Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Grimlock

dopiero po wyłączeniu w biosise 2 funkcji

 

-VIA 1394 Control

 

-Marvell giga lan Control

zaczoł mi chodzić internet ;/:/:/

A w menadżerze urządzeń w karcie sieciowej mam tylko :

 

-NVIDIA nforce Networking Controller

 

To jakie funkcje w biosie włączyć zeby uruchomic 2 sieciówkę ??

VIA 1394 Control czyli FireWire nie musisz wyłączać. Wystarczy, że w Windzie w połączeniach sieciowych usuniesz/zablokujesz "1394 coś tam". System chce przez to składać sieć z uporem mianiaka blokując sieć przez karty sieciowe. Taki problem występuje nie tylko na DFI.

 

Marvell Giga Lan Control - to Twoja druga karta sieciowa, odblokuj ją w BIOS'ie i wgraj drivery. Możliwe, że system widzi ją po włączeniu jako pierwszą kartę sieciową w systemie i nią puszcza ruch sieciowy. Jeśli nic nie jest do niej podłączone np. router dlatego nie masz neta.

Oczywiście 1394 tez ma udział w podkradaniu sieci :wink:

 

 

- 1394 odblokuj lub nie BIOS'ie. Jeśli tak to w połączeniach sieciowych zablokuj 1394

- Marvell'a odblokuj w BIOS i wgraj drivery

- Sprawdź, która sieciówka ma pierwszeństwo i do niej podłącz neta

- Ewentualnie można zmostkować połączenie w połączeniach sieciowych między sieciówkami, ale po co się tak bawić :wink:

 

 

cześć :)

Dawno nie miałem Ultry-d, teraz taka płytkę nabyłem i mam problem z trickiem 3,3v rail.

niezależnie jakie napięcie ustawie w biosie płyta podaje 3,2v . .

 

pamięta ktos ocb z tym trickiem ?

Chyba w najnowszym BIOS'ie widziałem możliwość podbicia o 0,8V z 3,2V do 3,3 - bez przekładania zworek.

Na pewno widziałem w Genie BIOS :wink:

Sprawdzę dokładnie jak wrócę do domu.

 

Ale jaki to naprawdę daje skutek to już trzeba sprawdzić miernikiem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

mianowicie mam dwa dyski samsunga 200GB sata2 na którym jest windows na codzień, gry, programy

i Maxtora 120Gb ATA 133 8Mb podłączonego na sata za pomocą przejściówki z ata na sata na którym mam windows do SPI i Dane i filmy

 

problem polega na tym że kiedyś na plycie abita IC7-G i DFI z ULTRA (teraz mam bez ultra) mogłem drugi dysk (maxtora) właczać i wyłaczać podczes działania systemu

 

teraz jest tak że moge wlączyć dysk bez problemu, ale jak chce go wyłączyć to system sie zacina na jakieś 30s później jakieś 10s działa OK i tak w kołko

 

czy to wina biosu/ustawień w biosie/systemu/czy modelu płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi na płycie układ ITE.

 

Nagle przestały mi się kręcić wentyle na cpu, płycie głównej i grafice (grafike miałem wpiętą w płytę), nawet nie zauważyłem kiedy, gdyby nie to że byłem akurat przy kompie to bym dzisiaj opłakiwał jeszcze grafike i cpu. Naszczęście dobre chłodzenie uratowało sprzęta. Ale pozostaje sam fakt uszkodzenia tego układu.

 

Spotkaliście się już z taką awarją??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujace pytanie jesli chodzi o modowanie ultra-d na SLI. Bylo juz w tym temacie ale ciezko sie dokopac, bo slowa kluczowe sa za pospolite albo za krotkie.. :/

 

Znalazlem tyle - ze w nowszych rev plyty mody sie nie udaja, i ze ciezko trafic, ale nie wiem czy te informacje sa sprawdzone. Moze ktos wyjasnic ta kwestie dokladniej? (najlepiej dodac do FAQ, bo tam sa tylko fotki moda). Czy mozliwosc moda faktycznie zalezy od rev plyty (jesli tak to w jaki sposob)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujace pytanie jesli chodzi o modowanie ultra-d na SLI. Bylo juz w tym temacie ale ciezko sie dokopac, bo slowa kluczowe sa za pospolite albo za krotkie.. :/

 

Znalazlem tyle - ze w nowszych rev plyty mody sie nie udaja, i ze ciezko trafic, ale nie wiem czy te informacje sa sprawdzone. Moze ktos wyjasnic ta kwestie dokladniej? (najlepiej dodac do FAQ, bo tam sa tylko fotki moda). Czy mozliwosc moda faktycznie zalezy od rev plyty (jesli tak to w jaki sposob)?

