Skocz do zawartości
...Magik...

Jakie Najwydajniejsze Chłodzenie Powietrzem Na Procka?

Rekomendowane odpowiedzi

Tesz racja

Szogunik spisuje sie troche lepiej od nindży kiedy ma przedmuch. W pasywce lepsze wyniki ma ninja. Taki tescik gdzies widzialem. Mysle ze szogun nie jest wart takiej strasznej kasy. Albo brac ninja albo troszke poczekac bo szogun powinien staniec niedlugo.

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie najlepsze z tych droższych To oczywiście Ninja bądź TT Big Typhoon :-P a shogun strasznie drogi no chyba że masz kase to oczywiście tez możesz brać :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam tu:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=94709

 

jak widac zdania sa podzielone ale najczesciej wymieniane to:

scythe ninja plus, xp-90c, TT BT

 

ludzie bardzi czesto jednak wybieraja xp-90c i TT BT ze wzgledu na prostrzy montaz, a raczej bez problemowy, co nie mozna powiedziec o montazu ninji.

 

ja samemu zastanawiam sie miedzy TT BT i Scythe Mine (ze wzgledu na to, ze jest nizszy niz Ninja+) - cena ta sama.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT BT ze wzgledu na prostrzy montaz, a raczej bez problemowy, co nie mozna powiedziec o montazu ninji.

Chyba żartujesz :wink:

Raczej na odwrót.

 

 

Jeśli nie jesteś wyczulony na hałas to bierz Ninję + Deltę 120x120 (najlepiej taką, która ma grubo ponad 150 CFM) :wink:

Albo poczekaj na Ninję w wersji CU.

 

Delta 120x120 130CFM

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Grimlock czy ninja wymaga takiej strasznej wichury? Na alu mysle ze nie trzeba takiego strasznego przewiewu.

Założyciel topica chciał top performance - to mu doradziłem top performance :wink:

 

Tylko niech przypadkiem w ten wentyl podczas pracy palców nie wkłada :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz :wink:

Raczej na odwrót.

Jeśli nie jesteś wyczulony na hałas to bierz Ninję + Deltę 120x120 (najlepiej taką, która ma grubo ponad 150 CFM) :wink:

Albo poczekaj na Ninję w wersji CU.

 

Delta 120x120 130CFM

Nie bedzie Ninji cu, juz sie nia interesowalem, ale niestety jest maly wzrost wydajnosci do ALU z moich informacji jest 1 czy 2 sztuki w Europie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie Ninji cu, juz sie nia interesowalem, ale niestety jest maly wzrost wydajnosci do ALU z moich informacji jest 1 czy 2 sztuki w Europie :P

skad ty masz takie informacje :lol:

to ciekawe <_< czyzby wersje kolekconerskie radiatorow :blink: limitowana seria na europe...sztuk 2 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mysle ze albo w ogole ich nie ma albo jest duzo wiecej. Przeciez kto by wypuszczal serie 2 sztuk. A pozatym taki Cu to dobry chwyt marketingowy ktory imho by sie przyjal i scythoei mogloby wpasc ejszcze pare groszy do kieszeni. (oczywiscie nie popieram takich chwytow ;) )

 

PS. Jak sie zloto ma do przewodzenia i oddawania ciepla? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mysle ze albo w ogole ich nie ma albo jest duzo wiecej. Przeciez kto by wypuszczal serie 2 sztuk. A pozatym taki Cu to dobry chwyt marketingowy ktory imho by sie przyjal i scythoei mogloby wpasc ejszcze pare groszy do kieszeni. (oczywiscie nie popieram takich chwytow ;) )

 

PS. Jak sie zloto ma do przewodzenia i oddawania ciepla? :)

O ile mnie pamięć nie myli to wypada gorzej od srebra i miedzi, które wypadają podobnie.

Był kiedyś cooler Silverado z podstawą ze srebra, reszta radiatora z aluminium i wentylem w kształcie turbiny. Niestety kiepskie wykonanie zemściło się na wydajności, do tego głośność i cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej w WC zainwestowac co nie. Ciekawe kiedy, bo mysle ze raczej na pewno, AC odejdzie w zapomnienie. Jak myslicie?

 

Co do mine to mysle ze te ciasno poukladane zeberka odbija sie w koniecznosci przedmuchu wentylem. W ninjy sama owiew budy tam robil swobodny przeplyw powietrza.

 

Ps. oj takie OT mi sie zrobilo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC nigdy w zapomnienie nie odejdzie, to zbyt prosty i jak widac po ninji na przykład bardzo wydajny system chlodzenia, a pozatym moża puścić w full passive na procu co na wodzie jest raczej trudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro mowa o coolerach i fyrakach to mam pytanko czy jest sens wymiany wentylka w zalmanie 7700 Cu na fandera 120? Tak sie z tym nosilem ale nie wiem jak sie to przelozy na wydajnosc. Choc glownie zalezy mi na ciszy ale pare stopni mniej tez mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta ninje z aukcji , coprawda kupilem taniej bo za 12 zl ale moge cos powiedziec :)

 

wiec standardowy wentyl ktory jest obecnie dolaczany daje w zupelnosci rade , ja poprostu polozylem delte na gore i swobodnie sobie na ninji lezy , jedyny makament to ze nie startuje na zbyt niskim napieciu , a na maxa to jest juz wogole glosna:) wogole to dobre rozwiazanie takie 2 wentyle?

 

a przy procku 2.8ghz na 1.5v jak jest 1 stopien roznicy miedzy delta a standardowym coolerem to gora , moze przy wiekszych taktach i vcore bylaby jakas zauwazalna roznica

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze w moim przypadku ninja plus odpada :/ za wysoka jest.

 

anyway. musze wybrac miedzy Scythe Mine i TT BT. ostatecznie co byscie wybrali. wentylacja mojej budy jest slaba i slaba mozliwosc jej poprawy. musze schlodzic procka do temperatury ~47 i mniej jesli sie da, przy napieciu 1.5v. proc jak z podpisu.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam juz XP-90c od ponad tygodnia. temperatury zdecydowanie nizsze niz na fryzjerze. montaz rzeczywiscie bezproblemowy - nie wiem jak dokladniej to wyglada na TT BT ale tutaj trzeba bylo tylko wymienic koszyk a sam montaz do koszyka przypomina ten z fryzjera64.

 

wkoncu jestem zadowolony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...