Skocz do zawartości
Kaeres

Czy Ja Musze Zwymyslac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo, też kocham konsole. Wracam do domu, zarzucam na trochę Baldurs Gate'a, potem gram chwilę online w CS, Quake, potem przychodzi pora na RTSy... Tak, tak... konsole są lepsze... A ten PC...

Wiesz, pierwszy raz sie z Tobą zgodze. Tez wole klapnąć sobie przed kompem z kumplami i browarkiem, i połupac wspolnie w tekkena albo soul calibura.

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

Wystarczy spojrzec na ilośc DOBRYCH gier wydawanych na konsole i pieca. I wszystko jasne co jest lepsze...taka jest niestety prawda, ale Bill mial sen....wielki sen, i moze cos zmieni. B-)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre gry na konsole? Eeee.... Gran Turismo... Final.... Tekken.... Silent... Metal Gear... Uuu... skończyły się, chyba że ktoś lubi skakać na macie w DDR. Najlepsze rozwiązanie to mieć PC i pare konsol i czerpać to co najlepsze, ha ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Dobre gry na konsole? Eeee.... Gran Turismo... Final.... Tekken.... Silent... Metal Gear... Uuu... skończyły się, chyba że ktoś lubi skakać na macie w DDR. Najlepsze rozwiązanie to mieć PC i pare konsol i czerpać to co najlepsze, ha ;X

Owszem, lubie poskakac na macie w DDR, lubie pograc w Guitar Hero, uwielbiam pospiewac z kumplami w SingStara po paru browcach... a nawet powciskac Buzzery.

CS ma juz... hmmm... 8 lat? 7? To tylko dowod na to, ze dobre gry sie nie starzeja - i ze jednak grafika nie jest NAJWAZNIEJSZA.

Ja rozumiem, ze dla kogos, kto uwielbia klikac na czas w RTSach cwiczac nadgarstek durne platformowki takie jak chocby Jak&Daxter w ogole nie zrobia wrazenia. Podobnie jak idiotyczne gry pseudosportowe od EA BIG (SSXy, FifaStreet, NBA Live), czy chocby hack&slashe przy ktorych Diablo jest nieskomplikowana gierka polegajaca na wciskaniu na przemian dwoch przyciskow (DMC, GOW).

Ale to, ze nie slyszales o ICO, Shadow of the Colossus, wykreconym Killer7, nadciagajacym Okami, bijacym Final Fantasy (wdg niektorych) Dragon Quescie, o Forbidden Siren i Project Zero, Amplitude - bo jak sadze o serii GTA po prostu zapomniales - nie upowaznia Cie do pisania "skonczyly sie". Bo ja moge napisac, ze na PC jest Civilization, F.E.A.R., Half Life 1 i Pro Evolution Soccer... i nic wiecej. Aha - zapomnialbym o Wormsach (tych w 2D).

Ale zaraz, zaraz - porownujemy dzisiejsze komputery do konsoli, ktora miala premiere ponad 6 lat temu? Czyzbys nie wiedzial, ze jest cos takiego jak XBox360 z rewelacyjnym trybem on-line ktory sie zwie Live!?

Jak ktos lubi grac w jeden schemat gier - przesuwanie myszki na czas z jak najwieksza precyzja (FPS, RTS) - to PC jest jak najbardziej dla niego. Ale dla mnie to sie robi nudne po jakims czasie (vide MP FEARa, w ktorego gralem z miesiac po wyjsciu gry i ktory w koncu mnie znuzyl). Wole wieksza roznorodnosc. A PC roznorodnosci w grach nie zapewnia. Chyba, ze dla kogos roznorodnoscia sa rozni przeciwnicy w grach z prawie identycznymi zasadami (kolejne FPPy, FPSy, RTSy, TPPy, TPSy...)

Wskaz choc jedna gre na PC podobna do MGS, choc jedna gre podobna do Killer7...

Bo na konsole nie ma tylko RTSow i strategii turowych. FPPy sa (i to calkiem dobre, takze z trybem online), TPPow jest wiecej niz na PC, o RPGach nie wspominam.

Aha - tak na marginesie: Baldur's Gate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaz choc jedna gre na PC podobna do MGS

Splinter Cell 3 który jest lepszy od MGS B-) Dark Alliance jest akurat beznadziejne, to zły przykład.

 

przesuwanie myszki na czas z jak najwieksza precyzja

Gdzies tam pisałeś że kręcą cię zagadki, pokaż mi konsolową grę na poziomie Myst...

 

CS ma juz... hmmm... 8 lat? 7? To tylko dowod na to, ze dobre gry sie nie starzeja - i ze jednak grafika nie jest NAJWAZNIEJSZA.

Mi się zbiera na wymioty jak widzę 1.6, do zabawy lepszy jest source.

 

bijacym Final Fantasy

Final jako RPG jest dla mnie biedny w porównaniu do Baldursa 2.

 

Czyzbys nie wiedzial, ze jest cos takiego jak XBox360 z rewelacyjnym trybem on-line ktory sie zwie Live!?

