Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się i to już sporo, teraz to nawet za ciepło niestety do kręcenia. Ustawienia pamięci tak jak w sygnaturce. Tak jak by popsrotu mem nienawidziły div200, natomiast po zmniejszeniu mnoźnika do 8x jakoś nic więcej nie szły mem, może one też już więcej nie mogą. Musze sprawdzić ile sama mobo zrobi htt stabilne, może się wtedy czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem prosić o pomoc. Mianowice mam nawet nieżle mem, z tego co testuje to uwielbiają div 166 ale niestety procek mi wymieka gdy mem są przy 266mhz (czytaj błedy w sp2004), ale clockgenem moge dojechać aż do takiego poziomu, że mem mają 275 - wtedy reset. Tak więc procek słaby to chciałem się przerzucić na div 200 ale tu mnie napotkało coś nie miłego: wszystko ok do 266mhz ale później zawsze reset - ale to wtedy napewno nie wina procka, mem też dobrze dovoltowane. Co jest tu problemem? Co zmienić, czym się bawić aby wykorzystać potencjał oc mem? Poprsotu tak jak by mobo miała dosyć:(

heh, możesz pobawi się MAl/RP na div 200 często gęsto niektóre memki lubią mie RP 5,5.

zapodaj trrd na 3 dostaniesz kilka mhz więcej :)

 

Generalnie powyżej 268-270 cięzko wydusi mhz'e .. . miałem memorki które robiły 250 na 3,1 258 na 3,3v i nie chciały latac na żadnym napięciu na 265 stabilnie :D tzn wstawały w windzie dało się pracowa ale spi1M wywalało :D

 

BTW: mój komp nie lubi lata :D

na dworze jakies 30 stopni, na procku jakies 40 a na chipsecie 50 :blink:

nawet dzisiaj zaliczyłem bluescreena :blink:

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, są jakieś alternatywne sterowniki do zintegrowanej dźwiękówki DFI?

 

Dzisiaj raptem z przyzwoitego 5.1 zamienił się w mierne 2.1, do tego głośniki tylnie maja echo, jakby na jakieś sali tanecznej. Sprawdzałem w ustawieniach. Niby to samo, profil - Pokój :|

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko do użytkowników Lanparty ultra-d :

Smartguardian pokazuje mi w stresie ponad 50* dla PWMIC :? oraz 0 obrotów, od czego jest ten czujnik, dlaczego mam tak dużą temperatuę, i gdzie podłączyć wiatrak, żeby pokazywało obroty, na co skierować nawiew?

Będę bardzo zobowiązany za odpowiedź

pozdrawiam

 

ps: jaka jest bezpieczna temperatura dla Venice 3000+ w stresie?post-118433-1151022717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo temperatur , jaka jest max bezpieczna temp Chipsetu

lubie cisze a ten bziuk na chipsecie strasznie halasuje powyzej 3500rpm :/

przy 3000rpm jest jeszcze znosnie ale wtedy temp chipsetu dochodzi do 52'c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, np. na Gigabyte KN8F na nF4 Ultra chipset osiąga nawet 73C na średniej wielkości pasywnym radiatorze. Pomimo giercowania i benchowania płyta chodziła stabilnie.

 

Ciekawe jak z DFI, jednak staram się nie przekraczać 48C, szkoda katować sprzęt i narażać go na wzmożone zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo temperatur , jaka jest max bezpieczna temp Chipsetu

