Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy GR PRO - ta radiatory fabryczne cos daja? Sa cieple, czy maja tylko za zadania izolowac cieplo i ładnie wygladac?

 

Druga sprawa :D. Jakie zauważyliście różnice w MHz przy zmianie napiecia o 0.1v (mowa o D9)? Moze ktoś zrobiłby mały tescik: Ustawiamy Cl4-4-4 1.8V i sprawdzamy max mhz w spi1m. Przy pierwszej wywrotce podnosimy vdimm, zapisujac poprzedni, "stabilny" wynik. I tak do 2.3v;). Bardzo mnie ciekawi jak te pamieci sie skalują.

 

cos tam moze daja te radiatorki, ale po czesci tez izoluja cieplo, reasumujac, jak mocno je skrecisz w mhz'ach, to sa dobre, a jak malo, ale chce sie dobre timingi to przy malym naporze ciepla a dosc duzym oporze termicznym radiatorow kosci beda cieplejsze niz bez radiatorkow...

namotalem, ale w kazdym razie, te riadiatorki to dobra sprawa bo:

1. kosci trudniej zniszczyc jak np leza na ziemi bo komp rozebrany ;)

2. naklejki gwarancyjne, struckery itp sa na radiatorach, zdejmujesz je zakladajac wlasne jakies wypasne nie tracac gwary

3. wyglad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A one na D9 czy jak?

bo ja na 800tki to cena naprawde niezła :)

Mogą być mocrony, albo nanya, elpida, hynix, czy cokolwiek innego. Ktoś na ochotnika musi sprawdzić. Ostatecznie zrezygnowałem z goodramów pro (aukcja na allegro wyglądała na niezły przekręt, sprzedawca się nie odzywa, na szczęście kasy nie wpłaciłem) i zamówiłem 2x1GB twisterów DDR800 za 730 zł z wysyłką. Jeszcze sie muszę upewnić czy aby to na pewno moduły po 1GB (wg opisu na to wychodzi). Widziałem na XS twinmosy 5300, które miały kości z wyglądu przypominające microna (relabeled), więc jakaś szansa na D9 jest. Zobaczymy co wyjdzie - jak to nie będą moduły po 1GB to wezmę patriota LLK667 CL4 - też na D9 można trafić.

 

Z tanich DDR800 w modułach 1GB widziałem dzisiaj w którymś z polskich sklepów Adatę - został jeden moduł za ~330 zł, wiec sobie darowałem. W areście są za ponad 400 zł i są chyba na elpidzie.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja po tym jak cena skoczyla o 200zl w znaku postanowilem zakupic na allegro.

 

pewnie beda to nie-d9... no ale chyba warto zaryzykowac?

w koncu to conroe, jak bedzie jakas padaka nic sie strasznego nie stanie...

i tak taniocha 760zl...

 

boje sie jeszcze ze typ mi przysle dwie rozne kosci... bo 2 razy 1gb kupilem.. anie caly kit... jesli beda dwie rozne to bedzie pewnie duzo gorzej chodzilo i do tej gorszej pamiatki wszystko sei dostosuje?

czy w ogole w dualu moze nie pracowaC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zamówiłes te 2x1gb twisterów bo nei moge coś znaleźć

Tutaj

została jedna sztuka 1GB, więc duala się z tego nie skombinuje. Zdjecie starych twisterów, nowe są czarne. Muszę tylko dostać potwierdzenie czy to są moduły po 1GB, bo na stronie twinmosa widzę max 512 MB moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich DDR800 w modułach 1GB widziałem dzisiaj w którymś z polskich sklepów Adatę - został jeden moduł za ~330 zł, wiec sobie darowałem. W areście są za ponad 400 zł i są chyba na elpidzie.

Tutaj są troszke taniej:

http://bino.pl/go/_info/?user_id=25664

A warto te A-Daty? Bo jakoś testów niewiele tych kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do tych Twinmosow 800Mhz ktos pytal na jakich kosciach one sa? Patrzac na zdjecia podane na stronie apollo sadze ze sa na D9! Bodajze na poprzedniej stronie jest napisane ze pamieci D9 maja kropke na rogu, a te twinmosy jak i goodramy maja taka kropke czyli mozliwe ze sa na D9 :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do tych Twinmosow 800Mhz ktos pytal na jakich kosciach one sa? Patrzac na zdjecia podane na stronie apollo sadze ze sa na D9! Bodajze na poprzedniej stronie jest napisane ze pamieci D9 maja kropke na rogu, a te twinmosy jak i goodramy maja taka kropke czyli mozliwe ze sa na D9 :D

 

Pozdro

patrzac na zdjecie na stronie to sobie mozemy :lol: chodzilo o to zeby ktos sprawdzil jak kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na zdjecie na stronie to sobie mozemy :lol: chodzilo o to zeby ktos sprawdzil jak kupi

kupiłem twistery DDR800 - jeszcze nie dotarły. Ale jak będą i będę miał płytę to zdam relację.

 

Witam

 

Co do tych Twinmosow 800Mhz ktos pytal na jakich kosciach one sa? Patrzac na zdjecia podane na stronie apollo sadze ze sa na D9! Bodajze na poprzedniej stronie jest napisane ze pamieci D9 maja kropke na rogu, a te twinmosy jak i goodramy maja taka kropke czyli mozliwe ze sa na D9 :D

 

Pozdro

twistery są w radiatorach. Jakbys sie przypatrzył dobrze temu zdjęciu, to na pierwszy rzut oka widać napisy PC4300 256MB. Te PC 4300 są na micronach - nawet logo microna widać i oznaczenia D9. Przy czym jest to zdjęcie przykładowe, jakich wiele w necie.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswierzymy temacik goodramow 667.

 

ktos ostatnio kupowal?? kosci 1gb?? jakie kostki mozna trafic mnie interesuje teraz :rolleyes:

Bawilem sie ostatnio parka 2x1GB 667, napewno nie byly to D9 ale 800MHz 5-5-5-15 zrobily.

 

rdze uwazac na patrioty 800MHz CL4, trafiaja sie na D9 ale równierz na jakis msiesznych kostkach "SyncMax" czy jakos tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie ostatnio parka 2x1GB 667, napewno nie byly to D9 ale 800MHz 5-5-5-15 zrobily.

 

rdze uwazac na patrioty 800MHz CL4, trafiaja sie na D9 ale równierz na jakis msiesznych kostkach "SyncMax" czy jakos tak...

Co bys w takim razie polecał ? fundusz max 800 zeta za 2x1 i fajnie by było jakby te 850 robily (a z CL4 to juz wogole wypas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...