozbył tych 533 i kupił GR Pro 800.

witam witam

tak to prawda, moje 533 byly nd D9, ale ale - mozliwe calkiem ze to wina pcb byla bo nie tolerowaly wiecej niz 2.15v :/ dosc dziwne, ale i tak dobrze szly bo 600mhz na 3.3.3.4 (rock stable) to nienajgorszy wyniczek mysle...

teraz mam gr pro i tez za cholere nie moglem zdjac kosci, ale pewnie jeszcze bede probwal :]

ale kreca mi sie bardzo dobrze narazie 680 3.3.2.4. ale bedzie lepiej ;)

 

pozdro dla fanow goodramow :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celofan -> to zmienia postać rzeczy ;)

Tzn?Co chcesz przez to powiedzieć.

 

btw Kurcze.. Goodram sie tak pięknie błyszczy :D a jeszcze musi czekać miesiąc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?Co chcesz przez to powiedzieć.

Chciał powiedzieć że z celofanem nie potrzebujesz wysokiego FSB żeby go wykrecić bo ma 133 w standardzie ;)

 

... za cholere nie moglem zdjac kosci, ale pewnie jeszcze bede probwal :]

Aaaa... nieee... nie zdejmuj kości!!! bo działać nie będzie :lol: (wiem OCB ale nie mogłem się powstzrymać) :D Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?Co chcesz przez to powiedzieć.

 

btw Kurcze.. Goodram sie tak pięknie błyszczy :D a jeszcze musi czekać miesiąc :(

 

to teraz d9 na GR dostaniesz tylko w uzywkach, bo mi przychodza do firmy tylko na kosciach GR i nie wazne czy 256/512/1024 czy 533/677/800 i ich kombinacje. poprostu na lekko szacujac 50 kosci/kompletow dualowych zadna nie byla micronach.....

 

good luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz d9 na GR dostaniesz tylko w uzywkach, bo mi przychodza do firmy tylko na kosciach GR i nie wazne czy 256/512/1024 czy 533/677/800 i ich kombinacje. poprostu na lekko szacujac 50 kosci/kompletow dualowych zadna nie byla micronach.....

 

good luck

No się zobaczy. Podobno D9GMH są naj do o/c

W każdym razie dzięki :)

 

A mobo nie wezme p5ld2 bo nikt nie ma używki a nie spadłem na głowe żeby dawać za nie 450zł.

Wezme P5ND2 za 320zł - zobaczymy co to za wynalazek - tak czy siak do cela powinien być idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał powiedzieć że z celofanem nie potrzebujesz wysokiego FSB żeby go wykrecić bo ma 133 w standardzie ;)

Aaaa... nieee... nie zdejmuj kości!!! bo działać nie będzie :lol: (wiem OCB ale nie mogłem się powstzrymać) :D

nom, maly blad ;)

 

a jednak, sie #%#%$! i zdjallem te przepiekne radiatorki

noi seria: D9GCT

 

a tu fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d9gmh

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

2,72v

Dołączona grafika

2,85v :D

 

D9GCT - to sa kosci do 533 przeznaczone a 90% sztuk, ktore robia 750mhz to robia i 1000 :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nie mowie, ze tak beda latac a co potrafia :D

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...