Noo, a ja mam granie online od prawie 10 lat na PC. Faktycznie, Xbox360 to prawdziwa rewelacja.

 

Wole wieksza roznorodnosc. A PC roznorodnosci w grach nie zapewnia.

Nie bo po co. A fakt, nie można na PC poskakać na matach i powalić w bębenki.

 

Bo na konsole nie ma tylko RTSow i strategii turowych. FPPy sa (i to calkiem dobre, takze z trybem online), TPPow jest wiecej niz na PC, o RPGach nie wspominam.

FPP są beznadziejne, nawet Halo posysa ostro. TPP nie lubie wiec sie nie wypowiem. RPG? RPG na konsoli... :lol2: Nie no, faktycznie, można pograć w nowe baldursy, wszyscy fani Baldursa, Tormenta i Ice Wind Dale'a kupili konsole żeby grać w RPG na konsolach. Już o Oblivionie, Morrowindzie itp. nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o Oblivionie, Morrowindzie itp. nie wspominam.

No ale to akurat jest na konsolach...;] Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splinter Cell 3 który jest lepszy od MGS cool.gif

napisz jakieś argumenty, a nie tylko puste słowa.

 

W czym jest lepszy? MGS to gra kultowa, i zostanie taką na zawsze. Genialna fabuła itd.

 

Generalnie Splinter cell 3 jest gorszy od jednyki, wiec nie wiem czemu podałeś taki przykład.

 

 

Noo, a ja mam granie online od prawie 10 lat na PC. Faktycznie, Xbox360 to prawdziwa rewelacja.

 

xbox live to jest rewelacja, wybrubój a zobaczysz....

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xbox live to jest rewelacja, wybrubój a zobaczysz....

Nom, na pewno zastąpi mi IRC, Ventrillo + klanówki 5on5 w CS:S. Na pewno. Pewno jest nawet lepszy niż Battlenet.

 

Wole SC od MSG bo jest dla mnie bardziej klimatyczny, samo sterczenie w cieniu w SC3 sprawia mi więcej przyjemności, szczególnie że muzycznie SC3 jest bezkonkurencyjny. Grywalnie - jak dla mnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zboczyliscie z tematu :wink:

 

Tak czytam wypowiedz Kaeres i niestety musze sie z tym zgodzic. Kiedys gierki byly trudniejsze, bardziej wciagajace (przynajmniej mnie bardziej wciagaly) i trudniejsze do odpalenia :D

 

Wszystko zrobilo sie latwiejsze, bo latwiejsze oznacza wieksza sprzedaz.

 

Kiedys aby odpalic dziewk w grze bylo przeciez trzeba ustawic dokladnie przerwania i inne bzdety, a teraz? Wybiera sie czy maja grac 2 czy 5 glosnikow i wsio.

 

Samo odpalenie gry z dzwiekiem dawalo duzo radosci, teraz klikasz na skrot ->logo->reklama-> logo-> play i juz <_<

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz

 

faktycznie MGS ma bardzo słabą muzyke :) :) :) wogóle ta muzyka w seri MGS jest taka nijaka i bez kilmatu :D :wink:

W porównaniu do "Amon Tobin - Splinter Cell Soundtrack" to masz racje, MGS jest słaby, mało klimatyczny, bo na tym polu Tobinowi mało kto może podskoczyć. Zresztą czy muzyke do MSG wydali pół roku przed grą jako normalne CD? Soundtrack Splintera to już pozycja kultowa wśród wielbicieli dźwięków z Ninja Tune...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Splinter Cell 3 który jest lepszy od MGS B-) Dark Alliance jest akurat beznadziejne, to zły przykład.

W czym lepszy? Chyba jedynie w sterowaniu - ktore jest znacznie prostsze i przyjazniejsze uzytkownikowi. Bo jesli chodzi o fabule i zagadki... :| Nie bede sie znecac. Poza tym Splinter Cell ukazal sie wpierw na PS2 i XBoxa. Ale to tak na marginesie.

 

Gdzies tam pisałeś że kręcą cię zagadki, pokaż mi konsolową grę na poziomie Myst...

Wspomniany przeze mnie Killer7 - wprawdzie to ZUPELNIE inny rodzaj gry, ale zagadki sa naprawde TRUDNE. Nie zapominaj, ze Myst jest na PS2. Dorzuc do tego Forbidden Siren (horror z zagadkami na poziomie trudnosci z Myst - niektore sa chyba nawet trudniejsze),

 

Mi się zbiera na wymioty jak widzę 1.6, do zabawy lepszy jest source.

Jak zobaczysz Counter Strike'a na XO/PS3 (dynamiczne cienie, pelny HDR, udoskonalona fizyka itp - przynajmniej takie sa zapowiedzi) to mysle, ze bedzie Ci sie zbierac na wymioty na widok Source'a. Chociaz nie - bo sterowac sie bedzie padem.

 

Final jako RPG jest dla mnie biedny w porównaniu do Baldursa 2.