Informacje były opierane na doświadczeniach usrów z tego forum i innych. Pod pojęciem „mod się nie udaje” kryje się stwierdzenie „łączysz mostki i łączysz a jak SLI nie było tak nie ma”. Tak jak z kartami graficznymi czasem się da coś odblokować czasem nie, za to nie słyszałem o żadnej śmierci mobo podczas modów (nie licząc fizycznych uszkodzeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w koncu te cudenko DFI LP4 Ultra-D i teraz kilka noobowych pytan.

 

1. jaki biosik do pamieci geil value i czy mozna biosa zmieniac z pod windowsa na dfi?

 

2.Gdzie jest regulacja napiecia na proca bo ja tylko znalazlem cpu VDD, ale tam sa ustawienia tylko do 1,55V, a gdzie te 1,8??

 

3. czego to moze byc wina, ze w trybie synchronicznym 240 na pamieciach i na procu tyle samo, wszytko jest ok, ale juz w trybie asynchronicznym jak mam na procu ustawione HTT na np. 265 to pamieci juz ida slabiej bo na 235 i to przy cl3.0??

 

4. Czy tryb asynchroniczny ogranicza podkrecalnosc pamieci??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w koncu te cudenko DFI LP4 Ultra-D i teraz kilka noobowych pytan.

 

1. jaki biosik do pamieci geil value i czy mozna biosa zmieniac z pod windowsa na dfi?

 

2.Gdzie jest regulacja napiecia na proca bo ja tylko znalazlem cpu VDD, ale tam sa ustawienia tylko do 1,55V, a gdzie te 1,8??

 

3. czego to moze byc wina, ze w trybie synchronicznym 240 na pamieciach i na procu tyle samo, wszytko jest ok, ale juz w trybie asynchronicznym jak mam na procu ustawione HTT na np. 265 to pamieci juz ida slabiej bo na 235 i to przy cl3.0??

 

4. Czy tryb asynchroniczny ogranicza podkrecalnosc pamieci??

1. Dowolny właściwie, weź z końcówką -3 (teoretycznie więcej ramców obsługuje).

2. CPU Vid Special Control.

3. Przede wszystkim, pojęcia "trybu synchronicznego" i "asynchronicznego" nie pasują do architektury K8. Być może musisz pokombinować z alphami.

4.

1. Da się uzyskać takie same MHz na każdym dzielniku.

2. Da się uzyskać taką samą wydajność na każdym dzielniku (wyjątek div200 i div166 z max ostrymi ustawieniami)

3. Głównym ustawieniem odpowiedzialnym za stabilną pracę na danym dzielniku jest Max Async Letancy i w nim należy szukać na samym początku przyczyn niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dowolny właściwie, weź z końcówką -3 (teoretycznie więcej ramców obsługuje).

2. CPU Vid Special Control.

3. Przede wszystkim, pojęcia "trybu synchronicznego" i "asynchronicznego" nie pasują do architektury K8. Być może musisz pokombinować z alphami.

4.

No to bedzie zabawa na dlugi czas. Coz przejscie z K7 na K8 to jednak przepasc, szczegolnie na tej plycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

mianowicie mam dwa dyski samsunga 200GB sata2 na którym jest windows na codzień, gry, programy

i Maxtora 120Gb ATA 133 8Mb podłączonego na sata za pomocą przejściówki z ata na sata na którym mam windows do SPI i Dane i filmy

 

problem polega na tym że kiedyś na plycie abita IC7-G i DFI z ULTRA (teraz mam bez ultra) mogłem drugi dysk (maxtora) właczać i wyłaczać podczes działania systemu

 

teraz jest tak że moge wlączyć dysk bez problemu, ale jak chce go wyłączyć to system sie zacina na jakieś 30s później jakieś 10s działa OK i tak w kołko

 

czy to wina biosu/ustawień w biosie/systemu/czy modelu płyty ?

ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

ma problem

zaczne od tego za moj komputer na 260x10 chodzi w 100% stabilnie synchro z memkami -> sprawdzane godzinami sp2004 memtesty smarki itp.....

niestety na takich ustawieniach jak moj tatko gra w tysiaka na gryonline.wp.pl

co jakies srednio 2-3min nastepuje 5 sekundowa scina czarny ekran, po chwili pojawia sie wszystko jak wczesniej i wyskakuje komunikat z ati ccc ze cos tam cos...... (zaraz lukne i dam znac) po grze na gryonline.wp.pl nie moge poscic ani smarka ani atitoola -> pisze ze cos tam dx9... (tez lunkne)

na standartowych ust wszystko jest ok

dodam ze grafa jest w dolnym slocie dfi lp nf 4 ultra-d

mozliwe ze jakis konflikt nowych sterow?? mam 6,5 warcatsy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

mianowicie mam dwa dyski samsunga 200GB sata2 na którym jest windows na codzień, gry, programy

i Maxtora 120Gb ATA 133 8Mb podłączonego na sata za pomocą przejściówki z ata na sata na którym mam windows do SPI i Dane i filmy

 

problem polega na tym że kiedyś na plycie abita IC7-G i DFI z ULTRA (teraz mam bez ultra) mogłem drugi dysk (maxtora) właczać i wyłaczać podczes działania systemu

 

teraz jest tak że moge wlączyć dysk bez problemu, ale jak chce go wyłączyć to system sie zacina na jakieś 30s później jakieś 10s działa OK i tak w kołko

 

czy to wina biosu/ustawień w biosie/systemu/czy modelu płyty ?

ponawiam pytanie

Skoro mówisz że na innych płytach działało to raczej wina systemu. Sprawdź, czy aby nic nie korzysta z tego dysku, żaden program ani usługa. Może masz włączone np. przywracanie systemu na tym dysku? Możliwe też że masz coś nie tak ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam takie jaja z tą płytą

jeszcze przed tym jak składałem sobie WC procek lecial sobie na 9X300 na 1.475 a pamieci na dvi 166 i 3.3v oczywiście full stable ...

a teraz nie chce sie system włączyć jak dam takie ustawienia

teraz jade na 9x285 i jest OK właczam 9x300 sys sie nawet nie laduje

 

już nie wiem czy to wina dysku czy plyty

bo na drugim dysku tym maxtorze 120GB z windowsem 64bit też sie system nie ładuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś polecić jakiś sprawdzony radiatorek z wiatraczkiem na chipset, bo muszę wymienić standardowego wyjca, a nad chipsetem jest grafika i nie mogę zastosować nic pasywnego, także 2 slot pci-e odpada; :cry:

Będę wdzięczny za sugestie;

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś polecić jakiś sprawdzony radiatorek z wiatraczkiem na chipset, bo muszę wymienić standardowego wyjca, a nad chipsetem jest grafika i nie mogę zastosować nic pasywnego, także 2 slot pci-e odpada; :cry:

Będę wdzięczny za sugestie;

pozdrawiam

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poca w tamtym temacie też brałem udział, ale w nim głównie chodzi o chłodzenie pasywne, ja szukam tylko przyzwoitego wyjca na chipset, a do tego tematu częściej zaglądają właściciele DFI Lanparty Ultra-D

pozdro

przeczytaj caly temat i bedziesz wiedzial bo już były polecane różne wyjce

 

 

BTW. niech mi ktoś wytłumaczy dla czego jak dokrece b. mocno blok płyta sie nie włacza

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hakervip

Mam pytanie. Czy wie ktoś może dlaczego poziom dzwięku w płycie Dfi nie jest dla wszystkich wyjść jednakowy. Chodzi mi o to, że jeżeli wsadzę wtyczkę od głośników do zielonego wejścia to dzwięk jest głośniejszy niż np w niebieskim? Odrazu mówię, że szukałem przez kilka godzin ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi.

Edytowane przez hakervip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy wie ktoś może dlaczego poziom dzwięku w płycie Dfi nie jest dla wszystkich wyjść jednakowy. Chodzi mi o to, że jeżeli wsadzę wtyczkę od głośników do zielonego wejścia to dzwięk jest głośniejszy niż np w niebieskim? Odrazu mówię, że szukałem przez kilka godzin ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi.

zielony jest przewidziany na słuchawki/ głośniki stero

a reszta wyjść jest do trybu 5.1 i mikrofonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy wie ktoś może dlaczego poziom dzwięku w płycie Dfi nie jest dla wszystkich wyjść jednakowy. Chodzi mi o to, że jeżeli wsadzę wtyczkę od głośników do zielonego wejścia to dzwięk jest głośniejszy niż np w niebieskim? Odrazu mówię, że szukałem przez kilka godzin ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi.

Czy mi sie tylko wydaje, czy niebieskie gniazdko to WEJSCIE line-in ,a nie zadne wyjscie na glosniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hakervip

Czy mi sie tylko wydaje, czy niebieskie gniazdko to WEJSCIE line-in ,a nie zadne wyjscie na glosniki...