lubie cisze a ten bziuk na chipsecie strasznie halasuje powyzej 3500rpm :/

przy 3000rpm jest jeszcze znosnie ale wtedy temp chipsetu dochodzi do 52'c

U niektórych nowe DFI NF4 Ultra-D z X2 na pokładzie potrafiło mieć po 70-72stC na NF4 i działać bez problemów, osobiście staram się trzymać poniżej 50stC i jak na razie wychodzi mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Spotkał się może ktoś z następującym problemem: zainstalowałem dziś najnowsze stery do grafy ze strony nVidi (wersja 91.31). Karta przełożona w dolny slot (przy górnym niebieski Zalman). Po każdym starcie systemu przy ikonce ustawienia NVIDIA w trayu wywala się komunikat: Kształtowanie obrazu SLI przez wiele PG zostało zmienione na kształtowanie przez niezależny PG, ponieważ jedna z kart SLI została wyjęta. Kształtowanie obrazu SLI przez wiele PG wymaga co najmniej dwóch kart graficznych. Gaszę ten komunikat i wszystko jest ok, ale szlag mnie już trafia, bo to samo jest po każdym odpaleniu kompa. Płyta nie modowana na SLI, więc o co tu biega? Odznaczenie w panelu sterowników zakładki: pokaż symbol na pasku zadań też nie pomaga, po restarcie ona znów tam jest z tym cholernym komunikatem. Opcje SLI dla wielu procesorów graficznych są nieaktywne :mur: Wie ktoś może jak się tego pozbyć?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby pozbyć się komunikatu o "nie działającym SLI" przy wgranych sterach 91.31 poczytaj ten topic :wink:

 

2198838[/snapback]

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvRegisterMCTrayNview,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp %11%\nView.dll"

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvExportOEMDefaults,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVCPL.DLL,ExportOEMDefaults"

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvRegisterMCTray,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp %11%\NvCpl.dll"

 

te wpisy trzeba usunąć z pliku nv4_disp , po tej modyfikacji można zainstalować stery

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takiego zonka z moim kompem. Oczywiście na dfi.

Kupiłem memki OCZa na winbondach i komp mi nie stratuje.

Obojętnie jak je zamontuje (pojedzyńczo, dual, i bez znaczenia w które gniazdo)

Tylko 3 diody się palą i ani rusz dalej. Pamięci sprawdzałem u kumpla i u niego smigają. A i pozyczyłem elixiry od kumpal i kom działa.

 

dlaczego nie idzie na OCzach

 

A pamięci to te

 

http://www.ocztechnology.com/products/memo...al_channel_gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej wgrać inny bios. Bodajże z koncówką -2 są najlepsze.

a podkręcic raczej się da :D

zmień bios. bo inaczej za każdym razem jak będzies musiał zrobic resa CMOS to będzies musiał pożyczać czyjes pamięci :)

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie startują bo mają za małe napięcie (standardowo DFI daje 2,5V). Ustaw na innych kostkach 2,8V (tak jak jest w specyfikacji) i podmień, powinny ruszyć.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki... Musiałem przełożyć pamięci do pomarańczowych slotów... Wyntyl od procka opierał sie na nich za bardzo... :/

Podobno memki nie działaja wtedy z command rate 1T - ale CPU-Z pokazuje, że tak...

 

Jak to jest faktycznie? Niby nadal jest dual i 1T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki... Musiałem przełożyć pamięci do pomarańczowych slotów... Wyntyl od procka opierał sie na nich za bardzo... :/

Podobno memki nie działaja wtedy z command rate 1T - ale CPU-Z pokazuje, że tak...

 

Jak to jest faktycznie? Niby nadal jest dual i 1T...

Ram bez problemu działa z 1T zarówno żółtych jak i pomarańczowych slotach, sam mam cały czas w pomarańczowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

wbijam sie w tema t z problemem mojej DFI NF4 ULTRA a mianowicie chodzi o wycie wszytskich mozliwych wiatraków jakie sa w kompie. Wyją wiatraki w zasiłce na procy a jako ostatni startuje chłodzenie na VGA. Po dosłownie 5 sekundach wszystko sie stabilizuje wycisza warac do normalnych obrotów ALE DLACZEGO JEST TAK FATALNY START :cry: Czy płyta jest walnięta

 

Poratujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

wbijam sie w tema t z problemem mojej DFI NF4 ULTRA a mianowicie chodzi o wycie wszytskich mozliwych wiatraków jakie sa w kompie. Wyją wiatraki w zasiłce na procy a jako ostatni startuje chłodzenie na VGA. Po dosłownie 5 sekundach wszystko sie stabilizuje wycisza warac do normalnych obrotów ALE DLACZEGO JEST TAK FATALNY START :cry: Czy płyta jest walnięta

 

Poratujcie

Jest to normalne zachowanie więc nie ma czym się przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pożniej mogłeś je podkręcić?