A jakies argumenty?

 

Noo, a ja mam granie online od prawie 10 lat na PC. Faktycznie, Xbox360 to prawdziwa rewelacja.

Dla porzadku: Pierwszy XBox takze mial (od samego poczatku) Live!. I od poczatku Live! byl genialnie zrealizowany i pomyslany. Nie mowiac o tym, ze MS udostepnia naprawde rewelacyjne lacza.

 

Nie bo po co. A fakt, nie można na PC poskakać na matach i powalić w bębenki.

PO CO?!? Wybacz, ale to mnie powalilo na glebe. Na PC nie mozna takze pograc w gry sportowe (chocby w genialnego SSXa), nie mozna pograc w platformowki (no, chyba, ze zadowoli Cie Rayman), nie mozna poscigac sie w zadne relaksujace wyscigi, nie mozna pobic sie w porzadne bijatyki, nie mozna podziwiac dziel sztuki, jakimi potrafia byc gry. Mozna za to robic mnostwo innych rzeczy dzieki portom z kosnol. Strach pomyslec, co by bylo, gdyby tych portow z konsol nie bylo...

 

FPP są beznadziejne, nawet Halo posysa ostro.

To Twa subiektywna opinia. Moja subiektywna opinia jest taka: na PC sa 3 ciekawe gry FPP: Duke Nukem 3D, Half Life 1 i F.E.A.R. Reszta posysa ostro.

Jednoczesnie zgadasz sie z tym, ze COD2 posysa, Quake IV posysa, Prey posysa, Half Life 2 posysa (jest juz na XBoxa1), Doom 3 posysa, Chronicles of Riddick (port z XBoxa) posysa i 95% FPP ktore sa zapowiedziane na PC posysa (bo praktycznie wszystko poza Crysisem jest zapowiedziane takze na XO lub PS3). W Blacka pewnie tez grales, nie wspominajac o Killzone? Halo posysa w SP, ale Multi - miod az sie wylewa z ekranu.

 

TPP nie lubie wiec sie nie wypowiem. RPG? RPG na konsoli... :lol2: Nie no, faktycznie, można pograć w nowe baldursy, wszyscy fani Baldursa, Tormenta i Ice Wind Dale'a kupili konsole żeby grać w RPG na konsolach. Już o Oblivionie, Morrowindzie itp. nie wspominam.

Ufff... cale szczescie, ze nie wspomniales. Skoro jRPG Ci nie odpowiada, to co powiesz na chociazby Fable? Ewentualnie podaj jakas fajna RPG na PC z ostatnich 12 miesiecy, skoro jest ich tak duzo, jak moznaby stwierdzic po Twym poscie. WOW bedzie na XO w listopadzie tak na marginesie.

 

Ja nie probuje Cie przekonac, ze PC to bubel i w nic sie nie da grac. Bo jak ktos faktycznie lubi sie ograniczac do 2-3 gatunkow gier i godzi sie na powielanie pomyslow to PC spokojnie go zadowoli. Ale twierdzenie, ze konsole nie nadaja sie do grania - no wybacz. :blink:

 

To, ze nie potrafisz opanowac sterowania padem w FPP na konsoli nie oznacza, ze te gry sa kiepskie. To, ze uwielbiasz milion pincet statystyk nie oznacza, ze gra zawierajaca tylko kilka statystyk jest do niczego. To, ze rzygasz na widok grafiki z CS1.6 nie oznacza, ze w grze najwazniejsza jest grafika.

Miales kiedys konsole tak w ogole?

 

Nom, na pewno zastąpi mi IRC, Ventrillo + klanówki 5on5 w CS:S. Na pewno. Pewno jest nawet lepszy niż Battlenet.

 

Wole SC od MSG bo jest dla mnie bardziej klimatyczny, samo sterczenie w cieniu w SC3 sprawia mi więcej przyjemności, szczególnie że muzycznie SC3 jest bezkonkurencyjny. Grywalnie - jak dla mnie też.

A czym rozni sie sterczenie w cieniu na PC od sterczenia w cieniu na XBoxie? :blink: Ah - wieksza rozdzielczosc, mniejszy ekran i ukochana myszka zamiast mniejszej rozdzielczosci, wielkiego ekranu i wygodnej kanapy.

 

Live posiada opcje czatu (takze - a nawet przede wszystkim glosowego), wyszukiwania znajomych online, zostawiania im wiadomosci, sprawdzania ich statsow, umawiania sie na granie, tworzenie list znajomych/wrogow, dawania ogloszen, chwalenia sie osiagnieciami itp itd. Tak - JEST LEPSZY NIZ BATTLENET (mialem do czynienia z jednym i drugim). Zreszta popytaj posiadaczy XBoxa korzystajacych z dobrodziejstw Live! Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz Counter Strike'a na XO/PS3 (dynamiczne cienie, pelny HDR, udoskonalona fizyka itp - przynajmniej takie sa zapowiedzi) to mysle, ze bedzie Ci sie zbierac na wymioty na widok Source'a. Chociaz nie - bo sterowac sie bedzie padem.