Można zmienić w ustawieniach jakie gniazdo jaką rolę ma pełnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy wie ktoś może dlaczego poziom dzwięku w płycie Dfi nie jest dla wszystkich wyjść jednakowy. Chodzi mi o to, że jeżeli wsadzę wtyczkę od głośników do zielonego wejścia to dzwięk jest głośniejszy niż np w niebieskim? Odrazu mówię, że szukałem przez kilka godzin ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi.

Być może dlatego iż każde gniazdo było projektowane do z góry założonego przeznaczenia, i programowa zmiana tego założenia to raczej bajer a nie praktyczna funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

1)Niedawno złozyłem tą konfiguracje i mam na świeżo kilka spostrzeżeń, problemów. Krótko mówiąc wziałem się za podkręcanie mojego a64 3200+, który na poprzeniej konfiguracji : MSI neo2 platinum, 1gb a-data 533 i chłodzenie AC, bez problemu kręcił się 2000@2600. Niestety mimo, że teraz dysponuje znacznie lepszym chłodzeniem - sukcesów w podkręcaniu brak, a właściwie same porażki.

Z tego co wyczytałem na dfi-street pewne problemy mogą sprawiać pamięci Corsair - ja niestety takowe posiadam, dodatkowo wyczytałem gdzieś, że sa one na modułach Nanya, o których zupełnie nic nie wiem:)

Jeżeli ktos z was ma doświadczenia z zestawem pamięci 2x1gb Corsair TWINX 3200C2PT DDR400, to bardzo proszę o pomoc - w moim przypadku nawet układ 2400 procek / ram 200 na dzielniku 5/6 dawał blue screeny które skończyły sie..... i tu przechodzimy do drugiego punktu:)

 

2)...skonczyły sie skopaniem windy totalnym:) - i co ciekawe przy ponownej instalacji systemu ku mojej "radośći" Winda zaczeła naprawiac indeksy plików - na wszystkich dyskach twardych - potem zaczeła się naprawa wszytskich plików - trwałó to dobre 4 godzinki - zlany zimnym potem czekałem bez większej nadziei na odzyskanie jakichkolwiek plików, jednak jakimś cudem udało się.

I tutaj kolejna ciekawostka - w fazie zaraz po instalacji (zanim zainstalowalem jakiekolwiek drivery chipsetu) nie działały ŻADNE pliki .exe - nie miały ikonem - pomyslałem że to pewnie żniwo tego "odzyskiwania" - jednak tu kolejne zaskoczenie - po instalcji sterowników wszytsko wróciłó do normy, dysk nie ma juz błędów, a ja odrazu zrobiłem image'a TrueImagem - problem jest taki, że mam teraz stracha w stosunku do jakiegoklwiek podkrecenia w tym układzie ram-procek-płyta.

Jeżeli macie jakies swoje spotrzeżenia, rady, z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogien sprawdzilbym vcore(te 2.6 to na 1.4v?), bo np. moja plyta po ustawieniu np. 1.425 daje 1.39 a 1.55 daje 1.5v :) Potem pogrzebalbym w timingach... Pamietaj ze do kazdego dzielnika trzeba dobrac MAL i RP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogien sprawdzilbym vcore(te 2.6 to na 1.4v?), bo np. moja plyta po ustawieniu np. 1.425 daje 1.39 a 1.55 daje 1.5v :) Potem pogrzebalbym w timingach... Pamietaj ze do kazdego dzielnika trzeba dobrac MAL i RP :)

Jak mozesz zerknij TU i wytlumacz mi prosze to(jak dla mnie) dziwne zjawisko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem prosić o pomoc. Mianowice mam nawet nieżle mem, z tego co testuje to uwielbiają div 166 ale niestety procek mi wymieka gdy mem są przy 266mhz (czytaj błedy w sp2004), ale clockgenem moge dojechać aż do takiego poziomu, że mem mają 275 - wtedy reset. Tak więc procek słaby to chciałem się przerzucić na div 200 ale tu mnie napotkało coś nie miłego: wszystko ok do 266mhz ale później zawsze reset - ale to wtedy napewno nie wina procka, mem też dobrze dovoltowane. Co jest tu problemem? Co zmienić, czym się bawić aby wykorzystać potencjał oc mem? Poprsotu tak jak by mobo miała dosyć:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz próbować z mnożnikiem niższym i ciągle na div 166. pytanie czy wtedy już HTT nie bedzie miało dosyć :D

próbuj dalej. sprawdz dokładnie wszystkie ustawienia w biosie.

 

PS. jakie masz memki ?? i jakie timingi itp ?? poproszę wszystkie szczegóły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...