Skocz do zawartości
Sze100

Problem Z Matryca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo M1437G i na ciemnym tle w nieoswietlonym pokoju widac takie oto efekty - jasne obszary przy brzegach ekranu (roznia sie od kata patrzenia). Nie wiem czy to nromalne czy cos z nim nie tak bo nigdy nie mialem monitora LCD. Kolorowe tla nie sa przebarwione i innych problemow ze sprzetem nie ma.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sze100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie tak musi byc

Ufff dzieki bo juz myslalem ze sprzedawca mi wcisnal jakiegos gniota. Moj kolega nstarszyl mnie ze to przepalona matryca ... A skad sie biora takie efekty w wyswietlaczu LCD ?

Edytowane przez Sze100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt po angielsku zowie się "light leakage" czyli w wolnym tłumaczeniu "wyciekające światło" i bierze się z kilku powodów. Najważniejszym jest odpowiednie dobranie mocy minimalnej lampy oświetlającej panel (w panelach LCD niewielka część światła wychodzi na zewnątrz, stąd potrzeba użycia silnych źrodeł światła, co z kolei sprzyja ich przedostawaniu się przez strukturę matrycy) i konstrukcja samego panelu (chodzi o jak najrównomierniejsze rozpropagowanie światła). Do tego dochodzą zjawiska dyspersji światła związane z tym, że struktura kryształów nie jest w stanie stanowić idealnej i nieprzebytej bariery dla światła. Gdzieś też czytałem, że w niektórych typach matryc zachodzą dość złożone zjawiska między elementami wchodzącymi w skład poszczególnych punktów na matrycy, co również powoduje ucieczki pewnych ilości światła.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...