Skocz do zawartości
SfistaQ

Prescott 478 I Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Pentium 4 3,2 HT S478 na jądrze Prescott, wcześniaj miałem Celerona 2,4 Northwood no i podłączam Pentiacza i monitor sie niezałącza i nic nie piszczy :mur: Biosa zrobiłem najnowszego, CLRCMOS, odpiołem napłedy optyczne i dysk SATA, zamieniałem RAM (na 333) i Grafe( fx5200)i dalej to samo :mur: Jak można sprawdzić czy processor jest zepsuty ? nie ma na nim śladów spalenia i wszystkie nózki są na miejscu

 

MOBO Gigabyte GA-8IPE1000G -Rev 4 bios F5

2x 512 DDR400 Twinmos Dual Channel

WDC 200GB SATA II

GeForce 6600GT Leadtek 128 MB AGP

Celeron 2,4 Northwood S478

Nagrywarka CD/RW + DVD-ROM

Zasilacz GemBird 400W PFC ( PIV Ready ! )

 

I Pentium 4 w szafce obok :mur:

 

Please HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną płytę główną i miałem IDENTYCZNY problem.

Zmieniłem z Celka Wilamette 1,7GHz na Celka D 2,53, wkładam, załączam i nic. Czrny ekran tak jakby monitor nawet nie dostawał sygnału zkompa.

Wk#@$$% jadę wymienić proca (kupiłem na giełdzie w Warszawie) i co? Okazuje się że proc sprawny. Sprawdziłem na innym kompie grafikę i RAMy no i wyszło że jedynym sprawca może być płyta główna. Oddałem na gwarancję i dostałem nówkę sztukę gdzie już wszystko śmigało. Z tym że nadal nie wiem co się z tą płytą stało bo to była firma znajomego i podejrzewam że mi od ręki wymienili nawet nie sprawdzając co i jak.

 

Jedyne co mogło być przyczyną nawalenia płyty to fakt że niemal zawsze jak zdejmuje radiator to razem z nim wychodzi mi przyklejony do niego procek, tak jakby ten socket w płycie głównej w ogóle nie trzymał.

No ale przy nowym procku też tak mam i juz nawet przez to powyginały mi się nóżki ktore musialem prostowac srubokrętem i z ta nowa plyta jak i z prockiem, odpukać, wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem kompa do serwisu, chciałem sprawdzić czy procek jest na 100% uwalony żeby go odesłać, ale okazało sie że moja płyta współpracuje tylko z procesorami FSB400 :angry: sprawdzałem FSB533(CeleronD) i FSB800 (P4) i nie chcą działać :mur:

Ale jest gwarancja więc LUZ B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... powyginały mi się nóżki ktore musialem prostowac srubokrętem i z ta nowa plyta jak i z prockiem, odpukać, wszystko w porządku...

mega hardkor ... to tak mozna i proc przeżyje ?? tak czy inaczej gratulacje za inwencję jednak staraj się nie pisac o tak hardkorowych akcjach bo ktoś mniej sprawny to przeczyta i sobie sprzęt popsuje :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...