Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek06 ile dałeś za DFI?? Bo tak sobie myślę może mi swój sprzęcik sprzedać i na AM2 się przerzucić. Aha na Twoim przykładzie że ukrzuszyłeś rdzeń... zdejmowanie IHS'u to największe głupstwo na świecie... też mam zdjęty, nic mi to nie dało a teraz będę miał problemy ze sprzedaniem procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za swoje DFI dałem 300zł, ale sprzedaj je, i przesiadam sie na AM2 i selekta X2 3ghz i oczywiscie płytke tez DFI :) ale pomimo tego ukruszenia procek działa tak jak działał, jedyne niestabilnosci wcześniej powodowały źle dobrane timingi pamięci :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stanąłem przed zakupem nowego HDD. Padło na Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS. Czytałem jednak, że może być problem z kompatybilnością płyty (SATA) z dyskami typu SATA II. Czy jeśli podłączę tego WDka do mojej DFI LP UT Ultra-D to będę miał problemy?

ja mam WD2500KS i smiga spokojnie jako sata II, btw jak co to masz na dysku zwore zgodnosci z sata I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troche offtopowo jak myślicie ile bym mógł <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za DFI, Opka, i Cruciale?

dfi 250-300 zależy od szczęścia.

Opek może uda się 200zł

cruciale około 250 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nagrywarkę ide na SATA i nagrywarka nie nagrywa płyt sprawdzałem na nero i ashampoo, wymieniłem na nową, też sata problem ten sam, wgrałem nowy system - bez zmian. Nagrywarka to samsung sh-183a. Nagrywarka czyta bardzo dobrze, jest zdecydowanie cichsza ale zie nagrywa. Spotkał sie ktoś z podobnym problemem, lub wie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Tak. Od dawna wiadomo ze nagrywarki na SATA to go*** :damage_wall: Trzeba bylo najpierw poczytac topic o tych nagrywarkach. Teraz bys nie mial takiego problemu.

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Od dawna wiadomo ze nagrywarki na SATA to go*** :damage_wall: Trzeba bylo najpierw poczytac topic o tych nagrywarkach. Teraz bys nie mial takiego problemu.

Takie uogólnianie nie ma sensu. Jak swego czasu nie było sterów do R580 to wszyscy krzykneli że to gów..o bo wydajność była marna.

Tak samo moim zdaniem jest z nagrywarkami na sata, jest to nowy produkt który jeszcze nie zadomowił się i nie przyjął na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W F.A.Q-u na pierwszej stronie jest link do "wszystkich" biosów jakie do tej pory wyszły na DFI NF4, jednakże tam w sekcji "modbios" ostatnimi są biosy z roku 2005, w sieci znalazłem zmodowane, najnowsze biosy 04/06/2006 (Big Toe), z których jeden jest ponoć "zoptymalizowany" pod pamięci OCZ. Interesuje mnie czy wgrywając taki bios należy potem ustawienia pozostawić na "AUTO" aby owe dokonane przez moddera "ulepszenia" zadziałały czy też "optymalizacje" dokonane są gdzieś indziej? Acha i jeszcze jedno , czym się różnią biosy od Big Toe z końcówką "BT" od tych "BTA"?

Edytowane przez hill70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

wlasnie kupilem DFI lanparty NF4-D (mialo byc ultra ale niedoczytalem :(

 

Wszystko ladnie dziala tylko nie ma dzwieku. Sterowniki reinstalowalem, Winamp gra a dziwieku na wyjsciu (zielony) nie ma. Nawet na sluchawkach. Mikrofon natomiast dziala.

co jest nie tak ? Trzeba cos gdzies przelaczyc na plycie czy co ?

 

Czy jest jakas istotna roznica miedzy modelami NF4 a NF4 ultra?

 

dziwne. Pomozcie bo bez dzwieku jest do d...

 

PS. acha, jak chce wlozyc 4x512MB to mi pipczy przy botowaniu. Czy musze przelaczyc te 6 zworek z prawej strony slotow pamiecy na 2-3 ? Bo jak wloze tylko dwie na gniazdo 1-2 to dziala normalnie.

 

dzieki

Edytowane przez Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybka prośbę - może ktoś kto nie ma zamontowanego koszyka do ultra-d wrzucić fotkę tu lub opisac jak on jest śrubkami złączony?

 

chodzi dokładnie o małe śrubki nakrętki w dolnej podpłytowej części koszyka - mając kiedyś chwile wolnego czasu i chyba montując WC wybiłem je z plastiku a teraz MUSZE PRZEZ TELEFON komuś wytłumaczyć jak je włożyć a nie wiem dokladnie gdzie to jest :) zapomniałem jak ta spodnia cześć wygląda :/

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z pamieciami po updejcie biosu. Mam 2 kosci twinmos cl2.5 512 i crucial cl3 1gb, obie 3200. Wczesniej, nie wiem jakim cudem obie kosci dzialaly na 300fsb i cl2.5 ~240mhz htx3. Sam procek dziala stabilnie na 300-310fsb, przechodzi wszystkie testy. Probowalem 500 kombinacji z 1T i 2T, przez mnoznik i na default spd, ale nie chca dzialac.

Jakie dosc luzne timingi powinny byc stabilne dla tych kosci przy 200-240mhz. Ustawiac 1t czy 2t? Przez default i zmieniac tylko timingi, czy bawic sie w mnozniki? Moze jest inna istotna opcja o ktorej nie wiem?

Teraz siedze na 1.8ghz, 1gb i spadek wydajnosci jest jest mocno oczuwalny.

 

thx

Edytowane przez boomer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

witam.

Co mam ustawic zeby plyta startowala z 4 kosciami po 512MB ram ? Bo jak wloze dwie to jest ok (sloty pomaranczowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

witam.

