Skocz do zawartości
piotres

Dual Fc Benching

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Kilka dni tempu powtorzylem to w co ok. rok temu bawilem sie z Sobihem na AXP i R9800 ...dual FC benching - jeden agregacik na CPU , drugi na GPU . :D Tym razem jednak tempy na parownikach "nieco" nizsze jak rok temu :) .

 

Dlugo nie bylem pewnien czy to dawac tutaj ...zaraz pewnie ktos mi pewnie zarzuci, ze skoro nie ma zadnego WR'a, to po co ten temat ? ...uznalem jednak, ze niektorzy moze jednak lubia popatrzec na fotkach na O/C akcje pozostalych userow (tak jak ja np. :D ), a chyba ten dziala najbardziej pasuje do takich relacji :-P .

 

Hardware :

 

-AMD 64 Venice 3000+ E6

-DFI NF4-D

-2x 256 MB KHX 3500 BH-5

-Sapphire Radeon X550 128/128 4 ns, stock 400/400 Mhz (VGPU moded 1.25 @ 1.55 V) .

-Antec TruePower 550W

 

Unit dla CPU : Orange Ice unit (Danfoss NL11F + R507 + CPEV), CPU evap @ -47-50*C

 

Unit for GPU : Rotary Single-stage, GPU evap @ -60-69*C

 

Niestety moja karta zostala od nowosci wykrywana w moim systemie jako X600, a to najzwyklejszy Szafirek X550 128/128 ... :cry: Pewnie cos chinczyki w biosie porypali akurat w tym "wypuscie" kart, z ktorego ja mam egzemplarz :cry: , zmiana sterow nie pomagala, a w biosie nie mialem czasu grzebac . Na stocku, bez vmoda, tuz po wyjeciu z pudelka karta robila ok. 510/684 Mhz w Markach :D

 

Wiec bylem zmuszony walczyc w kategorii X600 na ORBIE, benchowalem w 3D Markach 2001 i 2003 .

 

3DM2003 - 5340 p. - karta 753/708 Mhz, CPU @ 3160 Mhz - 6 miejsce na ORBie w X600

 

3DM2001 - 19257 p. - karta 705/696 Mhz, CPU @ 3204 Mhz - 4 miejsce na ORBie w X600 :)

 

Jezeli by moja karta byla wykrywana poprawnie jako X550, bylbym na 1 miejscach w obu markach, bo obecne WR'y w X550 to 18741 p. w 3dm2001 i 4647 p. w 3dm2003 :lol:

 

Nieco fotek z benchingu :

 

Dołączona grafika

 

 

Parownik na GPU wlasnie czeka na karte

 

Dołączona grafika

 

 

GPU wlasnie czeka na parownik :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

Oba FC'ty gotowe do bojow B)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

V-moded X550 (VGPU mod) ...zawsze przebywalem w przedziale 1.25 V @ 1.50-1.60 V :)

 

Dołączona grafika

 

 

Temperatura parownika GPU w mother nature w marku 2001 :D

 

Dołączona grafika

 

 

Temperatura parownika CPU w tym samym czasie :-P

 

Dołączona grafika

 

 

Pare milych cyfr na parowniku GPU w Windowsie :D

 

Kiedys sie wezme chyba na ruszt X300 ...... :lol:

 

Pozdro

Piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies zdjecie zapinki na gpu mozna? i wlasnie, w tym unicie z rotarka masz pierscien segera na przylutowanej mufce ?

Dokladnie tak :D

 

Zwykle PCV 10 mm, tylko zapinka wycieta w ksztalcie "jajka" ( by nie zachaczala o mobo), otwory 55 mm, wiertlo 4mm, rozstaw pod ATI :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte z 1 miejsca z 2k3 moge na wrocek przytargac jak chesz, bo pomagalem kumplowi ja krecic ;] wynik jest na nedznym a64, twinmosach z zadu i asusie a8n-e. a karta jest teraz u mojego bylego pracodawcy ;] co powiesz na to?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotres: wez sie pobaw biosem :P jak tak mozna, zeby jeden ruch i WRy dwa :P ale juz, zakladaj uklady i pokaz orby z 1szymi miejscami ;)

 

i zapodaj fotke zapinki.

Nie mam czasu na kombinacje z tym ...nie lubie strasznie sie bawic tymi biosami na ATI, bo zawsze jakies problemy sa ..bios dobry, flasher dobry, a nie idzie (mam zle wspomnienia z tym po Gigabyte 9550) :mur: .

 

Jak mi zapodacie gotowy, dzialajacy, sprawdzony przepis na Sapphire X550 to skorzystam :D .

 

Lapcie (nieco brudna, bo tuz po zdjeciu z parownika po benchingu :wink: ) :

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

To male wciecie jest na przwod od sondy K .

 

@Niemiec : mnie nie bedzie we Wrocu niestety .. :cry:

 

pozdro

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...