OK, na pewno jak wyjdzie to wszystkie turnieje będą się na tej platformie odbywać. I sorry, ale granie na padach w FPSy to żal straszny, może jeszcze auto aima dodadzą :lol2:

 

A jakies argumenty?

Fabuła, klimat, sterowanie, cut-scenki. Jak dla mnie Final posysa bo nie lubie japońskich RPG.

 

nie mozna pograc w platformowki (no, chyba, ze zadowoli Cie Rayman), nie mozna poscigac sie w zadne relaksujace wyscigi, nie mozna pobic sie w porzadne bijatyki, nie mozna podziwiac dziel sztuki, jakimi potrafia byc gry. Mozna za to robic mnostwo innych rzeczy dzieki portom z kosnol. Strach pomyslec, co by bylo, gdyby tych portow z konsol nie bylo...

Platformówki - mój 6 letni kuzyn je lubi. Relaksujące wyścigi? ;D Xpand Rally, Colin, Toca Race Driver, blablabla... No faktycznie, tylko Gran Turismo nie ma, które aż tak rewelacyjne nie jest.

 

Jednoczesnie zgadasz sie z tym, ze COD2 posysa, Quake IV posysa, Prey posysa, Half Life 2 posysa (jest juz na XBoxa1), Doom 3 posysa, Chronicles of Riddick (port z XBoxa) posysa i 95% FPP ktore sa zapowiedziane na PC posysa (bo praktycznie wszystko poza Crysisem jest zapowiedziane takze na XO lub PS3). W Blacka pewnie tez grales, nie wspominajac o Killzone? Halo posysa w SP, ale Multi - miod az sie wylewa z ekranu.

Halo multi :lol2: Miodność :lol2: Jakoś Quake 3 bardziej do mnie przemawia... Jeszcze na promodzie... Na pewno na padzie można grać tak dynamicznie :lol2: W końcu to pad. Co do FPS single player - nie gram bo to głupie gry i nie licząc Half Life to większość posysa, nie mówiąc już o Doom 3 i Quake 4 bo aż przykro się w to grało (tę chwilę, przed pierwszym i ostatnim wyłączeniem).

 

Ewentualnie podaj jakas fajna RPG na PC z ostatnich 12 miesiecy, skoro jest ich tak duzo, jak moznaby stwierdzic po Twym poscie.

Po wydaniu Baldurs Gate 2 nie wyszło ani jedne RPG które jest moim zdaniem dobre. Gry pokroju Morrowinda, Neverwinter Nights są kiepskie. Nie uznaje RPG w 3D i tyle. A już na pewno nie w FPP.

 

Ja nie probuje Cie przekonac, ze PC to bubel i w nic sie nie da grac. Bo jak ktos faktycznie lubi sie ograniczac do 2-3 gatunkow gier i godzi sie na powielanie pomyslow to PC spokojnie go zadowoli. Ale twierdzenie, ze konsole nie nadaja sie do grania - no wybacz. :blink:

Mi to zwisa i powiewa bo nie gram w gry obecnie, a jak będę grał to jedynie klanowo w FPP po necie. I sorry, tutaj konsola nadaje się jak widły do czesania.

 

EDIT (gram w Silent Hill 1 na emulatorze i padzie Logitecha... ) więc w coś tam czasem gram. Teoretycznie.

 

To, ze nie potrafisz opanowac sterowania padem w FPP na konsoli nie oznacza, ze te gry sa kiepskie. To, ze uwielbiasz milion pincet statystyk nie oznacza, ze gra zawierajaca tylko kilka statystyk jest do niczego. To, ze rzygasz na widok grafiki z CS1.6 nie oznacza, ze w grze najwazniejsza jest grafika.

Miales kiedys konsole tak w ogole?

Miałem PSX (dalej gdzieś leży) + pożyczane PS2 (dla Tekkena i Gran Turismo), Dreamcasta (dla Shenmue), grałem w PGR na Xboxie 360.

 

Ja nie potrafie opanować sterowania padem w FPP? ;D Pad jest gorszy od myszki, i ktoś kto twierdzi że padem się celuje lepiej jest niespełna rozumu. A sorry, zapomniałem, całe tabuny ludzi na WCG grają w Couter Strike'a na padach, bo to lepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do "Amon Tobin - Splinter Cell Soundtrack" to masz racje, MGS jest słaby, mało klimatyczny, bo na tym polu Tobinowi mało kto może podskoczyć. Zresztą czy muzyke do MSG wydali pół roku przed grą jako normalne CD? Soundtrack Splintera to już pozycja kultowa wśród wielbicieli dźwięków z Ninja Tune...

 

tylko twoim zdaniem dzwiek w MGS jest słaby

 

tu massz oceny najwiekszego z serwisów:

 

Gamespot:

 

Sound 10/ 10

 

teraz splinter cell 3

 

Gamespot

 

sound 8/10

 

 

to że ty uważasz coś za lepsze nie musi pokrywać się z rzeczywistością, wiadomo że soundtrack z MGS, szczególnie 3 części jest genialny i wzruszajacy. Geniusz!