Co mam ustawic zeby plyta startowala z 4 kosciami po 512MB ram ? Bo jak wloze dwie to jest ok (sloty pomaranczowe).

Włoz dwie kostki, wejdz do biosu, poluzuj timingi/daj wiecej V, zapisz ustawienia, wyjdz z biosu, wylacz komputer, wloz pozostale 2 kostki, wlacz komputer. :damage_wall: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoz dwie kostki, wejdz do biosu, poluzuj timingi/daj wiecej V, zapisz ustawienia, wyjdz z biosu, wylacz komputer, wloz pozostale 2 kostki, wlacz komputer. :damage_wall: :lol:

Chyba zapomniałeś o ustawieniu comand peer clock na disable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Chyba zapomniałeś o ustawieniu comand peer clock na disable.

albo command rate ustawia na 2 ;) Jak kto woli :D

 

p.s. z pospiechu zapomnialem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama z siebie? Może zasilka nawaliła?

Złóżmy hołd DFI [*]

 

Ja mam pytanie: można na tej płycie bootować z USB(np. pendrive)

z tego co wiem to mozna.. kumpel kiedys zbootowal jakiegos linuxika z pendrive'a, tylko ee jak on to zdzialal bo w biosie chyba nie ma boot from USB :lol2: niewiele biosow to potrafi ;> ale zeby DFI tego nie mialo ;o

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Jak by to powiedzieć, Moja ukochana DFI poszla w pi##u. Potocznie mowiac spaliła sie sama od siebie :( w ogole nie daje znakow zycia, wiatraki sie nie zakreca i zadne diody sie nie swieca.

 

AVE DFI :mur:

Witam w gronie nieszczesliwcow :( Wogole sie nie włacza ? Wyjmij bateryjke na 24godziny [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna rada: o ile juz wstanie, przeflashuj bios.. mialem cos podobnego ostatnio.. wlaczyc kompa przez pol dnia nie moglem, gdy sie wlaczyl szybki flash ( na ten sam bios :lol2: ) i w szystko gra do tej pory.. Ale dziwne ze mi MAC'i z sieciowek pokasowalo eheheh.. dobrze ze sa naklejki ;))

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno tutaj nie zaglądałem bo nie miałem takiej potrzeby... ;) Wszystko działało jak należy aż do niedawna... :angry:

 

Jakiś tydzień temu zmieniłem dyski twarde z 2x200GB Samsung Sata2 8MB na 2x320GB Sata2 16MB też Samsunga. I od tego momentu zaczęły się problemy...

 

Od razu dodam, że partycje zostały założone Partition Magic for Dos 8.02. System to Windows XP Z Service Pack 2. RAID to Stripping (0).

 

A problem przedstawia się następująco. Jak wyłącze komputer np. na noc i chce go rano włączyć to BIOS od płyty i od RAID'u startuje normalnie. Pokazuje się ekran uruchamiania Windows XP z tym paskiem na dole i nic więcej się nie dzieje... Paseczek sobie tak biega i biega i komputer stoi. Jak go zostawie na około 5 minut (tak żeby sie rozgrzał) i wcisne reset Windows uruchamia się normalnie.

 

Wczoraj już nie wytrzymałem i zresetowałem kompa od razu i przy ponownym uruchomieniu zobaczyłem BSOD'a :/ No to jeszcze raz reset i znowu BSOD. Treść BSOD'a była mniej więcej taka "Jeśli zainstalowałeś nowe dyski to je odłącz. Sprawdź też komputer programem antywirusowym. Sprawdź czy na dysku nie ma błędów używając CHKDSK".

 

Uruchmiłem więc konsole z płyty instalacyjnej systemu żeby zobaczyć czy są partycje (bo myślałem, że może PQMagic coś zrąbał), sprawdziłem każdą partycję CHKDSK'iem i nic nie znalazł. Więc reset i Windows uruchomił się normalnie. :blink: Sprawdziłem czy nie ma jakiegoś syfa w systemie Nortonem, NOD'em i Kasperskiem i nic nie było...

 

I tak od momentu wymiany dysków takie jazdy. Brak mi już pomysłów co to może być... :mur:

 

----- EDIT -----

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że partycje założyłem bez najmniejszego problemu PQMagic. Natomiast przy ponownym uruchomieniu kompa i uruchomieniu PQMagic twierdzi, że dysk jesy "BAD"... :blink: A sam na nim przed momentem założył te partycje... :mur:

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo z tą różnicą, że partycje zakładałem przy instalce windy.

 

W sieci coś znalazłem na ten temat tyle, że nadal nie jestem pewien co do pochodzenia problemu

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=0x000000ED+&lr=

http://support.microsoft.com/?kbid=297185

 

Edit:

 

Tak mi przyszło do głowy... Może to kwestia sterów przy instalacji SATA2 (F6 przy instalacji systemu). Ja przy ostatniej instalacji zapodałem najnowsze stary z packa6.86

-WinXP IDE SataRAID Driver (v6.66) "WHQL"

-WinXP IDE SataIDE Driver (v6.66) "WHQL"

 

Tak w ogóle to instalujecie oba przy instalacji systemu czy tylko jeden z nich ?

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowniki to instaluję oba i tą samą wersję z paczki 6.86.

 

Natomiast dziś zrobiłem jeszcze jeden eksperyment. Jak włączyłem przed momentem komputer (stał całą noc wyłączony) to wszedłem do BIOS'u tak na około 10-15 sekund i uruchomiłem go ponownie zapisując ustawienia... I o dziwo system już uruchomił się normalnie... :blink: Chyba pobawię się opcją w BIOS'ie "IDE HDD Boot Delay" czy jakoś tak i zobaczymy czy coś to pomoże... :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...