Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno małe pytanie:

Czy DFI LP nF4 Ultra-D obsługuje pamięci DDR, czy DDR2?

W opisie masz (który nawiasem mówiąc jest dużo za długi) DFI i nie wiesz jaki ram tam wchodzi ? No człowieku takie informacje masz na stronie producenta, nie mówiąc już o podstawowej wiedzy na temat platformy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ultra-d i sempa 3000 i niezłe jazdy bo mi się nie za bardzo komp chce uruchomić. Tzn. zatrzymuje się po zgaśnięciu 1 diody i kaplica wyje w równych odstępach. resetowałem biosa ale to nie pomogło. czy wepchniecie tam antka na 939 coś zmieni?

jeszcze potrenuje z pamięciami w róznych bankach i konfiguracjach. A procek sprawny bo jeszcze do wczoraj maszerował bezkaszlowo na asrocku dual sata2. psu 400 chiefteca też raczej odpada. może mam ten kijowy bios fabrycznie wgrany o którym wcześniej była mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powtarzającymi sie wielokrotnie pytaniami o wady/zalety płyt głównych rodziny DFI UT LanParty NF4 postanowiliśmy w porozumieniu z administracją Forum umieścić najważniejsze informacje w jednym miejscu. Wszelakie uwagi nt. nowych problemów nie poruszonych w FAQ proszę słać na PW.

 

Uwaga! Notoryczne łamanie idei FAQ, poprzez poruszanie po raz n-ty omówionych tu spraw, będzie zgłaszane Moderatorom jako naruszenie regulaminu Forum.

 

FAQ:

 

(...)

Q: Włożyłem do płyty Semprona 3000+ i mam problemy z bootowaniem komputera,co robić?

A: Rozwiązaniem jest wgranie 7/04-2BTA BIOS. Jest to jedyny BIOS, na którym ten procesor poprawnie działa.

Więcej info: 2102424[/snapback]

mam ultra-d i sempa 3000 i niezłe jazdy bo mi się nie za bardzo komp chce uruchomić. Tzn. zatrzymuje się po zgaśnięciu 1 diody i kaplica wyje w równych odstępach. resetowałem biosa ale to nie pomogło. czy wepchniecie tam antka na 939 coś zmieni?

(...)

 

(...) Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo :) (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najs tylko po za tym, że odpala wiatraki i światełka to tylko wyje głośnik, czy zatem wciśnięcie inserta i próba załadowania tego biosa pomoże?

Bo monitor jest czarny.(brak sygnału znaczy)

 

 

okazało się że to przez pamięć- potrzebowała więcej niż było domyślne 2.6V w biosie. Jak to trzeba patrzeć na diodki :D i się zastanowić dłużej ....

Edytowane przez dzemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sempa i na najnowszym biosie tez smiga bezproblemowo narazie...

Mi pomoglo tam podniesienie fsb z 200 do 220-250 :) bo na standardowej 200 uruchamia sie tylko po clear cmos a kolejny rebot staje na ostaniej diodzie ;p

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie udzieli ci jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Z mojego doświadczenia wynika, iż najlepsze (dla moich kostek) to:

 

414-2

623-2

 

Wielu chwaliło też XCEL2, ale u mnie nie sprawdził się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego biosu DFI SLI-D plyta nie odpalila.Pomoglo clear cmos.Jednak nie chce sie czasem bootowac tzn wentyle chodza

biosu nie wgrywa.Takze nie zamyka windowsow czasem.Panowie powiedzcie co z tym biosem bo jak taka kiszka to wracam to poprzedniego. :mur: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wgraniu biosu 406 żadnego problemu. Płytka odpaliła normalnie, komp uruchamia się za każdym razem. Mam go od 3 dni i narazie zostaje ale jak zacznie mi świrować to pójdzie do kosza. Może nie podchodzi mu 4x512 ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z temperaturami w dfi? bo wydaja sie podejrzanie niskie :D venice 3000+ E6 300x9 przy 1.425 vcore na boxowym wentylatorze a max temperatura w smartguardzie to 37-38 ...

bios NF4LD406

pozdrawiam

Edytowane przez FiSz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego biosu DFI SLI-D plyta nie odpalila.Pomoglo clear cmos.Jednak nie chce sie czasem bootowac tzn wentyle chodza

biosu nie wgrywa.Takze nie zamyka windowsow czasem.Panowie powiedzcie co z tym biosem bo jak taka kiszka to wracam to poprzedniego. :mur: :blink:

Wyciągnij dwie kostki ,poustawiaj ręcznie timy ,a następnie próbuj z 4*512-2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...