 

Splinter cell ma soundtarck fajny, ale napewno nie zapada tak w pamieć, no i jest słabiej oceniony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splinter cell ma soundtarck fajny, ale napewno nie zapada tak w pamieć, no i jest słabiej oceniony...

Nooo, nie zapada w pamięć. Ja od roku słucha go tak 1 w tygodniu, faktycznie, słaba płyta. Ogólnie to Amon Tobin słabe płyty wydaje :wink:

 

"Fiercely programmed, seriously dark material... colossal, spooky funk"

Uncut

 

"Fiendishly dense and darkly evocative"

The Guardian

 

"his emotive and multi-layered soundscapes brilliantly befit the near-future techno thriller Splinter Cell."

Times Eye

 

" A computer game soundtrack you'll actually want to whack on the stereo

once in a while."

PS2 Mag

 

"Blood thirsty and brutal and as insanely inventive as always, global domination can only be a whisker away."

Rock Sound

 

"Amon Tobin is a Ninja Tune gem. A respected, idiosyncratic, beatwise producer whose dexterous sampledelic electronics are dark and organic"

Future Music

 

"So good, it's in danger of making playing the game unnecessary."

Metro

 

"a truly multidimensional score at the forefront of gaming sound."

Knowledge

 

Gamespot chyba się nie zna tak jakby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj Sarkazz, ze PS3 ma obslugiwac myche i klawiatue, mozliwe, ze i Microsoft doda obsluge tych peryferiow.

 

Sarkazz, bronisz PC rekami i nogami, a sam przyznajesz, ze niewiele dobrych gier na to wychodzi (FPP, RPG), podczas gdy Sialala pewnie by cie zasypal tytulami rewelacyjnych gier z konsol. To, ze ty grasz w fpp online na PC nie znaczy, ze PC jest lepszy do gier od konsol.

 

A tak ode mnie, ja uwazam, ze tylko gry sie licza i to one swiadcza o sile danej platformy. Ja np. nie moglbym zrezygnowac z PC, bo na konsole nie ma race simow (GTL, rFactor itp.), nie ma tez inych gier ktore sa typowo PCtowe (mozliwe ze w przyszlosci gry typowo PCtowe beda tez wychodzic na konsole). Z drogiej strony jak patrze jakie gry wychodza na konsole to az mi zal dupe sciska, ze nie posiadam tych maszynek do grania.

 

Dlatego moim celem na przyszlosc jest posiadanie wszystkich wiodacych konsol i PCta. To jest najlepsze rozwiazanie dla gracza.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, bronisz PC rekami i nogami, a sam przyznajesz, ze niewiele dobrych gier na to wychodzi (FPP, RPG), podczas gdy Sialala pewnie by cie zasypal tytulami rewelacyjnych gier z konsol. To, ze ty grasz w fpp online na PC nie znaczy, ze PC jest lepszy do gier od konsol.

Ogólnie od paru lat wszystkie gry są wtórne, durne i cofają się. Przykładów pokroju Rainbow Six które z najlepszego taktycznego FPP stało się debilną grą konsolową jest wiele. Jedyne co jest coraz lepsze to chyba gry samochodowe, bo tu widać postęp który jest aż przyjemny. Co do zasypywania tytułami gier, wątpię żeby miało to jakikolwiek sens bo o gustach się nie dyskutuje. Zresztą w ciągu całego mojego życia tak naprawdę, nieziemsko spodobało mi się może 10-20 gier... Z czego pare jest na konsole (np. Silent Hill), dlatego ja nie faworyzuje zadnej platformy, jak wychodzi coś fajnego to sępię konsole i gram B-) Tylko konsole się do pewnych gier zupełnie nie nadają i jest to fakt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

OK, na pewno jak wyjdzie to wszystkie turnieje będą się na tej platformie odbywać. I sorry, ale granie na padach w FPSy to żal straszny, może jeszcze auto aima dodadzą :lol2:

Jesli dodadza, to tylko i wylacznie przez lamy pecetowe nie potrafiace przestawic sie na celowanie padem. Tak na marginesie - turniej Halo PC pare lat temu o maly wlos nie wygral jakis kolezka grajacy na padzie od XBoxa. O maly wlos = zajal drugie miejsce. Gdzie na video.google albo youtube powinien byc filmik z meczow tego typka. Szukac mi sie nie chce, bo nie zalezy mi AZ TAK na przekonaniu Cie. Wiec jednak sie da - chyba, ze akurat mial same lamy na drodze do finalu :D

 

Fabuła, klimat, sterowanie, cut-scenki. Jak dla mnie Final posysa bo nie lubie japońskich RPG.