Tak szły na 250mhz bez problemów :) Na asusie A8V starotwały na 2-2-2-5 166 2,8V i dalej tez je mogłem kręcic ale na takim napieciu na wile eniemozna liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne zachowanie więc nie ma czym się przejmować...

Ale taki syf na starcie !!! :mur: czy moze kwestia nowszego biosu a moze w biosie mozna coś przełączyć Po jakiego ch...a tak sie dzieje co to ma na celu !!! Na DFI NF3 tego nie było STRASZNIE MNIE TO DENERWUJE Człowiek robi wszystko aby było cicho a tu na starcie zawał serca murowany :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki syf na starcie !!! :mur: czy moze kwestia nowszego biosu a moze w biosie mozna coś przełączyć Po jakiego ch...a tak sie dzieje co to ma na celu !!! Na DFI NF3 tego nie było STRASZNIE MNIE TO DENERWUJE Człowiek robi wszystko aby było cicho a tu na starcie zawał serca murowany :angry:

Jest to normalne zachowanie ! dlaczego?! ponieważ jest to tak zwany Autostart ( czy jak ktos tam to nazwie nie pamiętam jak to było dokładnie )

czyli przy starcie komputera daje wszystkie wiatraczki na maxa aby upewnic się że wszystkie się rozkręciły ! bo jak masz niektóre wiatraczki na bardzo małym napięciu to przy włączeniu komputera sie nie rozkręcą. ( kiedyś palcem musiałem zalmana rozkręcać ;) )

 

jeśli cię to przeszkadza to poprostu odłącz wszystkie wiatraczki w komputerze :D ( nie tego nie muszis robic ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do memek to już je okiełznałem.

Komp miał wcześniej na nich jaką zawieche. Jeszcze raz spróbowałem odpalić na clir cmos( czy jak to tam się nazywa) i poszło. Na początek na jednej pamięci(komp ładuje się szybciej niż na 1gb zwykłych pamięci) a pużniej na dwóch w dualu i śmiga. Napięcie mam 2,7 a memki narazie chodzą na 415mhz. Jak dokupie kilka wiatraków i zmienie paste na procku( mam orginalną od pentagrama frozena :sad: ) to się w podkręcanie zabawie.

 

A co do biosu to jakiś czas temu( 7dni) wgrałęm najnowszy że stroniki dfi dla tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do memek to już je okiełznałem.

Komp miał wcześniej na nich jaką zawieche. Jeszcze raz spróbowałem odpalić na clir cmos( czy jak to tam się nazywa) i poszło. Na początek na jednej pamięci(komp ładuje się szybciej niż na 1gb zwykłych pamięci) a pużniej na dwóch w dualu i śmiga. Napięcie mam 2,7 a memki narazie chodzą na 415mhz. Jak dokupie kilka wiatraków i zmienie paste na procku( mam orginalną od pentagrama frozena :sad: ) to się w podkręcanie zabawie.

 

A co do biosu to jakiś czas temu( 7dni) wgrałęm najnowszy że stroniki dfi dla tego modelu

czy co sie zmieniło po wraniu nowego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera bois nf3 miałem prawie w paznokciu a NF4 powala nie wiem co i jak tak 80% co to jest z tymi 16 16 , 16 8 , 8 16, 8 8 Co to za cholera

 

Czy jest sens zmieniać oryginalny bios płyty na nowy ? Płytę kupiłem wczoraj

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak. Dochodzi troche dokładniejszych ustawień w biosie, ponoć lepiej działa z prockami, jak i usuwa inne błędu. Wieść gminna niesie że i oc rośnie jak i wiatraki lepiej pracują. Tyle słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...