Jesli twierdzisz, ze JAKAKOLWIEK gra ma lepsze cutscenki od Final Fantasy to chyba sie z kims na glowy pozamieniales. To, ze nie lubisz japonskich RPG nie znaczy, ze sa do niczego. No, chyba, ze wyznaczasz co jest dobre a co zle i jestes sedzia sprawiedliwym i po Twej prawicy zasiadac bedzie Jezus na sadzie ostatecznym... :|

 

Platformówki - mój 6 letni kuzyn je lubi.

God of War dla 6 latkow raczej nie jest skierowany. Platformowka dozwolona od 18 lat? Przeciez to gatunek dla 6-latkow! Po raz kolejny: to, ze Ty nie lubisz platformowek nie znaczy ze takie gry sa do niczego.

 

Relaksujące wyścigi? ;D Xpand Rally, Colin, Toca Race Driver, blablabla... No faktycznie, tylko Gran Turismo nie ma, które aż tak rewelacyjne nie jest.

1. Poza XPand Rally reszta jest na konsole.

2. Wskaz lepsza gre wyscigowa niz Gran Turismo lub Forza. Obojetne na jaka platforme. Pomijajac hardcorowe symulacje gdzie bez kierownicy za 600 PLN nie podchodz.

3. Burnout, Enthusia, Flatout, Formula One, WRC, Midnight Cluby, Outrun, 187 Ride or die, Ford Street Racing, Flatouty, SCAR, PGRy, SRS, Mashed, Nascar... to tylko kilka "scigalek" jakie mi przyszly do glowy.

 

Po wydaniu Baldurs Gate 2 nie wyszło ani jedne RPG które jest moim zdaniem dobre.

Jendym slowem: jednak na PC nie pisze sie JUZ dobrych gier. Wow!

 

Mi to zwisa i powiewa bo nie gram w gry obecnie, a jak będę grał to jedynie klanowo w FPP po necie. I sorry, tutaj konsola nadaje się jak widły do czesania.

To Twoja opinia. Nie kazdy szczytuje po dwudziestym fragu i pietnastym headshocie z odleglosci 3km. Teraz spytam z innej beczki: co jest bardziej REALISTYCZNE: sterowanie myszka, gdzie trafiasz w cel z dokladnoscia do jednego pixela czy celowanie galka pada, gdzie jest to znacznie utrudnione ze wzgledu na specyfike tegoz?

 

EDIT (gram w Silent Hill 1 na emulatorze i padzie Logitecha... ) więc w coś tam czasem gram. Teoretycznie.

Tez w to zaczalem grac niedawno ;) Nie ma fajnych zagadek, tak?

 

Pad jest gorszy od myszki, i ktoś kto twierdzi że padem się celuje lepiej jest niespełna rozumu.

Dla takich osob wprowadzono autoaim. Byle latwiej.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

To Twa subiektywna opinia.

[...]

Juz mnie to wnerwia.

 

Tak samo to jest Twoja subiektywna opinia, że nie ma klimatycznych gier na PC-ta i że wszelkiej masci wyscigi, platformowki sa lepsze na konsoli niz na PC-cie.

 

Tak samo inni moga miec swoja subiektywna opinie (jeszcze nie spotkalem sie z czysto obiektywna opinia bo taka nie istnieje, kazdy ma swoje preferencje), dokladniej dla innych konsola moze byc narzedziem do "bezstresowej" zabawy w proste gry a dla innych "klimatycznym" odstresowywaczem.

 

Kazdy ma swoja opinie z ktora mozna sie nie zgadzac ale przestancie tak pie***** za przeproszeniem, bo na konsloi to to a na pececie to jest beee.

 

Normalnie jak lale dzieci w piaskownicy, bo moj zamek jest ladniejszy niz twoj, wcale ze nie, wcale ze tak, bla bla bla.

 

Czemu zawsze sialala musisz sprowadzic dyskusje na temat PC vs. Konsole ?

 

btw: podniecacie sie tak PS3, że HDR-y i inne bajery ale jak narazie premiera zostala znowu przesunieta na marzec/kwiecien 2007 a wiec za 8 miesiecy bedzie mozna powiedziec co i jak z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Nooo, nie zapada w pamięć. Ja od roku słucha go tak 1 w tygodniu, faktycznie, słaba płyta. Ogólnie to Amon Tobin słabe płyty wydaje :wink:

(...)

Gamespot chyba się nie zna tak jakby...

Na dzwiek w grze sklada sie tylko i wylacznie muzyka mam rozumiec?

Nie mowiac o tym, ze w obu grach jest calkowicie rozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dodadza, to tylko i wylacznie przez lamy pecetowe nie potrafiace przestawic sie na celowanie padem.

Celowanie w grach w konsolach jest uproszczone, prymitywne, mniej dokładne. To celowanie padem jest rozrywką na niskim poziomie, ciągle powołujesz się na Halo które jest ubogą grą. Obejrzyj sobie jakiś film Quake 3 np. Annihilation, to zrozumiesz jak dynamiczne, szybkie, makabrycznie trudne skillowo (CSJ itp) są turniejowego FPSy na PC. I nie pisz już że PAD dodaje realizmu bo nie celujesz dokładniej, bo aż mi się przykro robi że wymyślasz takie farmazony. Ja chciałbym zobaczyć jakbyś dawał rade na tym twoim padziku w Quake 3 z Railgunem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Tak samo to jest Twoja subiektywna opinia, że nie ma klimatycznych gier na PC-ta i że wszelkiej masci wyscigi, platformowki sa lepsze na konsoli niz na PC-cie.

Jak to nie ma? Sam podalem przyklady kilku. Ale podaj przyklad fajnej platformowki na PC. Najlepiej takiej, ktorej nie wydano wczesniej na konsole. Wyscigi? Wszystkie wyscigi (nie symulacje) wydawane na PC sa wydawane takze na konsole. Plus na konsole masz kilkanascie tytulow, ktorych brak na PC.

A juz sam fakt, ze malo kto podnieca sie wydaniem kolejnego NFSa na XBoxa czy PS2, za to kazdy popuszcza w gacie na wiesc o nowym Burnoucie czy Midnight Club o czyms swiadczy chyba?

Czemu zawsze sprowadzam dyskusje na temat PC vs konsola? Przesledz watek. Padaja w nim twierdzenia, ze oglupianie gier bierze sie z tego, ze wydawane sa takze na konsole, ze gry na konsole sa glupie, nic nie warte i ze tylko gry na PC sa wymagajace umyslowo. To ja poprosze o tytul gry na PC naprawde wymagajacej umyslowego wysilku. Sarkazz podal Mysta. Punkt dla niego. Problem w tym, ze Myst jest tez na PS2 (nie ma ostatniej czesci). Czy padl jeszcze jakis tytul gry?

 

Mam walic tytulami z samego PS2, samego XBoxa czy moze z gier dostepnych na obie te konsole?

 

Ja mam argumenty na obrone tezy, ze to nie konsole sa powodem powstawania coraz glupszych gier dla coraz mniej wymagajacych odbiorcow. Za co jestem atakowany jakimis argumentami wyciagnietymi z du py za przeproszeniem. Jak nie ma sie do czego przyczepic - przyczepmy sie do AutoAimu. Litosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma? Sam podalem przyklady kilku. Ale podaj przyklad fajnej platformowki na PC. Najlepiej takiej, ktorej nie wydano wczesniej na konsole. Wyscigi? Wszystkie wyscigi (nie symulacje) wydawane na PC sa wydawane takze na konsole. Plus na konsole masz kilkanascie tytulow, ktorych brak na PC.

A juz sam fakt, ze malo kto podnieca sie wydaniem kolejnego NFSa na XBoxa czy PS2, za to kazdy popuszcza w gacie na wiesc o nowym Burnoucie czy Midnight Club o czyms swiadczy chyba?

Czemu zawsze sprowadzam dyskusje na temat PC vs konsola? Przesledz watek. Padaja w nim twierdzenia, ze oglupianie gier bierze sie z tego, ze wydawane sa takze na konsole, ze gry na konsole sa glupie, nic nie warte i ze tylko gry na PC sa wymagajace umyslowo. To ja poprosze o tytul gry na PC naprawde wymagajacej umyslowego wysilku. Sarkazz podal Mysta. Punkt dla niego. Problem w tym, ze Myst jest tez na PS2 (nie ma ostatniej czesci). Czy padl jeszcze jakis tytul gry?

 

Mam walic tytulami z samego PS2, samego XBoxa czy moze z gier dostepnych na obie te konsole?

 

Ja mam argumenty na obrone tezy, ze to nie konsole sa powodem powstawania coraz glupszych gier dla coraz mniej wymagajacych odbiorcow. Za co jestem atakowany jakimis argumentami wyciagnietymi z du py za przeproszeniem. Jak nie ma sie do czego przyczepic - przyczepmy sie do AutoAimu. Litosci.

Powiem to brutalnie i dostadnie.

 

Olewam cieplym moczem temat konsol i gier konsolowych.

Tytuly, w ktore grałem na konsoli, nie przypadly mi do gustu. Byly to gry uwazane za "perełki" konsolowe ale mi sie nie spodobały i tyle, dlatego nie zamierzal przechwalac sie "kto ma ladniejsze zabawki" i dlatego nie bede wymienial gier czy to na pc-ta czy na konsole bo po prostu nie chce mi sie bawic w takie "pyskowki".

 

Nawiazujac jeszcze raz do tematu watku: Gry staja sie latwiejsze bo czym gra latwiejsza i ladniejsza tym w wiekszej ilosci sie sprzeda.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi to , podaj mi tamto , a moje jest lepsze a twoje to syf , zamiast siedziec tu na forum idzcie sie pobawic w piaskownicy :lol2: ten caly fanboizm robi sie juz naprawde nudny nie mowiac juz nic o ignorancji , to nie na pc zwalili thiefa , deus exa czy oblivion tylko na konsole , zostaly uproszczone do granic mozliwosci abys ty ze swoim gigantycznym intelektem mogl w to zagrac , ci goscie to chyba spia z tymi konsolami :lol2: a tak wogole to piszac te wspaniale posty pokazujesz tylko jacy to swiatli ludzie grajana konsolach

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Każdy woli co innego a mówienie tym co jest lepsze jest względne i zależy od punktu patrzenia

 

Ale nie rozumiem po co dyskusja na Forum PurePC i próbowania konsolowców o przekonaniu starych PCiarzy na konsole? Kiedy zrozumiecie, że to się wam na tym forum nie uda? I przestaniecie ciągle drążyć wątki o konsolach?

 

@Sialala wiem, że jesteś rozumnym facetem to zrozum, że dyskusja na forum gdzie prawie wszyscy to zagorzali pececiarze i przekonanie ich do wyższości konsol jest raczej zgubna? To tak jak przekonywać ortodoksyjnych żydów by zaczeli wierzyć w Jezusa w ich własnej świątyni.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o k**** gdzie jest moderator ? :lol:

mam takie samo zdanie jak moi przedmówcy - jesteście dużymi dziećmi, po raz setny wałkujecie ten temat wszedzie :/ to sie robi delikatnie mówiąc denerwujące... boję sie wejść do jakiegokolwiek tematu bo wszedzie moge zobaczyć jak cała ekipa PC vs Konsola z sialala na czele "dyskutuje"

 

czy wy z tym kiedyś skończycie ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

bo wszedzie moge zobaczyć jak cała ekipa PC vs Konsola z sialala na czele "dyskutuje"

Wyjasnisz ten cudzyslow przy "dyskutuje"?

Nikt nikogo nie obraza, padaja argumenty, kontrargumenty - kulturalnie bez agresji.

I nagle wchodzi pare osob i zaczyna pisac od nowa to samo, ze jakies gry zostaly uproszczone "bo konsole". Czy Half Life 2 zostal w stosunku do czesci pierwszej sprowadzony do bezmozgiej strzelanki tez przez konsole? Czy Knights of the Old Republic ucierpialo jakos po przeniesieniu na konsole (druga czesc ukazala sie najpierw na XBoxa)?

 

@tripsta

a tak wogole to piszac te wspaniale posty pokazujesz tylko jacy to swiatli ludzie grajana konsolach

Natomiast Ty piszac takie madrosci udowadniasz doskonale teze, ze PC to elyta graczy i jedyne wartosciowe gry sa tworzone dla tych, ktorzy wiedza, ze konsole to zabawki dla dzieci. Zero argumentow, zero tresci, zero przykladow, za to pokaz czystego intelektu ktory zapewne oslepi niejednego ciemniaka upierajacego sie przy konsolach.

Dla mnie koniec tematu - skoro ktos ma klopoty z czytaniem i uwaza, ze ja kogos probuje nawracac - jego problem. Jedyne co robie, to bronie gry konsolowe przed twierdzeniem, ze to "konsole sa winne zidiocenia gier". To nie konsole, tylko uzytkownicy. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero argumentow, zero tresci, zero przykladow, za to pokaz czystego intelektu ktory zapewne oslepi niejednego ciemniaka upierajacego sie przy konsolach.

szkoda mi marnowac na to czas , ty nie bronisz konsol a raczej zachowujesz sie jak nawiedzony fanatyk ktory zrobi wszystko aby jego bylo zawsze na wierzchu , zmien plyte bo ciagle piszesz to samo i to juz sie robi naprawde nudne a ludziom to sie przejadlo , a teraz napisz kolejny esej na 5 stron , ciekawe tylko kto to przeczyta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Każdy woli co innego a mówienie tym co jest lepsze jest względne i zależy od punktu patrzenia

 

Ale nie rozumiem po co dyskusja na Forum PurePC i próbowania konsolowców o przekonaniu starych PCiarzy na konsole? Kiedy zrozumiecie, że to się wam na tym forum nie uda? I przestaniecie ciągle drążyć wątki o konsolach?

 

@Sialala wiem, że jesteś rozumnym facetem to zrozum, że dyskusja na forum gdzie prawie wszyscy to zagorzali pececiarze i przekonanie ich do wyższości konsol jest raczej zgubna? To tak jak przekonywać ortodoksyjnych żydów by zaczeli wierzyć w Jezusa w ich własnej świątyni.

I powiedzial to ten, co rozpoczal wojne w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

I powiedzial to ten, co rozpoczal wojne w tym temacie.

Oooo.. To nie ja rozpoczalem ta cala dyskusje/zadyme? Przeciez to ja jestem naczelny fanboj i fanatyk piszacy eseje na 5 stron, ktorych wymeczeni wymagajacymi wysilku umyslowego pecetowi ortodoksi nie maja sil czytac.

Rozumiem, ze jak nie pisze o shaderach, wymaganiach sprzetowych i problemach ze skonfigurowaniem klawiszy tylko o tresci gier, to jest to juz nudne i nieciekawe dla komputerowego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...